Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους. σημερα παρελαβα ενα s4 απο πασιγνωστο σκρουτζομαγαζο και εχω την εντυπωση οτι ειναι ανοιγμενη η συσκευασια και χρησιμοποιημενο το κινητο. και εξηγουμαι:

το λευκο αυτοκολλητο ασφαλειας στο κουτι ανοιξε πανευκολα, με μηδενικη αντισταση. υπηρχαν σκονες και βρωμιτσες κατω απο το αυτοκολλητο της οθονης (στην πανω αριστερη γωνια), και το λεπτο αυτοκολλητο στο πλαι, κατω απο τα volume κουμπακια, ηταν κατα το ημισυ βγαλμενο και τσαλακωμενο. τελος, στην πανω δεξια γωνια, στο "μεταλλικο" bezel εχει μια απειροελαχιστη γρατζουνια, την οποια προσεξα επειδη μου μπηκαν ψυλλοι στ αυτια.. τι κανω ρε παιδια???:blink:

μου την εχει βαρεσει απιστευτα.. ειχα 3 χρονια να αλλαξω κινητο, και μαζευα λεφτα ενα χρονο για να το παρω... και επειδη ξεω οτι πολλες φορες πασαρουν κινητα βιτρινας για σφραγισμενα, επεμεινα στον πωλητη που μιλησα τηλεφωνικα οτι με ενδιαφερει ολοκαινουρια συσκευη....ειλικρινα εχω στενοχωρηθει παρα πολυ...

 

Δεν γνωρίζω εαν δώσεις το imei στην samsung hellas εαν μπορουν να σου πουν ποτε ενεργοποιηθηκε η συσκευη, ουτε το οτι ανοιξε ευκολα το κουτι ή το τσαλακωμένο αυτοκολλητακι αποδεικνειουν οτι μπορει να έχει ανοιχτει. Παρ ολα αυτα, παρε τους τηλεφωνο ή πήγαινε απο κει καλύτερα και ζήτα τους να σου το αλλάξουν. Αυτο που βλέπω εγω στις καινούριες συσκευες πάντως είναι οτι η είσοδος για το βυσμα του φορτιστή ειναι αρκετα σκληρη στην αρχη και μπαινει πιο δυσκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γνωρίζω εαν δώσεις το imei στην samsung hellas εαν μπορουν να σου πουν ποτε ενεργοποιηθηκε η συσκευη, ουτε το οτι ανοιξε ευκολα το κουτι ή το τσαλακωμένο αυτοκολλητακι αποδεικνειουν οτι μπορει να έχει ανοιχτει. Παρ ολα αυτα, παρε τους τηλεφωνο ή πήγαινε απο κει καλύτερα και ζήτα τους να σου το αλλάξουν. Αυτο που βλέπω εγω στις καινούριες συσκευες πάντως είναι οτι η είσοδος για το βυσμα του φορτιστή ειναι αρκετα σκληρη στην αρχη και μπαινει πιο δυσκολα.

Θα συμφωνήσω ότι η είσοδος είναι αρκετά σκληρή... αλλά σε μένα παραμένει να είναι μετά από ένα μήνα χρήσης...

Έχω την εντύπωση πως το αυτοκόλλητο της οθόνης αν το βγάλεις δεν ξανακολλάει όπως ήταν...

Edited by adonis_tsif
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω εαν δώσεις το imei στην samsung hellas εαν μπορουν να σου πουν ποτε ενεργοποιηθηκε η συσκευη, ουτε το οτι ανοιξε ευκολα το κουτι ή το τσαλακωμένο αυτοκολλητακι αποδεικνειουν οτι μπορει να έχει ανοιχτει. Παρ ολα αυτα, παρε τους τηλεφωνο ή πήγαινε απο κει καλύτερα και ζήτα τους να σου το αλλάξουν. Αυτο που βλέπω εγω στις καινούριες συσκευες πάντως είναι οτι η είσοδος για το βυσμα του φορτιστή ειναι αρκετα σκληρη στην αρχη και μπαινει πιο δυσκολα.

Κατ αρχας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις. Δε νομιζω να εχει (ευκολα) τροπο η samsung να το δει, μιας που μπορει ο οποιοσδηποτε να το ανοιξε, να επαιξε λιγο και να μην συνδεθηκε στο ιντερνετ. αρα δυσκολο αυτο...αυτο με τον φορτιστη ισχυει, αλλα και παλι, αν χρησιμοποιηθηκε για λιγο δεν θα υπαρχει καποια αλλαγη στο jack της φορτισης..:worry:

Αν το κάνεις hard reset θα πρέπει να κάνεις τις αρχικές ρυθμίσεις. Οπότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος αν έχει δουλευτεί ή όχι. Πάρε αύριο το κατάστημα και ζήτα αντικατάσταση.

 

μακαρι να ειναι τοσο απλο.. με μια τηλεοραση που αγορασα απο το eshop, ηταν καμμενα κατι πιξελς και δεν μου την αλλαζουν, ουτε την επισκευαζουν, κι ας ηταν η διαπιστωση μου αμεση, μολις ανοιξα το κουτι... κι ακομα τρεχω..... ειμαι πολυ ατυχος...

αν τους παρω δλδ και τους εξηγησω, παιζει να γινει αντικατασταση ή θα χουμε ιστοριες? να παω απο κει παντως δυσκολο μιας που δουλευω ολη μερα, κυριολεκτικα...

μηπως υπαρχει καποιο service menu που λεει ποσες ωρες εχει δουλεψει η συσκευη ρε παιδια??

Edited by maximillian
Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα τηλέφωνο να δεις τι θα καταφέρεις..οσο για τις ωρες λειτουργίας της συσκευης ,μολις κλεισει μηνδενίζει και με την εκκίνηση ξεκινάει πάλι. Τι προέλευσης ειναι γνωρίζεις??
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο το κατάστημα κσι πες τους ότι σου στείλανε ανοιγμένο. Δεν θα πεις ότι έχεις υποψίες γιατί θα προσπαθήσουν να σε πείσουν ότι δεν ήταν. Πες επίσης ότι όταν αφορά παραγγελίες από internet θα έπρεπε να είναι πθο προσεκτικοί στις πωλήσεις τους. Πάντως γενικά σε αρκετά καταστήματα τα ανοίγουν και ψς δικαιολογία λένε ότι ήθελε να το δει ο πελάτης.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ, το αυτοκολλητάκι ίσως να μην κόλλησε καλα στο εργοστάσιο, να ναι ολοκαινουριο και να χεις τρελαθει εσυ τώρα απ την αγωνία σου χωρις λόγο..εγω πάντως δε βρισκω λόγο να ανοιχτεί μια συσκευη..απ την αλλη εαν ηταν εκθεσιακή, γιατι να βγάλουν μια αριστη συσκευη απ τα εκθεσιακα και να την αντικαταστήσουν με μια άλλη??. Τέλος, τα καταστήματα φοβούνται τις κακές κριτικες και δεν κάνουν πολλα ''κολπα''...Απο κει και πέρα, εαν έχεις την παραμικρη αμφιβολία ,κυνηγησέ το για αντικατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο το κατάστημα κσι πες τους ότι σου στείλανε ανοιγμένο. Δεν θα πεις ότι έχεις υποψίες γιατί θα προσπαθήσουν να σε πείσουν ότι δεν ήταν. Πες επίσης ότι όταν αφορά παραγγελίες από internet θα έπρεπε να είναι πθο προσεκτικοί στις πωλήσεις τους. Πάντως γενικά σε αρκετά καταστήματα τα ανοίγουν και ψς δικαιολογία λένε ότι ήθελε να το δει ο πελάτης.

 

Τι να πώ, το αυτοκολλητάκι ίσως να μην κόλλησε καλα στο εργοστάσιο, να ναι ολοκαινουριο και να χεις τρελαθει εσυ τώρα απ την αγωνία σου χωρις λόγο..εγω πάντως δε βρισκω λόγο να ανοιχτεί μια συσκευη..απ την αλλη εαν ηταν εκθεσιακή, γιατι να βγάλουν μια αριστη συσκευη απ τα εκθεσιακα και να την αντικαταστήσουν με μια άλλη??. Τέλος, τα καταστήματα φοβούνται τις κακές κριτικες και δεν κάνουν πολλα ''κολπα''...Απο κει και πέρα, εαν έχεις την παραμικρη αμφιβολία ,κυνηγησέ το για αντικατάσταση.

 

για να απαντησω και στους δυο, υπαρχει περιπτωση οντως τα αυτοκολλητακια να ειναι απλα συμπτωση, αλλα παιζει και να εχει ανοιχτει η συσκευη για να την δειξουν σε καποιον, η ακομα και να την επεστρεψε καποιος πισω χωρις να την εχει χρησιμοποιησει πολυ (επειδη τα περισσοτερα αυτοκολλητα ειναι ανεπαφα)...

το θεμα ειναι οτι αν ειναι συμπτωση ειναι κριμα για το μαγαζι να κανει αντικατασταση τζαμπα.. το κινητο δουλευει μια χαρα και απ ο τι φαινεται ειναι απο Γαλλια, το οποιο ειναι καλο..

απο την αλλη ομως εφ οσον το πληρωσα σαν σφραγισμενο, πρεπει να ειναι σε αυτη την κατασταση ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ επειδη δεν ξερω τι χρηση εγινε (εαν εγινε) πριν απο μενα... φφφφφ μπερδεμα...παντως οπως και να χει θα επικοινωνησω με το καταστημα. οταν εχω νεα θα ξαναγραψω να σας πω τι εγινε

Ευχαριστω οσους διεθεσαν τον χρονο τους να μου απαντησουν.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα 57 με 60 τοις εκατο... καπου εκει....

επισης το κινητο ειναι απο γαλλια, αλλα ο φορτιστης, απο κατω που εχει τυπωμενες τις διαφορες πληροφοριες και πιστοποιησεις ( CE κτλ) γραφει αγγλικα (φυσικα) και ρωσικα επανω του .. λεει δλδ "travel adapter" και "зарядное устройство" ...

Link to comment
Share on other sites

Οι φορτιστές ετσι είναι ολοι. Οσο για την μπαταρία ηταν οπως επρεπε να είναι. Ερχονται απ το εργοστάσιο μισοφορτισμένες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε τετοιες αμφιβολιες μην φοβαστε στειλτε ενα email στο inka.gr ή παρτε τους τηλεφωνο και παρολο που αργουν λιγο επειδη το πρωτο τους βημα ειναι να παρουν το καταστημα συνηθως το καταστημα ειναι τρομερα ποιο συνεργασιμο γιατι τους φοβουνται.

 

Εμενα μου εκαναν σκηνικα σε τηλεοραση lg του κουτιου με αποτελεσμα να πηγαινοερχεται στο lg service 7 φορες και παρολο που απο την 3 φορα τους ζηταγα να μου κανουν αντικατασταση της τηλεορασης δεν μου εκαναν οταν ομως εποικηνωνισα με το inka.gr μετα απο ενα μηνα οχι μονο μου ζητησαν συγνωμη αλλα μου επεστραψαν και τα λεφτα που ειχα πληρωσει για την τηλεοραση(Εννοειτε οτι πηραν πισω την τηλεοραση ετσι).

 

 

Εν ολιγης ολα αυτα τα ειπα για να ΤΟΝΙΣΩ οτι ειδικα στα ελληνικα μαγαζια το ρητο "ΚΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΙ" ισχυει και με το παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε τετοιες αμφιβολιες μην φοβαστε στειλτε ενα email στο inka.gr ή παρτε τους τηλεφωνο και παρολο που αργουν λιγο επειδη το πρωτο τους βημα ειναι να παρουν το καταστημα συνηθως το καταστημα ειναι τρομερα ποιο συνεργασιμο γιατι τους φοβουνται.

 

Εμενα μου εκαναν σκηνικα σε τηλεοραση lg του κουτιου με αποτελεσμα να πηγαινοερχεται στο lg service 7 φορες και παρολο που απο την 3 φορα τους ζηταγα να μου κανουν αντικατασταση της τηλεορασης δεν μου εκαναν οταν ομως εποικηνωνισα με το inka.gr μετα απο ενα μηνα οχι μονο μου ζητησαν συγνωμη αλλα μου επεστραψαν και τα λεφτα που ειχα πληρωσει για την τηλεοραση(Εννοειτε οτι πηραν πισω την τηλεοραση ετσι).

 

 

Εν ολιγης ολα αυτα τα ειπα για να ΤΟΝΙΣΩ οτι ειδικα στα ελληνικα μαγαζια το ρητο "ΚΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΙ" ισχυει και με το παραπανω.

 

Εδω ομως δεν μιλάμε για κατι εμφανες, οπως ενα προβλημα που χρίζει επισκευης, αλλα για κάποιες πιθανές αμφιβολίες...Δεν μπορεις να κατηγορήσεις κανενα κατάστημα για ενα αυτοκόλλητο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εδω ομως δεν μιλάμε για κατι εμφανες, οπως ενα προβλημα που χρίζει επισκευης, αλλα για κάποιες πιθανές αμφιβολίες...Δεν μπορεις να κατηγορήσεις κανενα κατάστημα για ενα αυτοκόλλητο.

Αν προσεξες καλα το παιδι δεν μιλησε μονο για τα αυτοκολητα αλλα και για μια χαραγματια που ειδε στο κινητο οποτε.......

Οριστε και η απόδειξη οσων λεω.

καλησπερα σε ολους. σημερα παρελαβα ενα s4 απο πασιγνωστο σκρουτζομαγαζο και εχω την εντυπωση οτι ειναι ανοιγμενη η συσκευασια και χρησιμοποιημενο το κινητο. και εξηγουμαι:

το λευκο αυτοκολλητο ασφαλειας στο κουτι ανοιξε πανευκολα, με μηδενικη αντισταση. υπηρχαν σκονες και βρωμιτσες κατω απο το αυτοκολλητο της οθονης (στην πανω αριστερη γωνια), και το λεπτο αυτοκολλητο στο πλαι, κατω απο τα volume κουμπακια, ηταν κατα το ημισυ βγαλμενο και τσαλακωμενο. τελος, στην πανω δεξια γωνια, στο "μεταλλικο" bezel εχει μια απειροελαχιστη γρατζουνια, την οποια προσεξα επειδη μου μπηκαν ψυλλοι στ αυτια.. τι κανω ρε παιδια???

μου την εχει βαρεσει απιστευτα.. ειχα 3 χρονια να αλλαξω κινητο, και μαζευα λεφτα ενα χρονο για να το παρω... και επειδη ξεω οτι πολλες φορες πασαρουν κινητα βιτρινας για σφραγισμενα, επεμεινα στον πωλητη που μιλησα τηλεφωνικα οτι με ενδιαφερει ολοκαινουρια συσκευη....ειλικρινα εχω στενοχωρηθει παρα πολυ...

 

Θα ερθει αλλα λογικα θα πουλιεται πολυ πανω απο 450 ευρω που πουλιεται το i9505 και αυτο για 2 λογους.

01. Λογο του νεου chipset

02. Λογο του οτι θα κυκλοφορει μονο με 32gb εσωτερικης μνημης.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

δειτε προσεκτικα αυτην την οθονη.Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Τρια λεπτα ο επεξεργαστης δουλευε στα 1.32ghz. Το μονο που εκανα ηταν να αλλαζω οθονες και να περιφερομαι μεσα στα settings.Απο τα 26 λεπτα ανοιχτης συσκευης...τα 16 λεπτα ειναι deep sleep kai 384ghz...τα υπολοιπα 10 λεπτα ειναι σε υψηλες συχνοτητες.Παρακαλω τη γνωμη σας

 

Νομίζω οτι αν το ρυθμίσεις minimum 702mhz θα χρησιμοποιεί τις υψηλές συχνότητες μόνο όταν πραγματικά τις χρειάζεται . Γενικά νομίζω και πάει καλύτερα και η μπαταρία δεν επηρεάζεται πολύ!

Link to comment
Share on other sites

 

Multimedia_Telecommunication

Analog;Radio;Receiver: FM radio (76-108MHz) with RDS

 

http://www.welectronics.com/gsm/Samsung/SAMSUNG-GT-I9506-GALAXY-S4-LTE-A-BLACK.HTML

 

Μάλιστα.....:mad:.....πάνω που το είχαμε συνηθίσει χωρίς ράδιο νάτο πάλι σε τρυπάκι.:p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με την καινουργια αναβάθμιση σε 4.3 χρησιμοποιει περισσοτερη μνημη RAM σαν λειτουργια κινητου απο την 4.2.2 ??????
Link to comment
Share on other sites

Με την καινουργια αναβάθμιση σε 4.3 χρησιμοποιει περισσοτερη μνημη RAM σαν λειτουργια κινητου απο την 4.2.2 ??????

 

Για στοκ δεν ξερω αλλά σε cuatom 4.3 εχει καλυτερη διαχειρηση και ειμαι 300ΜΒ πιο κατω

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδω ομως δεν μιλάμε για κατι εμφανες, οπως ενα προβλημα που χρίζει επισκευης, αλλα για κάποιες πιθανές αμφιβολίες...Δεν μπορεις να κατηγορήσεις κανενα κατάστημα για ενα αυτοκόλλητο.

 

Παιδια οσοι εχετε τετοιες αμφιβολιες μην φοβαστε στειλτε ενα email στο inka.gr ή παρτε τους τηλεφωνο και παρολο που αργουν λιγο επειδη το πρωτο τους βημα ειναι να παρουν το καταστημα συνηθως το καταστημα ειναι τρομερα ποιο συνεργασιμο γιατι τους φοβουνται.

 

Εμενα μου εκαναν σκηνικα σε τηλεοραση lg του κουτιου με αποτελεσμα να πηγαινοερχεται στο lg service 7 φορες και παρολο που απο την 3 φορα τους ζηταγα να μου κανουν αντικατασταση της τηλεορασης δεν μου εκαναν οταν ομως εποικηνωνισα με το inka.gr μετα απο ενα μηνα οχι μονο μου ζητησαν συγνωμη αλλα μου επεστραψαν και τα λεφτα που ειχα πληρωσει για την τηλεοραση(Εννοειτε οτι πηραν πισω την τηλεοραση ετσι).

 

 

Εν ολιγης ολα αυτα τα ειπα για να ΤΟΝΙΣΩ οτι ειδικα στα ελληνικα μαγαζια το ρητο "ΚΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΙ" ισχυει και με το παραπανω.

 

Λοιπον, επικοινωνησα με το καταστημα και σας ενημερωνω: τους πηρα σημερα και τους εξηγησα πολυ ηρεμα ολα οσα εγραψα και στο χθεσινο ποστ μου. Εκεινη την ωρα ψιλοπνιγοταν ο υπαλληλος και μου ειπε οτι θα το ψαξει (θα επικοινωνουσε με τον προμηθευτη μηπως εχει γινει καποιο λαθος) και επισης μου απεκλεισε το γεγονος οτι ειναι απο βιτρινα. μου ειπε να καλεσω ξανα μεσημερακι που θα ειχε χρονο, αλλά και μια απαντηση να μου δωσει. Ξανακαλεσα, μου ειπε οτι δεν υπηρχε κανενα θεμα απο τον προμηθευτη επειδη απο αντιπροσωπεια πανε κατ ευθειαν στο μαγαζι, αρα δυσκολο να ειχε ανοιχτει. Ομως για να μην εχω την παραμικρη αμφιβολια μου ειπε (απο μονος του) να το στειλω πισω και να μου στειλουν ενα αλλο (φυσικα και παλι ολοκαινουριο).

Μπορει να ειναι απλα συμπτωση τα αυτοκολλητα, και η ανεπαισθητη γρατζουνιτσα να ειναι απο το εργοστασιο (ουκ ολιγες συμβαινει, σε πολλες μαρκες) αλλα για να ειμαι ηρεμος θα κανω την αλλαγη που μου προτειναν. Παντως ξηγηθηκαν καλα, δεδομενου οτι μπορει να μην υπαρχει και κανενα προβλημα, στην ουσια, με την συσκευη μου και και τη συσκευασια της ...

Ευχαριστω ολους οσους μου απαντησαν!

Μολις παραλαβω και το επομενο θα σας πω αν ολα πηγαν κατ ευχην!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τους! Δεν περίμενα να προτείνουν αλλαγή μονο και μόνο για να μην έχεις αμφιβολία! Νομίζω τώρα μπορεις να πείς ποιο κατάστημα συμπεριφέρθηκε με τετοια ακεραιότητα. Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τους! Δεν περίμενα να προτείνουν αλλαγή μονο και μόνο για να μην έχεις αμφιβολία! Νομίζω τώρα μπορεις να πείς ποιο κατάστημα συμπεριφέρθηκε με τετοια ακεραιότητα, αν και πάει το μυαλο μου στο birdphone.

 

δεν ειναι το birdphone.. και παλι ομως ψιλοδυσκολευομαι να το πω, επειδη απο την αλλη ισως θεωρηθει διαφημιση... θα σου πω σε pm. το μονο που μπορω να πω ανοιχτα ειναι οτι ειναι οτι στο σκρουτζ, απο τις 78-80 αξιολογησεις (καπου εκει), ειχε μονο μια αρνητικη ( με ενα αστερακι) και αυτο με εκανε να παραγγειλω απο κει.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τους! Δεν περίμενα να προτείνουν αλλαγή μονο και μόνο για να μην έχεις αμφιβολία! Νομίζω τώρα μπορεις να πείς ποιο κατάστημα συμπεριφέρθηκε με τετοια ακεραιότητα, αν και πάει το μυαλο μου στο birdphone.

 

Συμφωνω. Οταν λεμε τα κακα πρέπει να λέμε και τα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Οταν λεμε τα κακα πρέπει να λέμε και τα καλα.

 

κι εγω αυτο πιστευω.. πρεπει να επικροτουμε το καλο και το σωστο.. επειδη στους καιρους μας ειδικα δεν ειναι δεδομενο.. ομως αποφευγω να αναφερω το ονομα για να μην υπαρξει καποιο θεμα με το φορουμ. οπως και να χει δεν θα ειναι δυσκολο να το εντοπισεις στο σκρουτζ.. πρεπει να ειναι το μονο που εχει μονο μια αρνητικη αξιολογηση ( με ενα αστερακι)...

εγω παντως απο πλευρας μου, οταν με το καλο ολοκληρωθει η παραδοση της καινουριας συσκευης μου, θα κανω θετικη αξιολογηση στο σκρουτζ και φυσικα θα το προτεινω αν ερωτηθω! και αυτη ειναι η καλυτερη επιβραβευση, και σε αυτο θα επρεπε να στοχευουν ΟΛΟΙ οι επαγγεματιες και μαγαζατορες....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...