Jump to content

Newman K1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελληνικά υποστηρίζει κανονικά το τηλέφωνο; γιατί διαβάζω στο merimobiles

αυτό:

Hi. Greek Lang can be installed if k1 rooted?

ANSWER:

Sorry there is no greek language after rooted.

στο minideal που ρώτησα μου είπαν ότι το τηλ θα έρθει κανονικά root και με Ελληνικά, δεν μου έκαναν κάποια τέτοια αναφορά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο minideal που ρώτησα μου είπαν ότι το τηλ θα έρθει κανονικά root και με Ελληνικά, δεν μου έκαναν κάποια τέτοια αναφορά

To minideal στέλνει με την android rom τροποποιημένη με όλες τις γλώσσες. Η επίσημη έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει κάποιος στα χέρια του εν τέλη το Κ1 ας πει εντυπώσεις. Εγώ το παρήγγειλα την Πέμπτη, ήταν να μου το στείλουν Παρασκευή και σήμερα μου είπαν δεν έχουν στοκ και θα το στείλουν αύριο.. :( Ελπίζω όντως να το στείλουν...
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει κάποιος στα χέρια του εν τέλη το Κ1 ας πει εντυπώσεις. Εγώ το παρήγγειλα την Πέμπτη, ήταν να μου το στείλουν Παρασκευή και σήμερα μου είπαν δεν έχουν στοκ και θα το στείλουν αύριο.. :( Ελπίζω όντως να το στείλουν...

 

στο site πάντως τώρα το είδα, το έχουν In stock, λογικά θα στο στείλουν..... πάντως το δικό μου ταξιδεύει προς Ελλάδα, λογικά τέλος αυτής αρχή της επομένη παραλαμβάνω ........ θα ενημερώσω σχετικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

άλλο ένα link με διάφορες πληροφορίες κλπ για το τηλ

http://www.androidiani.com/forum/altri-terminali-mtk/296579-freelander-i30-newman-k1.html

Στα Ιταλικά βέβαια αλλά τουλάχιστον για μένα πιο φιλική γλώσσα από τα κινέζικα και τα ρώσικα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετάει ένας ακόμα ενδιαφερόμενος για το τουμπανάκι !

Μήπως ξέρουμε ποιό είναι το official site της newman γιατί έχω φάει το κόσμο και δε το βρίσκω;;;:mad:

Θέλω να συγκρίνω λίγο σα μεγέθη τις εταιρείες. Ξεκινώντας από τα site τους. Όποια γνώση, άποψη, εκτίμηση είναι αποδεκτή . Κοιτάζω τις zopo , thl , jiayu και newman . Που θα κατατάσσατε την newman ;;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετάει ένας ακόμα ενδιαφερόμενος για το τουμπανάκι !

Μήπως ξέρουμε ποιό είναι το official site της newman γιατί έχω φάει το κόσμο και δε το βρίσκω;;;:mad:

Θέλω να συγκρίνω λίγο σα μεγέθη τις εταιρείες. Ξεκινώντας από τα site τους. Όποια γνώση, άποψη, εκτίμηση είναι αποδεκτή . Κοιτάζω τις zopo , thl , jiayu και newman . Που θα κατατάσσατε την newman ;;

http://www.newsmy.com/, http://www.newsmyglobal.com/

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό που έχω διαβάσει σε ένα review (http://www.gizchina.com/2013/06/07/newman-k1-reader-review/) είναι σχετικά με ένταση του ηχείου. Ξέρει κάποιος κάτι σχετικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρήγγειλα το πολυπόθητο Κ1 την προηγούμενη βδομάδα(Πέμπτη 27) από minideal.Ε ακόμα δεν μου το χουν στείλει..Με πήγαιναν από μέρα σε μέρα,μέχρι που την τετάρτη μου είπαν ότι δεν το έχουν σε στοκ και θα το χουν σε καμιά βδομάδα(παρόλο που στο site λέει in stock)..Σε περίπτωση που δεν το έχουν ούτε αυτή την εβδομάδα πες τε μου κάποια άλλη σελίδα αξιόπιστη,που προσφέρει και ελληνική γλώσσα στο συγκεκριμένο μοντέλo

Edited by Angellin
Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μπες εδώ και δες http://www.funbookes.com/newman-k1-quad-core-android-4-2-smartphone-5-0-inch-1280-720px-hd-screen-dual-sim-card-dual-standby-white-black.html

έχει νομίζω και κουπόνι έκπτωσης 5%. Από εκεί και πέρα πρέπει και ο Σταύρος να πει την αποψή του περί αξιοπιστίας του μαγαζιού αυτού

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μπες εδώ και δες http://www.funbookes.com/newman-k1-quad-core-android-4-2-smartphone-5-0-inch-1280-720px-hd-screen-dual-sim-card-dual-standby-white-black.html

έχει νομίζω και κουπόνι έκπτωσης 5%. Από εκεί και πέρα πρέπει και ο Σταύρος να πει την αποψή του περί αξιοπιστίας του μαγαζιού αυτού

που το βρήκες τουτο; 15 μέρες λέει υπάρχει το domain μονο,δεν το ξερ η μανα του

 

Καλημέρα,

Παρήγγειλα το πολυπόθητο Κ1 την προηγούμενη βδομάδα(Πέμπτη 27) από minideal.Ε ακόμα δεν μου το χουν στείλει..Με πήγαιναν από μέρα σε μέρα,μέχρι που την τετάρτη μου είπαν ότι δεν το έχουν σε στοκ και θα το χουν σε καμιά βδομάδα(παρόλο που στο site λέει in stock)..Σε περίπτωση που δεν το έχουν ούτε αυτή την εβδομάδα πες τε μου κάποια άλλη σελίδα αξιόπιστη,που προσφέρει και ελληνική γλώσσα στο συγκεκριμένο μοντέλo

λογικό αφού η newsmy συνηθίζει να έχει μικρή παραγωγή ή και να τη σταματάει στα ξαφνικά. Πάρε ένα THL W8 ή star n9500, που χουν και ηχεία της προκοπής

Link to comment
Share on other sites

Αντε επιτέλους ........εμφανίστηκε στο elta truck

 

Σάββατο, 13 Ιούλιος 2013 12:33:00 μμ ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

λογικά μέχρι Τετάρτη - Πέμπτη παραλαμβάνω :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το εχω γυρω στη μια εβδομαδα το κινητο. Η ποιοτητα κατασκευης ειναι εξαιρετικη. Πολυ ομορφο γενικα. Εχω την εκδοση με το ασπρο καπακι πισω. Το android λειτουργει αψογα, το ελληνικο μενου επισης. Γενικα ειναι το πρωτο μου android κινητο και δεν ειμαι ο καταλληλος για να μπω σε λεπτομερειες. Μοναδικο μειονεκτημα του ειναι οι απαραδεκτες νυχτερινες ληψεις με τη φωτογραφια. Ισως να κανω εγω κατι λαθος ομως. Αν καποιος αλλος το εχει ας μας πει τη γνωμη του!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω γυρω στη μια εβδομαδα το κινητο. Η ποιοτητα κατασκευης ειναι εξαιρετικη. Πολυ ομορφο γενικα. Εχω την εκδοση με το ασπρο καπακι πισω. Το android λειτουργει αψογα, το ελληνικο μενου επισης. Γενικα ειναι το πρωτο μου android κινητο και δεν ειμαι ο καταλληλος για να μπω σε λεπτομερειες. Μοναδικο μειονεκτημα του ειναι οι απαραδεκτες νυχτερινες ληψεις με τη φωτογραφια. Ισως να κανω εγω κατι λαθος ομως. Αν καποιος αλλος το εχει ας μας πει τη γνωμη του!

 

Λάθος τι να κάνεις? Εφόσον έχεις το φλας ανοικτό ? Γενικά σχεδόν όλα τα κινητά αλλά λιγότερο, άλλα περισσότερο πάσχουν στην νυχτερινή λήψη...

Από ένταση ήχου πως είναι ? Σε ακούν τους ακούς καλά κατά την κλήση ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα ειναι η ενταση, και η δονηση πολυ καλη. Θα μπορουσε να ειναι και πιο δυνατα αλλα δεν νομιζω οτι εχει τεραστια διαφορα με τα αλλα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.....σήμερα παρέλαβα το τηλ και ομολογώ ότι έχω μείνει πάρα πολύ ικανοποιημένος :)

Το πήρα μέσω minideal, έκανε 3 εβδομάδες και 2 ημέρες να έρθει στα χέρια μου από την μέρα που έκανα την παραγγελία (23-6). Η πρώτη έκπληξη όταν άνοιξα το πακέτο ήταν οτι ήρθε με άσπρο καπάκι πίσω ενώ στο site ανέφερε ότι είχαν μόνο με μαύρο, επίσης έστειλαν και μαύρη θήκη (χωρίς να το αναφέρουν) και η πλάκα είναι ότι είναι ίδια με αυτή που ειχα παραγγείλει μέσω ebay :). To πακέτο εκτός της θήκης είχε τα γνωστά......μπαταρία 2500 , καλώδιο usb λευκό, μπριζάκι λευκό και ανταπτοράς EU μαύρος ( αμάν ρε κινέζε, χάθηκες να βάλεις έναν λευκό :( )

Τώρα στα ειδικά θέματα......ήρθε με Ελληνικά, playstore και ρουτ, το πλαστικό πίσω είναι αρκετά σκληρό και σχετικά το βγάζεις και το βάζεις εύκολα χωρίς να φοβάσε ότι θα σπάσει και κουμπώνει μία χαρά χωρίς τριξίματα κλπ. Τα κουμπιά της ενεργοποιησης και της αυξομείωσης της έντασης ΄΄σφιχτα΄΄ και χωρίς τριγμούς κλπ. Στιβαρή κατασκευή γενικά και 2 συνάδελφοι που το είδαν έπαθαν πλάκα και δεν πίστευαν ότι είναι ΄΄κινέζικο΄΄.

Οθόνη πολύ καλή και φωτείνη, βίντεο και φωτό για πρωί και εσωτ. χώρο επίσης μία χαρά, scrolling και αυτό μία χαρά, συνδεσημότητα σε wifi άμεση και σήμα τούμπανο. Κανένα λαγκάρισμα αν και ακόμα είναι ΄΄αδειο΄΄. Ποιότητα ήχου κατά την κλήση πάνω του μέσου όρου χαλαρά, ένταση.....μπουκώνει λίγο αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να χάσεις κλήση. Δόνηση δυνατή.

Με λίγα λόγια για 160 € το τήλεφωνο είναι άψογο, πραγματικά δεν το περίμενα :) και ευτυχώς δηλαδή γιατί είναι για την γυναίκα μου και θα μου το πέταγε στο κεφάλι :)

Θα επανέρθω το βράδυ μετά από δοκιμές σε βραδυνή φωτό καθώς και gps.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.....σήμερα παρέλαβα το τηλ και ομολογώ ότι έχω μείνει πάρα πολύ ικανοποιημένος :)

Θα επανέρθω το βράδυ μετά από δοκιμές σε βραδυνή φωτό καθώς και gps.

 

Και εγω ετσι τη πατησα με την θηκη!!! Νομιζω ομως ειναι πολυ ποιο ωραιο χωρις αυτη. Gps εγω εβαλα το sygic και ειναι πολυ ωραιο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι τη πατησα με την θηκη!!! Νομιζω ομως ειναι πολυ ποιο ωραιο χωρις αυτη. Gps εγω εβαλα το sygic και ειναι πολυ ωραιο.

Ποια έκδοση του έχεις βάλει ? Εγώ χτες πήγα να του περάσω το navigon αλλά δεν...... θα προσπαθήσω βέβαια σήμερα ξανά.

Το σοβαρό πρόβλημα που αντιμετώπισα ηταν ότι δεν κατάφερα να του περάσω screen protector :) χάλασα 2 ο άμπαλος !!!!:lol::lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του έχεις βάλει ? Εγώ χτες πήγα να του περάσω το navigon αλλά δεν...... θα προσπαθήσω βέβαια σήμερα ξανά.

Το σοβαρό πρόβλημα που αντιμετώπισα ηταν ότι δεν κατάφερα να του περάσω screen protector :) χάλασα 2 ο άμπαλος !!!!:lol::lol:

Το navigon δεν δουλεύει σε δικαρτα τηλέφωνα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το navigon δεν δουλεύει σε δικαρτα τηλέφωνα.

αρα πάμε για sygic και τι άλλο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αρα πάμε για sygic και τι άλλο ?

Ακριβώς, εγώ έχω το igo primo και για εφεδρικό/αχρειαστο το Sygic.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, εγώ έχω το igo primo και για εφεδρικό/αχρειαστο το Sygic.

εχω την αισθηση ότι το sygic ειναι πιο καλό σε σχεση με το igo.....

αν θες ρίξε μία ματιά στο ποστ μου 2186 στο τοπικ dual sim + android να ακούσω μία άποψη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω ποστ σου με αυτό το νούμερο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276709&page=146

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω ποστ σου με αυτό το νούμερο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=276709&page=146

 

ουπς λάθος....2184

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ουπς λάθος....2184

Χμμμ δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...