Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και βεβαια αρα η επιλογη εμφανιζεται μονο αφου το συνδεσεις? αλλιως δεν υπαρχει ??

 

οκ θα προσπαθησω συγνωμη bbb δεν διαβασα το προηγουμενο μου απαντησες και ευχαριστω... ουτως η αλλως νικος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο φίλε το εχω κάνει.ναι ειναι θέμα θερμοκρασίας αλλά η μπαταρία ειναι κρύα.Η μπαταρία εχεί κάτσει καλά γιατί ανοιγει.

Το θεμα είναι ότι βγαζει και μήνυμα όταν του βάζω το φορτιστή (Error put out the charger).

Εχεις κάποιο φορτιστή απο άλλο κινητό 5v 1000mah να δοκιμάσεις; Αν συνδέσεις το καλώδιο σε θύρα usb του pc,σου βγάζει το ίδιο μήνυμα;

αυτή η εφαρμογή Automaton δεν λειτουργεί χωρίς την θήκη καλά......γνωρίζουμε κάποια άλλη για κλείδωμα ξεκλείδωμα χωρίς το Power?

Xωρίς θήκη το έχω και λειτουργεί άψογα.Ακόμη και σε πλήρες σκοτάδι αν περάσω το χέρι μου πάνω απο τον αισθητήρα,ανοιγει το κινητό.Τι προβλήμα σου κάνει;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάποιο φορτιστή απο άλλο κινητό 5v 1000mah να δοκιμάσεις; Αν συνδέσεις το καλώδιο σε θύρα usb του pc,σου βγάζει το ίδιο μήνυμα;

 

Ο φορτιστής δουλεύει κανονικά. Τον έβαλα το φορτιστή σε αλλο κινητό και δουλευει κανονικά.και στο pc το ίδιο κανει.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε 2 πράγματα συμβαίνουν

1.Ελαττωματικό κινητό

2.Ελαττωματική μπαταρία

Αν μπορεί κάποιος φίλος κοντά στην περιοχή σου με ίδιο κινητό να σου δώσει την μπαταρία του να δοκιμάσεις,θα ξέρεις τουλάχιστον ότι δεν έχει πρόβλημα το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε (ουπς σορρυ πιπερι :) ) μόλις άρχισα να αποφασίζω να το παραγγείλω απο to2c άρχισε να στέλενει ελλατωματικά? :P ακόμα κάποιος λίγο νωρίτερα πόσταρε μια φωτογραφία με κακοτεχνία και αρκετό light bleed. Απο pandawill το έχει παραγγείλει κανείς; Σκέφτομαι να το πάρω απο εκεί και έξτρα θήκη απο ebay. Ίδια τιμή βγαίνει πάνω κάτω βέβαια ίσως λίγο πιο φτηνό απο pandawill. Πάντως γενικά αρκετά σοβαρό μου φαίνεται το panda. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις....
Link to comment
Share on other sites

Οπότε 2 πράγματα συμβαίνουν

1.Ελαττωματικό κινητό

2.Ελαττωματική μπαταρία

Αν μπορεί κάποιος φίλος κοντά στην περιοχή σου με ίδιο κινητό να σου δώσει την μπαταρία του να δοκιμάσεις,θα ξέρεις τουλάχιστον ότι δεν έχει πρόβλημα το κινητό

 

πιστεύω ελαττωματικό κινητό δοκίμασα και αλλη μπαταρία και έκανε τα ίδια.η δικία μου μπαταρία στο αλλο κινητό φορτιζε κανονικά.τι άλλο να δοκιμάσω?καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ελαττωματικό κινητό δοκίμασα και αλλη μπαταρία και έκανε τα ίδια.η δικία μου μπαταρία στο αλλο κινητό φορτιζε κανονικά.τι άλλο να δοκιμάσω?καμμιά ιδέα?

 

 

απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

αυτή η εφαρμογή Automaton δεν λειτουργεί χωρίς την θήκη καλά......γνωρίζουμε κάποια άλλη για κλείδωμα ξεκλείδωμα χωρίς το Power?

 

με θηκη η χωρις λειτουργει αψογα η εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάποιο φορτιστή απο άλλο κινητό 5v 1000mah να δοκιμάσεις; Αν συνδέσεις το καλώδιο σε θύρα usb του pc,σου βγάζει το ίδιο μήνυμα;

 

Xωρίς θήκη το έχω και λειτουργεί άψογα.Ακόμη και σε πλήρες σκοτάδι αν περάσω το χέρι μου πάνω απο τον αισθητήρα,ανοιγει το κινητό.Τι προβλήμα σου κάνει;

 

 

έπρεπε να το κάνω πολλές φορές δεν ήταν σταθερό! ειδικά στο κλείδωμα!

βασικά εγώ θέλω να κλειδώνω και να ξεκλειδώνω χωρίς το Power υπάρχει τέτοια εφαρμογή?

 

 

(κάτι ακόμα και μην με κράξετε αλλά δεν το βρήκα......το ξυπνητήρι που είναι???:O:O:O:O:O)

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω κάποια άλλη εφαρμογή που να λειτουργεί και να μην προκαλεί μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.Το κλείδωμα ειναι όντως προβληματικό και σε μένα.Το ξεκλείδωμα όμως λειτουργεί με την πρώτη.Για το κλείδωμα βάλε κάποια εφαρμογή screen off απο τις πολλές που κυκλοφορούν.

Μπες στο συρτάρι των εφαρμογών και άνοιξε το "ρολοι".

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ελαττωματικό κινητό δοκίμασα και αλλη μπαταρία και έκανε τα ίδια.η δικία μου μπαταρία στο αλλο κινητό φορτιζε κανονικά.τι άλλο να δοκιμάσω?καμμιά ιδέα?

 

 

Ενα τελευταιο.........περνα και μια αλλη rom εαν μπορεις,δυσκολο βεβαια να το κανεις το ξερω αλλα κανε μια δοκιμη.

Εαν μπορεις να μπεις σε recovery βεβαια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα στο φιλο με το ελαττωματικο κινητο να βγαλει μερικες φωτο ή και βιντεο με το προβλημα και να τα στειλει στο καταστημα. Μην το σκαλιζεις παραπανω και κανεις καμμια ζημια στο κινητο, ωστε να σου στειλουν αλλο τεμαχιο. Πιστευω οτι ολα θα πανε καλα μιας και το καταστημα γραφει εδω στο φορουμ και θα τηρησει την εγγυηση.

Εδω μεσα εχουμε παραγγειλει πανω απο 200 ατομα και σε ολους λειτουργησε κατευθειαν το τηλεφωνο. Πιστευω οτι ετυχες σε προβληματικο τεμάχιο, οποτε μην το πολυσκεφτεσαι, επιστροφη άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα τελευταιο.........περνα και μια αλλη rom εαν μπορεις,δυσκολο βεβαια να το κανεις το ξερω αλλα κανε μια δοκιμη.

Εαν μπορεις να μπεις σε recovery βεβαια.

 

Περασα παλι την ιδια rom αλλα δεν αλλαξε κατι τα ιδια κανει παλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα στο φιλο με το ελαττωματικο κινητο να βγαλει μερικες φωτο ή και βιντεο με το προβλημα και να τα στειλει στο καταστημα. Μην το σκαλιζεις παραπανω και κανεις καμμια ζημια στο κινητο, ωστε να σου στειλουν αλλο τεμαχιο. Πιστευω οτι ολα θα πανε καλα μιας και το καταστημα γραφει εδω στο φορουμ και θα τηρησει την εγγυηση.

Εδω μεσα εχουμε παραγγειλει πανω απο 200 ατομα και σε ολους λειτουργησε κατευθειαν το τηλεφωνο. Πιστευω οτι ετυχες σε προβληματικο τεμάχιο, οποτε μην το πολυσκεφτεσαι, επιστροφη άμεσα.

 

εστειλα και περιμενω απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Περασα παλι την ιδια rom αλλα δεν αλλαξε κατι τα ιδια κανει παλι!!!!

Δοκιμασε μια ΑΛΛΗ rom,ποια φοραγε επανω οταν το πηρες??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

την 1.0.5 φοραγε και εβαλα την ιδια.

Πριν το στειλεις πισω βαλε και την 1.0.3 γαι δοκιμη.

http://www.4shared.com/zip/gGTKSmKt/zte_v967_minideal.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ok thanks!!!

Ελπιζω να ειναι κατι τοσο απλο φιλε μου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο κινητό είναι.Κατέβασε την μπάρα και απο το "Αγγίξτε για άλλες επιλογές usb" επέλεξε το cd rom και κάνε εγκατάσταση αυτό που θα βγάλει
Link to comment
Share on other sites

εμ δε βγαζει κατι.

και το χει επιλεγμενο. οτι και να πατησω αυτοματα παει στο cd-rom

 

βρηκα στους xda ενα driver αλλα δε παιζει

Link to comment
Share on other sites

Aφού πάει στο cd-rom έλεγξες στο Υπολογιστής μου αν ανοίγει απο εκει το "cd-rom";

Δοκίμασε το εξής.Πήγαινε στο κινητό με root explorer στο φάκελο mnt/cd-rom,αντέγραψε τα αρχεία του φάκελου στην sd και μετά ασύρματα πάρτα στο pc και τρέξε χειροκίνητα το αρχείο setup.exe

Eπισης δοκίμασε αν μπορεί να συνδεθεί και απο το recovery σε usb mass storage.Εγκαθιστά και απο εκεί κάτι drivers,όταν το συνδέεις για πρώτη φορά και ίσως σου δουλέψει κανονικά μετά και στο λειτουργικό.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...