Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε κάνε ένα κόπο και διάβασε λιγο τις 2-3 τελευταίες σελίδες.Δες το βίντεο που ανέβασε ο kostast1,δες και αυτά που ανεβάσαμε εγώ και ο sgatzo αλλά και ο karthan7 και σύγκρινε.Kάτι δεν πάει καλά και αυτό ψάχνουμε.

Ναι τα διάβασα και τα είδα με προσοχή και προφανώς κάτι δεν πάει καλά…. Καταρχήν προς θεού δεν ήθελα να προσβάλω…. Μες την ασχετίλα μου (κυριολεκτικά όμως) λέω εγώ τώρα μήπως κάποια κομμάτια κατασκευαστικά υστερούν;;; και κάποιοι είναι οι τυχεροί από τον σορό του εργοστασίου;;; και μην ξεχνάμε ότι πάντα μιλάμε για κινέζικες κατασκευές….αν λέω χαζά απλά αγνοήστε τα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις δίκιο.Ετσι είναι.Αυτά γίνονται σε όλες τις εταιρίες ακόμη και στα ακριβά μοντέλα.π.χ. sony z1 και το φιάσκο με τις οθόνες

Kostast1 ποια rom έχεις και οι υπόλοιποι ποια έχετε?

Εγώ έχω την smart rom τώρα αλλά σε διαβεβαιώ 100% ότι όταν είχα και την 1.03 του minideal (αυτή που έγραψε και ο κώστας ότι είχε όταν τράβηξε το βίντεο) η ποιότητα της κάμερας του κινητού μου ήταν ακριβώς η ίδια

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω…. Αγοράζουμε ένα κινητό των 110 ευρώ πάρα πολύ καλό σε σχέση ποιότητας και τιμής ….. δηλαδή θέλουμε να έχει και επαγγελματική κάμερα;;; αν τραβάει ικανοποιητικό βιντεακι και σχετικά αξιοπρεπές φώτο μια χαρά είναι…

Αν είχες κάνει το κόπο να διαβάσεις λίγο το thread θα είχες δει ότι όλα τα παιδιά το έχουν χιλιοτονίσει ότι το κινητό είναι VFM.

Εδώ όμως φαίνεται ότι κάτι "Κινέζικο" έχει παιχθεί. Δεν είναι δυνατόν δυο βίντεο τραβηγμένα με το ίδιο κινητό να διαφέρουν όσο η μέρα από τη νύχτα. Είναι η κοροϊδία φίλε και η κουτοπονηριά που δεν αρέσουν σε κανέναν!:worry:

Ας έλεγαν ότι ρίχνουμε τη ποιότητα της κάμερας και μειώνουμε τη τιμή. Τι πιο ωραίο και σωστό και τίμιο!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εάν έχει αρκετό φως έχει κανονική ποιότητα αλλά όταν δεν έχει είναι χάλια. Είτε σε βίντεο είτε σε φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κάνει το κόπο να διαβάσεις λίγο το thread θα είχες δει ότι όλα τα παιδιά το έχουν χιλιοτονίσει ότι το κινητό είναι VFM.

Εδώ όμως φαίνεται ότι κάτι "Κινέζικο" έχει παιχθεί. Δεν είναι δυνατόν δυο βίντεο τραβηγμένα με το ίδιο κινητό να διαφέρουν όσο η μέρα από τη νύχτα. Είναι η κοροϊδία φίλε και η κουτοπονηριά που δεν αρέσουν σε κανέναν!:worry:

Ας έλεγαν ότι ρίχνουμε τη ποιότητα της κάμερας και μειώνουμε τη τιμή. Τι πιο ωραίο και σωστό και τίμιο!

 

τι ειναι vfm?

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κάνει το κόπο να διαβάσεις λίγο το thread θα είχες δει ότι όλα τα παιδιά το έχουν χιλιοτονίσει ότι το κινητό είναι VFM.

Εδώ όμως φαίνεται ότι κάτι "Κινέζικο" έχει παιχθεί. Δεν είναι δυνατόν δυο βίντεο τραβηγμένα με το ίδιο κινητό να διαφέρουν όσο η μέρα από τη νύχτα. Είναι η κοροϊδία φίλε και η κουτοπονηριά που δεν αρέσουν σε κανέναν!:worry:

Ας έλεγαν ότι ρίχνουμε τη ποιότητα της κάμερας και μειώνουμε τη τιμή. Τι πιο ωραίο και σωστό και τίμιο!

Δεν διαφωνώ σε τίποτα από αυτά που λες και πίστεψε με σας διαβάζω πάρα πολύ προσεκτικά από τη μέρα που μπήκα στο φόρουμ γιατί καθότι άσχετος μέσα από εσάς μαθαίνω…. Φαντάζομαι όμως ότι δεν είδες τη τελευταία απάντηση μου που πιστεύω να σε καλύπτει κι εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εάν έχει αρκετό φως έχει κανονική ποιότητα αλλά όταν δεν έχει είναι χάλια. Είτε σε βίντεο είτε σε φωτογραφίες

Αν βάλεις στο βίντεο--->ποιότητα βίντεο--->λεπτή,όταν πατήσεις να γράψεις το βίντεο ζουμάρει την εικόνα για να πιάσει full screen;

τι ειναι vfm?

value for money

Αν είχες κάνει το κόπο να διαβάσεις λίγο το thread θα είχες δει ότι όλα τα παιδιά το έχουν χιλιοτονίσει ότι το κινητό είναι VFM.

Εδώ όμως φαίνεται ότι κάτι "Κινέζικο" έχει παιχθεί. Δεν είναι δυνατόν δυο βίντεο τραβηγμένα με το ίδιο κινητό να διαφέρουν όσο η μέρα από τη νύχτα. Είναι η κοροϊδία φίλε και η κουτοπονηριά που δεν αρέσουν σε κανέναν!

Ας έλεγαν ότι ρίχνουμε τη ποιότητα της κάμερας και μειώνουμε τη τιμή. Τι πιο ωραίο και σωστό και τίμιο!

Aκριβώς έτσι.Αν δεν έβλεπα τα βίντεο του Κώστα και από αυτά που διάβαζα και βλέποντας από τα άλλα παιδιά εδώ,απλά θα θεωρούσα φυσιολογικό όλο αυτό με την κάμερα λόγω αξίας του κινητού.Και το ίδιο φυσιολογική και την πτώση της τιμής αφού όλα τα android κινητά μετά απο κάποιο διάστημα στην αγορά,τιμολογούνται φθηνότερα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις στο βίντεο--->ποιότητα βίντεο--->λεπτή,όταν πατήσεις να γράψεις το βίντεο ζουμάρει την εικόνα για να πιάσει full screen;

 

/QUOTE]

 

Νομίζω ναι

Link to comment
Share on other sites

Αναιβασα και αλλο 1 video να το δειτε.Το κινητο αυτο εαν θυμαμαι καλα αγοραστηκε καπου στο τελος Ιουλιου,και παρελαβα 14 Αυγουστου.Το παρακατω video ειναι το 1ο που εβγαλε το 967,τελειως δοκιμαστικα,και βρισκομαι κατω απο σκια ενω τραβαω την παραλια.Το κινητο φοραγε τη 1.0.3 και ηταν εντελως απειραχτο απο εμενα.

http://www.youtube.com/watch?v=WaxDPE2faIs&feature=youtu.be

Και μια απο τις πρωτες foto που εβγαλα τοτε...

http://img62.imageshack.us/img62/4720/x10q.jpg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Kostast1 μπες λίγο στο camera από το uncle tools και πες τις ρυθμίσεις που έχεις εκεί
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ σε τίποτα από αυτά που λες και πίστεψε με σας διαβάζω πάρα πολύ προσεκτικά από τη μέρα που μπήκα στο φόρουμ γιατί καθότι άσχετος μέσα από εσάς μαθαίνω…. Φαντάζομαι όμως ότι δεν είδες τη τελευταία απάντηση μου που πιστεύω να σε καλύπτει κι εσένα.

Ok, γραφόταν την ίδια ώρα και δεν το είδα όταν πόσταρα!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Kostast1 μπες λίγο στο camera από το uncle tools και πες τις ρυθμίσεις που έχεις εκεί

 

Φιλε μου δυστηχως δεν το εχω πλεον το κντ αυτο,αλλα και παλι ειναι εντελως απειραχτο,τοσο σε video,οσο και σε foto.

Τα videos και τις foto τις εχω βεβαια στο αρχειο μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αναιβασα και αλλο 1 video να το δειτε.Το κινητο αυτο εαν θυμαμαι καλα αγοραστηκε καπου στο τελος Ιουλιου,και παρελαβα 14 Αυγουστου.Το παρακατω video ειναι το 1ο που εβγαλε το 967,τελειως δοκιμαστικα,και βρισκομαι κατω απο σκια ενω τραβαω την παραλια.Το κινητο φοραγε τη 1.0.3 και ηταν εντελως απειραχτο απο εμενα.

http://www.youtube.com/watch?v=WaxDPE2faIs&feature=youtu.be

Και μια απο τις πρωτες foto που εβγαλα τοτε...

http://img62.imageshack.us/img62/4720/x10q.jpg

Ευχαριστούμε παιδιά.Ενας κινέζος λιγότερος για την επόμενη μου αγορά

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ίδια κάμερα είναι σε όλα τα βίντεο, χαλαρώστε. Προσωπικά τα είδα όλα (ναι κι αυτό με το γάτο) και ίδια χάλια είναι. Ψαρώνετε απλά επειδή έτυχε στο γάτο να κρίνει η κάμερα οτι δε χρειάζεται να κάνει soften (κάτι που όντως της την βαρά και το κάνει σε άκυρες φάσεις)

Προσωπικά έχω τραβήξει βίντεο με όλα τα συμπτώματα που είδα στα βίντεο όλων, με το ίδιο κινητό. Πχ. άλλη φορά βράδυ κάνει αυτό το περίεργο "στάχυασμα" που κάνει πάνω αριστερά στο βίντεο του κώστας1, άλλη φορά πάλι βράδυ μπορεί να τα θολώσει όλα απο το soften, άλλη φορά να είναι σαν το minecraft απο το πιξέλιασμα. Η κάμερα είναι χαμηλής ποιότητας, και με αλλοπρόσαλλους αλγόριθμους πάνω που την κάνει άλλοτε να πιξελιάζει, άλλοτε να θολώνει, προσπαθώντας να κρύψει το οτι όταν δε το κάνει, δείχνει υπερβολικό θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειπαμε 100 ευρω κντ ειναι........:)Εγω παντως αλλο ενα θα το τσπιμησω με την 1η ευκαιρια,μολις καποιο καταστημα κανει καποια καλη προσφορα το πηρα......:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειπαμε 100 ευρω κντ ειναι........:)Εγω παντως αλλο ενα θα το τσπιμησω με την 1η ευκαιρια,μολις καποιο καταστημα κανει καποια καλη προσφορα το πηρα......:D

 

τι μας έκανες βρε κώστα με τον γάτο σου... :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Ακριβώς αυτά τα προστατευτικά είναι που έβριζα (και μαζί και το μισό φόρουμ απ' ότι αποδείχθηκε μετά που πόσταρα τη "γκρίνια" μου)...

Link to comment
Share on other sites

 

Μακριά,τις πήρα κι εγώ και είναι για πέταμα...Πολύ λεπτές,δε γίνεται απλά να μη σου κάνει φούσκες.Ασε που γρατζουνιέται κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

 

Aκριβώς έτσι.Αν δεν έβλεπα τα βίντεο του Κώστα και από αυτά που διάβαζα και βλέποντας από τα άλλα παιδιά εδώ,απλά θα θεωρούσα φυσιολογικό όλο αυτό με την κάμερα λόγω αξίας του κινητού.Και το ίδιο φυσιολογική και την πτώση της τιμής αφού όλα τα android κινητά μετά απο κάποιο διάστημα στην αγορά,τιμολογούνται φθηνότερα.

 

Σε καμία περίπτωση δεν είναι φυσιολογική τόσο μεγάλη πτώση τιμής σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Και αν μιλήσουμε και για πολιτική εταιρείας πάλι δεν κολλάει κάτι. Το 987 δεν έπεσε δολάριο και το 967 έπεσε καμιά 60ρια.

Σίγουρα κάτι περίεργο παίζει..... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Aνακάλυψα αν και δε ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί εδώ το τεχνικό εγχειρίδιο οδηγιών για το zte 967.

Oποιος θέλει να μάθει περισσότερα για τα ενδότερα του κινητού μας ας μπει εδώ(thanks cmd77 xda)

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...