Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gravitybox-->βελτιώσεις γραμμής κατάστασης--->διαχείριση quicksettings--->επιλογές quicksettings

Για να κλείνεις την οθόνη με συντόμευση απο την επιφάνεια εργασίας θα βάλεις κάποιο πρόγραμμα π.χ. αυτό

Η μια χρησημοποιεί σαν βαση τη Ρομ της zte και η αλλη χρησιμοποιει Ρομ απο mediatek τηλέφωνο

Mετά απο 1,5 μέρα χρήσης βλέπω ότι έχει μερικά θεματάκια αλλά ευελπιστώ ότι ο carliv θα τα διορθώσει.Συνεχίζω παρόλα αυτά να την χρησιμοποιώ κανονικά.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι σε ποιον καταφερε να χαλαει το πληκτρο power??

 

δεν ξερω!! πραγματικα δεν νομιζω να εχει γινει αυτο ποτε... ακομα και 2-3 χροναι να το κρατησεις το κινητο δεν νομιζω να σου αχτηστευτει...

Link to comment
Share on other sites

Στο zte blade 1 φίλου που τώρα έχει το zte v967s,μετά απο 3 χρόνια συνεχούς χρήσης το power button χάλασε μερικώς και πατιέται μόνο υπό συγκεκριμένη γωνία.Αν αντέξει και του v967s 3 χρόνια θα ειναι οκ
Link to comment
Share on other sites

σε δυο blade που έχω αγοράσει και γω από τότε που κυκλοφόρησαν,δουλεύουν κανονικά.Ας μη κάνουμε τις εξαιρέσεις κανόνες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

GravityBox ---> Βελτιώσεις Γραμμής Κατάστασης ---> Διαχείριση Quick Settings ---> Επιλογές Quick Settings.

Για να κλείνεις την οθόνη με συντόμευση από την επιφάνεια εργασίας θα βάλεις κάποιο πρόγραμμα, π.χ. αυτό

Δεν βρήκα κάτι σχετικό στο συγκεκριμένο path :lost:

[ΣΗΜ: Έχω τα πάντα στα Αγγλικά]

Το app που προτείνεις αν και κάνει την δουλειά, έχει αρνητικά reviews εξαιτίας των (ενοχλητικών) διαφημίσεων που εμφανίζει/της απαίτησης αξιολόγησης με κάθε ευκαιρία κλπ.

Το ξέρω, το ξέρω, δεν μπορούμε να 'χουμε «και την πίτα ολόκληρη, και τον σκύλο χορτάτο».

Κάποια εναλλακτική πρόταση;

 

Στο ZTE Blade 1 φίλου που τώρα έχει το ZTE V967S, μετά από 3 χρόνια συνεχούς χρήσης, το power button χάλασε μερικώς και πατιέται μόνο υπό συγκεκριμένη γωνία. Αν αντέξει και του v967s 3 χρόνια θα είναι OK
Ο δικός μου χρονικός ορίζοντας υπερβαίνει κατά πολύ τα 3 χρόνια - εκτός, βέβαια, κι αν αρχίσει να βρέχει λεφτά...
Link to comment
Share on other sites

Το app που προτείνω ήταν ενδεικτικό.Υπάρχουν πολλά παρόμοια.Στο path στο gravitybox θα το βρεις στο statusbar tweaks-->quicksettings management.Αν πάλι δεν το βρίσκεις,βάλε πιο καινούρια έκδοση gravitybox
Link to comment
Share on other sites

ναι κι εγω αν χειριζομαι το κινητό βίαια, τα πληκτρα δε θα βγαλουν ούτε χρόνο. Το ανέφερα γι αυτό που πε ο minus21grams, ρωτώντας που τ άκουσε, καθώς μου κανε εντύπωση
Link to comment
Share on other sites

ναι κι εγω αν χειριζομαι το κινητό βίαια, τα πληκτρα δε θα βγαλουν ούτε χρόνο. Το ανέφερα γι αυτό που πε ο minus21grams, ρωτώντας που τ άκουσε, καθώς μου κανε εντύπωση

 

ε καλά αν είναι να πατάς τα πλήκτρα με όλη σου τη δύναμη από την αρχή λογικό είναι.Και δε νομίζω να παρουσιάζεται μόνο στα κινέζικα αυτό το φαινόμενο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κουμπια χαλανε με τα χρονια, σε κινητα, τηλεκοντρολ κ οπουδηποτε αλλου. Οι περισσοτεροι δεν κραταμε κινητο πανω απο 3 χρονια, αλλα παλι κριμα ειναι να αχρηστευθει ολη η συσκευη απο ενα μικρο πλαστικο κουμπακι.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , μπορεί κάποιος να βοηθήσει σχετικά με hands free? που μπορούμε να βρούμε? και αν γίνεται και κάτι οικονομικό?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , μπορεί κάποιος να βοηθήσει σχετικά με hands free? που μπορούμε να βρούμε? και αν γίνεται και κάτι οικονομικό?

 

http://www.obostore.com/35...e-p-15598.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 24 ωρες με την Miui 3.11.15 και σημερα με το update σε 3,11.22 εχω να πω μονο τα καλυτερα... πρωτη φορτηση τωρα που μιλαμε με ανοιχτο το wifi ολη μερα χτες με σκαλισμα κτλ .... Πολυ σταθερη δεν εχω βρει ουτε ενα bug οσο και αν το σκαλισα μπορεις να το φερεις στα μετρα σου πολυ ευκολα και εχει ενα καρο θεματα ρυθμισεις κτλ για τους πιο ψαγμενος...!!!!
Link to comment
Share on other sites

απο που την εχεις κατεβασει?στειλε ενα λινκ αν μπορεις..
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

απο που την εχεις κατεβασει?στειλε ενα λινκ αν μπορεις..

 

Η 3.11.15 ειναι multilang και το λινκ ειναι αυτο https://xiaomi-miui.gr/forums/downloads/index.php?page=Entry&entryID=2783

 

Η νεα version 3.11.22 προς το παρον εχει μονο αγγλικα και το λινκ ειναι https://xiaomi-miui.gr/forums/downloads/index.php?page=Entry&entryID=2836

 

Αν δεν σε νοιαζει να εχεις ελληνικο μενου τοτε θα σου ελεγα να βαλεις την πιο προσφατη αλλιως βαζεις την πρωτη και λογικα μεσα στην βδομαδα θα βγει και multi patch για την αλλη

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι μέχρις στιγμής ότι καλύτερο για το κινητό μας είναι η max flavour του carliv.Περιμένω βέβαια το update της inception που ίσως λύσει τα προβλήματα του proximity sensor και εφόσον ο bbbb δει ότι έχει και την ίδια κατανάλωση μπαταρίας με την flavour θα βάλω εκείνη και δεν θα το κουνήσω από εκεί :p
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία βλέπω ότι ειναι εντάξει.2 θέματα υπάρχουν προς επίλυση.Proximity sensor στις κλήσεις και κάποια στιγμή μπορεί να κοπεί η data σύνδεση και επανέρχεται με reboot.Αυτά τα bug δεν τα έχει η smart rom αλλά το bounce effect ειναι απάλευτο για μένα..Τελικά για όποιον δε θέλει 3g και στις 2 σιμ,μένει ειτε με minideal rom,ειτε με max flavour
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο aplication που να μπορεί να αλαξει σε μέγεθος η γραμματοσειρά κάτω απο τα εικονειδια???? Μήπως γίνετε με κάποιο launcher?
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κουμπια χαλανε με τα χρονια, σε κινητα, τηλεκοντρολ κ οπουδηποτε αλλου. Οι περισσοτεροι δεν κραταμε κινητο πανω απο 3 χρονια, αλλα παλι κριμα ειναι να αχρηστευθει ολη η συσκευη απο ενα μικρο πλαστικο κουμπακι.

Δεν αχρηστεύεται. Οποιοσδήποτε σοβαρός ηλεκτρονικός (όπως εγώ) θα στο φτιάξει, απλό είναι

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ο βασικός λόγος που χρησιμοποιώ το automaton για το ξεκλειδωμα δεν ειναι ο φόβος να μου μείνει το κουμπί αλλά η άβολη κατά την γνώμη μου, θέση στην οποία βρίσκεται.Στα πλάγια θεωρώ ότι θα ήταν καλύτερα.Ακόμη καλύτερα να ήταν στο στυλ του lg g2 και η οθόνη να άνοιγε και με διπλό tap απευθείας απο το λειτουργικό αλλά οκ,αυτά στην επόμενη γενιά των κινέζικων..Επισης και η microusb θύρα πιστεύω ότι απο κάτω ειναι πιο βολική για στήριξη και φόρτιση π.χ. σε βάση gps αυτοκινήτου Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ο βασικός λόγος που χρησιμοποιώ το automaton για το ξεκλειδωμα δεν ειναι ο φόβος να μου μείνει το κουμπί αλλά η άβολη κατά την γνώμη μου, θέση στην οποία βρίσκεται.Στα πλάγια θεωρώ ότι θα ήταν καλύτερα.Ακόμη καλύτερα να ήταν στο στυλ του lg g2 και η οθόνη να άνοιγε και με διπλό tap απευθείας απο το λειτουργικό αλλά οκ,αυτά στην επόμενη γενιά των κινέζικων..Επισης και η microusb θύρα πιστεύω ότι απο κάτω ειναι πιο βολική για στήριξη και φόρτιση π.χ. σε βάση gps αυτοκινήτου

 

σε αυτά συμφωνούμε απόλυτα.Και με θήκη είναι δύσκολη η φόρτιση του.Δύσκολη λέμε τώρα,απλά την έχει ανοιχτή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ.Θα το δοκιμάσω άμεσα γιατί περνώντας από την minideal 1.0.5 στην max flavour η μπαταρία ενώ πήγαινε κομπλέ ως το 40% από εκεί και κάτω κατέβαινε κάθε 5 δεύτερα 1% μέχρι το 12% όπου και σταμάταγε και κράταγε ξανά στους κανονικούς ρυθμούς.Από αυτό λοιπόν λέω ότι μάλλον έπρεπε να καλιμπράρω την μπαταρία μετά την αλλαγή ρομ πράγμα που είδα και στο πρόγραμμα που έστειλες :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...