Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρες.

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, θέλω όμως να λύσω μια πολύ σημαντική για μένα απορία, σχετικά με το gps. Όσοι είστε με την μαμίσια ρομ, σε τι χρόνους σας κλειδωνει τους δορυφόρους κ τι ποιότητα σήματος έχετε; Παράδειγμα, με το σημερινό κινητό που εχω (huawei ideos x5 pro με custom rom) μέσα σε κλειστό χώρο κλειδώνω σε ικανοποιητικό χρόνο, περίπου 5-10 δευτερόλεπτα με 2 μπάρες σήμα. Σε εξωτερικό κλειδώνω στα 3 κ πλήρες σήμα. ΠΟιοι είναι οι αντίστοιχοι χρόνοι με τις εταιρικές ρομ?

 

Επίσης, ψάχνω εδώ κ καιρό για έναν πλήρες οδηγό για το πώς να κρατήσω πλήρες backup της εταιρικής ρομ, ΑΛΛΑ κ του εταιρικού recovery.img (αν δεν απατώμαι σε όλα τα android έτσι δε λέγεται το μαμίσιο recovery;) Βρίσκω για το φλασαρισμα της ρομ, αλλά τίποτα για το πώς να πάρω στο pc μου backup του recovery πριν το οποιοδήποτε φλασάρισμα. Πιθανότατα δε ψάχνω σωστά, αν όμως έχει κανείς κάποιο site που να εξηγεί τη διαδικασία, θα το εκτιμούσα.

 

Σχετικά με το GPS ένα πράγμα θα σου πω κλειδωσα δορυφόρος μέσα σε αεροπλάνο εν πτήση.Έχω ανεβάσει και σχετικό screenshot παλιότερα για τους δύσπιστους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με το GPS ένα πράγμα θα σου πω κλειδωσα δορυφόρος μέσα σε αεροπλάνο εν πτήση.Έχω ανεβάσει και σχετικό screenshot παλιότερα για τους δύσπιστους.

 

Παιζει να είναι η πρώτη συσκευή που κλειδώνει μέσα σε αεροπλάνο.

Το έχω δοκιμάσει παλαιότερα με HTC και iPhone άλλα τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το δοκιμασα σ' ενα της ΟΑ, δεν κλειδωσε. Και το ειχα αφησει αρκετη ωρα.:rolleyes: Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε να δούμε τώρα που η samy κλείδωσε το λογισμικό άμα είμαι εντός εγγύησης μετά από ρουτάρισμα στο τηλέφωνο και επαναφορά σε κανονική κατάσταση ? Εγώ έκανα κανονικά της οδηγίες για unroot χωρίς κανένα πρόβλημα . Είμαι όμως unroot ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορούμε να δούμε τώρα που η samy κλείδωσε το λογισμικό άμα είμαι εντός εγγύησης μετά από ρουτάρισμα στο τηλέφωνο και επαναφορά σε κανονική κατάσταση ? Εγώ έκανα κανονικά της οδηγίες για unroot χωρίς κανένα πρόβλημα . Είμαι όμως unroot ?

 

Μπες σε download mode και δες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε download mode και δες .

 

 

μου γράφει στο current binary ( samsung official ) και στο system status ( official ) γράφει όμως και κάτι άλλα από κάτω τους, μάλλον είμαι unroot από ότι καταλαβαίνω έτσι δεν είναι ?

Edited by LionKing
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση..Καθε φορα που κανω ρεσταρτ η κλεινει το τηλεφωνο πρεπει να ξαναοριζω τις προεπιλεγμενες εφαρμογες..Π.χ. καθε φορα με ρωταει αν θελω την αρχικη η την απλη μορφη του TW η αν θα ειναι ο dolphin ο προεπιλεγμενος browser.. Ειναι φυσιολογικο?? Και αν ειναι μπορω να το αποφυγω καπως??Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ίσως να έχει απαντηθεί παλιότερα αλλά τώρα ξεκίνησα να διαβάζω το thread. Υπάρχει τρόπος να βάλουμε φωτογραφία για φόντο και στο σκρολάρισμα των οθονών να κουνιέται και η φωτογραφία προς τα πέρα και όχι μόνο οι οθόνες;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ίσως να έχει απαντηθεί παλιότερα αλλά τώρα ξεκίνησα να διαβάζω το thread. Υπάρχει τρόπος να βάλουμε φωτογραφία για φόντο και στο σκρολάρισμα των οθονών να κουνιέται και η φωτογραφία προς τα πέρα και όχι μόνο οι οθόνες;

 

Στον ΤW δεν γινεται...πρεπει ν'αλλαξεις launcher

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση..Καθε φορα που κανω ρεσταρτ η κλεινει το τηλεφωνο πρεπει να ξαναοριζω τις προεπιλεγμενες εφαρμογες..Π.χ. καθε φορα με ρωταει αν θελω την αρχικη η την απλη μορφη του TW η αν θα ειναι ο dolphin ο προεπιλεγμενος browser.. Ειναι φυσιολογικο?? Και αν ειναι μπορω να το αποφυγω καπως??Ευχαριστω

 

σβησε την εφαρμογη της Ναυτεμπορικης

Link to comment
Share on other sites

Στον ΤW δεν γινεται...πρεπει ν'αλλαξεις launcher

 

Κι έλεγα να μην βάλω κάποιον άλλον τουλάχιστον στην αρχή... :mad::mad:

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

σβησε την εφαρμογη της Ναυτεμπορικης

Δεν την έχω καν.. Tης εθνικής μήπως? Αλλά αυτό απο ότι είδα το κάνει συνέχεια όχι στο restart από ότι λένε παλιοτερα..

 

Edit* Ναι της ριμάδας της εθνικής η εφαρμογή..

Edited by Denis_kos
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω καν.. Tης εθνικής μήπως? Αλλά αυτό απο ότι είδα το κάνει συνέχεια όχι στο restart από ότι λένε παλιοτερα..

 

Edit* Ναι της ριμάδας της εθνικής η εφαρμογή..

 

της εθνικης...πως μου ρθε ναυτεμπορικης δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, νομιζα οτι κανει καποιο καλο αυτη η ενεργεια, μαλλον εκανα λαθος. Απλα, μετα απο ενα σημειο η μνημη παιζει σταθερα πανω απο 1.1 GB (χωρις να εχω ανοιχτο κατι) και φοβαμαι μην προκαλεσει καποια καθυστερηση. Θα μου πεις, εχω αλλα 600 MB, απλα μου φαινεται μεγαλο το νουμερο και προσπαθω να το ελλατωσω καπως, τουλαχιστον οταν το τηλεφωνο δεν χρησιμοποιειται.

 

 

Περισσότερη καθυστέρηση προκαλείς όταν εξαναγκάζεις τις εφαρμογές σε κλείσιμο διότι μετά ο επεξεργαστής όσο νάναι, κάποια milisecond θα τα χρειαστεί για να τις ξανανοίξει με την ανάλογη επίπτωση στην μπαταρία, όπως προείπα.

Μην σε τρομάζουν τα νούμερα, με τόση μνήμη που έχει το κινητό μας είναι απίθανο να καταφέρεις τέτοια καθυστέρηση που να είναι εμφανής σε αίσθηση.

Μου έχει τύχει να έχω ανοικτές και 7 εφαρμογές ταυτόχρονα(!) χωρίς το παραμικρό θέμα. Βέβαια εγώ έχω ξηλώσει τελείως όλον τον bloatware της sammy. ακόμα όμως και όσο το είχα σε stock μορφή δεν είχα παρατηρήσει κάτι. :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση..! Γενικα για να βαλω στο lockscreen συντομευσεις...! Να ανοιγει δηλαδη κατευθειαν στη καμερα ... η στα μυνηματα....η κτλ πρεπει να μην ειναι με κλειδωμενο? Με μοτιβο κτλ ? ? ?
Link to comment
Share on other sites

της εθνικης...πως μου ρθε ναυτεμπορικης δεν ξερω

 

Φίλε μου σε σχεση που λέει ο φίλος πιο πάνω με τις προεπιλογές εγώ πλέον δεν έχω την εφαρμογη της εθνικης αλλά παρολο αυτο οταν είναι να δω κάποιο βίντεο η να ακουσω ενα mp3 με ρωταει πιο πρόγραμμα να επιλέξω..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω μια ερωτηση απανταει οπιος ξερει στην λειτουργεια πολλαπλα παραθυρα εχει μεσα καπιες εφαρμογες εγω θελω πχι να βγαλω μερικες και να βαλω καπιες αλλες πχ το viber γινεται??? οσο και αν το εψαξα δεν βρισκω πως γινεται.......... αναρωτιεμαι γινεται να βαλω οπιες εφαρμογες θελω εγω εκει????????????
Link to comment
Share on other sites

Μανώλη μόνο αν κάνεις root την συσκευή μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θέλεις εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Μανώλη μόνο αν κάνεις root την συσκευή μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θέλεις εκεί.

 

ρουτ ειμαι !!!!!!!!! πως μπορω να το κανω?? ξερεις να μου πεις σε παρακαλω???

Link to comment
Share on other sites

ρουτ ειμαι !!!!!!!!! πως μπορω να το κανω?? ξερεις να μου πεις σε παρακαλω???

 

Κατεβασε το multi window manager απο το store :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να ξεχωρίσεις το αυθεντικό από τον κινέζικο κλόνο του παιδιά;

 

Είναι να πάρω ένα μεταχειρισμένο και θέλω να ξέρω τι πρέπει να προσεξω για να μη την πατησω....!

Edited by Fotis55
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να ξεχωρίσεις το αυθεντικό από τον κινέζικο κλόνο του παιδιά;

 

Είναι να πάρω ένα μεταχειρισμένο και θέλω να ξέρω τι πρέπει να προσεξω για να μη την πατησω....!

 

Δες κάποια από τα παρακάτω βίντεο:

http://www.youtube.com/results?search_query=galaxy+s4+original+vs+fake&oq=galaxy+s4+ori&gs_l=youtube.3.1.0l6j0i5l4.788.3491.0.5003.13.13.0.0.0.0.196.1552.5j8.13.0...0.0...1ac.1.11.youtube.nxWTwCvl3Fk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Υπαρχει καποιο καταστημα που να πουλαει οθονη(μονο την προσοψη) και back cover για το galaxy s4?

Ειμαι κατοχος ενος galaxy s4 black mist αλλα λεω να το αλλαξω σε white frost.

Βρηκα κατι πραγματακια στο ebay ( http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-White-Glass-Front-Lens-Cover-Screen-for-Samsung-Galaxy-SIV-S4-i9500-/271230022098?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item3f2691b1d2 ) τα οποια δεν ειναι αυθεντικα και θελω να δω αν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε ελληνικο καταστημα,αλλα βρισκω μονο ολη την οθονη με την πλακετα!

Το εχει δοκιμασει κανεις?Φανταζομαι οτι το ανοιγμα του τηλεφωνου θα ειναι δυσκολο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Υπαρχει καποιο καταστημα που να πουλαει οθονη(μονο την προσοψη) και back cover για το galaxy s4?

Ειμαι κατοχος ενος galaxy s4 black mist αλλα λεω να το αλλαξω σε white frost.

Βρηκα κατι πραγματακια στο ebay ( http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-White-Glass-Front-Lens-Cover-Screen-for-Samsung-Galaxy-SIV-S4-i9500-/271230022098?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item3f2691b1d2 ) τα οποια δεν ειναι αυθεντικα και θελω να δω αν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε ελληνικο καταστημα,αλλα βρισκω μονο ολη την οθονη με την πλακετα!

Το εχει δοκιμασει κανεις?Φανταζομαι οτι το ανοιγμα του τηλεφωνου θα ειναι δυσκολο!

 

δες μια εδω http://rounded.com/ τι μπορείς να βρεις...διαφορετικά μπορείς να μιλήσεις με Smartec (επίσημο service samsung) ώστε να ζητήσεις αυτά που θέλεις...αλλά θα πληρώσεις φαντάζομαι κάποια (αρκετά λεφτά για οθόνη) το κάπάκι δεν κοστίζει σχεδόν τίποτα!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...