Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Backup μέσω recovery θα γίνει ολόκληρη η ρομ μαζί και οι εφαρμογές.Αν βάλεις άλλη ρομ όμως και θέλεις να επαναφέρεις μόνο συγκεκριμένες εφαρμογές,τότε καλύτερα να πάρεις backup απο το titanium backup.Ναι μεν και απο το recovery backup μπορείς να επαναφέρεις συγκεκριμένες εφαρμογές με διάφορα προγράμματα π.χ. nandroid browser αλλά με το titanium ειναι σαφώς ευκολότερο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Backup μέσω recovery θα γίνει ολόκληρη η ρομ μαζί και οι εφαρμογές.Αν βάλεις άλλη ρομ όμως και θέλεις να επαναφέρεις μόνο συγκεκριμένες εφαρμογές,τότε καλύτερα να πάρεις backup απο το titanium backup.Ναι μεν και απο το recovery backup μπορείς να επαναφέρεις συγκεκριμένες εφαρμογές με διάφορα προγράμματα π.χ. nandroid browser αλλά με το titanium ειναι σαφώς ευκολότερο

 

εκανα μεσω recovery το backup... αν κανω restore τωρα τι ακριβως θα κανει ριστορ? ολη την ρομ και θα την γραψει πανω απο αυτη που εχω τωρα?? το προβλημα με το usb mass storage sthn max smart pos to elises?

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα κάνει αντικατάσταση όλη την ρομ που έχεις τώρα,αν κάνεις restore.Το πρόβλημα δεν το έχω λύσει.Για μικρά αρχεία χρησιμοποιώ airdroid και αν για μεγάλα αρχεία αν δεν είμαι σε pc με windows 7 για να βάλω mtp σύνδεση,μπουτάρω σε recovery και κάνω την αντιγραφή απο το usb mass storage του recovery
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδάκια:))

Ερώτησης: με το gps του, πώς τα πάει το συγκεκριμένο κινητό??

Είναι μάλλον ο μόνος λόγος που θα με σταματήσει απ την αγορά του, μιας και μου χρειάζεται και το χρησιμοποιώ καθημερινά

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

...

Αν εχετε υποψιν σας καποιο αλλο προγραμμα παρακαλώ προτεινετε το ή χρησιμοποιείστε αυτό και γραψτε εντυπωσεις/bugs/προβληματα.

MyPhoneExplorer

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδάκια:))

Ερώτησης: με το gps του, πώς τα πάει το συγκεκριμένο κινητό??

Είναι μάλλον ο μόνος λόγος που θα με σταματήσει απ την αγορά του, μιας και μου χρειάζεται και το χρησιμοποιώ καθημερινά

Eκπληκτικά καλά για κινέζικο κινητό.Και με την αυτονομία που έχει η συσκευή,φτάνεις 3 ώρες gps την ημέρα και έχεις και μπαταρία για κανονική χρήση smartphone απο το πρωϊ μέχρι το βράδυ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Eκπληκτικά καλά για κινέζικο κινητό.Και με την αυτονομία που έχει η συσκευή,φτάνεις 3 ώρες gps την ημέρα και έχεις και μπαταρία για κανονική χρήση smartphone απο το πρωϊ μέχρι το βράδυ

 

Εκπληκτικά καλά για mtk φαντάζομαι θα εννοείς..ε? Ωραία γιατί με την 1500 του λενόβο έχω μαρτυρήσει..

 

Υπάρχει κάποιος λόγος (αναρωτιέμαι) για να προτιμήσω το 987..που να αξίζει το το 50ευρο άραγε??

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη οθόνη και κάμερα.Ειδικά αν θες αξιοπρεπή κάμερα,πήγαινε στο 987.Θα χάσεις σε αυτονομία σε σχέση με το v967s αλλά αν θες να βγάζεις αξιοπρεπείς φωτογραφίες και βίντεο χωρίς να εξαρτάσαι από το πότε η κάμερα ειναι στα "κέφια" της,πας σε 987
Link to comment
Share on other sites

πολυ ευχρηστο προγραμμα για μεταφορα αρχειων ειναι και το sambadroid χωρις περιορισμους στο μεγεθος. προσωπικα επαψα να ασχολουμαι με οτιδηποτε αλλο μετα απο αυτο

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

ούτε και το airdroid έχει κάποιο περιορισμό στο μέγεθος.Απλά το να μεταφέρεις π.χ. 1gb αρχεία μέσω wifi είναι σαφώς πιο αργό από την μεταφορά με usb καλώδιο
Link to comment
Share on other sites

ούτε και το airdroid έχει κάποιο περιορισμό στο μέγεθος.Απλά το να μεταφέρεις π.χ. 1gb αρχεία μέσω wifi είναι σαφώς πιο αργό από την μεταφορά με usb καλώδιο

 

μετα το update εχει περιορισμους πανο απο 100mb δεν σε αφήνει να ανεβάσεις

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

μετα το update εχει περιορισμους πανο απο 100mb δεν σε αφήνει να ανεβάσεις

δοκιμαστε το sambadroid και καντε mount στα windows να βλεπει το τηλεφωνο σαν δισκο δικτυου.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

To δοκιμάζω τώρα.Πάτησα start και εδώ και ένα 5λεπτο δεν μπορούσε να δημιουργήσει σύνδεση.Οπότε και το έκλεισα.Εdit

Δουλεύει κανονικά.Το πρόβλημα τελικά ήταν το γνωστό rtfm :lol:

μετα το update εχει περιορισμους πανο απο 100mb δεν σε αφήνει να ανεβάσεις

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Το πρωϊ έστειλα στο pc 200mb αρχεία και στο κινητό ένα zip 350mb.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΟ FORUM Κ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ Κ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΝΙDEAL.H ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΙΣ 1Ο ΤΟΥ ΜΗΝΑ,ΕΛΑΒΑ ΤRACKING NUMBER ΑΛΛΑ ΔΝ ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΤΟΥ ΜΗΝΑ.ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΜΑΙΛ Κ ΕΛΑΒΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ,TO ΔΕΜΑ ΗΡΘΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΙΣ 25?

Thank you for your email on 24 October 2013.

 

Please be informed that the registered article has been despatched to Greece on

25 October 2013.

 

Estimated delivery standard for Registered article to Greece within 8 to 14 working days (excluding customs clearance).

 

Thank you and have a nice day.

ΑΠΟ ΤΟ MINIDEAL MOY ESTEILAN AYTO

 

minideal17@gmail.com <minideal17@gmail.com>

25 Οκτ (Πριν από 2 ημέρες)

 

προς Εμένα

Αγγλικά

Ελληνικά Μετάφραση μηνύματος

Απενεργοποίηση για: Αγγλικά

just a few days ,there would be news updates,almost of goods has shipping out today and tomorrow.

 

BEST REGARDS!

Your sincerely

Linda Chen

Skype:minideal17

 

ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ

Edited by senniha1994
Link to comment
Share on other sites

To δοκιμάζω τώρα.Πάτησα start και εδώ και ένα 5λεπτο δεν μπορούσε να δημιουργήσει σύνδεση.Οπότε και το έκλεισα

 

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Το πρωϊ έστειλα στο pc 200mb αρχεία και στο κινητό ένα zip 350mb.

 

χωρίς να πληρώσεις?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια πρόταση από πού να το αγοράσω ;

Σκέφτομαι ή minideal ή to2c. Υπάρχει άλλη πρόταση ;

Κάτι που θα πρέπει να προσέξω ;

Υπάρχει κουπόνι έκπτωσης ;

Αν χρειαστώ δεύτερη μπαταρία τί γίνεται ; Μπορώ να την αγοράσω μαζί ; αργότερα ;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια πρόταση από πού να το αγοράσω ;

Σκέφτομαι ή minideal ή to2c. Υπάρχει άλλη πρόταση ;

Κάτι που θα πρέπει να προσέξω ;

Υπάρχει κουπόνι έκπτωσης ;

Αν χρειαστώ δεύτερη μπαταρία τί γίνεται ; Μπορώ να την αγοράσω μαζί ; αργότερα ;

Παρτο απο minideal μαζι με ολα τα σχετικα (2η μπαταρια, ακουστικα, θηκη δερματινη mofi, microSD) για να ξεμπερδευεις μια & καλη.

Link to comment
Share on other sites

Απο minideal δεν παίζει πια 2η μπαταρία στο πακέτο λόγω της απαγόρευσης των ταχυδρομείων που πλέον ισχύει και στην sg post.Νομίζω ότι μόνο μέσω deutche post μπορεις να έχεις δεύτερη μπαταρία αλλά δεν ξέρω αν στέλνει με αυτή το minideal.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα..Ψηνομαι να παρω και εγω να παρω ενα Zte.Εχω βρει αυτο το site και πωλητη με καλες κριτικεςAli Express.Εχω επιλεξει να ερθει με DHL και κανει λεει 3-8 μερες και βγαινει 122€.Εχει παραγγειλει καποιος με αυτη τη μεθοδο και υπαρχει κατι που θα πρεπει να ξερω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλα..Ψηνομαι να παρω και εγω να παρω ενα Zte.Εχω βρει αυτο το site και πωλητη με καλες κριτικεςAli Express.Εχω επιλεξει να ερθει με DHL και κανει λεει 3-8 μερες και βγαινει 122€.Εχει παραγγειλει καποιος με αυτη τη μεθοδο και υπαρχει κατι που θα πρεπει να ξερω?

 

αν δεν κανω λαθος με DHL περναει σιγουρα τελωνειο,οπου το κοστος της συσκευης αξανεται κατα πολυ.καλυτερα να επιλεξεις με singpost

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...