Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να βάλω τη max flavour τη τελευταία που είδα παραπάνω αλλά δεν θυμάμαι πως. Δεν είναι σε zip file ώστε να το κατεβάσετε κ να κάνω boot from sd και δεν θυμάμαι καθόλου πως το είχα κάνει με το flash tool. Καμιά βοήθεια? Επίσης όταν είχα τη max flavour 5 κάτι φορές ναι μεν χαμηλώνει ή φωτεινότητα αλλά δεν έκλεινε τελείως ή οθόνη. Ξέρεις κανείς το φταίει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την έχω κατεβάσει από το needrom Και είναι zip που το κάνεις εγκατάσταση κανονικά από recovery

 

Στάλθηκε από το V967s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Την έχω κατεβάσει από το needrom Και είναι zip που το κάνεις εγκατάσταση κανονικά από recovery

 

Στάλθηκε από το V967s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσπαθώ να βάλω τη max flavour τη τελευταία που είδα παραπάνω αλλά δεν θυμάμαι πως. Δεν είναι σε zip file ώστε να το κατεβάσετε κ να κάνω boot from sd και δεν θυμάμαι καθόλου πως το είχα κάνει με το flash tool. Καμιά βοήθεια? Επίσης όταν είχα τη max flavour 5 κάτι φορές ναι μεν χαμηλώνει ή φωτεινότητα αλλά δεν έκλεινε τελείως ή οθόνη. Ξέρεις κανείς το φταίει?

 

στο ρεπό λεω να ασχοληθω.

πάντως η βανιλα καθησε κουτι στη συσκευη!

οποιος θέλει κατι σταθερό, να την φλασαρει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Δοκιμάσατε την Max Flavour 6.4 ;;;

 

Πείτε μου εντυπώσεις

 

Το MTK Unbrick Kit τι είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τη max flavor ,πολύ μαρέσει νομίζω ότι είναι πιο ελαφριά από την vanilla .

 

θα την δοκιμασω συντομα.

πιστευω θα με αρεσει

 

Το MTK Unbrick Kit τι είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα δεν καταλαβα τι λες

 

εδω http://www.needrom.com/download/max-flavour-4-8-miui-v4-themed/ δεν αναφερει κατι τετοιο (αν δε το βλεπω ειναι απ την αυπνοια)

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα δεν καταλαβα τι λες

 

εδω http://www.needrom.com/download/max-flavour-4-8-miui-v4-themed/ δεν αναφερει κατι τετοιο (αν δε το βλεπω ειναι απ την αυπνοια)

 

 

Title: Max Flavour 6.4

Listed: 05/29/2016 1:35 am

ROM Version: 4.2.2

Links:

ZTE V967s Max Flavour 6.4 (44 dls)

MTK Unbrick Kit (25 dls)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μόνο την ρομ έβαλα δεν κατέβασα το mtk unbrick kit . Μια χαρά ρομ είναι έχει από Όλα. Την έχω σχεδόν μια εβδομάδα και όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το V967s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως παει?

με την βανιλα ανετα χτυπαω 5ωρο σοτ(με wifi, 3g, games, fb)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 μέρες χρήσης μου πετάει θέμα με την sd ,μου πετάει οτί δεν την αναγνωρίζει ,ίσως και να πνέει τα λοίσθια η sd ...

Ίδια μου φαίνεται η κατανάλωση .1,5 μέρα με μέτρια χρήση( υποκειμενικό)

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 μέρες χρήσης μου πετάει θέμα με την sd ,μου πετάει οτί δεν την αναγνωρίζει ,ίσως και να πνέει τα λοίσθια η sd ...

Ίδια μου φαίνεται η κατανάλωση .1,5 μέρα με μέτρια χρήση( υποκειμενικό)

 

Τωρα καταλαβα που χρειαζοταν το Unbrick.. Είδα οτι δεν μπορουσα να μπω στις ρυθμισεις απο το mobile uncle tools και ειπα να αλλαξω ρομ,με τη σιγουρια οτι εχω αλλαξει τοσες φορρες ,δεν ειδα το κλασικο βιντεακι και το εκανα στα γρηγορα wipe data και install from zip και το κινητο μπρικαρε .. Μην τα πολυλογω κατεβασα αρχικα το unbrick αλλα τιποτα μετα 2-3 zip με πενιχρα αποτελεσματα είδα κατι οδηγους και εν τελει κατεβαζοντας το zip ZTE V967s up via flash καταφεραμε και το αναστησαμε στη μαμισια ρομ.ΚΑι δεν ηθελα να το αποχαιρετιστω τοσα αδοξα..

Θα βγαλουμε κιαλλες φωτογραφιες ζΤεουλη μου :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα την κινέζικη ρομ(CU-CN-9B..) και δεν εχω σημα στην καρτα σιμ ,λετε να θελει την Multilanguage για τις ευωπαικες μπαντες ;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβα που χρειαζοταν το Unbrick.. Είδα οτι δεν μπορουσα να μπω στις ρυθμισεις απο το mobile uncle tools και ειπα να αλλαξω ρομ,με τη σιγουρια οτι εχω αλλαξει τοσες φορρες ,δεν ειδα το κλασικο βιντεακι και το εκανα στα γρηγορα wipe data και install from zip και το κινητο μπρικαρε .. Μην τα πολυλογω κατεβασα αρχικα το unbrick αλλα τιποτα μετα 2-3 zip με πενιχρα αποτελεσματα είδα κατι οδηγους και εν τελει κατεβαζοντας το zip ZTE V967s up via flash καταφεραμε και το αναστησαμε στη μαμισια ρομ.ΚΑι δεν ηθελα να το αποχαιρετιστω τοσα αδοξα..

Θα βγαλουμε κιαλλες φωτογραφιες ζΤεουλη μου :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα την κινέζικη ρομ(CU-CN-9B..) και δεν εχω σημα στην καρτα σιμ ,λετε να θελει την Multilanguage για τις ευωπαικες μπαντες ;

 

Τελικά είχε χάσει το IMEI για αυτο δεν εμπαινε στο δίκτυο. ΙΜΕΙ

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αλλαγη ρομ μεσω καστομ ρικοβερυ δε γινεται;;;

 

Εγώ μια φορά απέτυχα,ξερεις μηπως κανενα app αντιστοιχο του Mobile uncle tools για να flasharw τη recovery ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με recovery κανονικά και με wipe έβαλα την τελευταία max flavor 6.4 γιατι μπρικαρε το κινητό ς

 

Στάλθηκε από το V967s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι το uncle δε δουλευει;

 

Οκ,ολα καλα ,εβαλα τη vanilia παλι..Νομιζω παντως οτι με το sp flash tool που εβαλα τη μαμισια η μπαταρια ξανανιωσε ..

Edited by Tr2n
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα φώτα σας.

Τις τελευταίες ημέρες μου κολλούσε.(παρόλο που του είχα κανει πρόσφατα φορματ.)

Δλδ , κολλούσε οταν μπουταρε και γενικα μεσα.

Του έβαλα τη max flavour τη τελευταια ολα καλα , αλλα δεν μπορούσα να μπω στο mtk engine να δυναμώσω το μικρόφωνο και την έβγαλα.

Δοκιμασα κανα 2-3 έβαλα πάλι τη max flavour απο το xda αλλα δεν μπορεί πλέον να μπεί σε κανένα wifi.

Τα βλέπει αλλα δεν μπαίνει.

Τι έπαθε ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχουν πληροφορίες στο forum για το Α570?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...