Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

fight3r εχεις βρει πως λειτουργει το notiffication στης χαμενες κλησης δγλαδη να δειχνει το "1" η στα μυνηματα και γενικα σε τετοιες εφαρμογες?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζες λιγο πιο πισω αν την κατεβασεις απο εδω θα περασει κανονικα μεσω recovery... Υποθετω οτι κατι πηγε στραβα οταν την ανεβασαν στο ελληνικο σιτε και μαλλον εχει γινει corrupt γιαυτο δεν την περναει

 

Οριστε και παλι το λινκ ...

http://files.miuiandroid.com/3.11.22/miuiandroid_multi_P188F07_3.11.22_jb-4.2.zip

 

PS bbbb αν θες βαλε το λινκ και στον οδηγο

 

την εχω κατεβασει απο το link που εδωσες,αλλα οταν παω να την περασω απο το recovery αφου κανω ολα τα wipes,μου βγαζει error

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα στην ρομ του mini deal και τωρα οταν περνω τηλ. Και απαντηση ο αλλος απο το ακουστικο του τηλεφωνου ακουω την φωνη μου! Ο αλλος δεν ακουει τιποτα;;; τελικα εχει προβλημα το μικροφωνο μου η σαλταρε η συσκευη μου;
Link to comment
Share on other sites

με max flavour το φιλαρακι ειναι πολυ ευχαριστημενο.νομιζω εχει ενα θεμα με το ακουστικο,θα το δω αυριο
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

fight3r εχεις βρει πως λειτουργει το notiffication στης χαμενες κλησης δγλαδη να δειχνει το "1" η στα μυνηματα και γενικα σε τετοιες εφαρμογες?

Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση όταν έχεις αναπαντητη η μήνυμα σου βγάζει και στη notification bar αλλά κ πάνω στο εικονιδιο...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω το κατεβασα από το λινκ που εδωσε ο fighter και.....

την περασα πανω από την 11.17 απλως κανοντας wipe dalvik cache και....

όλα καλα μεχρι στιγμής, μου ειπε κι ένα congratulations for updating κλπ κλπ

και θα δειξει.

διατηρηθηκαν παντως ΟΛΑ.

 

edit:δεν μου δουλευει το store.

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά την ερώτηση όταν έχεις αναπαντητη η μήνυμα σου βγάζει και στη notification bar αλλά κ πάνω στο εικονιδιο...

μαλιστα στη notification bar το βλεπω...το +30 πως το εβαλες?γιατι εβαλα το gravity box και μου χαλασε ολοι την ρομ και ξανα απο την αρχη..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι γίνεται στη miui αλλά το gravitybox και γενικά το xposed framework δε μπορούν να χαλάσουν μόνιμα την ρομ.Mε απεγκατάσταση του xposed ή απλά ξε-τσεκάρισμα κάποιου module απο την καρτέλα xposed installer--->modules και reboot,όλα επανέρχονται στην stock κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κι εγώ έχω βάλει xposed framework με gravity αλλά μια χαρά είναι η Ρομ.

Με την .22 αισθάνομαι μια αλλαγή αλλά δεν μπορω να το εξηγήσω ακόμα.

Και εν τέλει πέρασα εκ νέου τις gapps και λύθηκε το θέμα με το στορ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, παρελαβα εχθες απο minideal,εχω και εγω το ιδιο προβλημα.Προσπαθησα να μπω στο recovery και κολαει στην αρχικη οθονη στο λογοτυπο ΖΤΕ.Προσπαθησα και μεσω Quickboot, τα ιδια.Επισης δεν λειτουργει η αυτοματη περιστροφη στις φωτογραφιες (ενω χθεσ λειτουργουσε).Παρακαλω Βοηθεια:cry:
Link to comment
Share on other sites

εγω ξενερωσα και εβαλα την max flavour 4.2 με το touchwiz...
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ... Τεσπα οποιος εφτιαξε τον οδηγο αν θελει να βαλει το λινκ για την miui.... :D

Προστέθηκε.

 

ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ZTE v967s

 

http://www.freewebs.com/arxeia/ZTE_v967s_TEXNIKA_THEMATA.pdf

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, παρελαβα εχθες απο minideal,εχω και εγω το ιδιο προβλημα.Προσπαθησα να μπω στο recovery και κολαει στην αρχικη οθονη στο λογοτυπο ΖΤΕ.Προσπαθησα και μεσω Quickboot, τα ιδια.Επισης δεν λειτουργει η αυτοματη περιστροφη στις φωτογραφιες (ενω χθεσ λειτουργουσε).Παρακαλω Βοηθεια:cry:

Για την αυτόματη περιστροφή δε γνωρίζω κάτι πέραν του να έκλεισες απο ρυθμίσεις--->οθόνη την αυτόματη περιστροφή οθόνης αλλά για το recovery φαίνεται πως πλέον στο minideal βάζουν την ρομ χωρίς το κινέζικο cwm recovery αλλά αφήνουν το stock και γιαυτό δεν μπορεί να μπει το κινητό.Λύση ειναι διάβασμα στον οδηγό του πρώτου ποστ για το πως περνάει στη συσκευή το αγγλικό recovery

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η inception δουλεύει απροβλγματιστα... Μου άρεσε που η max flavour έκλεινε όπως έκλεινε αλλά θέλω 3g και στις δύο σιμ οπότε μένω εδω
Link to comment
Share on other sites

Eμένα η v1.4 μου έκανε κόλπα με το ξαφνικό σβήσιμο της οθόνης.Η v1.1 λειτουργεί οκ και ας μην λειτουργεί ο proximity sensor στις κλήσεις.Eτσι και αλλιώς το 95% των κλήσεων μου,το κάνω με bt ακουστικό και γιαυτό δεν το κατάλαβα απο την αρχή το bug αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Κλείνει την οθόνη όταν έχεις το κινητό στο αυτί σου και την ανοίγει όταν το απομακρύνεις.Αρκετά κινέζικα mtk έχουν θέμα με αυτό.Απομακρύνεις τη συσκευή και κάνει 5-6" να ανοίξει η οθόνη,με αποτέλεσμα να μην μπορείς να τερματίσεις την κλήση και φυσικά ξεχνάς προγράμματα τύπου automaton.Μπορεί η zte να έβαλε άθλια κάμερα αλλά τουλάχιστον στους αισθητήρες αυτούς και στην ποιότητα ομιλίας θεωρώ ότι έκανε καλή δουλειά για τα δεδομένα της κατηγορίας που ανήκει το κινητό βάζοντας και διπλό μικρόφωνο στη συσκευή Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

θέλω να εγκαταστήσω 2 παιχνιδάκια(wild blood και shadow guardian)

μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω??

έχω ξαναεγκαταστήσει hd παιχνίδια απλά αυτά

τα 2 δεν λένε να εγκατασταθούνε με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι βλέπω στο play store το wild blood ειναι συμβατό με τη συσκευή.Απο εκεί το κατεβάζεις ή από άγνωστες πηγές; Μήπως στη 2η περίπτωση δεν έχει κατέβει σωστά το apk και στη πρώτη θέλει κάποια επανεκίννηση το κινητό και εκκαθάριση δεδομένων στο play store; To shadow guardian δε μου το εμφανίζει στην αναζήτηση ούτε απο τη σελίδα του play στο pc.
Link to comment
Share on other sites

είμαι στην δεύτερη περίπτωση(άγνωστες πηγές)

το apk έχει κατέβει σωστά απλά ανοίγει για λίγο και

μετά με πετάει στο μενού

(και τα data περασμένα είναι)

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω τότε.Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις όλο και κάποιος άλλος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και έχει ήδη βρει και λύση και την ποστάρει.Γιαυτό θα έλεγα να ψάξεις στα "άγνωστα μέρη" :p για πιθανές λύσεις
Link to comment
Share on other sites

Μερικά παιχνίδια απο άγνωστες πηγές δεν παίζουν ότι και να κάνεις.και όχι μόνο στο zte.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...