Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα τη MIUI όμως όταν από το recovery πάω να εγκαταστήσω το νεο zip από την sd, βγάζει σφάλμα με την εκκίνηση, σαν να μη δέχεται ότι ο τύπος του κινητού μου είναι κατάλληλος.... (το zip το κατέβασα δύο φορές αλλά τίποτα)....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω απο που κατεβασες την miui αλλα δοκιμασε και το λινκ που δινω ... Και για τον φιλο πιο πανω οχι δεν χρειαζετε αυτο που γραφεις κλασσικα wipe cache κτλ και τα gapps μιας που τα ζητησες

 

gapps http://media.celogeek.com/roms/android/miui/gapps/miuiandroid_gapps-4.2.2-small_signed-8012.zip

 

miui 3.11.29 http://goo.im//devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/3.11.29m/miuiandroid_multi_P188F07_3.11.29_jb-4.2.zip

 

ΠΡΟΣΟΧΗ Υπαρχουν πολλες εκδοχες της miui αυτη που δινω ειναι για το v967s και ειναι multilang ....

Edited by fight3r
Link to comment
Share on other sites

Στη max smart v3 προσπαθω να εγκαταστησω εφαρμογες gps και δεν τις δεχετε επειδη μου λεει κατι για unknown device και imei. Γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τη MIUI όμως όταν από το recovery πάω να εγκαταστήσω το νεο zip από την sd, βγάζει σφάλμα με την εκκίνηση, σαν να μη δέχεται ότι ο τύπος του κινητού μου είναι κατάλληλος.... (το zip το κατέβασα δύο φορές αλλά τίποτα)....

 

και σε εμενα το ιδιο κανει,δεν την δεχεται τη Miui

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω απο που κατεβασες την miui αλλα δοκιμασε και το λινκ που δινω ... Και για τον φιλο πιο πανω οχι δεν χρειαζετε αυτο που γραφεις κλασσικα wipe cache κτλ και τα gapps μιας που τα ζητησες

 

gapps http://media.celogeek.com/roms/android/miui/gapps/miuiandroid_gapps-4.2.2-small_signed-8012.zip

 

miui 3.11.29 http://goo.im//devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/3.11.29m/miuiandroid_multi_P188F07_3.11.29_jb-4.2.zip

 

ΠΡΟΣΟΧΗ Υπαρχουν πολλες εκδοχες της miui αυτη που δινω ειναι για το v967s και ειναι multilang ....

 

Σ' ευχαριστώ.

Την είχα βάλει ήδη και "ρίσκαρα" με κάτι gapps που βρήκαν και τελικά ήταν σωστά.

Όντως πολύ πιο ωραίο interface. Αλήθεια κρατήσατε τον stock launcehr; Αρκετά iOS style θα έλεγα, όμορφος,

αλλά δεν είναι τόσο βολικός νομίζω.

Κάτι ενοχλητικό που βρήκα είναι ότι στον τηλ κατάλογο, δεν δουλεύει το scroll της αλφαβήτου.

Αύριο θα προσπαθήσω να βάλω και το gravitybox γτ δεν μου εμφανίζει στην αναγνώριση κλήσης τα ονόματα...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως ετσι γινετε αλλα μπορει να σβησει κ οταν ειναι στην τσεπη μου..εβαλα χαρτακι πισω στην μπαταρια..την σταθεροποιησα πληρως και παλι τα ιδια...

 

Sos ...αλλαξα τη ρομ κ εβαλα την max flavor 4.2.1 και δ σβηνει με τιποτα.το τι κοπανημα εχει φαει δε φανταζεστε.θα το τεσταρω κ αλλη μερα κ θα επανελθω.παντως φαινετε πιο σταθερη απο τη stock minideal..

 

*max flavor slim v4.2

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εγκατεστησα την miui 3.11.22 και το τηλεφωνο πραγματικα απογειωθηκε. Ειδα ομως οτι κυκλοφορησε η εκδοση 3.11.29.

Μηπως ξερετε τι χρειαζεται για την αναβαθμιση της εκδοσης; Στηνεται πανω απο την υπαρχουσα; Υπαρχει αλλη διαδικασια;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα το ιδιο κανει,δεν την δεχεται τη Miui

 

Δοκιμάστε να περάσετε πρώτα το τελευταίο touch recovery του carliv (http://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=1453#downloads) και μετά προσπαθήστε να περάσετε την miui.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εγκατεστησα την miui 3.11.22 και το τηλεφωνο πραγματικα απογειωθηκε. Ειδα ομως οτι κυκλοφορησε η εκδοση 3.11.29.

Μηπως ξερετε τι χρειαζεται για την αναβαθμιση της εκδοσης; Στηνεται πανω απο την υπαρχουσα; Υπαρχει αλλη διαδικασια;

 

 

μπορεις να την περασεις απο πανω

κανοντας μονο wipe dalvik cache

απο το μενου advanced του recovery.

 

και σε εμενα το ιδιο κανει,δεν την δεχεται τη Miui

τα wipes τα κανετε;

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

 

τα wipes τα κανετε;

 

-wipe data/factory reset και απο το advanced menu -wipe dalvik cache.

 

για το touch recovery υπαρχει στο pdf οδηγος για περασμα?

Link to comment
Share on other sites

-wipe data/factory reset και απο το advanced menu -wipe dalvik cache.

 

για το touch recovery υπαρχει στο pdf οδηγος για περασμα?

 

To περνάς όπως και το απλό recovery. Εγώ το πέρασα βάζοντας το αρχείο .img του touch recovery στο root folder της κάρτας SD και μετά με το mobileuncle tools και την επιλογή "Recovery Update".

Link to comment
Share on other sites

To περνάς όπως και το απλό recovery. Εγώ το πέρασα βάζοντας το αρχείο .img του touch recovery στο root folder της κάρτας SD και μετά με το mobileuncle tools και την επιλογή "Recovery Update".

 

ευχαριστω πολυ,μολις το εκανα και εγινε καννονικα.

η Miui ρομ μπηκε κανονικα :)

Edited by mts21gr
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να την περασεις απο πανω

κανοντας μονο wipe dalvik cache

απο το μενου advanced του recovery.;

 

ευχαριστω, θα το δοκιμασω.

νομιζω οτι τελικα η miui ειναι η καλυτερη εκδοχη για το κινητο μας. :D

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

@$215.99.........θα αστειευονται βεβαια.....

http://www.to2c.com/zte-v967s.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν την Miui ρομ επειδη καθε παρασκευη βγαινει update κατεβαζουμε την ρομ στην sd καρτα και μετα παμε στον φακελο Security Center επιλεγουμε το προγραμμα Updater παταμε το soft buttom για τα settings και επειτα την πρωτη επιλογη, βρισκουμε το update (που μπορει να εγκατασταθει ως κανονικη ρομ) και ακολουθουμε τα βηματα που μας βγαζει... δεν χρειαζεται να μπαινουμε στο recovery καθε φορα ... :) Υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να πρεπει να ξαναπερασουμε τα gapps (εγω δεν τα χρησημοποιω καθολου οποτε δεν μπορω να ειμαι σιγουρος) απο το recovery
Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ αλλα το κινητο ειναι τουμπανο για κινητο των 100~120 ευρω

ΟΧΙ παραπανω.

 

@fight3r εχεις miui account?

γιατι σε μενα δεν συμβαινει αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

χωρις gapps εχεις το playstore;

 

παιδια σορρυ αλλα το κινητο ειναι τουμπανο για κινητο των 100~120 ευρω

ΟΧΙ παραπανω.

 

@fight3r εχεις miui account?

γιατι σε μενα δεν συμβαινει αυτο που λες.

 

Δεν εχω το playstore γιατι δεν το χρησημοποιω καθολου ....

 

Ναι εκανα miui account για να εχω και το midrive και καποια αλλα καλουδια

Link to comment
Share on other sites

fight3r SOS

κατεβασα wsm tools και το κινητο δεν ανοιγει πλεον

 

για δωσε περισσοτερεσ λεπτομερειες για την εγκατασταση του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Περασα κι εγω την Miui πριν λιγο...μπηκα στο store για να εγκαταστησω παλι το titanium backup να επαναφερω τα δεδομενα,αλλα μου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορεσα να αποκτησω προνομια root και να επαληθευσω οτι η ROM μου ειναι rooted...Πως θα το κανω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

fight3r SOS

κατεβασα wsm tools και το κινητο δεν ανοιγει πλεον

 

για δωσε περισσοτερεσ λεπτομερειες για την εγκατασταση του

 

Καλησπερα σε ολους...Περασα κι εγω την Miui πριν λιγο...μπηκα στο store για να εγκαταστησω παλι το titanium backup να επαναφερω τα δεδομενα,αλλα μου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορεσα να αποκτησω προνομια root και να επαληθευσω οτι η ROM μου ειναι rooted...Πως θα το κανω αυτο?

 

Ξετικαρες την γρηγορη εκκινηση απο τα settings?? Αν μπορεις να μπεις στο recovery ξαναπερνα την ρομ....

 

Να υποθεσω οτι το εχεις σπασμενο και οχι κανονικο ... με το σπασμενο μου εβγαζε και εμενα προβληματα , το κανονικο οχι ... βεβαια τωρα χρησημοποιω το backup που εχει η Miui

Link to comment
Share on other sites

 

οχι το λινκ για κατεβασμα το λινκ απο το σαιτ που ειναι ανεβασμενη να δω screenshots κλπ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...