Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια απο καμερα δεν λεει και πολλα.. υπαρχει καποιο app που να κανει λιγο καλυτερα τα πραγματα?
procapture

 

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα..Ψηνομαι να παρω και εγω να παρω ενα Zte.Εχω βρει αυτο το site και πωλητη με καλες κριτικεςAli Express.Εχω επιλεξει να ερθει με DHL και κανει λεει 3-8 μερες και βγαινει 122€.Εχει παραγγειλει καποιος με αυτη τη μεθοδο και υπαρχει κατι που θα πρεπει να ξερω?

θα πληρώσεις τελωνείο (που ναι το λιγότερο αυτό) + έξοδα της DHL για εκτελωνισμο, αποθήκη κι άλλες σαχλαμάρες που χρεώνουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα πληρώσεις τελωνείο (που ναι το λιγότερο αυτό) + έξοδα της DHL για εκτελωνισμο, αποθήκη κι άλλες σαχλαμάρες που χρεώνουν

Μαλιστα..Καλα που ρωτησα δλδ.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορά αρχείων από και πρός το τηλέφωνο, δε λέω καλό είναι το airdroid όμως ο ταχύτερος τρόπος μέσω wifi είναι μέσω ftp με κάποιον ftp server όπως ο My FTP Server, μικρός, εύκολος και γρήγορος. Λόγω πρωτοκόλλου είναι ταχύτερος από samba ή sftp. Ανοίγει εύκολα σε όλα τα λειτουργικά.

 

ΥΓ: επίσης αντιγράφει/μεταφέρει ολόκληρα directory trees αυτούσια χωρίς να τα ζιπάρει όπως το airdroid.

Edited by Slammer
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να πληρώσεις?

 

Ο περιορισμός των 100ΜΒ ισχύει αν πας να κάνεις μεταφορά χωρίς το κινητό και το pc να είναι στο ίδιο wifi δίκτυο, δηλ να πας να κάνεις μεταφορά αρχείων μέσω internet.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έτσι χρησιμοποιείς τις υπηρεσίες και υποδομές του airdroid, λογικό είναι να σου ζητάνε κάτι και αυτοί... κλέφτες να γίνουν? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορά αρχείων από και πρός το τηλέφωνο, δε λέω καλό είναι το airdroid όμως ο ταχύτερος τρόπος μέσω wifi είναι μέσω ftp με κάποιον ftp server όπως ο My FTP Server, μικρός, εύκολος και γρήγορος. Λόγω πρωτοκόλλου είναι ταχύτερος από samba ή sftp. Ανοίγει εύκολα σε όλα τα λειτουργικά.

 

ΥΓ: επίσης αντιγράφει/μεταφέρει ολόκληρα directory trees αυτούσια χωρίς να τα ζιπάρει όπως το airdroid.

κάνω σύνδεση μεσώ login γιατί από το ίδιο δίκτυο υπάρχει πρόβλημα γράφω τα νούμερα που λέει να μπω πχ 192:168,1.2:8000

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Σε μια μέρα μου τελείωσε η μπαταρία

 

αδύνατον... ότι και να κάνεις αυτό δε γίνεται...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να πάρω τo τηλέφωνο αυτό έχω μια απορία.

Ανταλλακτική μπαταρία μπορούμε να βρούμε ;

Γιατί από την εμπειρία μου, είναι το πρώτο ανταλλακτικό που θα χρειαστώ μετά από λίγο καιρό.

Αν υπάρχει δυσκολία να αγοράσω μπαταρία, τότε να επιλέξω αντί του zte κάποιο τηλέφωνο κλώνο επώνυμου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να πάρω τo τηλέφωνο αυτό έχω μια απορία.

Ανταλλακτική μπαταρία μπορούμε να βρούμε ;

Γιατί από την εμπειρία μου, είναι το πρώτο ανταλλακτικό που θα χρειαστώ μετά από λίγο καιρό.

Αν υπάρχει δυσκολία να αγοράσω μπαταρία, τότε να επιλέξω αντί του zte κάποιο τηλέφωνο κλώνο επώνυμου.

Φιλε μου το πιο ευκολο ειναι να βρεις 2η μπαταρια.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το πιο ευκολο ειναι να βρεις 2η μπαταρια.:)

Από Ελλάδα ή από Κίνα;

Γιατί από όσο ξέρω από Κίνα δεν στέλνουν μπαταρίες.

Αν εσύ ξέρεις κάποιο κατάστημα να μου προτείνεις θα το εκτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

αδύνατον... ότι και να κάνεις αυτό δε γίνεται...

 

τελικα ηταν μια μερα και 9 ωρες και ειχα ξεχασει το wifi ανοικτο για 11 ωρες. Παρατηρησα οτι με 2 σιμ καταναλωνεται πιο γρηγορα η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

παιδια σωστε με!!!

 

εχω το κνητο καμια βδομαδα τωρα ηταν αψογο και ειχα εντυπωσιαστει πραγματικα

 

ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ 1ο προβλημα...το εκελεισα το βραδυ και μολις πηγα ν το ξανα ανοιξω το πρωι

μ επαιζε συνεχεια το boot screen αυτο το βιντεακι ξερετε οσοι το εχετε...

 

τι να κανω ρε παιδια???

 

να προσθεσω ακομη οτι εβγαλα κ την μπαταρια

κ επισης εβγαλα την καρτα μνημης και την SIM

 

εχω απελπιστει ρ παιδιαα... :(:(:(

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να μπεις στο recovery, και αν εχεις καποιο backup να το επαναφερεις.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να μπεις recovery (volume up+power), να φλασαρεις απο την αρχη μια Ρομ

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η γραφή τύπου sms,απαγορεύεται στο φόρουμ.Οχι το κινητό σου δεν είναι για πέταμα.Για αρχή δοκίμασε να μπεις στο recovery με power + volume up κρατημένο κατά την εκκίνηση.Λογικά θα σε βάλει στο κινέζικο recovery.Εκει δες αν μπορείς να αναγνωρίσεις τις επιλογές που υπάρχουν με βάση αυτόν τον οδηγό http://www.needrom.com/cwm-for-mtk-platform/ για να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων.Θα χάσεις ότι ειχες φορτώσει στο κινητό αλλά κάτα πάσα πιθανότητα θα ανοίξει κανονικά.Αν δε βγάλεις άκρη με τα κινέζικα,μετά πρέπει να βάλεις το αγγλικό recovery Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα ή από Κίνα;

Γιατί από όσο ξέρω από Κίνα δεν στέλνουν μπαταρίες.

Αν εσύ ξέρεις κάποιο κατάστημα να μου προτείνεις θα το εκτιμούσα.

Η ιδια μπαταρια κανει για το 987 και 967....

Kαι απο Ελλαδα--->

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=11078334&tracker=adwords_gr_PDA&langId=10&gclid=CIv4iq23uboCFUMV3godpmoAVA#/shopGroupId/11078334

Ebay--->

http://www.ebay.com/itm/Cell-Phone-battery-V987-2500mah-3-8v-ZTE-V987-Grand-X-Quad-pisen-/151038539774?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item232a9937fe

Kαι απο γνωστο καταστημα Κινας--->

http://www.etotalk.com/original-battery-for-zte-v987-v967s_p4000.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δν μπαινει σto recovery πατησα power + volume up

και γραφει μονο ZTE εδω και 5 λεπτα

 

Ανάποδα τα πάτησες θέλει volume up +power

Link to comment
Share on other sites

παταω volume up + power και μολις γραφει zte αφηνω το power και κραταω το volume up

αλλα το μονο π κανει ειναι να γραφει αυτο το ΖΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Παταμε το volume up και το power για ~8 δευτερολεπτα.

Είχες recovery? Ποια Ρομ είχες;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...