Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δεν αντεξα....τη κατεβασα κ θα τη φλασαρω με odin :p

 

Είμαι με Γερμανικό (DBT) και με το που είδα το post σου μπήκα στο sammobile να το επιβεβαιώσω.Με το που θα γυρίσω το μεσημέρι από τη δουλειά θα το συνδέσω στο kies για να το ελέγξω. Άντε να πάρω και kitkat και να δουλέψω λίγο έναν συνάδελφο εδώ στη δουλειά που πήρε το Note 3 και έιναι ακόμα με Jellybean...

Πάντως τώρα που ξεκίνησε η Γερμανία πιστεύω να ακολουθήσουν γρήγορα και οι υπόλοιποι...

 

Στο kies φαινεται οτι ειναι διαθεσιμη

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μονο αν μπορει καποιος να γραψει ποσα Mb ειναι για την κανω απ'το γραφειο mobile

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αστο....με wifi..:)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα! Πανω που ειχε αρχισει να κανει κατι κουλα το κινητο και ελεγα για κανα φορματ βγηκε η 4.4.2 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα! Πανω που ειχε αρχισει να κανει κατι κουλα το κινητο και ελεγα για κανα φορματ βγηκε η 4.4.2 :happy:

 

 

 

σου εκανε και σενα απο μονο του restart το κινητο σε ακυρες στιγμες?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα...εμενα μου λεει οτι οι πιο προσφατες ενημερωσεις ειναι ηδη στο κινητο...αλλη μερα σ'εμενα μαλλον αν και ειναι με Γερμανικο firm

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Με το Knox στη 4.4 τι παίζει πλέον? Μπορεί να γίνει root με τον ίδιο τρόπο?

 

Όσοι είστε ήδη rooted και με knox 0x0 περιμένετε να βγει και Ο bootloader για να κάνετε root χωρίς να ανέβει ο counter

Link to comment
Share on other sites

και εγώ με γερμανικό.. την πέρασα πριν κάτι ωρίτσες.. δεν την έχω ψάξει ακόμα για διαφορές.. το μόνο που πρόσεξα είναι το χρώμα της μπαταρίας ότι είναι άσπρο αντί για πράσινο!! :p και ένα μικρό θεματάκι που δεν είχα παρατηρήσει παλιότερα αν συνέβαινε.. στο μενού τον ρυθμίσεων ή και στις επαφές.. γενικά όπου υπάρχουν διαχωριστικές γραμμούλες, καθώς σέρνω πάνω κάτω τρεμοπαίζουν...

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα...εμενα μου λεει οτι οι πιο προσφατες ενημερωσεις ειναι ηδη στο κινητο...αλλη μερα σ'εμενα μαλλον αν και ειναι με Γερμανικο firm

 

Σύνδεσέ το στο KIES.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο κατεβαζω τωρα,,,,αλλα προτιμουσα μεσω ΟΤΑ αντι της βλακειας Kies )

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε ήδη rooted και με knox 0x0 περιμένετε να βγει και Ο bootloader για να κάνετε root χωρίς να ανέβει ο counter

 

Σ ευχαριστώ.

 

Για το παρακάτω κάποια ιδέα κανείς μιας και δεν έχω πάρει απάντηση μέχρι τώρα και σκοπεύω να περάσω την 4.4. :( :O

 

"Κάθε φορά που κάνω κάποιο wipe και ενώ επανέρχονται τα τηλέφωνα όλα μια χαρά από το gmail, οι φώτος που έχω αντιστοιχίσει στις επαφές άλλες επαναφέρονται όπως και πριν (μεγάλες και full ανάλυση) και άλλες μικρές και με χάλια ανάλυση."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είχα περάσει το Leaked 4.4.2 και μου είχε αλλάξει το CSC απο DBT σε ΝΕΕ.. Μόλις φλάσαρα με Odin το official 4.4.2 για DBT Που βγήκε σήμερα στο Sammobile,αλλά το CSC παραμένει ΝΕΕ. Αυτό πώς το αλλάζω τώρα πάλι σε DBT? Να ανεφέρω ότι δεν έκανα wipe data,και το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είχα περάσει το Leaked 4.4.2 και μου είχε αλλάξει το CSC απο DBT σε ΝΕΕ.. Μόλις φλάσαρα με Odin το official 4.4.2 για DBT Που βγήκε σήμερα στο Sammobile,αλλά το CSC παραμένει ΝΕΕ. Αυτό πώς το αλλάζω τώρα πάλι σε DBT? Να ανεφέρω ότι δεν έκανα wipe data,και το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά..

 

μονο με ροοτ αλλαζει τωρα..csc selector!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και το πρόβλημα είναι ότι αν δεν αλλάξεις το CSC δε στο αναγνωρίζει σαν επίσημο ακόμη και counter reset να κάνεις...

 

Από προσωπική εμπειρία μιλάω.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει official άλλα αν πας να κάνεις OTA αναβάθμιση σου λέει ότι η συσκευή είναι τροποποιημένη.
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει official άλλα αν πας να κάνεις OTA αναβάθμιση σου λέει ότι η συσκευή είναι τροποποιημένη.

 

ota θα μπορεις να παιρνεις..αλλα μονο οτι csc εχεις...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

για Γαλλικό έχει βγει ή θα περιμένουμε?
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε λιγο το GPS οσοι την περασατε και πεστε μου σας παρακαλω...λειτουργει το ιδιο με την 4.3??

Σε μενα αργει πολυ

 

Edit...επισεις δε μου δουλευει το smart remote ενω το watch on δουλευει μεσω IR

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν αργει αλλα παρατηρησα πως ενω βλεπει τους glonass δορυφόρους δεν τους κλειδωνει.

Με την 4.3 ειχα δει μέχρι και 19 δορυφορους τωρα το πολυ μεχρι 11.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν αργει αλλα παρατηρησα πως ενω βλεπει τους glonass δορυφόρους δεν τους κλειδωνει.

Με την 4.3 ειχα δει μέχρι και 19 δορυφορους τωρα το πολυ μεχρι 11.

 

πώς τα βλέπετε αυτά για να τα δω και εγώ και να σας πω!! :worry:

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το gps test απο Google play καντο εγκατάσταση ανοιξε το κ περιμενε μέχρι να κλειδωσει δορυφόρους.

Γραψε μας αργότερα τα αποτελέσματά σου

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...