Jump to content

UMI X2 (X2 Turbo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 32αρι turbo ειχες παραγγειλει;
οχι το τουρμπο...αλλα μου εδωσαν να καταλαβω πως κανενα κινητο με 2/32 μπορει να γινει restock αυτες τις μερες....δεν εχουν τιποτα ουτε σε Umi x2 ουτε σε iocean x7:(

 

ρωτησε και στο minideal ίσως να έχουν στοκ.
μου ειπαν για την ερχομενη βδομαδα

 

πες μου σε παρακαλω απο πιο σαιτ παρηγγηλες την συσκευη και τι ειδους πιεσεις ασκησες,διοτι κατι αντιστοιχο συμβαινει και σε μενα με το Umi x2 απο το Pandawill.com το πληρωσα ενω δεν ηταν διαθεσιμο και περιμενω μου ειπαν σε 1-2 βδομαδες θα ειναι σε stock παλι.....θα τους τα πρειξω μεχρι να γινει διαθεσιμο παλι:)

για το EMS ειναι σιγουρο οτι θα πληρωσω τελωνειο η υπαρχει παντα η πιθανοτητα να την γλιτωσω?[/

 

το site ειναι http://www.fulcrumall.com

πρωτη φορα παραγγελνω απο εδω,αν δεν ειχε paypal δεν θα το επελεγα γιατι δεν το ξερω.Το παρηγγηλα γιατι νομιζα πως ηταν διαθεσιμο και δεν μπορουσα να το βρω πουθενα αλλου.Mετα απο 4 ημερες τους εστειλα μηνυμα για να βεβαιωθω αν υπαρχει οντως γιατι ηταν ακομη σε επεξεργασια.Τωρα θα σου στειλω

καποια email που τους εστειλα.

(1εγω) σευχαριστω φιλε μου

 

If there is no available mobile please cancel the order. Please expect a

reply today

(2πωλητης) την ιδια ημερα απαντησε.

 

if you can wait a week, we can send out next week. If not, we can give you a full refund at once,

 

please confirm, sorry for keeping you waiting.

 

Some orders waited for nearly 3 weeks, and they are still waiting......

(1εγω)

 

if it's for a week I will WAITING

περναει μια εβδομαδα

(1εγω)

 

i would like to cancel the order if there is no device until Thursday.

You told me about a week to wait and Thursday will klose 2.I wait the answer.

το εστειλα την τριτη αυτο το email

 

(2πωλητης)

sorry sir,the plant is overcoming the small quality issues, please could you wait another few days ?

 

we will keep you posted ,Okay ?

 

if you don't wait to wait any longer,we can give you a full refund.

την ιδια ημερα απανταω

 

(1εγω)

If not available Thursday I would like to repay me the money. I'm sorry I can not wait any longer because I thought you had finally available and not have it. Please reply

 

δεν απανταει την ιδια ημερα ακομα και σε Skype υπηρχε προβλημα

ερχεται η πεμπτη και του στελνω

(1εγω)

Please if you know that your mobile will not be available today I would like

to cancel the order, and would also like to direct a refund, please let me

know

την ιδια ημερα απανταει

 

(2πωλητης)

if you agree white color, we can send it out tomorrow.

 

no black color this batch.

 

το παρειγγηλα μαυρο και του απαντησα

(1εγω)

If you have send it white. No after tomorrow

 

και του ξαναστελνω

(1εγω)

I expect to give me the tracking number. Please a lot because I am very strict with this

 

(2πωλητης)

I expect him to give me the tracking number. Please a lot because I am very strict with this

 

τα εκανα μια αντιγραφη για αυτο σου τα στειλα αγγλικα

αν δεν γνωριζεις κανε μια μεταφραση στο google

σευχαριστω για την απαντηση κατανοητος!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι ειναι απο οταν παρηγγειλα το δικο μου.. Ηταν μαλλον το τελευταιο..
περιμενω απαντηση για την αποζημιωση.....τι κινητο να παρω φιλε μου με 2/32 και 5 ιντσες? αντε και λιγο πιο μεγαλο?
Link to comment
Share on other sites

Τα 2...αδερφακια ειναι αυτο και το iocean x7. Θα το δω κ απο κοντα τις επομενες 2-3 μερες. Μετα λιγο μεγαλυτερο ειναι το dakele big cola2... Ακομα δεν υπαρχουν πολλα 2/32 με 1.5 επεξεργαστη...
Link to comment
Share on other sites

Τα 2...αδερφακια ειναι αυτο και το iocean x7. Θα το δω κ απο κοντα τις επομενες 2-3 μερες. Μετα λιγο μεγαλυτερο ειναι το dakele big cola2... Ακομα δεν υπαρχουν πολλα 2/32 με 1.5 επεξεργαστη...

 

dakele big cola2 ειναι καλο?

τα χαρακτηριστικα τα ειδα ειναι βεβαια στα 1.2ghz αλλα ολα τα αλλα με καλυπτουν...

παντως καποιος φιλος που το πειρε ειχε καποια θεματακια ...του εκανε πολλα restart και θα το επιστρεψει!!!

Edited by ikonst70
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μπορειτε να μου πειτε τι παιζει με το track id μου?εγινε shipped στις 11 του Ιουλη και ακομα δεν εχω πληροφορια που βρισκεται,μηπως πρεπει να περιμενω ακομα?RF148926167SG
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μπορειτε να μου πειτε τι παιζει με το track id μου?εγινε shipped στις 11 του Ιουλη και ακομα δεν εχω πληροφορια που βρισκεται,μηπως πρεπει να περιμενω ακομα?RF148926167SG

 

Λογικά θα έπρεπε να σου λέει "ITEM DESPATCHED TO OVERSEAS"

Νομίζω πρέπει να επικοινωνήσεις με τον πωλητή.

 

Δες το δικό μου (ThL W100, από minideal) που το παρήγγειλα 11/07/2013.

Transshipment records

RF.............SG

2013-07-14 07:55:12 ΙTEM DESPATCHED TO OVERSEAS

2013-07-13 10:48:39 SINGAPORE

2013-07-13 10:37:13 HONGKONG

2013-07-13 10:23:26 HONGKONG

2013-07-13 10:09:39 HONGKONG

2013-07-12 01:26:48 兰光

2013-07-12 01:26:48 兰光

2013-07-11 17:54:36

 

Αυτά τα βλέπω στο http://en.4px.com/

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μπορειτε να μου πειτε τι παιζει με το track id μου?εγινε shipped στις 11 του Ιουλη και ακομα δεν εχω πληροφορια που βρισκεται,μηπως πρεπει να περιμενω ακομα?RF148926167SG

Εχω την εντυπωση οτι 99% δεν το εχουν in stock και για αυτο δεν εφυγε!

Minideal? Επικοινωνησε με οποιον ειναι η να σου επιστρεψουν τα λεφτα η να αλλαξεις παραγγελια, αλλο τηλεφωνο.

Το UMIX2 T περιμενες?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι 99% δεν το εχουν in stock και για αυτο δεν εφυγε!

Minideal? Επικοινωνησε με οποιον ειναι η να σου επιστρεψουν τα λεφτα η να αλλαξεις παραγγελια, αλλο τηλεφωνο.

Το UMIX2 T περιμενες?

 

οχι στο http://www.fulcrumall.com ναι για το UMIX2 T

Link to comment
Share on other sites

οχι στο http://www.fulcrumall.com ναι για το UMIX2 T

Δεν πρεπει να το ειχαν in stock ποτε αυτοι!

Τωρα δες πως θα καταφερεις να ξεμπλεξεις.....

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να το ειχαν in stock ποτε αυτοι!

Τωρα δες πως θα καταφερεις να ξεμπλεξεις.....

 

αφου εχω paypal με dispute δεν τα παιρνω τα λεφτα πισω?

Link to comment
Share on other sites

οχι στο http://www.fulcrumall.com ναι για το UMIX2 T

Οι άνθρωποι φαίνεται να είναι απαράδεκτοι!!!

Η τιμή των $275 που γράφουν πάνω-πάνω δεν είναι για 2gb RAM και 32gb ROM αλλά για 1/16.

 

Από περιέργεια τους έστειλα mail Και τους ρωτάω αν το έχουν σε stock και αν ισχύει η τιμή των $275 για 2/32 (Ram/Rom).

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι φαίνεται να είναι απαράδεκτοι!!!

Η τιμή των $275 που γράφουν πάνω-πάνω δεν είναι για 2gb RAM και 32gb ROM αλλά για 1/16.

 

Από περιέργεια τους έστειλα mail Και τους ρωτάω αν το έχουν σε stock και αν ισχύει η τιμή των $275 για 2/32 (Ram/Rom).

 

το 2gb RAM και 32gb ROM το εκλεισα με τιμη 325$ και οχι 275$

Link to comment
Share on other sites

το 2gb RAM και 32gb ROM το εκλεισα με τιμη 325$ και οχι 275$

Ναι, αυτό λέω. Γράφουν πάνω πάνω τα χαρακτηριστικά και τιμή $275!!!...αλλά δεν ισχύει αυτό. Είναι παραπλανητικό!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό λέω. Γράφουν πάνω πάνω τα χαρακτηριστικά και τιμή $275!!!...αλλά δεν ισχύει αυτό. Είναι παραπλανητικό!!

Σωκρατη ειχε παρακατω να επιλεξεις τα 2/32 συν καποια 60 -70 usd.............:lol:

Και μετα ξανα ποιο κατω πως δεν υπαρχει αυτη η εκδοση και να προσεξεις ποια συσκευη θα διαλεξεις!:X

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό λέω. Γράφουν πάνω πάνω τα χαρακτηριστικά και τιμή $275!!!...αλλά δεν ισχύει αυτό. Είναι παραπλανητικό!!

 

εχεις δικιο και απο οτι ειδα αυξησαν και την τιμη 20$ ,και γω τους ειπα να ακυρωθει η παραγγελια μου γιατι μας δουλεψε ο πωλητης για τα καλα στο θεμα διαθεσιμοτητας.ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Σωκρατη ειχε παρακατω να επιλεξεις τα 2/32 συν καποια 60 -70 usd.............:lol:

Και μετα ξανα ποιο κατω πως δεν υπαρχει αυτη η εκδοση και να προσεξεις ποια συσκευη θα διαλεξεις!:X

Ναι Βασίλη, το είδα.

Γι΄αυτό είπα ότι προσπαθούν να σε παραπλανήσουν όταν γράφουν πάνω-πάνω στα specs 2/32 και τιμή $275:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

αφου εχω paypal με dispute δεν τα παιρνω τα λεφτα πισω?
γραψτους να ακυρωθει η παραγγελεια και να γινει full refund
Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι φαίνεται να είναι απαράδεκτοι!!!

Η τιμή των $275 που γράφουν πάνω-πάνω δεν είναι για 2gb RAM και 32gb ROM αλλά για 1/16.

 

Από περιέργεια τους έστειλα mail Και τους ρωτάω αν το έχουν σε stock και αν ισχύει η τιμή των $275 για 2/32 (Ram/Rom).

 

Λοιπόν μου απάντησαν:

"not yet, but we can send out in this weekend, you can order now and we will send it out ASAP."

 

Για το αν ισχύει η τιμή των $275 για τα 2/32 δεν λένε τίποτα:lol:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

γραψτους να ακυρωθει η παραγγελεια και να γινει full refund

 

αφου του ειπα να ακυρωθει η παραγγελια μου στενει αυτο το email:

 

hey, what do you mean ? friend !

 

we have shipped it out to sg post mail, how can we cancel it ? if you wanna cancel it, you need to tell us earlier not after shipment,

 

we have many orders not ship but shipped yours. How can you do like this ??

 

και του απαντησα οτι δεν εχω πληροφοριες απο τον αριθμο που βρισκεται και επρεπε να εχω ηδη,και στη συνεχεια του λεω αν δεν εχω full refund αυριο θα κανω dispute.Και μου στελνει αυτο το email

 

the parcel is in shanghai sg post office, not in our warehouse.

 

how can we cancel it ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

be reasonable ? OKAY ??

 

If you tell us you don't wanna have it, we can cancel it earlier, why you want to cancel after we send it ??

 

if you want to open dispute, then you can.

 

we can't hold it for it is not in our warehouse.

 

και μετα μου στελνει και δευτερο

 

 

RF148926167SG

 

RF150610237SG

 

RF149535366SG

 

RF149531090SG

 

 

you can check several tracking numbers , this sentence means sg post mail get the parcel and the next step will be

 

Despatched to overseas , please wait and see.

 

if we know earlier that you don't really wanna have the phone, we can cancel it and send to others, you can never imagine how many friends are waiting for the phones and they even waited for 2 months and now are still waiting. For umi plant quality issues, they delayed shipment again and again, you can check the infro. with any seller of China about this, not we delay the shipment on purpose. Hope you can understand us and support us ! thanks in advance

 

τι να κανω να περιμενω η με δουλευει ο τυπος?μακαρι να ηξερα τη γλωσσα καλα να του μιλουσα στο τηλεφωνο.σκεφτομαι να του δωσω λιγο χρονο η να επιμενω στην ακυρωση ?ακομα δεν του απαντησα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα νέο το πήρε κανένας άλλος; πως το βλέπεται μετά από τόσες μέρες που το έχετε; μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! Από μπαταρία, με πολλή χρήση φτάνει άνετα για μια μέρα με 20-30% ρέστα. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω τους άλλους κατόχους... λογότυπα xii μπροστά όπως τα δείχνουν και στις φωτογραφίες έχουν τα δικά σας; ανακάλυψα πως οι μια απο τις δύο ζελατίνες που δίνουν μαζί το έχει!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν όλα πάνε καλά σήμερα παίρνω και εγώ αριθμό αποστολής. είχα παραγγείλει το iocean x7 αλλά δεν υπάρχει και μου το άλλαξαν με το umi x2. Αντέ τώρα περίμενε :)

από θήκες αγόρασε κάνεις κάποια;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψαχνω μια του εμποριου που εχω δει φωτο κ μου αρεσε αν μπαινει...

Ποιο παιρνεις; Τουρμπο; με 1 η 2 ραμ και τι χρωμα;

 

Βαγγέλη μου είπαν ότι θα μου στείλουν το άσπρο και φυσικά το 2/32 τούρμπο (αυτό το μοντέλο είχα παραγγείλει από το iocean)

Τις θήκες που υπάρχουν στο ebay δεν σου άρεσε καμιά;εγώ είδα την σιλικόνη την οποία θα την πάρω για ην δουλειά μην μας πέσει και σπάσει. Αλλά είχε και μια άλλη δερμάτινη η οποία όμως με χαλάει που κολλάει η πλάτη του κινητού στην θήκη, αν το βγάλω και το βάλω 1-2 φορές πιστεύω δεν θα ξανά κολλήσει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...