Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα, προς ενημερωση, ξαναπηγα στη διαχειριση καρτας σιμ, οπου την βοντα την ειχε με λουκετακι, αλλα ενεργη, και απο κατω οπου ειχα φωνητικη κληση και μηνυματα παντα βοντα, τα αλλαξα και εβαλα παντα ερωτηση!

Ε αυτο ηταν, συγκοινηθηκε απο το δραμα μου, μου εβγαλε να πατησω το πιν και βουαλα! αυτο ηταν! δουλεψε!

Σας ευχαριστω οσους ενδιαφερθηκαν να βοηθησουν.

Και μια ερωτηση με την ευκαιρεια. Αν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυμισεων θα σβηνονταν οοοοολα? ακομα και οι επαφες?

 

Τα πάντα. Μπορείς φυσικά να πάρεις backup στην SD ή αλλού.

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι θα σβήνονταν όλα.Γιαυτό τον λόγο όμως υπάρχει το cwm recovery,όπου μπορείς να πάρεις ένα full backup αλλά και το titanium backup με το οποίο παίρνεις backup τις εφαρμογές σου
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα σβήνονταν όλα.Γιαυτό τον λόγο όμως υπάρχει το cwm recovery,όπου μπορείς να πάρεις ένα full backup αλλά και το titanium backup με το οποίο παίρνεις backup τις εφαρμογές σου

 

μαλλον θα πρεπει να το ψαξω λιγο παραπανω πριν την πατησω καποια στιγμη αλλα και για να μην κανω ερωτησεις για απλα πραγματα. Παρηγγειλα σημερα και δευτερο ζτε για το γιο μου, οποτε διπλασιαζονται και οι πιθανοτητες να μου τυχει η στραβη και να μην εχω παρει μπακαπ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα πραματα ειναι πολυ απλα,με το που αγοραζετε ενα κντ,περνατε αμεσα το cwm recovery,και κρατατε τα παντα σε ενα full backup

οπως λεει και ο φιλος bbbb.Το κρατατε στο pc σας.Ετσι εισται απολυτα καλλημενη οτι και να γινει.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν ενδιαφέρεστε να βλέπετε ψηφιακά κανάλια έχω αγοράσει το tivizen pico for android και παίζει άψογα στο zte.Πιάνει όλα τα κανάλια και παίζει ακόμη και σε κλειστούς χώρους (με ελάχιστα artifacts ανάλογα την μόνωση του δωματίου).Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ στο αμάξι όπου έχει full σήμα.

 

ευχαριστουμε για την πληροφορια!

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανουμε επαναφορα ολικη , ρυθμισεις οπως baterry calubration που ειχαμε ξανει σβηνονται ??? Πρεπει να ξανακανω ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μία φορα το battery calibration και απο τότε χειρότερα πήγαινε η μπαταρία.

Τλπ. Του εκανα γενικη επαναφορα και θα δώ κατάσταση μπαταρίας.

Λογικά οταν κάνεις hard reset το log απο το battery calibration σβήνεται και πάει της μάνας του.

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με το sd maid στα διάφορα έχει ρύθμιση να σβήσει το Batterystats.bin και να επαναφέρει στα κανονικά. Εγώ το έκανα. Από το 15% πήγαινε στο 4% με calibration 2 φορές. Τώρα από το 15% πήγε στο 14% και είναι για ώρα
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι ρε παιδια η εφορμογη,για κλειδωμα-ξεκλειδωμα του κντ με 2πλο tab στην οθονη??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι ρε παιδια η εφορμογη,για κλειδωμα-ξεκλειδωμα του κντ με 2πλο tab στην οθονη??

 

tap tap app

Link to comment
Share on other sites

tap tap app

Οκ ευχαριστω.

Δεν μου δουλευει καλα δυστηχως.

Ειχα βρει καποιο αλλο που με 2πλο χτυπημα στην οθονη εκανε κλειδωμα-ξεκλειδωμα εαν θυμαμαι καλα.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω εφαρμογες(οχι απο το play),και να τις φλασαρρω μεσω CWM Recovery?Οπως εκανα με τα gapps δλδ.

Ψαχνω το skype-facebook-twitter-root explorer-maps-viper-whatsapp-voice κτλ.

Link to comment
Share on other sites

το play δε σε καλυπτει; και γιατι να τις φλασαρεις απ το ρικοβερι;

εγκατασταση του apk δε σε καλυπτει;

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να το βαλω σε recovery και δεν μπαινει.δεν το βγαζεο καθολου.κολαει στο zte και μενει εκει.τι να κανω???ουτε επαναφορα κανει.κολαει και εκει στο zte. Edited by stathisfl
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να το βαλω σε recovery και δεν μπαινει.δεν το βγαζεο καθολου.κολαει στο zte και μενει εκει.τι να κανω???

 

Βάλε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot

Quick Boot (Reboot)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα αλλα πωσ το δουλευω???

 

Ανοιξε το και πατα εκει που λέει recovery.

Λογικα θα στο κάνει οκ και θα σε πάει σε recovery.

Καντο και πες μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το και πατα εκει που λέει recovery.

Λογικα θα στο κάνει οκ και θα σε πάει σε recovery.

Καντο και πες μου.

 

το κανω και κολαει στο ΖΤΕ.μενει εκει,δεν κανει τπτ αλλο.

Link to comment
Share on other sites

το κανω και κολαει στο ΖΤΕ.μενει εκει,δεν κανει τπτ αλλο.

 

Εχεις περάσει Αγγλικό recovery ?

Και εμένα μαμα κολαγε , εβαλα Αγγλικό recovery και μετα κάνω οτι σου είπα πριν και μπαίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγει κανονικά το κιν ???

Αγγλικό recovery εχεις περάσει ?

 

το κινητο δουλευει κανονικα αλλα μου εκανε επανεκινησησ μονο του και ειπα να του περασω παλι την rom.πωσ να περασω Αγγλικό recovery αφου δεν μπενει στο recovery?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δουλευει κανονικα αλλα μου εκανε επανεκινησησ μονο του και ειπα να του περασω παλι την rom.πωσ να περασω Αγγλικό recovery αφου δεν μπενει στο recovery?

 

Χρήσιμες οδηγίες

ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ v967s

Για να βάλουμε το αγγλικό κατεβάζουμε το

recovery-cwm-6044.img από τα downloads στο 1ο

post και το αντιγράφουμε στην κάρτα μνήμης:

 

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=1452#downloads

 

Επίσης κατέβαζουμε και εγκαθιστούμε τα mobile uncle tools από το playstore:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox

 

Το ανοίγουμε και επιλέγουμε recovery update. Στη λίστα με τα αρχεία επιλέγουμε recovery.img. Πατάμε να

φλασαριστεί και μόλις τελειώσει θα έχουμε το αγγλικό recovery. Αν θέλουμε πατάμε ΟΚ στο μήνυμα που λέει

reboot to recovery? ώστε να το τσεκάρουμε ότι πέτυχε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...