Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπαταρια εβγαλες;

 

κατα το power on κρατα το vol+

κανει τιποτα διαφορετικο;

τιποτα τα εκανα τα εχω γραψει αυτα οτι τα εκανα

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τιποτα τα εκανα τα εχω γραψει αυτα οτι τα εκανα

πρεπει να διεγραψα την εσωτερικη μνημη τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν κατάλαβα φίλε μου...

τι είναι αυτή η έκδοση;

 

DIS-EUR-9B18D-P188F07V1.0.5B04

 

Νέα επίσημη ROM ;;;;;;

 

Λυπάμαι που δεν εξήγησα περισσότερο, δεν είναι επίσημη έκδοση, όμως βασίζεται σε επίσημες εκδόσεις για το ΖΤΕ V967S και για την ακρίβεια 219175B0165-CU-CN-9B18D-P188F07 V1.0.5 B01 και 232250B0444-DIS-KR-TB1S-P188F07 V1.0.0 B04.

Υπάρχουν όμως και αρκετές προσθήκες όπως ο loader, το πληκτρολόγιο, το ρολόι που βασίζονται σε εκδόσεις της Google, το calculator και το DSP Manager που βασίζεται σε εκδόσεις cyanogenmod. Και τέλος οι διορθώσεις που αναφέρονται στο προηγούμενο μήνυμα.

Η παραπάνω έκδοση έχει μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές για την λειτουργία του κινητού (αυτό φαίνεται άλλωστε και από το μέγεθός της) και έχουν διαγραφεί όλα τα modules / libraries που αναφέρονται σε κινέζικες εφαρμογές.

 

Για οποιαδήποτε άλλη απορία στην διάθεση σας.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που δεν εξήγησα περισσότερο, δεν είναι επίσημη έκδοση, όμως βασίζεται σε επίσημες εκδόσεις για το ΖΤΕ V967S και για την ακρίβεια 219175B0165-CU-CN-9B18D-P188F07 V1.0.5 B01 και 232250B0444-DIS-KR-TB1S-P188F07 V1.0.0 B04.

Υπάρχουν όμως και αρκετές προσθήκες όπως ο loader, το πληκτρολόγιο, το ρολόι που βασίζονται σε εκδόσεις της Google, το calculator και το DSP Manager που βασίζεται σε εκδόσεις cyanogenmod. Και τέλος οι διορθώσεις που αναφέρονται στο προηγούμενο μήνυμα.

Η παραπάνω έκδοση έχει μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές για την λειτουργία του κινητού (αυτό φαίνεται άλλωστε και από το μέγεθός της) και έχουν διαγραφεί όλα τα modules / libraries που αναφέρονται σε κινέζικες εφαρμογές.

 

Για οποιαδήποτε άλλη απορία στην διάθεση σας.

με το δικο μου θεμα τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το SP Flash Tool v3.1316.0.sn150, το αρχείο ZTE-V967S_v105_ForFlashtool.7z και τους αντίστοιχους ZTE Usb drivers.

 

Και ακολουθείς τις οδηγίες που αναφέρονται στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4883180

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το SP Flash Tool v3.1316.0.sn150, το αρχείο ZTE-V967S_v105_ForFlashtool.7z και τους αντίστοιχους ZTE Usb drivers.

 

Και ακολουθείς τις οδηγίες που αναφέρονται στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4883180

φιλος εχω win 8 περιμενω λαπτοπ με win xp

μονο αυτος ο τροπος ειναι μαλλον?

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δεν μπορεις να μπεις στο recovery και το κινητό σου δεν ολοκληρωνει το boot, μάλλον ναι.

 

Εαν μπορούσες να μπεις στο recovery θα ήταν πιο ευκολη η διαδικασία.

 

Για να μπεις στο recovery έχεις κλειστό το κινητό, πατάς και κρατάς πατημένο το volume up, πατάς το power, δεν αφήνεις το volume up.

Όταν δεις το λογότυπο, αφήνεις το power, αλλά όχι το volume up. Το κρατάς πατημένο μέχρι να μπει στο recovery.

Εάν όντως δεν μπορείς να μπεις στο recovery, τότε ότι σου έγραψα πριν.

 

Δεν έχω καταλάβει γιατί περιμένεις win xp, αφού η παραπάνω διαδικασία γίνεται και με Win8!

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δεν μπορεις να μπεις στο recovery και το κινητό σου δεν ολοκληρωνει το boot, μάλλον ναι.

 

Εαν μπορούσες να μπεις στο recovery θα ήταν πιο ευκολη η διαδικασία.

 

Για να μπεις στο recovery έχεις κλειστό το κινητό, πατάς και κρατάς πατημένο το volume up, πατάς το power, δεν αφήνεις το volume up.

Όταν δεις το λογότυπο, αφήνεις το power, αλλά όχι το volume up. Το κρατάς πατημένο μέχρι να μπει στο recovery.

Εάν όντως δεν μπορείς να μπεις στο recovery, τότε ότι σου έγραψα πριν.

 

Δεν έχω καταλάβει γιατί περιμένεις win xp, αφού η παραπάνω διαδικασία γίνεται και με Win8!

 

δεν γινετε σου λεω σε win 8 αυτα που ανεφερες τα εχω κανει

Link to comment
Share on other sites

θυμισε μου επαναφορα εργοστασιακών δεδομένων. πως την κανω??

μηπως εννοεις να ξαναπερασω απο την αρχη την rom?

 

Οχι δεν εννοώ να φλασάρεις τη rom απο την αρχή , αλλα να κάνεις γενική επαναφορά.

Δλδ έτσι όπως το πήρες απο τη μανα του.

 

 

Πας Ρυθμίσεις --> αντίγραφα ασφαλείας και επανα.. --- > Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

 

Με αυτό να ξέρεις οτι θα χάσεις οτι δεδομένα έχεις μεσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν γινετε σου λεω σε win 8 αυτα που ανεφερες τα εχω κανει

 

Αν δεν σε αφήνει σε 8 δοκίμασε να περάσεις εικονικά windows xp - 7 ή οτι άλλο θες με το VMware Workstation.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που δεν εξήγησα περισσότερο, δεν είναι επίσημη έκδοση, όμως βασίζεται σε επίσημες εκδόσεις για το ΖΤΕ V967S και για την ακρίβεια 219175B0165-CU-CN-9B18D-P188F07 V1.0.5 B01 και 232250B0444-DIS-KR-TB1S-P188F07 V1.0.0 B04.

Υπάρχουν όμως και αρκετές προσθήκες όπως ο loader, το πληκτρολόγιο, το ρολόι που βασίζονται σε εκδόσεις της Google, το calculator και το DSP Manager που βασίζεται σε εκδόσεις cyanogenmod. Και τέλος οι διορθώσεις που αναφέρονται στο προηγούμενο μήνυμα.

Η παραπάνω έκδοση έχει μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές για την λειτουργία του κινητού (αυτό φαίνεται άλλωστε και από το μέγεθός της) και έχουν διαγραφεί όλα τα modules / libraries που αναφέρονται σε κινέζικες εφαρμογές.

 

Για οποιαδήποτε άλλη απορία στην διάθεση σας.

 

Την έχεις δοκιμάσει εσύ? Πως πάει? Κανένα screenshop μπορείς να βάλεις? Ελληνικά έχει? Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις!

Link to comment
Share on other sites

φιλε στα win 8 για να περασης driver χωρις ψηφιακη υπογραφη εχειι μια διαδικασια (ο υπολογιστης μας τιθετε σε ασφαλη λειτουργια)

εχω φλασαρη πολλα κινητα με win8 (δικαρτα και μη) παντα ομως το μυστικο ειναι να παρει σωστα τους driver

ψαχτω λιγο στο google .........

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εννοώ να φλασάρεις τη rom απο την αρχή , αλλα να κάνεις γενική επαναφορά.

Δλδ έτσι όπως το πήρες απο τη μανα του.

 

 

Πας Ρυθμίσεις --> αντίγραφα ασφαλείας και επανα.. --- > Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

 

Με αυτό να ξέρεις οτι θα χάσεις οτι δεδομένα έχεις μεσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν δεν σε αφήνει σε 8 δοκίμασε να περάσεις εικονικά windows xp - 7 ή οτι άλλο θες με το VMware Workstation.

σηκωνω τα χερια......δεν ξερω τι να κανω μαλλον παει για πουλημα

Link to comment
Share on other sites

σηκωνω τα χερια......δεν ξερω τι να κανω μαλλον παει για πουλημα

 

Οχι και πούλημα.

Αν το έχεις >6 μηνες και το πήρες απο τα γνωστά μαγαζιά στειλτο πίσω.

Θα έχει θέμα hardware αν δεν φτιάχνεται ουτε με αυτο.

Εγγύηση εχεις ή οχι ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι και πούλημα.

Αν το έχεις >6 μηνες και το πήρες απο τα γνωστά μαγαζιά στειλτο πίσω.

Θα έχει θέμα hardware αν δεν φτιάχνεται ουτε με αυτο.

Εγγύηση εχεις ή οχι ?

 

2 μηνες το εχω....

αλπως η ******* πληρωνετε ...

διεγραψα τη εσωτερικη μνημη και δεν βγαζω ακρ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 99,999999% κάτι κάνεις λάθος.είμαι σχεδόν βέβαιος ότι αρχικά δεν είχες αλλάξει το recovery. Να υποθέσω ότι την ρομ max flavour την φλάσαρες απο ρυθμίσεις--->σχετικά με το τηλέφωνο--->update from sd card ;
Link to comment
Share on other sites

2 μηνες το εχω....

αλπως η ******* πληρωνετε ...

διεγραψα τη εσωτερικη μνημη και δεν βγαζω ακρ

 

Στειλε μνμ εκει που το πήρες για να σε βοηθήσουν να το φτιάξεις.

Σιγουρα θα φτιάχνετε αλλα θέλει το ''δασκαλό'' του μάλλον !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στειλε μνμ εκει που το πήρες για να σε βοηθήσουν να το φτιάξεις.

Σιγουρα θα φτιάχνετε αλλα θέλει το ''δασκαλό'' του μάλλον !

εδω κανεις να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Ασχέτως στο δικό μου , αυτο που μου κάνει η μπαταρία ειναι οτι απο 20% μέχρι 10 % το πάει σφαίρα. Τι calibration του εκανα τπτ αυτό.

Συμπέρασμα το κιν. μου μέχρι τα 20 ειναι οκ.

Μετα ειναι επίφοβο.

Τώρα ειναι στο 12 % και απο volt παμε στα 3651.

Full time ανοιχτό πάει στα 4353.

Full time κλειστο πάει στα 4243.

 

Οτι να ναι.....

 

Βάζω και ενα excel αρχείο με το ποσοστά μπαταρίας ανα ημέρα.

Ειναι σε rar μορφή συμπιεσμένο.

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εδω κανεις να βοηθησει?

πρέπει να βρεις τρόπο να φλασάρεις με το sp flash tools http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5149291#post5149291

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βρεις τρόπο να φλασάρεις με το sp flash tools http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5149291#post5149291

 

παταω scatter-loading ποιο αρχειο να ανοιξω δεν μου το βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις δοκιμάσει εσύ? Πως πάει? Κανένα screenshop μπορείς να βάλεις? Ελληνικά έχει? Σορυ για τις πολλές ερωτήσεις!

 

Ελληνικά έχει, την έχω δοκιμάσει μια και εγώ είμαι υπεύθυνος για αυτό το αποτέλεσμα. :p

 

http://i39.tinypic.com/28a2bmd.png

http://i40.tinypic.com/2q390ya.png

http://i41.tinypic.com/2qmd9x5.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παταω scatter-loading ποιο αρχειο να ανοιξω δεν μου το βγαζει

 

MT6589_Android_scatter_emmc.txt

Edited by deliopoulos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...