Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω.

 

1. Το real racing σας τρέχει;

2. Σε nova launcher βάζω την google bar στο desktop αλλά όταν το πατάω δεν φορτώνει

ούτε google, ούτε με αφήνει να γράψω...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1.Καταλήξαμε ότι σε όσους δεν τρέχει,φταίει η κάρτα μνήμης που έχουν.Κάνε μια αναζήτηση στο παρών θέμα και θα βρεις τις σχετικές αναφορές

2.Δε δοκίμασα τι παίζει με την 1.05 (έχω την smart rom) αλλά με nova στην ρομ που φοράω τώρα,φορτώνει κανονικά.Αν και προσωπικά προτιμώ το aurora universal search pro

δοκιμασα και την ρομ που μου ειπες αλλα τα ιδια ακριβως.τι αλλα να δοκιμασω??

Κατά πάσα πιθανότητα τότε,φταίει το recovery που έχει πάνω.Η συσκευή ειναι root; Αν όχι δοκίμασε να την κάνεις root με framaroot http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 ή με τις οδηγίες απο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375197 .Aφού το κάνεις root,αν δε σε ενοχλεί που έχει μόνο αγγλικά και θέλεις απλά να έχεις play store μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις απλά το apk του play store.Οδηγίες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4871265#post4871265 η διαδικασία εγκατάστασης-αντιγραφής των αρχείων ειναι η ίδια

Υπάρχει και η λύση να φλασάρεις την ρομ απο sp flash tools.Οδηγίες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 και η ρομ https://docs.google.com/uc?id=0BxE9S1QZGr4mYTN5R2tIVHpnVXc&export=download

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1.Καταλήξαμε ότι σε όσους δεν τρέχει,φταίει η κάρτα μνήμης που έχουν.Κάνε μια αναζήτηση στο παρών θέμα και θα βρεις τις σχετικές αναφορές

2.Δε δοκίμασα τι παίζει με την 1.05 (έχω την smart rom) αλλά με nova στην ρομ που φοράω τώρα,φορτώνει κανονικά.Αν και προσωπικά προτιμώ το aurora universal search pro

 

Παίζει τλκ το παιχνίδι. Απλώς πέρναγε το δάχτυλο πάνω απ' τον proximity sensor και κλειδώνοντας κόλλαγε και το παιχνίδι.

Η κάρτα που έχω είναι sandisk class10, 16gb.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω.

 

1. Το real racing σας τρέχει;

2. Σε nova launcher βάζω την google bar στο desktop αλλά όταν το πατάω δεν φορτώνει

ούτε google, ούτε με αφήνει να γράψω...

 

Εγώ έβαλα το game και όταν το άνοιξα κόλλησαν όλα με αποτέλεσμα να βγάλω την μπαταρία. Unistal αμέσως..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατάφερε τελικά κανείς να βάλει το navigon? Αν ναι θέλω πληροφορίες... Καλό και το sygic αλλά προτιμώ navigon...

 

Ξέχασα να πω έκανα την πατέντα με το gps και κλειδώνει άμεσα. Ελπίζω να μην κάψω εγκέφαλο αφού σε μια επιλογή επέλεξα Hot.. Λέτε να ανέβηκε το Sar με τις ρυθμίσεις που έκανα αποτον οδηγό που έχετε ανεβάσει.? Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με το gps στο μέλλον..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε με αρκετες εφαρμογες,απο mini deal σε 25 περιπου μερες. Ακομα το εχω χωρις SD και παει σφαιρα. Δεν βρισκω λογο να το πειραξω εκτος απο το κολπο με τη ραμ. Η οθονη ειναι καλη ανετη σε διαβασμα και περιηγηση,χανει φυσικα σε βιντεο,αν προκειται να δειτε πολλές ταινιες (στο κινητο; ) μην το παρετε.

 

Ο φορτιστης ειναι λιγο μουφα πειτε μου χαρακτηριστικα παρακαλω μηπως κανει του παλιου μου κινητου ή φιλων να μην κουβαλαω.

Κατα τα αλλα my phone forum rules προβλεπω να πεσει τοση ζηλια που θα γινουν πολλαπλες παραγγελιες...

 

Για 160 χαρακτήρες sms χωρίς άλλη εφαρμογή βρήκαμε κάτι και δεν το είδα στις άπειρες σελίδες?

 

Ας πούμε ότι βάζω άλλο launcher μετά απλά τον απεγκαθιστω κ ενεργοποιείται ο παλιός?

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το game και όταν το άνοιξα κόλλησαν όλα με αποτέλεσμα να βγάλω την μπαταρία. Unistal αμέσως..

 

 

Μου το έκανε και εμένα αλλά το είχα φτιάξει δεν θυμάμαι ακριβώς. Πρώτα άλλαξε τα γραφικά του παιχνιδιού στο medium

Link to comment
Share on other sites

Εχω και mofi kai nillkin.

η nillkin ειναι λεπτοτερη,εφαρμόζει καλύτερα και μπορείς να φορτίσεις το κινητο εχοντας την θηκη κλειστη.

 

και εγω αυτο υποψιαζομαι αλλα χαλιεμαι να περιμενω 15 μερες ακομα και 10ευρω για να παρω την Nilkin

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι ανθρωποι δεν υπαρχουν ουτε η μηχανη απιθανοτητας δεν τους βγαζει

Επελεξα κατι για το GPS λετε να ανεβει το sar?HELLO!

Για την βουρτσα λεμε

Tελος ο αλλος δεν τρεχει το παιχνιδι δεν τρεχει το παιχνιδι ψαχνονται απο εδω απο εκει επιστημονικες αναλυσεις σεναρια .

Ελα μωρε εβγαλα το χερι μου και παιζει!

Το αλλο συνεχιζει

Το παρειγγειλα χθες ποτε θα ερθει?

Οι αλλοι απαντανε

Καλημερα κυριοι

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μερικοι ανθρωποι δεν υπαρχουν ουτε η μηχανη απιθανοτητας δεν τους βγαζει

Επελεξα κατι για το GPS λετε να ανεβει το sar?HELLO!

Για την βουρτσα λεμε

Tελος ο αλλος δεν τρεχει το παιχνιδι δεν τρεχει το παιχνιδι ψαχνονται απο εδω απο εκει επιστημονικες αναλυσεις σεναρια .

Ελα μωρε εβγαλα το χερι μου και παιζει!

Το αλλο συνεχιζει

Το παρειγγειλα χθες ποτε θα ερθει?

Οι αλλοι απαντανε

Καλημερα κυριοι

 

πρωινες ορεξουλες βλεπω!!

Link to comment
Share on other sites

Για το παιχνιδι ειχα κανει unistall- reinstall

Μετα ειχα γραψει αυτο

 

in the terminal emulator:

Code:

 

cd /sdcard/Android/data/com.ea.games.r3_row/.depot/eds

mv AndroidHigh.plist AndroidHigh.plist.old

cp AndroidMid.plist AndroidHigh.plist

 

Και στη συνεχεια αλλαξα https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.hitex.rr3graphics&hl=el απο αυτη την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Παίζει τλκ το παιχνίδι. Απλώς πέρναγε το δάχτυλο πάνω απ' τον proximity sensor και κλειδώνοντας κόλλαγε και το παιχνίδι.

Η κάρτα που έχω είναι sandisk class10, 16gb.

 

υπαρχει μια εφαρμογι η rr3 Graphics και σεταρετο στο low η medium!

 

σορρι τωρα ειδα οτι εχει απαντηθει..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά! Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ και συγχαρητήρια σε ενα μελος του φόρουμ που απο χθες ασχοληθικε με το πρόβλημα μου (δεν μπορούσα να χρησομοοιησω το SP Flash tool) και τελικα με εσωσε! Ευχαριστω πολύ bbbb να είσαι πάντα καλά και να βοηθάς τους άσχετους (σαν εμένα) Ευχαριστώ πολύ και ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!
Link to comment
Share on other sites

Για το παιχνιδι ειχα κανει unistall- reinstall

Μετα ειχα γραψει αυτο

 

in the terminal emulator:

Code:

 

cd /sdcard/Android/data/com.ea.games.r3_row/.depot/eds

mv AndroidHigh.plist AndroidHigh.plist.old

cp AndroidMid.plist AndroidHigh.plist

 

Και στη συνεχεια αλλαξα https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.hitex.rr3graphics&hl=el απο αυτη την εφαρμογη

 

Δεν έκανα τίποτε από τα παραπάνω.

Τις 2-3 πρώτες φορές που το άνοιξα κολλούσε. Τλκ έφταιγε το smart cover, όταν έκρυβα με το χέρι

τον proximity sensor...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε με αρκετες εφαρμογες,απο mini deal σε 25 περιπου μερες. Ακομα το εχω χωρις SD και παει σφαιρα. Δεν βρισκω λογο να το πειραξω εκτος απο το κολπο με τη ραμ. Η οθονη ειναι καλη ανετη σε διαβασμα και περιηγηση,χανει φυσικα σε βιντεο,αν προκειται να δειτε πολλές ταινιες (στο κινητο; ) μην το παρετε.

 

Ο φορτιστης ειναι λιγο μουφα πειτε μου χαρακτηριστικα παρακαλω μηπως κανει του παλιου μου κινητου ή φιλων να μην κουβαλαω.

Κατα τα αλλα my phone forum rules προβλεπω να πεσει τοση ζηλια που θα γινουν πολλαπλες παραγγελιες...

 

Για 160 χαρακτήρες sms χωρίς άλλη εφαρμογή βρήκαμε κάτι και δεν το είδα στις άπειρες σελίδες?

 

Ας πούμε ότι βάζω άλλο launcher μετά απλά τον απεγκαθιστω κ ενεργοποιείται ο παλιός?

Ο φορτιστής ειναι 5v 1A.Mπορείς να χρησιμοποιήσεις ανάλογο φορτιστή και απο άλλο κινητό.Για τα μηνύματα χωρίς αλλαγή εφαρμογών,βάλε gravitybox.Δες στο pdf του πρώτου ποστ για τον τρόπο εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι έχεις βάλει ήδη google λογαριασμό και το κινητό σου όταν ανοίγει,συνδέεται στο ιντερνετ.Αν ναι,πήγαινε στο εδώ απο τον browser του pc σου και πάτα να γίνει εγκατάσταση στο κινητό.Λογικά μετά απο λίγη ώρα,θα εγκατασταθεί ο nova launcher και πατώντας home θα έχεις κανονικά launcher
Link to comment
Share on other sites

Απ'οταν αποφασισα να αλλαξω και εγω την mofi γιατι οσο και αν προσπάθησα να με πείσω οτι βολεύει, δεν βολευει με τιποτα, αντιμετωπίζω προβλημα με το automaton.

 

Το εχω σε pocket mode με proximity sensor και unlock only.

το τηλεφωνο ξεκλειδώνει καθε 1 λεπτο ενω απλα το εχω πανω στο γραφειο..δοκίμασα reinstall, επαναφορα ρυθμίσεων, επαιξα λιγο με τους χρονους που εχει για screen lock unlock τιποτα.

Το περιεργο ειναι οτι την ιδια ακριβως συμπεριφορά εχει και στο HD2 που το εβαλα για να δοκιμάσω να δω τι γινεται..

 

Οποιος εχει καμια ιδεα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολλά τα 3mb.Ο default launcher που κοίταξα τώρα,ειναι 26mb

Απ'οταν αποφασισα να αλλαξω και εγω την mofi γιατι οσο και αν προσπάθησα να με πείσω οτι βολεύει, δεν βολευει με τιποτα, αντιμετωπίζω προβλημα με το automaton.

 

Το εχω σε pocket mode με proximity sensor και unlock only.

το τηλεφωνο ξεκλειδώνει καθε 1 λεπτο ενω απλα το εχω πανω στο γραφειο..δοκίμασα reinstall, επαναφορα ρυθμίσεων, επαιξα λιγο με τους χρονους που εχει για screen lock unlock τιποτα.

Το περιεργο ειναι οτι την ιδια ακριβως συμπεριφορά εχει και στο HD2 που το εβαλα για να δοκιμάσω να δω τι γινεται..

 

Οποιος εχει καμια ιδεα..

Eγώ αυτό που λες δεν το έχω πειράξει.Το έχω αφήσει σε flip cover mode και proximity sensor και δεν αντιμετωπίζω τα προβλήματα που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα σε flip cover unlock only και παλι τα ιδια..

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει..μηπως υπαρχει καποια ασυμβατότητα με τον lmt?

Link to comment
Share on other sites

Ναι απενεργοποίησα τον lmt και συνεχίζει ακάθεκτο καθε λεπτο να ξυπναει την οθονη..εχω στειλει μειλ στον developer ελπιζω να απαντήσει γιατι δεν νομιζω να μπορω να κανω κατι αλλο.

Το περιεργο ειναι οτι εχω την ιδια συμπεριφορά και στο HD2.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής ειναι 5v 1A.Mπορείς να χρησιμοποιήσεις ανάλογο φορτιστή και απο άλλο κινητό.Για τα μηνύματα χωρίς αλλαγή εφαρμογών,βάλε gravitybox.Δες στο pdf του πρώτου ποστ για τον τρόπο εγκατάστασης.

 

Έχω φορτιστη 5v στα 0.7 amber. Κάνει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...