Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σταυρο μηπως μπορεις να μας πει με λιγο πιο απλα λογια τι κανει αυτο γιατι δεν πολυκαταλαβα ακριβως

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το κινητό από χτες και οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Περίμενα την οθόνη πολύ πιο κακή αλλά αν και στο full φωτεινότητα είναι αρκετά καλή. Με ενοχλεί λίγο και το βάθος που προσθέτει, υποθέτω επειδή δεν είναι OGS.

Επειδή θα αγοραστεί ακόμα ένα κινητό σκέφτομαι για το v987 και οι μόνοι λόγοι που το θέλω είναι η HD οθόνη και το MIUI που χτίζεται πάνω του. Για όσους ξέρουν, αξίζουν τα 65-70 euro επιπλέον μόνο για αυτά; Βέβαια τα ~100 euro που κάνει πλέον το 967 είναι νομίζω χάρισμα για αυτό που παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι βρίσκεται στο Κ/Δ Αθήνας πως το βλέπουμε?

 

μια χαρα.αν εισαι Αθηνα ισως τοχεις μεχρι Δευτερα,αν οχι Τεταρτη-Πεμπτη αναλογα ποσο γρηγορα θα το στειλουν

Link to comment
Share on other sites

σταυρο μηπως μπορεις να μας πει με λιγο πιο απλα λογια τι κανει αυτο γιατι δεν πολυκαταλαβα ακριβως
Εγκατέστησε το xposed installer, μετά το gravitybox, ενεργοποίησε το, κανε restar όποτε λέει, κ πήγαινε στο statusbar settings κ θα βρεις την επιλογή για αυτόματη απόκρυψη των ειδοποιήσεων κ των συμβολων κεραίας
Link to comment
Share on other sites

για οσους κανουν εγκατασταση απο την σελιδα της zte (επισημη στα κινεζικα)το phone doctor.apk δεν βρισκη δεδομενα για το κινητο μας..τωρα απο ρομ δοκιμασα και την miui απο το needrom δεν τρελαθηκα ισως γιατι δεν πολυ προλαβα λογο δουλειας να την τεσταρο φουλ!ας δοκιμασει καποιος την lewa..παιδια ευκολο ειναι back up την ρομ και οτι και να γινει ξαναγυρνατε στην στοκ!!εχει βρει μεχρι στιγμης καποιο σαιτ με ανταλακτικα για το κινητο μας πλη του alibaba που εχει πολυ λιγα?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα,

Για προσδιόρισε μας ρε φίλε, το είναι που γραφεις, που τοποθετείται χρονικά.

Το ποστ μου που εκανες παραθεση ,γραφτηκε πριν τρεις μηνες.

Ξερεις εσυ τωρα ,ποια ηταν η αρχικη τιμη της συσκευης και ποιες προσφορές τρεχαν τότε, στις 28 Μάιου πού έκανα εγώ την παραγγελία;

Εδώ η συσκευή αλλάζει τιμή κάθε 2-3 εβσομαδες.

Προς πληροφόρηση σου λοιπόν, τότε η συσκευή ηταν στα 180 δολαρια και δεν έκανε κανένας λόγο για δώρα, μιας και ήταν προσφορά και πολύ χαμηλωμενη η τιμή. Η συσκευή Μόλις είχε κυκλοφορήσει. Το γεγονός ότι γλυτωσα 5 δολαρια,μια θήκη ,ενα προτεκτορ,και ενα ζευγαρι ακουστικα ,φαινοταν πολυ καλο ντιλ τοτε.Σημερα βεβαια ,τρεις μηνες μετα,φαινεται αστειο ,αλλα αυτος ισως ειναι και ο λογος που ξεθαψες το ποστ.

Ας πάμε όμως λίγο και σε σένα.

Έχεις να μας πεις κάτι για την συσκευή;

Έχεις μήπως κάποια απορία;

Μπορείς να βοηθησεις κάπου εσύ;

Συνεχόμενα παράπονα, γκρινια, απαξίωση για την όποια βοήθεια μπορεί να δώσει ο κάθε χρήστης, εξυπναδες κλπ δεν νομίζω ότι είναι αναγκαία σε κανέναν από εδώ.

....

Από το μαγαζί που μας προτείνεις, εσύ πόσες φορές έχεις αγοράσει Και πόσο ευχαριστημένος εμεινες;

 

απαξιωση για τον καθενα ε?εισαι λιγο υπερβολικος και δεν υπαρχει λογος να απαντησω,διαβαζεις αναποδα ισως,η οπως σ αρεσει.Γα τις υπολοιπες σου αποριες να διαβασεις τα ποστ μου και να μαθεις αν βοηθαω η οχι,οπως μπορω και με οσα ξερω(οχι πολλα)εγω ψαχνω να βρω τι προσφερει το καθε κατ/μα δεν κολλαω σε ενα.Οσο για την σωστη παρουσιαση κινητου επιτρεψε μου να την ζηταω πριν αγορασω κατι

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από χτες και οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Περίμενα την οθόνη πολύ πιο κακή αλλά αν και στο full φωτεινότητα είναι αρκετά καλή. Με ενοχλεί λίγο και το βάθος που προσθέτει, υποθέτω επειδή δεν είναι OGS.

Επειδή θα αγοραστεί ακόμα ένα κινητό σκέφτομαι για το v987 και οι μόνοι λόγοι που το θέλω είναι η HD οθόνη και το MIUI που χτίζεται πάνω του. Για όσους ξέρουν, αξίζουν τα 65-70 euro επιπλέον μόνο για αυτά; Βέβαια τα ~100 euro που κάνει πλέον το 967 είναι νομίζω χάρισμα για αυτό που παίρνεις.

Φιλε μου αφου και μονος λες τι ακριβως ζητας.Οποτε εαν εχεις θεμα δωσε τα παραπανω λεφτα,και παρε το 987.

Εμενα ας πουμε δεν με ενοχλει καθολου το βαθος,και φυσικα η αναλυση,οποτε και θα εδινα αλλου τα 70 ευρο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπαμε.Άμα έρχεται κάποιος από ανώτερη ανάλυση η qhd ειναι "κάπως".Δεν ειναι κακή απλά δεν έχει την ευκρίνεια της hd/fhd.Αν κάποιος έρχεται απο κινητό με wvga/qvga ανάλυση μια χαρά "βάθος" έχει η qhd του v967s.Eπισης με το κινητό αυτό λογίζεται ως πλεονέκτημα το γεγονός ότι δε χρειάζεται να βάλεις σε μεγάλο "βάθος" το χέρι στην τσέπη σου για να το αποκτήσεις
Link to comment
Share on other sites

εγω να πω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω.Την τελευταια βδομαδα η μπαταρια επεφτε μεσα σε 2-3 ωρες κατω απο το 20%.καταλαβαινετε την ξενερα που εφαγα.μετα απο 2-3 φορες που το φορτισα,ειπα να το αφησω να δω ποσο θα αντεξει.Τελικα πεφτει μεσα σε 2-3 ωρες στο 14% αλλα μετα κραταει!Κοινως δεν το εχω φορτισει για 2 μερες και κραταει αλλα εδω και μια μερα και 20 ωρες ειναι κολλημενη στο 14% η μπαταρια!τι να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

εγω να πω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω.Την τελευταια βδομαδα η μπαταρια επεφτε μεσα σε 2-3 ωρες κατω απο το 20%.καταλαβαινετε την ξενερα που εφαγα.μετα απο 2-3 φορες που το φορτισα,ειπα να το αφησω να δω ποσο θα αντεξει.Τελικα πεφτει μεσα σε 2-3 ωρες στο 14% αλλα μετα κραταει!Κοινως δεν το εχω φορτισει για 2 μερες και κραταει αλλα εδω και μια μερα και 20 ωρες ειναι κολλημενη στο 14% η μπαταρια!τι να φταιει?

 

κατεβαζεις το προγραμμα battery callibration κανεις 2-3 πληρες φορτισεις-αποφορτισεις το κινητου και πιστευω θα εισαι οκ...

 

(δοκιμασε τωρα που ειναι κολλημενο και γενικα οταν κολλαει να κανεις ενα ρεσταρτ...)

Link to comment
Share on other sites

εγω να πω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω.Την τελευταια βδομαδα η μπαταρια επεφτε μεσα σε 2-3 ωρες κατω απο το 20%.καταλαβαινετε την ξενερα που εφαγα.μετα απο 2-3 φορες που το φορτισα,ειπα να το αφησω να δω ποσο θα αντεξει.Τελικα πεφτει μεσα σε 2-3 ωρες στο 14% αλλα μετα κραταει!Κοινως δεν το εχω φορτισει για 2 μερες και κραταει αλλα εδω και μια μερα και 20 ωρες ειναι κολλημενη στο 14% η μπαταρια!τι να φταιει?

 

κι εμενα αλλο κινητο το εκανε σημερα αυτο,το φορτισα στο φουλ κι εκανα battery calibration,το δικο μου ειναι ρουτ αν κι εσενα ειναι κανε ενα https://play.google.com/store/apps/details?id=be.fpmiguel.batterycalibration&hl=el μετα το αφηνεις να ξεφορτισει τελειως,συμβουλη που μου εδωσε φιλος απο το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα αλλο κινητο το εκανε σημερα αυτο,το φορτισα στο φουλ κι εκανα battery calibration,το δικο μου ειναι ρουτ αν κι εσενα ειναι κανε ενα https://play.google.com/store/apps/details?id=be.fpmiguel.batterycalibration&hl=el μετα το αφηνεις να ξεφορτισει τελειως,συμβουλη που μου εδωσε φιλος απο το φορουμ

 

σε προλαβα :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το xposed installer, μετά το gravitybox, ενεργοποίησε το, κανε restar όποτε λέει, κ πήγαινε στο statusbar settings κ θα βρεις την επιλογή για αυτόματη απόκρυψη των ειδοποιήσεων κ των συμβολων κεραίας

ωραιος ο σταυρος ευχαριστω πολυ.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο σταυρος ευχαριστω πολυ.

 

ξερεις αν παιζει ραδιο χωρις ακουστικα? ή οποιοσδηποτε αλλος?

Link to comment
Share on other sites

εγω να πω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω.Την τελευταια βδομαδα η μπαταρια επεφτε μεσα σε 2-3 ωρες κατω απο το 20%.καταλαβαινετε την ξενερα που εφαγα.μετα απο 2-3 φορες που το φορτισα,ειπα να το αφησω να δω ποσο θα αντεξει.Τελικα πεφτει μεσα σε 2-3 ωρες στο 14% αλλα μετα κραταει!Κοινως δεν το εχω φορτισει για 2 μερες και κραταει αλλα εδω και μια μερα και 20 ωρες ειναι κολλημενη στο 14% η μπαταρια!τι να φταιει?

Είναι το bug του 14% που συμβαίνει και σε άλλες κινέζικες mtk συσκευές.Το έχω και στο thl w7s μου εδώ και αρκετούς μήνες αυτό το θέμα αλλά δε με απασχολεί γιατί πλέον το έχω συνηθίσει.Σε μένα δε λύθηκε ούτε με battery calibration,ούτε με wipe battery stats

Link to comment
Share on other sites

Οκ σου δίνουν ένα κινητό με απόδοση,αυτονομία,οθόνη που από Ελλάδα θα έπαιρνες με τουλάχιστον διπλάσια χρήματα και ειναι για κλωτσιές επειδή το ράδιο δε παίζει χωρίς ακουστικά; Οταν κινητά των 700€ δεν έχουν καν fm radio; Παιδιά μου φαίνεται ότι ψάχνουμε ψύλλους στα άχυρα...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω θεμα με το κινητο με το μινιντιλ εχω που δεν βαζει

μάλλον παρεξήγησες... δεν εννοούν αν το minideal βάζει ακουστικά στη συσκευασία, λένε για το αν η συσκευή παίζει ραδιοφωνο χωρίς να χρειάζεται να συνδέσεις ακουστικα...

Link to comment
Share on other sites

Και εχει και πολυ καλη ληψη.....τσεκαρισμενο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απο μια άποψη ναι αν το δούμε το θέμα με την μη ύπαρξη ακουστικών ειναι κάπως.Ουσιαστικά αν κάποιος δε θέλει να αγοράσει ακουστικά,δε θα μπορεί να ακούει και ραδιόφωνο.Απο την άλλη το παραβλέπουμε επειδή πρώτον το κινητό έχει πολύ καλή τιμή και δεύτερον τα ακουστικά κοστίζουν λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...