Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά παρακαλώ αν υπάρχει κάποιος να με εξυπηρετήσει με τη μπαταρία του να δω αν δουλευει το δικό μου θα το εκτιμούσα πολυ. ελληνικο αττικης μένω και έρχομαι στις γύρω περιοχες και όπου πάει μετρο γενικότερα, ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,

εχω ενα ZTE V987 αλλα το στελνω και εδω καθως εχουν την ιδια μπαταρια με το V967S και ελπιζω να φταιει η μπαταρια για το προβλημα μου (αν και λιγο δυσκολο).

 

ενώ το φορτιζα (ηταν γυρω στο 25%) επιλεγω σαν launcher τον nova. η διεργασια ομως του nova launcher ηταν απενεργοποιημενη απο τις ρυθμισεις και το τηλεφωνο κρασαρει και σβηνει.

μετα απο πολλές προσπαθειες απο τοτε για κανονικο boot ή για εισοδο στο recovery (με τα πληκτρα πατημενα) το τηλεφωνο δεν ανοιγει. κρατωντας πατημενο το on/off δεν αποκρινεται καθολου. επισης οταν το βαζω για φορτιση δεν αντιδρα καθουλου. ο φορτιστης και το usb εχουν δοκιμασει σε αλλο τηλεφωνο και λειτουργουν κανονικα.

 

οταν το συνδεω στον η/υ φαινεται σαν unknown device.

 

φορουσε την V4.0B0MOD rom του bruno.

 

ειναι πιθανο να τα εχει παιξει η μπαταρια ξαφνικα;

αν οχι, τι λετε να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Έχω το zte V967s και όταν μιλάω με άτομα που έχουν την ίδια συσκευή και το ίδιο δίκτυο (cosmote) ακούμε ένα θόρυβο, τις πιο πολλές φορές, στο τηλέφωνο σαν σφύριγμα και γδάρσιμο μαζί και δεν μπορούμε να μιλήσουμε. Όταν μιλάω με άτομα που έχουν την ίδια συσκευή και άλλο δίκτυο (vodafone) δεν εχω κανενα προβλημα. Πρόβλημα δεν έχω και όταν μιλάω με άλλες συσκευές οτι δίκτυο και να έχουν. Έχει τύχει σε κάποιον?

μου συμβαινει και εμενα το ιδιο:worry: υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κάποια mtk6589 κινητά έχουν θέμα με το δίκτυο της cosmote.Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το 3g.Επίσης πρόβλημα με χάσιμο του σήματος κατά την διάρκεια της κλήσης,υπάρχει αν έχεις cosmote,ανοιχτό 3g και συνδεδεμένο bt ακουστικό.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάω για άλλη μπαταρία. Η τα φαγε τα ψωμιά της η κάτι παίχτηκε επειδή έχω να κλείσω την συσκευή κάνα μήνα και το φορτίζω όπως να ναι

 

τελικά όλα Οκ! το έκανα επανεκκίνηση και εστρωσε!

δεν έχει χάσει καθόλου απόδοση :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι με την Max Flavour 5 εδώ και αρκετούς μήνες χωρίς κάποιο πρόβλημα. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και MIUI. Επειδή έχω χαθεί μπορεί κάποιος να δώσει link με την τελευταία έκδοση multilanguage που να δουλεύει σωστά στο κινητό μας και link για τα αντίστοιχα Google Apps γι'αυτήν την ROM. Έχω το CW Recovery (Carliv).

 

Ευχαριστώ,

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι με την Max Flavour 5 εδώ και αρκετούς μήνες χωρίς κάποιο πρόβλημα. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και MIUI. Επειδή έχω χαθεί μπορεί κάποιος να δώσει link με την τελευταία έκδοση multilanguage που να δουλεύει σωστά στο κινητό μας και link για τα αντίστοιχα Google Apps γι'αυτήν την ROM. Έχω το CW Recovery (Carliv).

 

Ευχαριστώ,

 

Γιώργος

 

εδω βρισκεις τελευταιες εκδοσεις multilanguage

τα gapps ειναι ενσωματωμενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια μπηκα χθες στο minideal να παρει ενας φιλος ενα zte967s και δεν το ειδα να το πουλανε.ξερετε κατι?

υπαρχουν πλεον πολύ καλυτερα κινητα να παρεις σε αυτη την κατηγορια τιμης,

ασε που εχει σταματησει η παραγωγη του συγκεκριμενου μοντελου και πλεον τα διαθεσιμα τεμαχια που εχουν απομεινει μπορει να ειναι απο επιστροφη/επισκευασμενα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

εδω βρισκεις τελευταιες εκδοσεις multilanguage

τα gapps ειναι ενσωματωμενα.

 

Εκεί μπήκα αλλά άρχισα να δοκιμάζω να φλασάρω μια μια της rom από την 4.6.6 και κάτω (η 4.6.13 δεν έχει για το 967) και μέχρι την 4.5.23 δεν τις περνάει. Βγάζει κάποιο error κατά την διαδικασία.

 

Αντιθέτω η rom του bhflower από http://en.miui.com/download-96.html μπήκε κανονικά αλλά είναι κινέζικά-αγγλικά και εγώ χρειάζομαι γαλλικά (!).

 

Από τις multilanguage έχει δοκιμάσει κάποια που παίζει σίγουρα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπε !

Ειμαι κατοχος εδω και περιπου ενα 6 μηνο και μολις μου εβγαλενα προβλημα το κινητο..

Το ηχειο ,ακουστικο ,μεγαφωνο η οπως αλλιως το λενε ( εννοω απο εκει που βγαινει ο ηχος οταν χτυπαει το κινητο οταν σε παιρνουν τηλ , η ακους μουσικη) τα επαιξα και βγαζει εντελως παραμορφομενο ηχο λες και τα εχεις βαλει ολα στο τερμα( πριμα - μπασα) ενω κατι τετοιο δε συμβαινει ,ειναι ολα στις εργοστασιακες ρυθμισεις.

Δοκιμασα μπας και φταει ο ηχος κλησης αλλα το κανει με οοοτι και να βαλω να παιζει , ακομα και τους προκαθορισμενους ηχους.

Ξερει καποιος αν γινεται να αντικαταστησω το ηχειο , να το επισκευασω η οτιδηποτε αλλο για να φτιαξει?

Και αν ναι , αν μπορω να το κανω εδω σε καποιο καταστημα που επισκευαζει κινητα η πρεπει να μπλεξω παλι με Κινα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπε !

Ειμαι κατοχος εδω και περιπου ενα 6 μηνο και μολις μου εβγαλενα προβλημα το κινητο..

Το ηχειο ,ακουστικο ,μεγαφωνο η οπως αλλιως το λενε ( εννοω απο εκει που βγαινει ο ηχος οταν χτυπαει το κινητο οταν σε παιρνουν τηλ , η ακους μουσικη) τα επαιξα και βγαζει εντελως παραμορφομενο ηχο λες και τα εχεις βαλει ολα στο τερμα( πριμα - μπασα) ενω κατι τετοιο δε συμβαινει ,ειναι ολα στις εργοστασιακες ρυθμισεις.

Δοκιμασα μπας και φταει ο ηχος κλησης αλλα το κανει με οοοτι και να βαλω να παιζει , ακομα και τους προκαθορισμενους ηχους.

Ξερει καποιος αν γινεται να αντικαταστησω το ηχειο , να το επισκευασω η οτιδηποτε αλλο για να φτιαξει?

Και αν ναι , αν μπορω να το κανω εδω σε καποιο καταστημα που επισκευαζει κινητα η πρεπει να μπλεξω παλι με Κινα?

 

δεν δοκιμαζεις καμια αλλη ρομ ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε το θεωρησα απαραιτητο να μπω σε τετοια διαδικασια , δε πιστευα να λυθει ετσι το προβλημα.

Το μομο που εκανα ηταν μια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις μπας κ ειχα κανει καμια βλακεια αλλα τιποτα.

Δε πιστευεις δλδ οτι απλα χαλασε το ηχειο?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε το θεωρησα απαραιτητο να μπω σε τετοια διαδικασια , δε πιστευα να λυθει ετσι το προβλημα.

Το μομο που εκανα ηταν μια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις μπας κ ειχα κανει καμια βλακεια αλλα τιποτα.

Δε πιστευεις δλδ οτι απλα χαλασε το ηχειο?

Αν δεν σου επεσε και απλα το εκανε ξαφνικα γιατι οχι ? Εγω θα το δοκιμαζα ηια να ειμια σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια φίλη που της είχα αγοράσει το κινητό κατάφερε και το έβρεξε και τώρα μου λέει ότι δεν δουλεύει το touch.

Έψαξα στο thread και έχετε προτείνει σε ένα μέλος παλιότερα οθόνη+touch panel από ebay με κανένα 40άρι, αυτή είναι η προτιμότερη λύση;

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να παρει αλη συσκευη. αργοτερα μπορει να βγαλει σοβαρο προβλημα. ειναι υπουλη η υγρασια στα ηλεκτρονικα :(
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να παρει αλη συσκευη. αργοτερα μπορει να βγαλει σοβαρο προβλημα. ειναι υπουλη η υγρασια στα ηλεκτρονικα :(

 

Δυστυχώς δεν έχει λεφτά να δώσει για να πάρει καινούριο, φαντάζομαι και αυτά τα 30-40 με δυσκολία θα τα βρει :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...