Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα όλα δουλεύουν ρολόι με την max flavour εκτός από το ότι δεν κάνει αναγνώριση κλήσης.

Εννοώ ότι όποια επαφή μου και να με καλέσει δείχνει μόνο τον αριθμό...καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μετατροπη γινεται μεσα στην καρτα και πρεπει να επιλεξεις να γινει μεσω τραπεζας,οχι paypal γιατι σου χρεωνει λιγο παραπανω...
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα

 

Θέλω να πάρω το 967s και δεν έχω χρόνο να διαβάσω τις 300+ σελίδες μιας και χτες έκανα πατάτα και διάβασα όλο το θέμα του 987 και κατέληξα οτι λάθος κινητό έβλεπα .

 

1.Είδα στο minideal το έχουν 117€ η μεταφορά πόσο ΚΑΙΡΟ κάνει χωρίς exprees και είναι σχετικά ασφαλές (τυχόν ζημιές)

 

2.Η οθόνη φαντάζομαι και αποτι είδα δεν είναι σαν το μαργαριτάρι ΧΤ910 αλλά για 117€ να μου πεις οτι το ανταλλακτικό του ΧΤ910 η οθόνη βγαίνει στο 100αρι :lol: ,αρα θα κάνω λογικές ερωτήσεις στην υφή πως είναι (μην πείτε σαν του Νοκια Ν97) φθορά? και το σημαντικό στον ήλιο πως συμπεριφέρεται

 

3. Η λειτουργία dual sim σε περιαγωγή έχει θέμα ? Qcard+whatsup και 3G είναι και στις 2 κάρτες η σε μια ?

4. Ποιότητα ήχου πως είναι σε ακουστικά και σε ηχείο

 

Νταξει πολλά θέλω άλλα με κινεζο δεν είχα καλές σχέσεις άλλα τώρα που βλέπω κάνει θαύματα και η ZTE έχει σοβαρευτεί ...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

1. Σε 20 μερες το πολυ θα το χεις. Επιλεγεις singpost.

2. Δε θυμαμαι πως ειναι η οθονη του μοτο, αλλα του ζτε εχει αρκετα καλη απεικονηση. Στον ηλιο ολα οκ.

3. Q και wu χρησιμοποιω. Η πρωτη μονο εχει 3g. Εκτος αν περασεις την rom max smart του carliv και επιλεγεις απο το μενου ποια απ τις 2 καρτες θ εχει 3g. Ταυτοχρονα δε γινεται

4. Αψογη

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα

 

Θέλω να πάρω το 967s και δεν έχω χρόνο να διαβάσω τις 300+ σελίδες μιας και χτες έκανα πατάτα και διάβασα όλο το θέμα του 987 και κατέληξα οτι λάθος κινητό έβλεπα .

 

1.Είδα στο minideal το έχουν 117€ η μεταφορά πόσο ΚΑΙΡΟ κάνει χωρίς exprees και είναι σχετικά ασφαλές (τυχόν ζημιές)

 

2.Η οθόνη φαντάζομαι και αποτι είδα δεν είναι σαν το μαργαριτάρι ΧΤ910 αλλά για 117€ να μου πεις οτι το ανταλλακτικό του ΧΤ910 η οθόνη βγαίνει στο 100αρι :lol: ,αρα θα κάνω λογικές ερωτήσεις στην υφή πως είναι (μην πείτε σαν του Νοκια Ν97) φθορά? και το σημαντικό στον ήλιο πως συμπεριφέρεται

 

3. Η λειτουργία dual sim σε περιαγωγή έχει θέμα ? Qcard+whatsup και 3G είναι και στις 2 κάρτες η σε μια ?

4. Ποιότητα ήχου πως είναι σε ακουστικά και σε ηχείο

 

Νταξει πολλά θέλω άλλα με κινεζο δεν είχα καλές σχέσεις άλλα τώρα που βλέπω κάνει θαύματα και η ZTE έχει σοβαρευτεί ...

 

1) 1 μηνα

2) σαν υφη καλη ειναι και στον ηλιο ειναι ικανοποιητικη, βεβαια επειδη εσενα σε ξερω, ΘΑ του βαλεις protective screen για να μην παθει τιποτα

 

3) περιαγωγη=roaming = θα βαλεις καρτα μη ελληνικη

βεβαια να μου πεις και της q σαν ξενβες τις βλεπει αλλα οχι δεν εχει προβλημα.

Για ενεργα data και στις 2 σιμ φορας ειδικη ρομ (βλ. Max Smart)

4)Αποδεκτό το ηχείο, ακουστικα πρεπει να βρεις να ταιριαζουν μαρκας zte γιατι με ολα τα αλλα ακουγεται χαμηλος ο ηχος

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταριά πόσο αντέχει

 

1) 1 μηνα

2) σαν υφη καλη ειναι και στον ηλιο ειναι ικανοποιητικη, βεβαια επειδη εσενα σε ξερω, ΘΑ του βαλεις protective screen για να μην παθει τιποτα

 

3) περιαγωγη=roaming = θα βαλεις καρτα μη ελληνικη

βεβαια να μου πεις και της q σαν ξενβες τις βλεπει αλλα οχι δεν εχει προβλημα.

Για ενεργα data και στις 2 σιμ φορας ειδικη ρομ (βλ. Max Smart)

4)Αποδεκτό το ηχείο, ακουστικα πρεπει να βρεις να ταιριαζουν μαρκας zte γιατι με ολα τα αλλα ακουγεται χαμηλος ο ηχος

 

α ναι με ξέρεις :P

για το 1ο θα πάρω απάντηση του mol , 1 μήνας θα ξεχάσω οτι έχω κινητό και με βλέπω να το αγοράζω τέλη του μήνα άρα θα έρθει τα Χριστούγεννα η μαλών του χρόνου γιατί με τόσες αργίες εδώ και στην κινά οχ πανάγια μου .

4.δλδ τα Nokia + phillips που έχω ψείρας δεν θα δουλεύουν άπλα ακουστικά είναι όχι hands free και της zte ?

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οκ...Το φτιαχνω τωρα...Κατι αλλο...Γτ μου εχει "φαγωθει" ολος ο χωρος της sd?Επισης μου βγαζει ενα μνμ οτι η καρτα σιμ ειναι foul...Σας τα εχω πρηξει...:(

 

η sim ειναι full στα μηνυματα.

οταν λες οτι εχει φαγωθει ο χωρος τι εννοεις;

τι χρηση του εχεις κανει;

 

Η μπαταριά πόσο αντέχει

 

2-3 μερες full χρηση

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με την σιμ...Στην καρτα sd εχει μεινει πολυ λιγος χωρος...μαλλον με τα τοσα backup που εκανα?Υποθετω...Απλα δεν ξερω τι να σβησω τωρα...Ειναι 16gb φαντασου και χωρις να εχω βαλει πολλα πραγματα εχει πεσει στα 6...Καθε φορα που αλλαζα ρομ και εκανα backup μειωνοταν...

 

Μπαινω ES->clockworkmod->backup και εχει φακελους:2012-11-13.00.05.14 , 2013-11-11.18.37.35 και συνεχιζει μεχρι 2013-11-14.10.31.25...Συνολο ειναι 7 φακελοι...Τα χρειαζομαι αυτα?Κι αν οχι ολα ποιο να κρατησω?

 

Επισης το titanium backup ειναι τιγκα στις εφαρμογες...Εφοσον εχω κανει backup απο το recovery αυτη τη στιγμη,μπορω να τα σβησω ολα εκει μεσα?

 

Ρωταω ολα αυτα γιατι δεν ξερω τι να σβησω,ποια χρειαζονται και ποια οχι...Η που αλλου μπορει να οφειλεται που γεμισε η sd...

Edited by ManosMt
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα λογικό να συμβαίνει αυτό.Δες μέσα στην sd στο φάκελο clockworkmod/backup.Κάθε backup πιάνει πάνω απο 1.5gb (μπορεί και πάνω απο 2gb αν έχεις αρκετές εφαρμογές) οπότε αν έχεις κάνει 4 backup έχεις χρησιμοποιήσει κοντά στα 8gb.

εμένα όλα δουλεύουν ρολόι με την max flavour εκτός από το ότι δεν κάνει αναγνώριση κλήσης.

Εννοώ ότι όποια επαφή μου και να με καλέσει δείχνει μόνο τον αριθμό...καμμιά ιδέα?

Φτιάξτο απο τα general fixes του gravitybox.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μην αλλάξεις γενικά το dpi της οθόνης όπως κάναμε παλιά με την εντολή στο build.prop μέσω rom toolbox κτλ γιατί θα έχεις θέματα ασυμβατότητας με το play store.Κατέβασε το xposed module app settings και άλλαξε το dpi σε συγκεκριμένες εφαρμογές π.χ. launcher,ρυθμίσεις κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Μην αλλάξεις γενικά το dpi της οθόνης όπως κάναμε παλιά με την εντολή στο build.prop μέσω rom toolbox κτλ γιατί θα έχεις θέματα ασυμβατότητας με το play store.Κατέβασε το xposed module app settings και άλλαξε το dpi σε συγκεκριμένες εφαρμογές π.χ. launcher,ρυθμίσεις κτλ.

 

Οκ δεν πειραζω απο toolbox τοτε. Μολις εγινε install η max flavour ολα μια χαρα, φαινεται αρχικα μια σπιρταδα σε σχεση με την 1,05.

 

Προσπαθω να κανω τη διαδικασια που ειπε ενας φιλος πιο πανω για να ανοιγει συσκευημε τα volume keys

 

xposed additions ---> Re-map Settings ---> Add new button

In the intercept key code ACTUALLY press the button ( vol up or vol down) and OK

Select Screen state ---> Screen Off

Enable Re-map ---> Checked

Click Action ---> Power

Long Click Action ---> Power

 

και κανει συνεχως bootloop. Τι μπορει να φταιει?

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

To είχα δοκιμάσει στην 1,05 minideal και δεν λειτούργησε σωστά.Αν η συσκευή έμπαινε σε deep sleep ήθελε 5-6 φορές συνεχές πάτημα για να ανοίξει,οπότε το έβγαλα.Στην max flavour δεν το έβαλα καν.Προφανώς κάποια ασυμβατότητα παίζει
Link to comment
Share on other sites

To είχα δοκιμάσει στην 1,05 minideal και δεν λειτούργησε σωστά.Αν η συσκευή έμπαινε σε deep sleep ήθελε 5-6 φορές συνεχές πάτημα για να ανοίξει,οπότε το έβγαλα.Στην max flavour δεν το έβαλα καν.Προφανώς κάποια ασυμβατότητα παίζει

 

Μπορω να κανω κατι για να το σωσω ή πρεπει να ξαναπερασω την rom απ την αρχη ξανα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας….έχω κατεβάσει εδώ και μια βδομάδα το automation locker τη δωρεάν έκδοση και μέχρι σήμερα δούλευε άψογα. Σήμερα όμως άρχισε να ανοιγοκλείνει μόνο του….είναι κάποιο πρόβλημα ή πρέπει να αγοράσω την φουλ έκδοση;;;

Και δεύτερον σε κάπιες εφαρμογές που θέλω να κατεβάσω μου βγάζει πρόβλημα 491 ξέρει κανείς κάτι;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω κατι για να το σωσω ή πρεπει να ξαναπερασω την rom απ την αρχη ξανα?

 

Εβαλα ξανα την rom απο την αρχη και παλι εκανα τα ιδια με συνεχομενα bootloop και ετσι επεστρεψα στην 1.05 Μια χαρα ειναι και αυτη!Απλα δεν μπορω ν καταλαβω τι δεν καθισε καλα στην flavour.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησες σωστα ολα τα βηματα;

 

Νομιζω πως ναι. Μετα απο κανα μισαωρο που δουλευε με την flavour ξεκινουσε τα bootloop στο ακυρο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση #3 προς εμπειρότερους:

 

Προσπαθώ να κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ! Μόλις το επιλέγω από τις ρυθμίσεις, το κιν κλείνει, επανεκκινεί, βγάζει το λογότυπο ZTE που βγάζει και κατά την εκκίνηση αλλά μετά τίποτα!! Το άφησα περίπου 4 ώρες σε αυτή την κατάσταση και δεν έκανε επαναφορά. Τελικά, έβγαλα την μπαταρία , το ξανάνοιξα και λειτουργεί κανονικά (με όλες τις εφαρμογές κλπ - χωρίς επαναφορά).

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για επαναφορά??

Link to comment
Share on other sites

αυτοι που εβαλαν την καινουργια max flavour να μας πουν απο εμπειρια χρησης και gps πως ειναι?ειναι σταθερη?κλειδωνει οπως το gps set up που εχουμε η καλητερα?γενικα η μεταπηδηση απο minideal 1.05 σε max flavour αξιζει ?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

αυτοι που εβαλαν την καινουργια max flavour να μας πουν απο εμπειρια χρησης και gps πως ειναι?ειναι σταθερη?κλειδωνει οπως το gps set up που εχουμε η καλητερα?γενικα η μεταπηδηση απο minideal 1.05 σε max flavour αξιζει ?

 

για μένα αξίζει χωρίς αμφιβολία.

έχει μία σπιρτάδα είναι σταθερό στην λειτουργία του,η μπαταρία άψογη.Γενικά απόλυτα ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

επιτελους παρελαβα και εγω.δυστυχως ομως κατευθειαν εχω προβλημα.δεν μου αναγνωριζει την sim cosmote που εβαλα η οποια ειναι 3g κανονικα.παω στις ρυθμισεις και την εχει ως new sim 01 και διπλα ενα on/off button το οποιο ειναι σβηστο:(

μια βοηθεια να το ξεκινησουμε ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις προσεκτικά.Βάλε τη και στο slot 2 μήπως την αναγνωρίσει εκει και αν έχεις και άλλη σιμ,δοκιμασε τη στη θέση 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης την βάζεις με ανταπτορα; καμμία φορά αυτοί δημιουργούν πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...