Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τα στατιστικά έχω ξεμείνει και γω μόνιμα στο 14% !!

Δοκίμασε το εξης και ισως επανελθει οπως το δικο μου:

Κλείσε το κινητό (power off) και συνδεσε το σε θυρα USB υπολογιστη. Θα ακουσεις 2-3 ηχους συνδεσης/αποσυνδεσης USB στον υπολογιστη αλλά μετα θα αρχισει να φορτιζει το κινητο (κλειστό) και θα δειξει την ενδειξη % της μπαταριας.

Εμενα ετσι μου ξεκολλησε χτες που μονιμως εδειχνε 15% και κάτω παρολο που ηταν φορτισμενο. Μολις το εκανα η ενδειξη πηγε αμεσως στο 89% και μολις εφτασε 100%, ανοιξα το κινητο και του εκανα battery calibration με το παρακατω app. Eπίσης, μην κανεις reboot το κινητό τουλάχιστο για 2-3 πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις.

To app δειχνει τα mV της μπαταριας, η οποία πλήρως φορτισμένη ειναι στα 4200-4250mV. Αν δηλ. σου δειχνει 4200 αλλα ο δείκτης δείχνει πχ 15%, η μπαταρία ειναι φορτισμένη, απλά έχει φαει κολλημα η ένδειξη και δειχνει λάθος. Στα 3200mV είναι πλήρως άδεια.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=en

Link to comment
Share on other sites

1) Όταν θέλω να αλλάξω από G σε 3G σήμα είναι λίγο ανάποδα οι επιλογές. Δηλαδή επιλέγω ''μόνο GSM'' και έχω 3G σήμα. Ενώ όταν επιλέγω ''WCDMA μόνο'' έχω G σήμα. Ξέρεις κανένας που μπορεί να οφείλεται αυτό;

 

Το έχει κανεις άλλος αυτο το "θέμα" ?

Στις 2 συσκευες που παρελαβα πριν μερικές μέρες, με 1.05 απο μινιντιλ, συμβαίνει αυτο ακριβως το πράγμα

 

Επιλέγω στις ρυθμισεις δικτυου GSM και το τηλέφωνο κλειδώνει σε 3g, ενώ όταν επιλέγω WCDMA τότε το τηλεφωνο κλειδώνει σε 2g

Κοινώς ειναι ανάποδα

 

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό ή απλα θα συμβιώσω μαζι του? :p

 

Και μια ερωτηση ακομα.

Στην SIM2, παρ'ότι ειναι μονιμα σε 2g , μπορουμε να έχουμε data ανοιχτα με καποιον τροπο?

Δεν με πειραζει που δεν ειναι 3g καθως οι ταχυτητες μου ειναι αδιαφορες, αλλα θα ήθελα να χρησιμοποιω τα δεδομενα και απο την δευτερη καρτα.

 

Διαβασα οτι με καποιες ΡΟΜ αυτο ειναι δυνατο, αλλα δεν με ενδιαφερει να περασω καποια άλλη, καθως νομιζω πως με αυτη που ερχεται το τηλεφωνο ειναι η σταθερη και χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο είχα την minideal rom το είχα στο αυτόματο gsm/wcdma.Δεν δοκίμασα να δω αν είναι ανάποδα οι επιλογές.Στην max flavour πάντως είναι κανονικά οι επιλογές.Για το άλλο που αναφέρεις,δε γίνεται με καμμία ρομ να είναι ενεργά τα δεδομένα και στις 2 σιμ ταυτόχρονα.Για να έχεις δεδομένα στη 2 σιμ πρέπει απο την διαχείριση των σιμ να επιλέξεις τα δεδομένα να ειναι στη 2 σιμ.Τότε στη σιμ 1 θα είναι κλειστά.Αυτό που διάβασες και γίνεται σε κάποιες ρομ π.χ. smart rom είναι ότι η 2 σιμ μπορεί να έχει και 3g,ενώ με την στοκ ρομ η 2 σιμ μπορεί να έχει μόνο 2g.
Link to comment
Share on other sites

καποια παιδια ειχαν παραγγειλη car holders για το κινητο μας μηπως υπαρχει καποιο λινκ?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ερωτηση:

φλασακια ntfs usb διαβαζει ?

γιατι στο δικο μου μονο fat32 μου διαβασε

εννοειται οτι εχω περασμενο το stick mount

:)

 

Διαβάζει μέσω μιας εφαρμογής και τις άλλες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος μεσω gravity να αλλαξει ο τροπος ξεκλειδώματος της Lockscreen ?

 

εχει και άλλες επιλογες για την lock screen μεσα απο τις επιλογες ασφαλειας, αν εισαι με ελληνικα ή security αν εισαι με αγγλικο μενου

 

 

Οσο είχα την minideal rom το είχα στο αυτόματο gsm/wcdma.Δεν δοκίμασα να δω αν είναι ανάποδα οι επιλογές.Στην max flavour πάντως είναι κανονικά οι επιλογές.Για το άλλο που αναφέρεις,δε γίνεται με καμμία ρομ να είναι ενεργά τα δεδομένα και στις 2 σιμ ταυτόχρονα.Για να έχεις δεδομένα στη 2 σιμ πρέπει απο την διαχείριση των σιμ να επιλέξεις τα δεδομένα να ειναι στη 2 σιμ.Τότε στη σιμ 1 θα είναι κλειστά.Αυτό που διάβασες και γίνεται σε κάποιες ρομ π.χ. smart rom είναι ότι η 2 σιμ μπορεί να έχει και 3g,ενώ με την στοκ ρομ η 2 σιμ μπορεί να έχει μόνο 2g.

 

δεν με ενδιεφερε ετσι και αλλιως να εχω ταυτοχρονα και απο τις 2

ηθελα να ξερω αν γινεται να παιρνω δεδομενα απο την SIM2 και απο την απαντηση σου καταλαβαινω οτι μπορω

thanks

 

 

Για το θεμα με τις "αναποδες" επιλοδες για 2g & 3g, το έχει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

εχει και άλλες επιλογες για την lock screen μεσα απο τις επιλογες ασφαλειας, αν εισαι με ελληνικα ή security αν εισαι με αγγλικο μενου

 

 

 

 

Δεν εννοω τις επιλογες αυτες. Αλλα να γινει το ξεκλειδωμα με slide to unlock η οπως του sense η touchwiz.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις lockscreen για να γίνει αυτό,δυστυχώς.Εγώ έχω βάλει το widgetlocker.Σήμερα μετά απο 18 ημέρες παρέλαβα αυτό το miracast/dlna στικάκι .Λειτουργεί άψογα με την συσκευή μας και συνδυάζοντας το με ένα ποντίκι/πληκτρολόγιο στην usb otg θύρα,μπορούμε να απολαμβάνουμε σερφάρισμα και αναπαραγωγή πολυμέσων στην τηλεόραση μας με hdmi είσοδο.Μειονέκτημα ειναι ότι το καλώδιο micro usb που υπήρχε στη συσκευασία ειναι πολύ σκληρό και με λίγο μεγαλύτερο βύσμα,μπαίνει δύσκολα στη θύρα του στικ και να λειτουργήσει πρέπει να το πιέσεις αρκετά.Γιαυτό για λόγους ασφαλείας χρησιμοποίησα ένα άλλο microusb καλώδιο που είχα και λειτουργεί άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα καλωδιο otg. Το συνδεω βαζω κ στικακαι το βλεπει σαν συσκευη αλλα δεν μπορω να βρω που ειναι. Τι παιζει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τoν διαχειριστή αρχείων που έχει η συσκευή με το που τον ανοίγεις,αν το στικάκι δεν είναι ntfs το εμφανίζει κατευθείαν.Αν δοκιμάζεις με άλλον file explorer δες στην διαδρομή /mnt/usbotg
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω το παιχνίδι αλλά μήπως δεν ειναι φτιαγμένο να λειτουργεί σε landscape; Δοκίμασε επισης με το xposed module app settings (το βρίσκεις στα downloads του xposed installer) να μικρύνεις το dpi της εφαρμογής σε κάτι λιγότερο απο 240 μήπως και χρειάζεται περισσότερο χώρο στην οθόνη,για να εμφανιστεί σωστά Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Είχατε δίκαιο.

Ήταν ntfs σε fat32 ειναι κομπλέ.

 

Στικάκι αναγνωρίζει οκ.

Του έβαλα όμως ένα αντάπτορα με κάρτα sd 8 gb αλλα δεν την αναγνωρίζει. Σε fat 32 ειναι η κάρτα. Γιατί ?

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς όσους δοκίμασαν την νέα max flavour.

έχει αφαιρέσει τον στοκ browser ?

Γιατί φοράω την 3.4 και είναι το μόνο που μου λείπει για να είναι οπως θέλω η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ο stock browser

Είχατε δίκαιο.

Ήταν ntfs σε fat32 ειναι κομπλέ.

 

Στικάκι αναγνωρίζει οκ.

Του έβαλα όμως ένα αντάπτορα με κάρτα sd 8 gb αλλα δεν την αναγνωρίζει. Σε fat 32 ειναι η κάρτα. Γιατί ?

Iσως για κάποιο λόγο δεν βλέπει τον αντάπτορα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χτες περασα αυτην την ρομ

https://www.dropbox.com/s/0trna1sucmt0wbq/V967S_CU-CN-9B18D-P188F07V1.0.5_Lang.zip

 

καθε φορα που κανω απενεργοποιηση ενεργοποιεί μονο του τα δεδομενα δικτιου ειναι λογικο ?:wacko:

πρωτα δεν το εκανε και πριν λιγο οταν το ανοιγοκλεινα στο ανοιγμα δεν ανοιγε και εβγαζε μονο το λογότυπο ζτε :X

τελικα με τα πολλα ανοιξε μονο αν πατουσα μαζι και το βολιουμ χωρις την καρτα σιμ δεν το εκανε παντως

δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι η μπαταρια ηταν στο 15%

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξης και ισως επανελθει οπως το δικο μου:

Κλείσε το κινητό (power off) και συνδεσε το σε θυρα USB υπολογιστη. Θα ακουσεις 2-3 ηχους συνδεσης/αποσυνδεσης USB στον υπολογιστη αλλά μετα θα αρχισει να φορτιζει το κινητο (κλειστό) και θα δειξει την ενδειξη % της μπαταριας.

Εμενα ετσι μου ξεκολλησε χτες που μονιμως εδειχνε 15% και κάτω παρολο που ηταν φορτισμενο. Μολις το εκανα η ενδειξη πηγε αμεσως στο 89% και μολις εφτασε 100%, ανοιξα το κινητο και του εκανα battery calibration με το παρακατω app. Eπίσης, μην κανεις reboot το κινητό τουλάχιστο για 2-3 πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις.

To app δειχνει τα mV της μπαταριας, η οποία πλήρως φορτισμένη ειναι στα 4200-4250mV. Αν δηλ. σου δειχνει 4200 αλλα ο δείκτης δείχνει πχ 15%, η μπαταρία ειναι φορτισμένη, απλά έχει φαει κολλημα η ένδειξη και δειχνει λάθος. Στα 3200mV είναι πλήρως άδεια.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=en

 

Θεϊκό !!

 

Δεν είχα χρόνο να ακολουθήσω όλα τα βήματα αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι έχω ήδη ξεκολλήσει από το 14% και ότα θα βρω χρόνο θα κάνω και τη διαδικασία του calibration.

 

Χίλια ευχαριστώ!

 

Παιδιά πρέπει να μπει στο pdf!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω το παιχνίδι αλλά μήπως δεν ειναι φτιαγμένο να λειτουργεί σε landscape; Δοκίμασε επισης με το xposed module app settings (το βρίσκεις στα downloads του xposed installer) να μικρύνεις το dpi της εφαρμογής σε κάτι λιγότερο απο 240 μήπως και χρειάζεται περισσότερο χώρο στην οθόνη,για να εμφανιστεί σωστά

 

Λειτουργει σε landscape. Δοκιμασμενο σε htc desire z και se xperia sole.

Αν θυμαμαι καλα, το ιδιο θεμα εχω και στο ταμπλετ (ainol novo hero 10)

Φοβαμαι να το πειραξω με το xposed η το gravity μη κανω καμια βλακεια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χτες περασα αυτην την ρομ

https://www.dropbox.com/s/0trna1sucmt0wbq/V967S_CU-CN-9B18D-P188F07V1.0.5_Lang.zip

 

καθε φορα που κανω απενεργοποιηση ενεργοποιεί μονο του τα δεδομενα δικτιου ειναι λογικο ?:wacko:

πρωτα δεν το εκανε και πριν λιγο οταν το ανοιγοκλεινα στο ανοιγμα δεν ανοιγε και εβγαζε μονο το λογότυπο ζτε :X

τελικα με τα πολλα ανοιξε μονο αν πατουσα μαζι και το βολιουμ χωρις την καρτα σιμ δεν το εκανε παντως

δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι η μπαταρια ηταν στο 15%

 

 

ρε παιδια καμια βοηθεια κανεις

Link to comment
Share on other sites

Eχεις απενεργοποιήσει απο ρυθμίσεις-->προσβασιμότητα την γρήγορη εκκίνηση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...