Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανοιγεις το kies στην επανω μερια λεει εργαλεια πατα και θα σου βγαλει διαφορες επιλογες πατα εκει που λεει εκ νεου εγκατασταση του προγραματος οδηγησης της συσκευης.να εχεις ομως συνδεμενο και το τηλεφωνο με το usb στον υπολογιστη.δοκιμασε το και βλεπουμε

 

Φίλε σε ευχαριστώ έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση και όλα οκ πάντως σε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πας λογαριασμους κατεβα κατω τερμα και πανε στην διμιουργια αντιγραφων ασφαλειας πατα και θα δεις τερμα κατω την επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

to black edition ειναι ακριβως ιδιες διαστασεις με το κανονικο?καμπου διαβασα πιο πισω οτι σε καποιον δεν ταιριαζε η θηκη που ειχε απο το κανονικο στο black edition.
Link to comment
Share on other sites

to black edition ειναι ακριβως ιδιες διαστασεις με το κανονικο?καμπου διαβασα πιο πισω οτι σε καποιον δεν ταιριαζε η θηκη που ειχε απο το κανονικο στο black edition.

 

Eιναι ακριβως το ιδιο, εγω τουλαχιστον οσες θηκες δοκιμασα κανουν μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ακριβως το ιδιο, εγω τουλαχιστον οσες θηκες δοκιμασα κανουν μια χαρα!

 

εννουσα το παχος του καπακιου μηπως ειναι ελαχιστα πιο παχυ,σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εννουσα το παχος του καπακιου μηπως ειναι ελαχιστα πιο παχυ,σε ευχαριστω!

 

Οχι, δεν εχει καμια διαφορα στο παχος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς σε ποιο μαγαζί μπορώ να βρω το πίσω καπάκι του black edition; Έχω το black mist μοντέλο αλλά θέλω το cover του black edition τα σπάει!! Χαχα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

και ομως εχει απο το προηγουμενο s4 που ειχα την θηκη ναι μεν μπαινει αλλα αφηνει μερικα κενα γυρω γυρω.εβαλα ενα αλλο καπακι που ειχα για να δοκιμασω και οντως καθοταν τελεια οποτε ειναι λιγο πιο παχυ το καπακι του black edition.βεβαια ηταν η θηκη η belkin και στο γυρω γυρω ηταν τσιμα τσιμα και ισως φται αυτο.παρειγγειλα μια αλη σε λαστιχο με μεγαλυτερο περιθωριο και θα δω αν το καλυψει πιο πολυ Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς σε ποιο μαγαζί μπορώ να βρω το πίσω καπάκι του black edition; Έχω το black mist μοντέλο αλλά θέλω το cover του black edition τα σπάει!! Χαχα. Ευχαριστώ

 

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-battery-cover-back-ORIGINAL-Samsung-GALAXY-S4-GT-i9505-Black-edition-/251495936573?pt=Accessori_per_Cellulari&hash=item3a8e53723d

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς σε ποιο μαγαζί μπορώ να βρω το πίσω καπάκι του black edition; Έχω το black mist μοντέλο αλλά θέλω το cover του black edition τα σπάει!! Χαχα. Ευχαριστώ

 

Το βρίσκεις και από Ελλάδα ποιο φθηνά από εδώ http://www.omnistore.gr/product_info.php/products_id/2048?osCsid=75c09f5920d673a707f7e8fbe183d1a6

 

θα το παραγγείλω και εγώ.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατήρησα τελικά στο μενού των ρυθμίσεων το φαινόμενο του smearing και είναι πολύ ενοχλητικό! Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

για κυτα αυτο ισως υπαρχει λυση http://www.naldotech.com/how-to-fix-screen-smearing-issue-on-samsung-galaxy-s4/ Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το smearing δεν υπήρχε στην 4.3 jelly bean νομίζω. Είναι προνόμιο της κιτ κατ; Το κάνει παντού απλά φαίνεται πιο πολύ σε μαύρα φόντα όπως είναι οι ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατήρησα τελικά στο μενού των ρυθμίσεων το φαινόμενο του smearing και είναι πολύ ενοχλητικό! Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

 

Το smearing δεν υπήρχε στην 4.3 jelly bean νομίζω. Είναι προνόμιο της κιτ κατ; Το κάνει παντού απλά φαίνεται πιο πολύ σε μαύρα φόντα όπως είναι οι ρυθμίσεις

Όσοι έχετε το smearing στα μενού βάλτε την φωτεινότητα στο φούλ και ξαναδοκιμάστε να κάνετε scroll.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω. Δοκίμασε κανείς καμιά Google Play ROM? Ειναι πιο γρήγορες από την stock?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μ αρεσει καθολου η συσκευη να φοραει θηκες κτλ...:X

Αναρωτιεμαι, σε περιπτωση φθορας ποσο να κοστιζει το καπακι η το μεταλικο "περυτιλιγμα" γυρω απο την συσκευη?

Ξερει καποιος ηλεκτρονικο καταστημα (ελληνικο η' ξενο) για να τσεκαρουμε τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ αρεσει καθολου η συσκευη να φοραει θηκες κτλ...:X

Αναρωτιεμαι, σε περιπτωση φθορας ποσο να κοστιζει το καπακι η το μεταλικο "περυτιλιγμα" γυρω απο την συσκευη?

Ξερει καποιος ηλεκτρονικο καταστημα (ελληνικο η' ξενο) για να τσεκαρουμε τι παιζει?

 

Δεν υπαρχει μεταλλικο περυτιλιγμα στο S4 ειναι πλαστικο,και το πισω καπακι κειμενεται απο 10-15 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

θελω να χω google play,youtube κτλ.σε usa...

το email ειναι σε usa αλλα απ οτι βλεπω απο μονο του εμφανισε χωρα στο samsung accoutn gr!

 

Αυτό πλέον εδώ και καιρό δε μπορεί να γίνει από όσο ξέρω. Υπήρχαν κάποια hacks παλιότερα τα οποία με τις καινούριες εκδόσεις του playstore δε λειτουργούν.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κράζουν την σαμσουνγκ? Και καλά λαγκαρει και κακή κατασκευή. ..Εγώ που το έχω ένα μήνα ούτε λαγκ έχω δει και καλή κατασκευή την θεωρώ. ..
Link to comment
Share on other sites

γιατι κατι πρεπει να πουν.οταν το s4 σε 6 μηνες ειχε φτασει 40 εκατ. πωλησεις και htc-σονυ παλευουν να περασουν τα 5 εκατομ. μαζι μετα απο ενα χρονο καποια καραμελα πρεπει να βρεις.και ο ειδικος στις καραμελες ο κομπλεξικος ελληνας που αγορασε htc η sony,βλεπει παντου γυρω του s4 και προσπαθει να πεισει τον εαυτο του και τους αλλους οτι το δικο του ειναι καλυτερο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι πρέπει να πουν. Δεν ξέρω για htc-sony αλλά εγώ έχω δει στα μάτια μου την διαφορά του UI της LG με το TW σε στοκ συσκευές. Εμ πως να το κάνουμε. Το S4 ακόμα και με κιτ κατ έχει lag μπροστά στο G2. Τώρα από εκεί και πέρα, ναι το TW είναι πιο όμορφο αλλά αυτό δεν αλλάζει ότι είναι πιο βαρύ και ίσως πολύ βαρύ γενικά.

Δεν είμαι κομπλεξικός, δεν με ενδιαφέρει να έχω το καλύτερο τηλέφωνο και έχω S4. Δεν έχω ούτε Sony, htc, lg αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγεται!

Αλλά έχω ξαναπεί το αν έχει, χωρίς σύγκριση με άλλο τηλέφωνο, αλλά μόνο του lag. Τότε το θέμα είναι καθαρά υποκειμενικό. Για μένα όχι απλά έχει. Σέρνεται(πάντα αναλογικά με το hardware του). Για άλλους πετάει... Αλλά αν συγκρίνεις 2 συσκευές τότε δεν υπάρχει υποκειμενικά. Οι διαφορά φαίνεται προς την μία ή την άλλη πλευρά. Και μάλιστα είναι λογικό του LG να είναι πιο smooth από τη στιγμή που είναι πολύ πιο κοντά στο AOSP από ότι το TW.

Και ελάτε βάλτε μου δίπλα TW με AOSP που έχω εγώ πάνω στο κινητό μου και πείτε μου ότι δεν λαγκάρει το TW. Και αν θέλετε δοκιμάστε και με GE που βγήκε αυτό το κινητό από την μαμά εταιρεία και δείτε και εκεί την διαφορά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω το Black edition 10 μέρες, μια χαρά είναι και είμαι πολύ ευχαριστημένος!!

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Το κινητό είναι από Ρουμανία και αν και δεν έχει βγει η αναβάθμιση

ακόμα και φοράει την 4.3, το ερώτημα είναι.. κάνεις την αναβάθμιση όταν βγει ή δεν την κάνεις?

Γιατί ακούω διάφορα από κατόχους του S4 με κιτκατ και έχουν διάφορα θεματάκια...

μήπως ακόμα και όταν βγει, να παραμείνω στην 4.3?

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...