Jump to content

Newman K1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hardware Info Back Camera 12.6mp Picture Size 4096x3072 Front Camera 1.9mp Picture Size 1600x1200
Screenshot?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ όμως δεν μπορώ να περιμένω μιας και θέλω Να το παραγγείλω άμεσα :-)

Κάνε ένα κόπο σύγκρισης, όχι με παραθέματα φωτο εδώ, μια περιγραφή μόνο

 

αν και δεν θεωρώ σωστό να συγκρίνω ένα τηλέφωνο 200$ με ένα των 500$ αναφέρω ότι το μόνο θετικό που βρήκα σε φωτογραφίες από Gs3 είναι η απόδοση των χρωμάτων ( ελαφρώς πιο ζωντανά ,φυσικά ) από αυτή του K1 ,κατά τα άλλα το Κ1 διαχειρίζεται πολύ καλά,ίσως και καλύτερα, την εστίαση καθώς και την φωτεινότητα τόσο σε εσωτερικές όσο και εξωτερικές λήψεις και αυτό μου έκανε αρκετά καλή εντύπωση .. ο χρόνος λήψης καθώς και η διαχείριση των φωτο είναι πάνω κάτω ίδια στα δύο μοντέλα . Γενικά ποιοτικά δεν έχει κάτι να 'ζηλέψει΄το Newman από το Gs3 .. κάποιος πιο έμπειρος πάνω στο θέμα φωτογραφία θα μπορούσε να σας το αναλύσει καλύτερα φυσικά . Θα σας αναφέρω περισότερα σύντομα ;)

 

υ.γ το flas του Κ1 είναι αποδοτικό και βοηθάει στις βραδυνές λήψεις ακόμα και στο σκοτάδι και είναι ισάξιο με αυτό του s3

 

καλησπερα σου φιλε μου, απ οτι καταλαβα εχεις το newman k1 και θα ηθελα να σε ρωτησω καποια πραγματα για τα οποια δεν βρηκα απαντηση σε κανενα φορουμ... αρχικα αν το usb του κινητου υποστηριζει otg (On The Go) γιατι ειναι αρκετα σημαντικο για μενα και ο το αλλο μοντελο της εταιριας ( n2) δεν υποστηριζει επειτα θα ηθελα τις εντυπωσεις σου απ τις φωτογραφιες που βγαζει το κινητο και την ποιοτητα του βιντεο και τελος εμπειρικα, αν σου φτανουν να φαινομενικα λιγα 4gb της rom... αυτα, ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Το usb δεν είναι Otg ..επίσης τα 4gb δεν είναι για εμένα πρόβλημα, με μία κάρτα μνήμης και την σχετική ρύθμιση για αποθήκευση/εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε! Ευχαριστώ για την ενημέρωση !

Η ποιότητα του βίντεο ( λήψη ) είναι ικανοποιητική ? Πιξελάρει κατά την κίνηση του τηλεφώνου κατά την λήψη?

Σου υπόσχομαι ότι δεν θα σε ζαλίσω άλλο με ερωτήσεις :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε! Ευχαριστώ για την ενημέρωση !

Η ποιότητα του βίντεο ( λήψη ) είναι ικανοποιητική ? Πιξελάρει κατά την κίνηση του τηλεφώνου κατά την λήψη?

Σου υπόσχομαι ότι δεν θα σε ζαλίσω άλλο με ερωτήσεις :)

 

δεν με ζαλίζεις σιγά το πράγμα απλά θα ήθελα να είχα περισσότερο χρόνο με μία συσκευή για να σου απαντήσω πιο αναλυτικά το video του θα το τεστάρω σύντομα καλύτερα περιμένω νέες παρτίδες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , η παραγγελία του τηλ μόλις πραγματοποιήθηκε στο minideal μέσω PayPal. Έστειλα και email στο κατάστημα και ζήτησα να έχει την ένδειξη δώρο, να είναι ρουτ και να έχει εγκατεστημένο το play store καθώς και την ελληνική και αγγλική γλώσσα. Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι.....το μόνο κακό είναι ότι δεν το είχε σε άσπρο χρώμα.

Όποια παρατήρηση σας περί λεπτομερειών της παραγγελίας δεκτή :-)

 

To email με τις παραπάνω παρατηρήσεις το έστειλα στο serviceminideal@gmail.com , έπραξα σωστά ή πρέπει να κάνω αναφορά κάπου αλλού ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , η παραγγελία του τηλ μόλις πραγματοποιήθηκε στο minideal μέσω PayPal. Έστειλα και email στο κατάστημα και ζήτησα να έχει την ένδειξη δώρο, να είναι ρουτ και να έχει εγκατεστημένο το play store καθώς και την ελληνική και αγγλική γλώσσα. Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι.....το μόνο κακό είναι ότι δεν το είχε σε άσπρο χρώμα.

Όποια παρατήρηση σας περί λεπτομερειών της παραγγελίας δεκτή :-)

 

To email με τις παραπάνω παρατηρήσεις το έστειλα στο serviceminideal@gmail.com , έπραξα σωστά ή πρέπει να κάνω αναφορά κάπου αλλού ?

To email ειναι minideal15@gmail.com. Όσα τους ανέφερες πάντως είναι τελείως περιττά. Η ένδειξη δώρο δεν έχει νόημα αφού παρείγγελες με ταχυδρομείο (δεν περνάνε αυτά τα πακέτα ποτέ από τελωνείο), το κινητό το στέλνουν εξ ορισμού rooted με play store και όλες τις γλώσσες

Link to comment
Share on other sites

To email ειναι minideal15@gmail.com. Όσα τους ανέφερες πάντως είναι τελείως περιττά. Η ένδειξη δώρο δεν έχει νόημα αφού παρείγγελες με ταχυδρομείο (δεν περνάνε αυτά τα πακέτα ποτέ από τελωνείο), το κινητό το στέλνουν εξ ορισμού rooted με play store και όλες τις γλώσσες

 

Οκ τότε, μου φεύγει και η αγωνία....καμία 12άρια μέρες δεν κάνει πάνω κάτω;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε, μου φεύγει και η αγωνία....καμία 12άρια μέρες δεν κάνει πάνω κάτω;
μέχρι 20 μέρες το πολύ
Link to comment
Share on other sites

Στο email που έστειλα στο minideal μου απάντησαν την ίδια μέρα (χτες) ότι θα είναι root και με περασμένο το Playstore

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο email που έστειλα στο minideal μου απάντησαν την ίδια μέρα (χτες) ότι θα είναι root και με περασμένο το Playstore

Mα το γράφουν με έντονα κόκκινα γράμματα στη σελίδα του προϊόντος:p

http://www.minideal.net/newman-k1-mtk6589-quad-core-smart-phone-5-inch-ips-screen-android-4-2-black.html

Link to comment
Share on other sites

Mα το γράφουν με έντονα κόκκινα γράμματα στη σελίδα του προϊόντος:p

http://www.minideal.net/newman-k1-mtk6589-quad-core-smart-phone-5-inch-ips-screen-android-4-2-black.html

 

ναι βρε, δεν αντιλέγω....αλλά καλού κακού τους το έστειλα ώστε να έχουν τον νου τους :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου έστειλαν μέσω email από paypal το tracking number :)

Eντυπωσιάστηκα μπορώ να πω !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα αυτο το κινητο. Πριν μια εβδομαδα εκανα τη παραγγελια, ελπιζω σε καμμια βδομαδα να το παραλαβω :)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα αυτο το κινητο. Πριν μια εβδομαδα εκανα τη παραγγελια, ελπιζω σε καμμια βδομαδα να το παραλαβω :)

από που και σε τι τιμή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν θεωρώ σωστό να συγκρίνω ένα τηλέφωνο 200$ με ένα των 500$ αναφέρω ότι το μόνο θετικό που βρήκα σε φωτογραφίες από Gs3 είναι η απόδοση των χρωμάτων ( ελαφρώς πιο ζωντανά ,φυσικά ) από αυτή του K1 ,κατά τα άλλα το Κ1 διαχειρίζεται πολύ καλά,ίσως και καλύτερα, την εστίαση καθώς και την φωτεινότητα τόσο σε εσωτερικές όσο και εξωτερικές λήψεις και αυτό μου έκανε αρκετά καλή εντύπωση .. ο χρόνος λήψης καθώς και η διαχείριση των φωτο είναι πάνω κάτω ίδια στα δύο μοντέλα . Γενικά ποιοτικά δεν έχει κάτι να 'ζηλέψει΄το Newman από το Gs3 .. κάποιος πιο έμπειρος πάνω στο θέμα φωτογραφία θα μπορούσε να σας το αναλύσει καλύτερα φυσικά . Θα σας αναφέρω περισότερα σύντομα ;)

 

υ.γ το flas του Κ1 είναι αποδοτικό και βοηθάει στις βραδυνές λήψεις ακόμα και στο σκοτάδι και είναι ισάξιο με αυτό του s3

 

 

 

Το usb δεν είναι Otg ..επίσης τα 4gb δεν είναι για εμένα πρόβλημα, με μία κάρτα μνήμης και την σχετική ρύθμιση για αποθήκευση/εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

 

 

 

Μάλιστα ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου, κάτι τελευταίο θα ήθελα να ρωτήσω.. Είδα σε ένα forum ότι το ηχείο του κινητού δεν λέει κάι πολλά... Θα ήθελα αν μπορείς να μας δώσεις εντυπώσεις απ αυτό, δεν με ενδιαφέρει τόσο η ποιότητα του όσο η ένταση του γιατί έχω το Xperia sole και το ηχείο του έιναι πολύ αδύναμο...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου, κάτι τελευταίο θα ήθελα να ρωτήσω.. Είδα σε ένα forum ότι το ηχείο του κινητού δεν λέει κάι πολλά... Θα ήθελα αν μπορείς να μας δώσεις εντυπώσεις απ αυτό, δεν με ενδιαφέρει τόσο η ποιότητα του όσο η ένταση του γιατί έχω το Xperia sole και το ηχείο του έιναι πολύ αδύναμο...

πού το διάβασες αυτό; ελπίζω να μην είναι τόσο χαμηλό όσο του zopo zp810

Link to comment
Share on other sites

και το νήμα στο xda για το Κ1

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2307751

 

Το τελευταίο ποστ εχει ενδιαφέρον αρκετό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και το νήμα στο xda για το Κ1

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2307751

 

Το τελευταίο ποστ εχει ενδιαφέρον αρκετό

Οκ καλύφθηκα και για το ηχείο, ευτυχώς δεν έχει τα χάλια του zp810 μου :D

Link to comment
Share on other sites

Οκ καλύφθηκα και για το ηχείο, ευτυχώς δεν έχει τα χάλια του zp810 μου :D

ήμουν βέβαιος Σταύρο ότι θα το σχολιάζες αμέσως το Post, απόδοση 1,01 έδινα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πάρτε και 2 τοπικ για το τηλ........

 

http://bbs.newman.mobi/forum.php?mod=forumdisplay&fid=195

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=447654

 

βέβαια και τα 2 είναι σε γλώσσες δύσκολες για μένα.....:) αν μπορείτε να βρείτε τρόπο να διαβαστούν πείτε το και σε μένα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πάρτε και 2 τοπικ για το τηλ........

 

http://bbs.newman.mobi/forum.php?mod=forumdisplay&fid=195

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=447654

 

βέβαια και τα 2 είναι σε γλώσσες δύσκολες για μένα.....:) αν μπορείτε να βρείτε τρόπο να διαβαστούν πείτε το και σε μένα

το κινέζικο έχει πολύ πράμα. μ ένα google translate κάνεις τη δουλειά σου

Link to comment
Share on other sites

το κινέζικο έχει πολύ πράμα. μ ένα google translate κάνεις τη δουλειά σου

 

Αν έχεις υπομονή να διαβάσεις και βρείς τίποτα ενδιαφέρον για εμάς τους ευρωπαϊκούς....εδώ γύρω θα είμαστε και θα το διαβάσουμε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία στοκ android rom

http://bbs.newman.mobi/thread-268379-1-1.html

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=3722737420&uk=1143976775

Η τελευταία στοκ lewa rom

http://bbs.newman.mobi/thread-270755-1-1.html

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=3549521229&uk=1143976775

 

Όλα φλασάρονται με το sp flash tool, η τελευταία εκδοση του οποίου είναι SP_Flash_Tool_v3.1308.0.125

Link to comment
Share on other sites

ελληνικά υποστηρίζει κανονικά το τηλέφωνο; γιατί διαβάζω στο merimobiles

αυτό:

Hi. Greek Lang can be installed if k1 rooted?

ANSWER:

Sorry there is no greek language after rooted.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...