Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δει όλα αυτά που χετε γράψει δω για την κάμερα του κινητού και δεν έχω βγάλει συμπέρασμα. Το κινητό στο βίντεο είχε αγοραστεί στην ακριβή τιμή τότε. Η κάμερά του ήταν μια χαρά και χωρίς κανένα πρόβλημα με τα χρώματα, μάλιστα την είχα τεστάρει δίπλα δίπλα μ ένα ZTE V987 και με το Zopo ZP810 που χα τότε, και το μόνο μείων του V967 ήταν ο rgb θόρυβος.

Ο μόνος φωτισμός στο βίντεό μου ήταν το φως της μέρας, κι όπως βλέπεις δεν πείραξα το ISO ή κάτι άλλο.

Σε νεότερα μοντέλα στη χαμηλή τιμή, δεν έτυχε να κοιτάξω την κάμερα

 

Αρα φιλε μου,οπως και σε αυτο που ειχα εγω θα ειχαν καποια διαφορα στην καμερα θεωρω......δεν μπορει να ειναι τοσο εμφανης η διαφορα στην ποιοτητα,τοσο στις φωτο,οσο ακομα και στο video.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά στα συγκεκριμενα βίντεο, με τις συγκεκριμένες συνθήκες, η κάμερα έκρινε οτι δεν χρειάζεται να κάνει soften για να μειώσει τον θόρυβο. Προφανώς συμβαίνει σπάνια, και ίσως και να παίζει ρόλο και το αν έχεις επιλέξει fine στην ποιότητα. Γενικά η κάμερα συμπεριφέρεται αλλοπρόσαλα, το ξαναλέω, και αυτό αφορά και το μέγεθος. Μου έχει τύχει να γράψω βίντεο 10 λεπτά και να έχει soften και να είναι 200ΜΒ, και με τις ίδιες ρυθμίσεις άλλο βίντεο 10λεπτο να είναι 350ΜΒ με rgb noise. Προφανώς όταν δεν βάζει soften, λόγω του noise δεν μπορεί να κάνει καλή συμπίεση και μεγαλώνει η πληροφορια ανα καρέ και μεγαλώνει και το μέγεθος. Τώρα το πότε κάνει χρήση του soften και πότε όχι, μόνο αυτό ξέρει. Εγώ πάντως πιστεύω οτι είναι ίδιο το hardware σε όλα τα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Κινητό αγορασμένο στα 179 Ε , τέλος Μαίου.

Βίντεο σε εσωτερικό χώρο παίρνοντας το κουτί του κινητού

https://www.dropbox.com/s/8buol5xcnmeg12a/VID_20131016_092511.3gp

 

Φωτό από απρόσκλητο επισκέπτη στην αυλή ...

https://www.dropbox.com/s/xbl6a1rvhhmtwa5/IMG_20130930_181227.jpg

 

Οι ειδικοί ας αποφανθούν ....:):)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα.το κινητό είναι τέλειο πραγματικά.Αν κάτι είναι μείον,είναι η κάμερα μόνο και αυτή στα βίντεο,στην φωτογραφική τα πάει καλούτσικα.Πάρα πολύ καλό για τα χρήματα που στοιχίζει και φαίνεται για πολύ ακριβότερο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα.το κινητό είναι τέλειο πραγματικά.Αν κάτι είναι μείον,είναι η κάμερα μόνο και αυτή στα βίντεο,στην φωτογραφική τα πάει καλούτσικα.Πάρα πολύ καλό για τα χρήματα που στοιχίζει και φαίνεται για πολύ ακριβότερο.

 

Αν και αργησες περίπου 4 1/2 μήνες , ηρθε η στιμή που το έχεις στα χέρια σου ........:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν και αργησες περίπου 4 1/2 μήνες , ηρθε η στιμή που το έχεις στα χέρια σου ........:lol::lol:

 

χαχαχαχα δεν είναι για μένα!!!!!!

 

ρε παιδια πως θα κάνω το gravity box να λειτουργήσει;

έχω βάλει το XposedInstaller μαι βοήθεια παρακαλώ...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε xposed installer-->framework-->install/update και reboot.Μετά modules τσεκάρεις το gravitybox και κάνεις ένα ακόμη reboot και μετά το ανοίγεις και λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα αλλά τώρα μπορεί να μπεις στον πειρασμό ......:rolleyes::rolleyes:

 

σσσσσ!!!μεταξύ μας έχω ήδη μπει....:lol:

 

να κάνω μια ερώτηση ακόμα,στο αριθμό έκδοσης,τελειώνει σε 1.0.3 που σημαίνει ότι έχω την παλια ρομ.για να βάλω την 1.0.5 πρέπει να τα κάνω όλα απο την αρχη;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, έχει να προτείνει κάποιος ζελατίνα για προστασία της οθόνης που να περνιέται εύκολα;

 

Η ζελατίνα με την οποία έρχεται το κινητό είναι μέχρι στιγμής η καλύτερη. Πλένεται κιόλας και ξαναμπαίνει αν θες.

Link to comment
Share on other sites

τι έχεις κανει μεχρι τώρα?

 

και ενοποίηση χώρου,και gravity box και framwork installer.καλά δεν παίρνει και πολύ ώρα να τα ξανακάνω απλά ρωτάω.Γιατί είδα ότι έχει και μέσα απο τις ρυθμίσεις την δυνατότητα αναβάθμισης αν πετάξω το ζιπάκι στην κάρτα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σσσσσ!!!μεταξύ μας έχω ήδη μπει....:lol:

 

να κάνω μια ερώτηση ακόμα,στο αριθμό έκδοσης,τελειώνει σε 1.0.3 που σημαίνει ότι έχω την παλια ρομ.για να βάλω την 1.0.5 πρέπει να τα κάνω όλα απο την αρχη;

 

Ναι, βασικά. Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις το titanium backup, να κάνεις backup όλες τις εφαρμογές και μετά που θα βάλεις την 1.0.5 να κάνεις restore, αλλά η συμβούλή μου είναι αν τώρα το αγόρασες το κινητό και δεν έχεις προλάβει να "του αλλάξεις τα φώτα", να κάνεις fresh install. Επίσης θα πρότεινα να δεις τους σχετικούς οδηγούς και να βάλεις αγγλικό recovery, να φτιάξεις το 2.5 γίγα partition και αν θες να τσεκάρεις κάποια απο τις ROM του Carliv, που είναι βασισμένες στην 1.0.5 και θεωρούνται optimized. Ο κόσμος προτείνει την Max Smart, καθώς σου επιτρέπει να έχεις 3G και στις δύο sim.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βασικά. Εναλλακτικά μπορείς να βάλεις το titanium backup, να κάνεις backup όλες τις εφαρμογές και μετά που θα βάλεις την 1.0.5 να κάνεις restore, αλλά η συμβούλή μου είναι αν τώρα το αγόρασες το κινητό και δεν έχεις προλάβει να "του αλλάξεις τα φώτα", να κάνεις fresh install. Επίσης θα πρότεινα να δεις τους σχετικούς οδηγούς και να βάλεις αγγλικό recovery, να φτιάξεις το 2.5 γίγα partition και αν θες να τσεκάρεις κάποια απο τις ROM του Carliv, που είναι βασισμένες στην 1.0.5 και θεωρούνται optimized. Ο κόσμος προτείνει την Max Smart, καθώς σου επιτρέπει να έχεις 3G και στις δύο sim.

 

τα έχω κάνει όλα όπως έγραψα.Η συσκευή δεν είναι δική μου και θα δουλευτεί με μια σιμ οπότε για αρχή θα μείνει με την στοκ ρομ.

Αφού θα γίνει wipe system fresh install θα γίνει έτσι κ αλλιώς.κάτι ξέρω και από τον γαλαξία,τόσα χρόνια. :P

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι γινεται κ με πεταει εξω στα περισσοτερα παιχνιδια.ιδιαιτερα στα hd.

εχω ξενερωσει απιστευτα.εσας τα παιζει κανονικα πχ το splinter cell

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

και ενοποίηση χώρου,και gravity box και framwork installer.καλά δεν παίρνει και πολύ ώρα να τα ξανακάνω απλά ρωτάω.Γιατί είδα ότι έχει και μέσα απο τις ρυθμίσεις την δυνατότητα αναβάθμισης αν πετάξω το ζιπάκι στην κάρτα.

Πέρνα αγγλικό recovery , πάρε ενα back up , και κανε από εκεί εγκατάσταση την 1.0.5 του minideal. Άμα θέλει ο νέος κάτοχος , ας πειραματιστεί με άλλες ρομ.

Από όσο έχω διαβάσει την ενοποίηση χώρου δεν θα χρειαστεί να την ξανακάνεις ,εάν περάσεις την νέα ρομ μέσω recovery.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα αγγλικό recovery , πάρε ενα back up , και κανε από εκεί εγκατάσταση την 1.0.5 του minideal. Άμα θέλει ο νέος κάτοχος , ας πειραματιστεί με άλλες ρομ.

Από όσο έχω διαβάσει την ενοποίηση χώρου δεν θα χρειαστεί να την ξανακάνεις ,εάν περάσεις την νέα ρομ μέσω recovery.

 

Ωραία.Αγγλικό recovery έχω,back up έχω,άλλη ρομ κατα 95% δε θα περαστεί,οπότε θα περιμένω να φορτίσει πρώτα και μετά βουρ στο πατσά!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Αγγλικό recovery έχω,back up έχω,άλλη ρομ κατα 95% δε θα περαστεί,οπότε θα περιμένω να φορτίσει πρώτα και μετά βουρ στο πατσά!

 

Και πες μας αν όντως κράτησε την ενοποίηση χώρου .....

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι γινεται κ με πεταει εξω στα περισσοτερα παιχνιδια.ιδιαιτερα στα hd.

εχω ξενερωσει απιστευτα.εσας τα παιζει κανονικα πχ το splinter cell

Eχεις βάλει gravitybox; Πριν λίγο διάβασα στο xda ότι o τρόπος που λειτουργούν τα xposed modules δημιουργούν κάποιο πρόβλημα σε συγκεκριμένα παιχνίδια και πρέπει να πας xposed installer-->modules να ξε-τσεκάρεις τα όποια modules και μετά απο reboot,το παιχνίδι παίζει κανονικά και αφού τελειώσεις με το παιχνίδι,άμα θες πάλι το module το ενεργοποιείς και κάνεις reboot.

Για το παιχνίδι που λες,ποιο ειναι απο αυτα https://play.google.com/store/search?q=splinter+cell&c=apps

Link to comment
Share on other sites

Και πες μας αν όντως κράτησε την ενοποίηση χώρου .....

 

το απόγευμα θα έχετε νέα!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η ενοποίηση χώρου δεν χαλάει με αλλαγή ρομ απο recovery,εκτός και αν η ρομ που βάζεις έχει μέσα script για να το κάνει αυτό.Κάτι που δεν κάνει ούτε η v1.05 αλλά ούτε και η smart οπότε ο χώρος θα μείνει ίδιος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...