Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είναι τελωνείο το ips δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Άρα τι συμβαίνει? το πακέτο κόβει βόλτες εδώ και 5+ ημέρες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άρα τι συμβαίνει? το πακέτο κόβει βόλτες εδώ και 5+ ημέρες?

 

Μπήκες στο κόπο να διαβάσεις το λινκ που έβαλα;

το κινητό σου είναι η στο δρόμο ακόμα ή στο αεροδρόμιο το δικό μας και περιμένει να ανοιχθεί ο σάκος στον οποίο βρίσκεται.Αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό το καιρό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπήκες στο κόπο να διαβάσεις το λινκ που έβαλα;

το κινητό σου είναι η στο δρόμο ακόμα ή στο αεροδρόμιο το δικό μας και περιμένει να ανοιχθεί ο σάκος στον οποίο βρίσκεται.Αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό το καιρό.

 

Sorry που δεν έγινα κατανοητός... ναι το διάβασα, γιαυτό και ρώτησα αν κόβει βόλτες τόσες μέρες...

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS/ Item in conta IPS...Εμφανίζεται όταν αναχωρίσει η πτήση με το πακέτο μας από τη χώρα αποστολής
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το κινητό από to2c κι όλα δείχνουν κομπλέ.

 

Να ρωτήσω 2 πραγματάκια:

 

1). Για ελληνικό keyboard χρησιμοποιείτε το "GO Keyboard" που βλέπω μέσα στο μενού ή κάτι άλλο; Π.χ. αυτό που προτείνεται στο PDF με τα τεχνικά θέματα του V967S που υπάρχει εδώ στο topic...

 

2) Που βλέπω τα 4GB ROM του κινητού; Κάτι σαν info δηλαδή. Στις ρυθμίσεις δεν πήρε κάτι το μάτι μου...

 

(Είμαι λίγο άμπαλος στο θέμα smartphone ε. :D )

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

1) οτι θελει χρησιμοποιει ο καθένας. εγω εχω βαλει το smart keyboard

2) ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος. εκει θα δεις τις μνημες. επισης περνα αγγλικο ρικοβερι και κανε ενοποιηση χωρου ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα απο κινα minideal το 967.Πολλες φορες με το power ανοιγει δειχνει το λογοτυπο και κλεινει και πρεπει να βγαλεις μπαταρια για να ξεκινησει.Ειναι χαλασμενο; ή θελει ρομ;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες !! μόλις χθές το παρέλαβα και εγώ, απο to2c. Βλέπω εδώ συζητήσεις ακαταλαβίστηκες :D .

Πρέπει να πειράξω κάτι στο κινητό? είναι το πρώτο μου smartphone

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το κινητό από to2c κι όλα δείχνουν κομπλέ.

 

Να ρωτήσω 2 πραγματάκια:

 

1). Για ελληνικό keyboard χρησιμοποιείτε το "GO Keyboard" που βλέπω μέσα στο μενού ή κάτι άλλο; Π.χ. αυτό που προτείνεται στο PDF με τα τεχνικά θέματα του V967S που υπάρχει εδώ στο topic...

 

2) Που βλέπω τα 4GB ROM του κινητού; Κάτι σαν info δηλαδή. Στις ρυθμίσεις δεν πήρε κάτι το μάτι μου...

 

(Είμαι λίγο άμπαλος στο θέμα smartphone ε. :D )

 

1)στις Ρυθμίσεις πάλι (settings) -> γλώσσα και εισαγωγή ( language and input) -> πληκτρολόγιο Android OS πάτα δεξιά του για ρυθμίσεις και στις γλώσσες εισόδου μπορείς να διαλέξεις όσες θέλεις!!

 

2) 4 Gb ROM ? εμένα γιατί έχει 2 (1,77) ??

Edited by theodoro
΄ξέχασα να αναφερθώ στο 1
Link to comment
Share on other sites

1) οτι θελει χρησιμοποιει ο καθένας. εγω εχω βαλει το smart keyboard

2) ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος. εκει θα δεις τις μνημες. επισης περνα αγγλικο ρικοβερι και κανε ενοποιηση χωρου ;)

 

1). Got it! Απλά ήθελα να δω μήπως υπάρχει κάποιο που το χρησιμοποιεί ο πιο πολύ λαός. Οκ θα δοκιμάσω γενικώς.

 

2). Εκεί πάω αλλά δεν αναφέρεται τίποτα για ROM. Βασικά θέλω να πάρω screenshot και να το ποστάρω, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται (όταν πατάω Volume Down + Power button δε βλέπω κάποια ειδοποίηση η κάτι για να ξέρω τι να κάνω).

Link to comment
Share on other sites

1). Got it! Απλά ήθελα να δω μήπως υπάρχει κάποιο που το χρησιμοποιεί ο πιο πολύ λαός. Οκ θα δοκιμάσω γενικώς.

 

2). Εκεί πάω αλλά δεν αναφέρεται τίποτα για ROM. Βασικά θέλω να πάρω screenshot και να το ποστάρω, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται (όταν πατάω Volume Down + Power button δε βλέπω κάποια ειδοποίηση η κάτι για να ξέρω τι να κάνω).

 

edit: άκυρο, πατούσα μόνο στιγμιαία :P. Ανεβάζω σε λίγο φωτος για να μου εξηγήσεις τι είναι αυτά που βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε το ss

2.46gb εχω μετα απο ενοποιηση χωρου ;)

 

1ον, γιατί 2,46GB; Το υπόλοιπο 1,5 περίπου το καταλαμβάνει το λειτουργικό ή λέω @@ριες;

 

2ον δες τα screenshots σε μενα με τη σειρά scroll-άροντας στο κινητό από πάνω προς τα κάτω. Σε εμένα δεν αναφέρεται το "Internal Storage" που λέει σε σενα.

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να περάσω το Αγγλικό recovery αλλα δεν βρίσκω στο url το αρχείο : recovery-cwm-6044.img

 

Ακυρο . Ολα οκ.

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως βαζουμε δικο μας ηχο κλησης?γιατι με το μονο προγραμμα που το εχω καταφερει ειναι το zadge...η δημιουργια φακελου media-audio-ringotones που εκανα σε 2.3 και ποιο παλια δεν δουλευει...
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/For-zte-mobile-phone-battery-v987-n919-n980-v967s-battery-u935-electroplax-mobile-phone-charger/1484276136.html

 

και εδω και πολλοι αλλοι στο aliexpress

(αφου ξεστοκαρισε το αλλο μαγαζι που την εδινε και με φορτιστη αυτοκινητου δωρο, τωρα αν φτανει με το ταχυδρομειο ειναι αλλο θεμα σε καποιους)

 

Κατα πρωτον πως μας φαινονται? Θα ειναι τπτ refurbished για να ειναι τοσο φτηνες?

 

Κατα δευτερον αν την παρω και δεν την ανοιξω καθολου και την εχω backup για του χρονου θα τα φτυσει?

 

 

 

Το κινητο γιατι δεν υπαρχει στο http://www.gsmarena.com/zte-phones-62.php

Απο περιεργεια διαβασα το αρθρο και εψαχνα αν εχει NFC

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

πως βαζουμε δικο μας ηχο κλησης?γιατι με το μονο προγραμμα που το εχω καταφερει ειναι το zadge...η δημιουργια φακελου media-audio-ringotones που εκανα σε 2.3 και ποιο παλια δεν δουλευει...

 

Δημιουργησε φακελο Ringtones στο root της καρτας sd

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο δεν γινεται..παω στο voice ringtones-more ringtones το βρισκω το επιλεγω και τιποτα...
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα κι εγω σημερα παρα πολυ καλο και ποιοτικό που δεν το περιμενα να ειναι τοσο καλο.Κανενα κολημα δεν βρηκα προς το παρον το πηρα 135$ απο antelife η καμερα μου φανηκε καπως..... αλλα δεν πολυ ασχολήθηκα πολυ ακομα μαζι τις παντος με μια πρωτη ματια το xperia neo v μου βγαζει καλυτερα τελος παντον το κινητο ειχε μεσα τιν στοκ 4.2 που δεν ειδα κανενα bug μου φενεται πως θα μεινω σε αυτην.. η μπαταρια ηταν μεσα στο κινητο και ηταν 50% ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα σωστα? την τελειοσα ολη και το φορτισα καλα δεν εκανα?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο δεν γινεται..παω στο voice ringtones-more ringtones το βρισκω το επιλεγω και τιποτα...

 

παντος εγω το περασα μεσο airdroid μεσω pc κιολας οτι καλυτερο για μενα

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Αφού φύγει από την Άπω ανατολή το πακέτο, λίγες μέρες μετά κάθεται μέσα σε σάκο μαζί με άλλα πακέτα στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα. Εκεί, μέχρι να ανοιχθεί ο σάκος και να καταγραφεί το πακέτο στο tracking, μπορεί να περάσουν από λίγες μέρες μέχρι και 2 βδομάδες, σπάνια και περισσότερο. Σε αυτό το διάστημα, στο τράκινγκ η τελευταία καταχώριση είναι απλά ότι αναχώρισε απ' τη χώρα αποστολής.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το path ειναι sd/ringtones/?.mp3?και μετα μεσα απο τους ηχους κλησης το επιλεγης?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει ενα απο to2c πριν ενα μηνα και σημερα παρελαβα ενα απο minideal και τα δυο με την 1,0,5 . ειναι πεςτε μου δυνατον δυο ολοιδια τηλ. και το σημερινο να εχει πολυ πιο καλο μαυρο απο το προηγουμενο και στην φωτογραφια πιο καλο το μαυρο και λογω αυτου πιο ζωντανη φωτο με λιγοτερο νεφος. γιατι αυτη η διαφορα ? μηπως βελτιωσαν την 1,0,5? ξερει κανεις γιατι??!!
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει ενα απο to2c πριν ενα μηνα και σημερα παρελαβα ενα απο minideal και τα δυο με την 1,0,5 . ειναι πεςτε μου δυνατον δυο ολοιδια τηλ. και το σημερινο να εχει πολυ πιο καλο μαυρο απο το προηγουμενο και στην φωτογραφια πιο καλο το μαυρο και λογω αυτου πιο ζωντανη φωτο με λιγοτερο νεφος. γιατι αυτη η διαφορα ? μηπως βελτιωσαν την 1,0,5? ξερει κανεις γιατι??!!

 

O καρλιβ που φτιάχνει τις ρομ για το κινητό μας έχει βελτιώσει κατά πολύ τα χρώματα οπότε ίσως η ρομ του minideal είναι καλύτερη ως προς τα χρώματα... Δοκίμασε την Max flavour και στο κινητό με το πρόβλημα και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...