Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα. καμια λυση στο πως θα διαβασουμε την sd card απο linux συνδεοντας το 967 με usb καλωδιο με το λαπτοπ?

ευχαριστω.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. καμια λυση στο πως θα διαβασουμε την sd card απο linux συνδεοντας το 967 με usb καλωδιο με το λαπτοπ?

ευχαριστω.

 

Δυσκολο πολυ,χρειαζεσαι drivers για linux και εγω που εψαξα δεν βρηκα...πιο ευκολο βγαλε την καρτα και κουμπωσε την στο pc και τελειωσες!Αν το θες για καθημερινη χρηση...αν βρεις λυση στειλε μου και μενα!

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα power banks που κυκλοφορούν υποστηριζονται απ το ζτε?

Γιατί βλέπω κάποια που γράφουν αποκλειστικά iPhone, HTC, Samsung, κλπ

Σοβαρά το λινουξ δε μπορει να διαβάσει την sd?

Link to comment
Share on other sites

την sd την διαβαζει κανονικα,το τηλ δεν βλεπει γιατι τα drivers που κυκλοφορουν ειναι για windows.Δεν νομιζω να εχει σχεσει επειδη ειναι android(linux)οτι δεν χρειαζεται.

Υπαρχουν τηλ που εχουν λειτουργικο windows,παλι χρειαζονται τα drivers για να δει το τηλ ο υπολογιστης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί που έβγαλα το τηλέφωνο από το φορτιστή είχε φτάσει και στο 100% αλλωστε ξαφνικά το ποσοστό της μπαταρίας πέφτει χωρίς λόγο στο 40%. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα . Τώρα μου λέει 29% και η τάση της μπαταρίας 4112mV. Δεν νομίζω η τάση να αντιστοιχεί με το ποσοστό που φαίνεται στο τηλέφωνο. Έχει τύχει σε κανέναν αυτό; έχω την Max flavor 5 η οποία δεν είχε κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί που έβγαλα το τηλέφωνο από το φορτιστή είχε φτάσει και στο 100% αλλωστε ξαφνικά το ποσοστό της μπαταρίας πέφτει χωρίς λόγο στο 40%. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα . Τώρα μου λέει 29% και η τάση της μπαταρίας 4112mV. Δεν νομίζω η τάση να αντιστοιχεί με το ποσοστό που φαίνεται στο τηλέφωνο. Έχει τύχει σε κανέναν αυτό; έχω την Max flavor 5 η οποία δεν είχε κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

 

Παρε ενα backup,κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,περασε το backup για να επαναφερεις το τηλ οπως το ειχες.Αν συνεχιζει το προβλημα κανε ενα calibration στην μπαταρια σου.Αν απο ολα αυτα τιποτα ξαναφλασαρισε την rom.

Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Φαινόταν να κατεβαίνει ομαλά και να χάνει γρήγορα το φορτίο της. Μετά έκανα επανεκκίνηση και έπεσε απότομα. Τώρα έχει κολλήσει στο 14% έδω και κατι ώρες μέχρι να ξαναερθει στα ίσια του φαντάζομαι. Θα το κρατήσω μέχρι να εκφορτιστει τελείως
Link to comment
Share on other sites

Φαινόταν να κατεβαίνει ομαλά και να χάνει γρήγορα το φορτίο της. Μετά έκανα επανεκκίνηση και έπεσε απότομα. Τώρα έχει κολλήσει στο 14% έδω και κατι ώρες μέχρι να ξαναερθει στα ίσια του φαντάζομαι. Θα το κρατήσω μέχρι να εκφορτιστει τελείως

 

το εκανε και σε μενα αρκετα συχνα , πιο παλια με 2-3 calibration στην μπαταρια και restart εστρωνε ..καλο ειναι στο 14-15% να το φορτιζεις ετσι κανω και εχει πολυ καιρο να το κανει .

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια διαδικασια που πρεπει να ακολουθησεις. Δε μπορω να ποσταρω το λινκ καθως ειμαι απο ταπαταλκ.

Στους οδηγούς νομίζω είναι

 

Εχω την εντυπωση οτι η μπαταρια εχει χασει λιγη απ τη δυναμη της... Θα το κοιταξω περαιτέρω και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει επανήλθε αφού το άφησα να εκφορτιστει τελείως και να φορτιστεί πλήρως . Αλλά η μπαταρία φαίνεται όντως να έχει χάσει λίγο απ τη δύναμη της. Άλλωστε δεν μου φαινόταν σόι από την αρχή. Μου έκανε κάτι νούμερα όταν τελείωνε. Ξαφνικά από το 24% έπεφτε στο 14%. Νομίζω αυτό είναι και το αδύνατο σημείο του τηλεφώνου η μπαταρία του.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ένα άλλο πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε τελευταία. Το ακουστικό φαίνεται σαν να "τρίζει" όταν μιλάς σαν να συντονίζουν τα πλαστικά γύρω απο το ηχειάκι ή το πλέγμα που έχει μπροστά (δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω). Παρατήρησε κανένας άλλος αυτό το "πρόβλημα";
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει επανήλθε αφού το άφησα να εκφορτιστει τελείως και να φορτιστεί πλήρως . Αλλά η μπαταρία φαίνεται όντως να έχει χάσει λίγο απ τη δύναμη της. Άλλωστε δεν μου φαινόταν σόι από την αρχή. Μου έκανε κάτι νούμερα όταν τελείωνε. Ξαφνικά από το 24% έπεφτε στο 14%. Νομίζω αυτό είναι και το αδύνατο σημείο του τηλεφώνου η μπαταρία του.

 

Η μπαταρία είναι το μεγάλο προτέρημα του κινητού αυτού..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει άλλα κινητα τότε τι μπαταρία εχουν και μάλλον δεν έχω καλό μέτρο σύγκρισης. Αλλά με το ηχειακι είχε κανεις θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Την τελευται βδομαδα εχει αρχισει και κανει νερα ο κινεζος, στα καλα καθουμενα κλεινει και τις 2 SIM και ζητάει PIN, το οποιο γινεται και σε standby χωρις να το καταλαβαίνω και ουσιαστικά να ειμαι χωρις τηλεφωνο.

 

Ειμαι με την 1.0.5 minideal, εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλο κατι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Την τελευται βδομαδα εχει αρχισει και κανει νερα ο κινεζος, στα καλα καθουμενα κλεινει και τις 2 SIM και ζητάει PIN, το οποιο γινεται και σε standby χωρις να το καταλαβαίνω και ουσιαστικά να ειμαι χωρις τηλεφωνο.

 

Ειμαι με την 1.0.5 minideal, εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλο κατι παρόμοιο?

Μου το ειχε κανει και εμενα αυτο 1-2 φορες,εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τα ιδια,οποτε ξαναφλασαρισα την rom του minideal που ειχα (1.05)και απο τοτε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Την τελευται βδομαδα εχει αρχισει και κανει νερα ο κινεζος, στα καλα καθουμενα κλεινει και τις 2 SIM και ζητάει PIN, το οποιο γινεται και σε standby χωρις να το καταλαβαίνω και ουσιαστικά να ειμαι χωρις τηλεφωνο.

 

Ειμαι με την 1.0.5 minideal, εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλο κατι παρόμοιο?

 

Μπορει κατι που εγκατεστησες τελευταια να στο κανει. Εμενα οταν εβαλα το viber αν δεν εκανε 4-5 restart την ημερα δεν γινοταν ..ισως κανει restart απο καποια εφαρμογη και γιαυτο να βλεπεις πως σου ζηταει pin .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...