Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ..το δοκιμασα με virtual machine αλλα δυστυχως δεν διαβαζει το κινητο καθολου..κατεβασα ενα σωρο πραγματα που χρειαζονται για να δουλεψει το usb αλλα τζιφος..με virtual machine δεν εχει και τρελη υποστηριξη adb..οσο για το csc δυστυχως χρειαζεται root..κατεβασα το csc selector αλλαδεν δουλευει διοτι χρειαζεται root...για αυτο και ειπα πριν δεν θελω να μπλεξω με root!εκτος αν κατι μου διαφευγει και δεν βρισκω το πως βρισκω το csc μου..!

μου φαινεται θα κανω υπομονη να αναβαθμιστει μονο του...

 

Και εγώ Macbook pro έχω και χρησιμοποιώ parallels 8 με Windows 8 και όλα τα φλασαρισματα τα κάνω έτσι. Μια χαρά δουλεύουν όλα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ Macbook pro έχω και χρησιμοποιώ parallels 8 με Windows 8 και όλα τα φλασαρισματα τα κάνω έτσι. Μια χαρά δουλεύουν όλα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

ενταξει λυθηκε το προβλημα μου...περασα vmware fusion εγκατεστησα windows xp και δουλευουν ολα ρολοι...καταφερα να εγκαταστησω επισησμη ελληνικη ρομ και μαλιστα το ρουταρα κιολας και μηδενισα τον counter αφου αγορασα το triangle away απο playstore!τελος καλο ολα καλα....ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια σας....

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

ενταξει λυθηκε το προβλημα μου...περασα vmware fusion εγκατεστησα windows xp και δουλευουν ολα ρολοι...καταφερα να εγκαταστησω επισησμη ελληνικη ρομ και μαλιστα το ρουταρα κιολας και μηδενισα τον counter αφου αγορασα το triangle away απο playstore!τελος καλο ολα καλα....ευχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια σας....

 

Καλά έκανες και υποστήριξες τον developer του traingle αλλά υπάρχει και δωρεάν... Πληροφοριακά για άλλους που μπορεί να το θέλουν

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και υποστήριξες τον developer του traingle αλλά υπάρχει και δωρεάν... Πληροφοριακά για άλλους που μπορεί να το θέλουν

 

Στην έκδοση από το store έχει επιλογή να κάνει το κινητό να φαίνεται χωρίς root για ένα μικρό διάστημα ώστε να μπορεί να έρχεται σε official status για τα update και δεν χάνεις και το root μετά άμα κάνεις ota.

 

Έτσι πέρασα από prerooted mf8 σε mga με ota χωρίς να χάσω το root. Νομίζω αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετω τα πληθη. Παιδια εχω ενα s4 μου το εφεραν απο uk προσπαθησα να το κανω root αλλα κατι πηγε στραβα μου βγαζει αυτο firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies and try again βεβαια το kies δν βρισκει τπτ ουτε recovery μπορω να κανω.

Δοκιμασα δν ξερω κ γω ποσα firmwares με το odin αλλα δν μπαινει τπτ.Δν μπορω να θυμηθω πως λεγοταν κ το stock που ειχε....

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετω τα πληθη. Παιδια εχω ενα s4 μου το εφεραν απο uk προσπαθησα να το κανω root αλλα κατι πηγε στραβα μου βγαζει αυτο firmware upgrade encountered an issue. please select recovery mode in kies and try again βεβαια το kies δν βρισκει τπτ ουτε recovery μπορω να κανω.

Δοκιμασα δν ξερω κ γω ποσα firmwares με το odin αλλα δν μπαινει τπτ.Δν μπορω να θυμηθω πως λεγοταν κ το stock που ειχε....

 

Στο thread των Συχνών ερωτήσεων για το s4 αναφέρεται τρόπος για να βρεις την χώρα προέλευσης του κινητού χρησιμοποιωντας το ΙΜΕΙ και το Kies και κατ' επέκταση το stock firmware που θα έπρεπε να έχει η συσκευή..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

την MF8 λες?ειναι παλια απλος βγηκε τωρα σε germany(e-plus)

 

Οχι. Βγηκε νεα MGA με διαφορετικο csc και changelist απο την προηγουμενη MGA για τα γερμανικα DBT!

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Βγηκε νεα MGA με διαφορετικο csc και changelist απο την προηγουμενη MGA για τα γερμανικα DBT!

 

α οκ ωραια!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Νέο update για τα γερμανικά S4! :)

 

Ωχ αντε ξανα απο την αρχη..!!Ξερουμε τι διαφορετικο στην πραξη εχει αυτη?? Εχω επανω slim prerooted mga!!

Αξιζει να την βαλουμε?? ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Mεσω ΟΤΑ ειναι?

edit...Βγηκε και καινουργιο Kies....μου εφαγε 100 ωρες να ανβαθμιστει,,,,,τι να λεμε τωρα...

 

edit 2 ειναι μιαμιση ωρα συνεδεδεμενο και εχει κατεβασει μονο 8%....

 

Ρε παιδια ειναι λογικο??εχει κατεβασει με τα χιλια ζορια 460Μb και στο κιes λεει οτι ειναι στο 14%....

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε και εμενα το καινουργιο update ηθελα να ξερω οποιος εκανε την αναβαθμιση εχασε τιποτα η εμειναν ολα οπως ηταν πριν το update στην συσκευη του;

 

Model: GT-I9505

Country: Germany

Version: Android 4.2.2

Changelist: 1081224

Build date: Tue, 06 Aug 2013 08:32:07 +0000

Product Code: DBT

PDA: I9505XXUBMGA

CSC: I9505OXABMH2

MODEM: I9505XXUBMGA

Link to comment
Share on other sites

Θα σπασω και τον υπολογιστη μου και το κινητο ΚΑΙ το Kies......κατεβασε το update και τελικα μου εγραψε οτι δεν γινετε και θα πρεπει να βγαλω την μπαταρια ,να ξαναδοκιμασω,κτλ κτλ.....το εκανα 2 φορες το ιδιο πραγμα εγινε.......και απο ΟΤΑ μου λεει να δοκιμασω αργοτερα....χαχα Τρελα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ξερω που υπαρχει το αρχειο να το κατεβασω

Edit..το κατεβαζω

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά νομίζω ότι πλέον έχουν εξαλειφθεί τα μικρολαγκαρισματα που έκανε ο touchwiz και το κινητό ζεσταίνεται λιγότερο. Από μπαταρία έχω την εντύπωση ότι είναι το ίδιο, αν όχι λίγο καλύτερα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά νομίζω ότι πλέον έχουν εξαλειφθεί τα μικρολαγκαρισματα που έκανε ο touchwiz και το κινητό ζεσταίνεται λιγότερο. Από μπαταρία έχω την εντύπωση ότι είναι το ίδιο, αν όχι λίγο καλύτερα!

Μπορείς να γίνεις λιγάκι πιο συγκεκριμένος? Τι είχες πριν, τι έχεις τώρα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λιγάκι πιο συγκεκριμένος? Τι είχες πριν, τι έχεις τώρα κτλ

 

MGA είχα γερμανική κι έκανα update μέσω kies στην τελευταία MGA που έδωσε! Απ ότι έχω δει έχει και διαφορετική έκδοση kernel.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω οποιος ξερει φυσικα απανταει....η νεα αναβαθμιση (MGA-MH2)ειναι περιπου 2,39GB????????

Στο Link ειναι 1602.7 MB (I9505XXUBMGA_I9505OXABMH2_I9505XXUBMGA_HOME.tar.md5)....

και μετα το ξεζιπαρισμα 2,39gb??Sos

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω οποιος ξερει φυσικα απανταει....η νεα αναβαθμιση (MGA-MH2)ειναι περιπου 2,39GB????????

Στο Link ειναι 1602.7 MB (I9505XXUBMGA_I9505OXABMH2_I9505XXUBMGA_HOME.tar.md5)....

και μετα το ξεζιπαρισμα 2,39gb??Sos

 

Zipαρισμενο ειναι αρα και συμπιεσμενο. Ολες οι roms ετσι ηταν παντα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα αν ειναι το σωστο μεγεθος.....Thanks:)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Help! Εχει ερθει η MH2 για τα γερμανικα, προσπαθω να αναβαθμισω μεσω kies αλλα μολις ξεκιναει η αναβαθμιση, το kies κλεινει και δε γινεται τιποτα..Μεσω OTA δοκιμαζω αλλα τιποτα... Edited by michaell
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...