Jump to content

UMI X2 (X2 Turbo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το παρηγγγειλες μαλλον εκανες λαθος διοτι δεν προσεξες οτι λεει πως δεν υπαρχει η εκδοση που αναφερεις και οτι υπαρχει μονο η

1g/1.2ghz και να διαλεξετε την σωστη εκδοση!

There is NO 2GB RAM+16GB ROM verison,Please select the correct package.

 

http://www.fulcrumall.com/original-umi-x2-xii-mtk6589t-turbo-2gb-ram-5-inch-ips-android-42-13mp-camera-32gb-freeshipping-p-225.html

 

Εγώ απ ότι κατάλαβα εννοεί πως υπάρχει έκδοση 16gb+1ram και αν θες με 2GB RAM το πακέτο πάει με 32gb η δεύτερη έκδοση. Δεν υπάρχει δηλαδή έκδοση 16 με 2 ram μόνο με 1gram. Πιστεύω πως αυτό εννοεί. Αλλά περιμένω και απάντηση από 22 του μήνα που το έχω κλείσει για να το επιβεβαιώσω.

 

Και κάτι ακόμη, το 1.2ghz που το είδες? γιατί δεν το γράφει πουθενά, κάτω από τις φωτογραφίες εκεί που δείχνει τα specs γράφει

για CPU MTK6589T, Quad Core, 1.5GHz. Οταν μου στείλανε το email επιβεβαίωσης αφού το έκλεισα μου στειλαν αυτά :

 

1*x original UMI X2 XII MTK6589T Turbo 2GB RAM 5 Inch IPS Android 4.2 13MP Camera 32GB freeshipping (UMI X2)

Color Black

RAM 2GB

Shipment Free shipping

ROM 32GB €250.90

* ---------

Sub-Total*: €250.90

FREE SHIPPING! (Free Shipping Only): €0.00

Grand Total*: €250.90

insurance: €0.00

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και κάτι ακόμη, το 1.2ghz που το είδες? γιατί δεν το γράφει πουθενά, κάτω από τις φωτογραφίες εκεί που δείχνει τα specs γράφει

για CPU MTK6589T, Quad Core, 1.5GHz. Οταν μου στείλανε το email επιβεβαίωσης αφού το έκλεισα μου στειλαν αυτά :

 

1*x original UMI X2 XII MTK6589T Turbo 2GB RAM 5 Inch IPS Android 4.2 13MP Camera 32GB freeshipping (UMI X2)

Color Black

RAM 2GB

Shipment Free shipping

ROM 32GB €250.90

* ---------

Sub-Total*: €250.90

FREE SHIPPING! (Free Shipping Only): €0.00

Grand Total*: €250.90

insurance: €0.00

 

Καλησπερα φιλε μου....Αποκλειεται να σου δωσει την φουλ εκδοση 250.90$ αν δεις στο μενυ που εχει η εκδοση η φουλ εχει 325$ κιαν υπαρχει κιολας οπως σου ειπε ο Κωστας.....2GB (+US$60)

 

 

Item:

Product Name:

Quantity:

Price:

Amount:

Delete:

 

Wholesale original UMI X2 XII MTK6589T Turbo 2GB RAM 5 Inch IPS Android 4.2 13MP Camera 32GB freeshipping

original UMI X2 XII MTK6589T Turbo 2GB RAM 5 Inch IPS Android 4.2 13MP Camera 32GB freeshipping

Color - White

RAM - 2GB

ROM - 32GB

Shipment - Free shipping

US$325.00

US$325.00

Delete this item from the cart by clicking this icon.

 

Sub-Total:US$325.00

 

 

 

FREE SHIPPING! (Free Shipping Only): €0.00

Grand Total*: €250.90

insurance: €0.00

 

 

Edit:Δεν το εχω για πολυ εμπιστο σιτε αν και εχουν γινει ορισμενες αγορες απο αλλα παιδια...

Λαθος γενικως μετα ειδα πως γραφεις για ευρω....Ακυρο το ποστ......

Μιλα μαζι τους εχουν και τσατ κιαν σου πουν ενταξει ολα οκ....Διευκρυνησε τους παντος τι θες ακριβως.....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/2013/06/25/umi-x2-turbo-review/

 

Review απο το τουρμπατο

Αυτό με το wifi δεν μου κάθεται καλα. Ακου στα 5μ του χανεται το σημα !!! ειναι κόλλημα των περισσότερων κινητών .

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ακόμα δεν παρέλαβες; :) Σε καταλαβαίνω τα ίδια είχα πάθει και εγω με την ταμπλετα μου , δεν περνούσαν οι μέρες ήταν ενδιάμεσα και τα Χριστούγεννα και είχα σαλταρει .

Μόλις το πάρεις εντυπώσεις για :

Σήμα wifi

Σήμα GPS

Σήμα 3G ( αν μπορέσεις και έχεις )

Σερφαρισμα

Κλήσεις ( αν ακούγεται αν σε ακούν )

Λειτουργικότητα των 2sim (αν έχεις φυσικά )

Ηχεία

Κανένα βαρύ παιχνίδι

Διάφορα λαγκαρισματα

Γενικη εντύπωση κατασκευής - πλαστικών κ.τ.λ.

 

 

 

Και γενικά πατά και ένα root και 2-3 custom rom και αν κάνει καλο χαρμανη στον espresso χαχαχαχα

Καλώς να το δεχτεις

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω δε φαντάζεσαι πως! Προς το παρόν αυτό που με νοιάζει πρώτα είναι να μην την πατήσω όπως άλλοι και λείπει από το κουτί. Μετά το τελωνείο και μετά όλα τ' άλλα. Εντυπωσεις σίγουρα θα γράψω.. Για ρομ αμφιβάλω εκτός και αν κρίνω την αλλαγή πολύ... συφερτικιά!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ξανακοιταξα μου λέει ΚΔ Αθηνών. Υπάρχει περίπτωση να μην πέρασε τελωνείο? Δε μου το αναφέρει..

Ναι δεν πέρασε, την γλύτωσες!

Έτσι όπως το βλέπω το αργότερο την Πέμπτη, παραλαμβάνεις...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ξανακοιταξα μου λέει ΚΔ Αθηνών. Υπάρχει περίπτωση να μην πέρασε τελωνείο? Δε μου το αναφέρει..

Αντε με το καλοοοοο:)

Η ουρα εμεινε!!! Να παιρνουμε σειρα και εμεις.....θα αργησω κανενα 2-3 μερες μετα απο σενα λογικα, αντε να δουμε:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να ποσταρεις σε ολα τα thread ξερουμε πως το Umi x2 turbo ειναι το καλυτερο απολα και το πιο δυνατο γιαυτο και ειναι και δυσευρετο!!!

EDIT:Για οποιον θελει σοβαρες πληροφοριες εδω μιλανε κατοχοι που εχουν το τηλ.......

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,δυο τρια πρωτα πραγματακια... Στο χερι, σαν πλαστικα κλπ ειναι αψογο. Παει βολιδα, τα σηματα ειναι μια χαρα. Μονο gps δεν εχω δοκιμασει... Απο οθονη τα σπαει, πρεπει να εχω τωρα καμια 10αρια εφαρμογες και μενου ανοιχτα δεν εχει καταλαβει τιποτα! Στα οποια μειον, ανοιγοντας μου πεταει καναδυο κινεζικες ειδοποιησεις μαλλον απο εφαρμογες, και τα ελληνικα μαλλον δεν ειναι πληρη. Δηλαδη η ειδοποιηση για χρεωσεις στα δεδομενα μου βγηκε αγγλικα. Λιγο με νοιαζει!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,δυο τρια πρωτα πραγματακια... Στο χερι, σαν πλαστικα κλπ ειναι αψογο. Παει βολιδα, τα σηματα ειναι μια χαρα. Μονο gps δεν εχω δοκιμασει... Απο οθονη τα σπαει, πρεπει να εχω τωρα καμια 10αρια εφαρμογες και μενου ανοιχτα δεν εχει καταλαβει τιποτα! Στα οποια μειον, ανοιγοντας μου πεταει καναδυο κινεζικες ειδοποιησεις μαλλον απο εφαρμογες, και τα ελληνικα μαλλον δεν ειναι πληρη. Δηλαδη η ειδοποιηση για χρεωσεις στα δεδομενα μου βγηκε αγγλικα. Λιγο με νοιαζει!

Απορωωωω πως σου ηρθε πριν απο μενααααα εχω σαλταρεειιιιιιιιιιι λεμεεεεεεεεεεεε......Κοιτα εδω για καμια ρομ θελει ψαξιμο πολυ τωρα....Δες αν ειναι ροοτ....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Αληθεια? Δηλαδη πηρα... Την παρθενια που λεμε??

 

Εις τα υποψιν αυτο που μου ηρθε λεει edition limited απο πισω!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εις τα υποψιν αυτο που μου ηρθε λεει edition limited απο πισω!

Ηθελες και το μαυρο δεν θα εγραφε τιποτα μπροστα για πισω δεν ξερω οσα ρεβιου εχω δει το μαυρο δεν γραφει τιποτα μπροστα....Λεγε πως παει κ ανεβασε και screenshot απο antutu και τα σχετικα ανεβασεεεεε βιντεοοοοο.....Πεσμας καμερα πεσμας βιντεο πως τραβαει play store εχει?Θα βγαλουνε λογικα πολλες ρομ......Οι καρτες δουλευουν κανονικα και οι δυο το 3γ δουλευει κανονικα κατεβαζει?

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Antutu με τη μια 14500. Καμερα decent απ οσο το ειδα. Ουτε και το λευκο εχει λογοτυπα μπροστα. Store εχει κανονικα, το δοκιμασα κατεβαζοντας root checker. Κατι τηλεφωνα κανονικα, δεδομενα σε 3g wind κυριλε Edited by evans86
Link to comment
Share on other sites

Screen protector ειχε μεσα του το φορεσες?Ο φορτιστης κανει καλη επαφη κουμπωνει καλα?τα φωτακια στα πληκτρα μπροστα αναβουν κανονικα?Ψαχτο λιγο και δωσε ενα αναλυτικο ρεβιου....Με την ησυχια σου!!!!Αν και εγω ειμαι μεσα στην αννησυχιααααααααααα!!!!!Καπακι πισω κουμπωνει κανονικα?Σιμ ειναι κανονικο μεγεθος και οι δυο?Η οθoνη παταει καλα σε ολες τις μπαντες?Τι να πρωτορωτησω...... Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φοραει ηδη + 1 εξτρα. Τα φωτακια καλα φαινονται αλλα θα δω καλυτερα το βραδυ. 2 σιμ κανονικες, καπακια ολα πλαστικα αψογα, αν και θεωρω πως με τοσα κλιπ αν δεν προσεξει καποιος θα κανει βλακεια. Η οθονη και το κινητο ολο θεωρω πως ανετα περναγε για premium σαν κατασκευη.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δηλαδή οι πρώτες εντυπώσεις, προγραμμάτισε και ένα βιντεοριβιουδάκι με την πρώτη ευκαιρία, όχι πολλά-πολλά, τα κυριότερα.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα και πηρα τις πληροφοριες απο τον φιλο Βαγγελη τηλεφωνικως!!!!!Το κινιτο με δυο λεξεις απλα τα σπαειιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!Πολλα ευχαριστω στον φιλο Βαγγελη!!!!Το περιμενω με τρελλα.................!!!

Edit:Εδω για ρομ οποιος θελει....

Για θηκουλες εδω....

Οποιος θελει το περνει κ απο Θεσσαλονικη μεσω εβαυ λολλλλλλλλ!!!!Οχι το τυρμπο ομως και 300 ευροπουλα!!!!!

Edited by stef31nos
ορθογραφικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...