Jump to content

UMI X2 (X2 Turbo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρωην vasilis_hd2 νυν vasilis_x2

με το καλο να σου ρθει να το χαρεις και να συμβαλεις και εσυ με το τροπο σου στο τοπικ

 

τα παιδια που το εχουν ηδη γιατι δε μας λενε?

ποσο χρονο παιρνει να κλειδωσει σημα?

τη πρωτη φορα?

τις επομενες?

με το gps test

με ανοιχτο wifi, με κλειστο wifi

με ανοιχτο data, με κλειστα data

με το που κλειδωσει αμα το κλεισεις ανοιξεις ποσο χρονο κανει?

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το θεμα δεν ειναι vs

ρωτηθηκα ποιο ειναι καλυτερο

δεν ηρθα στο φορουμ σας να γραψω αααα το umi πατωνει και το jiayu πεταει

το Jiayu g4 λοιπον φαινεται αισθητα καλυτερο στο gps

αυτο δε σημαινει οτι το umi δε θα βελτιωθει

 

 

 

http://v.youku.com/v_show/id_XNTczOTcxMDA0.html

http://gizbeat.com/2159/gizbeat-101-gps-not-working-on-mtk6589-mtk6577-mtk6575/#more-2159

μη ξεχασεις να κανεις πρωτα αυτα που το βοηθανε

 

Αντώνη σε παρακαλώ αν κατάλαβες το τι κάνει ο τύπος στο βίντεο μπορείς να μας το αναλύσεις γιατί δεν κατάλαβα Θεό . Κολλάει φύλλα αλουμινίου στις θέσεις που δείχνει; Και επίσης στο κάτω μέρος τι βρίσκεται δίπλα στο ηχεία γιατί το έχει στα κινεζικά ;

Το gps πάντως είναι πολύ βασικό για μένα μακάρι να υπάρξει κάποια διόρθωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρέα και στους τυχερούς κατόχους του εργαλείου.

 

Μπαίνω στο ψητό κατευθείαν :)

 

Θέλω να κάνω την προ-παραγγελια άμεσα, αλλα με

φρενάρει ενα πράγμα.

 

Δεν έχω σαφή εικόνα αν το X2 MTK6589T υποστηρίζει τη λειτουργία OTG.

Κάποια αλλα MTK6589T όπως, το Zopo ZP980, και το NEO N003 που θα κυκλοφορήσουν σε λίγες μέρες, την υποστηρίζουν.

 

Είχα μια επικοινωνία με ενα κινέζο σήμερα και η απάντηση στη συγκεκριμένη ερωτηση ήταν αρνητική.

 

Μπορεί κάποιος απο τους κατόχους να καρφωσει ενα usb flash με ενα OTG καλώδιο για να δούμε τι γίνεται...;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω εγω σε κανα διωρο και θα σου πω. Παντως ο 6589 υποστηριζει. Οποτε λογικα στο μελλον θα υποστηριξει, με custom ισως, σιγουρα θεωρω...
Link to comment
Share on other sites

πρωην vasilis_hd2 νυν vasilis_x2

με το καλο να σου ρθει να το χαρεις και να συμβαλεις και εσυ με το τροπο σου στο τοπικ

 

τα παιδια που το εχουν ηδη γιατι δε μας λενε?

ποσο χρονο παιρνει να κλειδωσει σημα?

τη πρωτη φορα?

τις επομενες?

με το gps test

με ανοιχτο wifi, με κλειστο wifi

με ανοιχτο data, με κλειστα data

με το που κλειδωσει αμα το κλεισεις ανοιξεις ποσο χρονο κανει?

Eυχαριστω Αντωνη!

Μολις σημερα το παρελαβα και το κραταω στα χερια μου:) ηρθε rooted και ολα καλα..........

Το σεταρω και δοκιμαζω κατευθειαν gps γιατι το wifi του κενταει!

Τα υπολοιπα soon:)

 

ps flashlight λειτουργει αψογα απο τη μαμα του

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι συναδελφοι και συναθλητες:) τι να κανω τελικα...πεστε μου να παρω το UMIx2 το οποιο εχει πολυ καλες προδιαγραφες....αλλλα μου χαλασε λιγο εως πολυ το Gps του,η να παρω κατι αλλο οπως JiayuG4 το οποιο ειναι τελικα ρουταρισμενο η οχι?η εχετε να προτινεται καποιο κινητο παντα με 5αρα οθονη....ΥΓ.ειμαι με το ενα χερι οπως προειπα ενα κλικ να παραγγειλω το UMIx2 απο το pandawill.com

περιμενω προτασεις:rolleyes:

ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι συναδελφοι και συναθλητες:) τι να κανω τελικα...πεστε μου να παρω το UMIx2 το οποιο εχει πολυ καλες προδιαγραφες....αλλλα μου χαλασε λιγο εως πολυ το Gps του,η να παρω κατι αλλο οπως JiayuG4 το οποιο ειναι τελικα ρουταρισμενο η οχι?η εχετε να προτινεται καποιο κινητο παντα με 5αρα οθονη....ΥΓ.ειμαι με το ενα χερι οπως προειπα ενα κλικ να παραγγειλω το UMIx2 απο το pandawill.com

περιμενω προτασεις:rolleyes:

ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Παρε το UMIx2 και αν δεν ειναι ενταξει το gps θα στο πληρωσω εγω!:)

Λοιπον οσον αφορα το GPS ΑΓΝΟΕΙΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ REVIEW ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ.......ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ

Με το που ειδα οτι ειναι rooted κανω εγκατασταση faster gps - europe και επισης gps test..........results

1o κλειδωμα 30 δευτ περιπου:)'

2ο χρειαζεται να αναφερω? ουτε 10 δευτ:)

Τωρα για τα υπολοιπα εχουν ειπωθει θαρρω ποιοτητα-οθονη κλπ

Θεωρω οτι ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο και αν καποιος σαν και μενα που δεν βλεπει και καλα χαχχαχ:lol: και θελει 5ιντσες ειναι ισως το κορυφαιο, μας μενει να δουμε τι λεει το IOCEAN X7 και ισως καποια αλλα επισης!

 

Τωρα αν το G4 βγει καλυτερο δεν ξερω και μακαρι για να εχουμε επιλογες (μικροτερο μεγεθος etc)

Αλλα να βγει πρωτα και να το παρει και κανενας να μας πει εδω Ελλαδα και οχι review - youtube και τετοια!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη τελικά έρχεται rooted. Και αυτό είναι πολύ καλό. Από ότι γνωρίζω δεν είναι συμβατό με otg, θα μας το επιβιώσουν τα παιδιά φυσικά που το πήραν

Περιμένουμε κι από την πλευρά σου ένα review με την εικόνα που θα αποκομίσεις από το κινητό,.

Link to comment
Share on other sites

Εν πασει περιπτωσει θα ανεβασω και γω βιντεο με Gps test etc και θα δουμε!

 

με αγωνια η umi x2 Κοινοτητα το περιμενει και το χρειαζεται για να δειξεις και την αλλη πλευρα του νομισματος των 10sec και οχι των 2:30 λεπτων

 

usb otg ειναι το μονο που δε προσφερει (το umi x2 turbo)

 

Θεωρω οτι ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο και αν καποιος σαν και μενα που δεν βλεπει και καλα χαχχαχ

 

καλε μου ανθρωπε αν δε βλεπεις καλα τι το θες το τηλεφωνο με τα 440dpi? αυτα τα dpi ειναι για ατομα με υπεροραση, 300dpi ειναι για ατομα με τελεια οραση και για σενα και 200 dpi το ιδιο καλα θα σου φανουν

 

αν καποιος δε βλεπει καλα παει σε 5+ με φυσικα 1280x720 να τα βλεπει ολα γαιδουρια

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση προς τους κατοχους του τηλεφώνου?πλην του θέματος του gps....ενα βασικο ερωτημα..οταν παιρνετε τηλ ψηνεστε?γενικως ανεβαζει θερμοκρασια το τηλ και εκπεμπει πολυ ακτινοβολια?ειχα ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα απαντηση....και επειδη ειναι πολυ καλο σαν τηλεφωνο..μονο κ μονο λογω το οτι ειναι κινεζικο...εχει βρει κανεις το sar του?εχω ψαξει παντου αλλα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

ενα τοστακι το ψηνεις

αν θες μπριζολα και πανω πρεπει να ανοιξεις bluetooth wifi gps και 3g ταυτοχρονα :)

θα προτεινα καθε φορα να μιλας απο διαφορετικο αυτι για να ψηθεις ομοιομορφα :)

 

ξεκοληστε με τα κινεζικα - ακτινοβολια

και το iphone Κινεζικο ειναι (foxconn)

και το samsung κορεατικο

so what

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

ενα τοστακι το ψηνεις

αν θες μπριζολα και πανω πρεπει να ανοιξεις bluetooth wifi gps και 3g ταυτοχρονα :)

θα προτεινα καθε φορα να μιλας απο διαφορετικο αυτι για να ψηθεις ομοιομορφα :)

 

ξεκοληστε με τα κινεζικα - ακτινοβολια

και το iphone Κινεζικο ειναι (foxconn)

και το samsung κορεατικο

so what[/Qη διαφορα ειναι ομως οτι σε ολα τα παραπανω που ανεφερες το sar αναγραφεται...ενω στον κινεζο.....δεν εχω βρει...γι αυτο ρωταω και ψαχνω μια απαντηση

Link to comment
Share on other sites

ενα απο τα iphone ειχε απο τα μεγαλυτερα sar ever

εψησε μια χαρα το κοσμο

 

sar δε θα βρεις, αν βρεις ελα πες μας και μας. βαλε ενα wired hardsfree και τελειωνε.-

Link to comment
Share on other sites

Παρε το UMIx2 και αν δεν ειναι ενταξει το gps θα στο πληρωσω εγω!:)

Λοιπον οσον αφορα το GPS ΑΓΝΟΕΙΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ REVIEW ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΦΕΞΑΛΑ.......ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ

Με το που ειδα οτι ειναι rooted κανω εγκατασταση faster gps - europe και επισης gps test..........results

1o κλειδωμα 30 δευτ περιπου:)'

2ο χρειαζεται να αναφερω? ουτε 10 δευτ:)

Τωρα για τα υπολοιπα εχουν ειπωθει θαρρω ποιοτητα-οθονη κλπ

Θεωρω οτι ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο και αν καποιος σαν και μενα που δεν βλεπει και καλα χαχχαχ:lol: και θελει 5ιντσες ειναι ισως το κορυφαιο, μας μενει να δουμε τι λεει το IOCEAN X7 και ισως καποια αλλα επισης!

 

Τωρα αν το G4 βγει καλυτερο δεν ξερω και μακαρι για να εχουμε επιλογες (μικροτερο μεγεθος etc)

Αλλα να βγει πρωτα και να το παρει και κανενας να μας πει εδω Ελλαδα και οχι review - youtube και τετοια!

τελικα σημερα εκανα την παραγγελια (UMIx2) απο το Pandawill.com με EMS....ελπιζω να το εχω γρηγορα στα χερια μου...καλη μου τυχη!!!

Link to comment
Share on other sites

Το sar ειναι ζητημα νομοθεσιας να αναγραφεται και οχι απαραιτητα οτι κρυβεται κατι πισω απο αυτο. Σε οτι αφορα τη χρηση fastergps δεν ξερω τα αποτελεσματα της, ψηνομαι να δοκιμασω. Κατι λεει αν φυγεις σε αλλη χωρα εχει προβλημα? Ας μου εξηγησει οποιος ξερει.. Απο την αλλη καλο ειναι οι δοκιμες να γινονται με τη συσκευη "καθαρη" θεωρω για να δει καποιος ποσο καλη ειναι η βαση που εχει.

Για το usb otg που ειπα νωριτερα οτι θα δω σημειωστε ακυρο.. Το ανταπτορακι του Ν8 μου δε μπαινει στο x2 για να δοκιμασω.

Επισης θα ηθελα και μια χαρη. Καποιο ωραιο ελληνικο πληκτρολογιο για να στελνω μηνυματα 160 χαρακτηρες ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή πληκτρολογίου δε θα έχεις 160 χαρακτήρες γιατι αυτό εξαρτάται και απο την εφαρμογή.Προσωπικά επειδή στέλνω sms μόνο απο την μια sim έχω βάλει αυτή την εφαρμογή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989 --->cm (10.1) jb αντικαθιστώντας την προεπιλεγμένη του κινητού και απο τις ρυθμίσεις της έχω επιλέξει να στέλνω 160 χαρακτήρες
Link to comment
Share on other sites

μπορω να το βαλλω σε οποιο κινητο θελω??επισης μου λες ενα καλο πληκτρολογιο δωρεαν με τ9

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή πληκτρολογίου δε θα έχεις 160 χαρακτήρες γιατι αυτό εξαρτάται και απο την εφαρμογή.Προσωπικά επεπλλνω sms μόνο απο την μια sim έχω βάλει αυτή την εφαρμογή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989 --->cm (10.1) jb αντικαθιστώντας την προεπιλεγμένη του κινητού και απο τις ρυθμίσεις της έχω επιλέξει να στέλνω 160 χαρακτήρες

 

Και ομως. Εχω ηδη κατεβασει ενα που λεγεται greek keyboard και την κανει τη δουλεια. Απλα δε μου αρεσει στην οψη και δεν εχει πληκτρο αλλαγης γλωσσας και ψαχνω αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις λινκ του πληκτρολογιου που χρησιμοποιεις;

μπορω να το βαλλω σε οποιο κινητο θελω??επισης μου λες ενα καλο πληκτρολογιο δωρεαν με τ9

λογικά ναι μπορεί να μπει σε οποιοδήποτε κινητό. Φυσικά χρειάζεται να είσαι root. Προσωπικά από πότε που βρήκα το Swype είναι το βασικό μου πληκτρολόγιο. Στο Play store κοστίζει 79 λεπτά και πιστεύω ότι τα αξίζει.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα εκανα την παραγγελια (UMIx2) απο το Pandawill.com με EMS....ελπιζω να το εχω γρηγορα στα χερια μου...καλη μου τυχη!!!

Το τελωνείο το σκεφτηκες; Με ems δεν αγοράζουμε γιατί το τελωνείο γδερνει. Κάπου διάβασα τωρα τελευταια αν θυμάμαι καλά και για ποσά + 200 € σε αποστολή που έγινε με ems .

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να σας θεσω ενα προβληματισμο μου... Εχω ενα λογαριασμο στο gmail. Ειναι αυτος που ειναι δηλωμενος και στο play store. Εχθες μου τον κλειδωσαν.. Υπαρχει περιπτωση θεωρειτε να εχει σχεση με το πολυαγαπημεμο μας umi πιστευετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να σας θεσω ενα προβληματισμο μου... Εχω ενα λογαριασμο στο gmail. Ειναι αυτος που ειναι δηλωμενος και στο play store. Εχθες μου τον κλειδωσαν.. Υπαρχει περιπτωση θεωρειτε να εχει σχεση με το πολυαγαπημεμο μας umi πιστευετε;

Σε έναν φίλο συνέβει αυτό αλλά δεν χρησιμοποιούσε καθόλου το email του . Κάτι σαν απενεργόποιηση email λόγο μη χρησιμοποίησης του. Τον επανέφερε αλλά δεν θυμάμαι πως

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα για δοκιμή αλλά μου το βγάζει πολύ μικρό σε μέγεθος.Σε σένα εμφανίζεται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...