Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην wind εμφανιζεται το lte η οχι και αν ναι τι πρεπει να κανουμε για να εμφανιστει?

 

Δεν εμφανιζεται.Δεν εχει lte η wind

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις αγορασα το s4 i9505.

 

Μπορειτε να μου πειτε αν απλα το χειριζεστε χωρις να το φορτιζεστε αλλα κατεβαζωντας δεδομενα απο το wifi αν ζεστενετε λιγο?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το s4 i9505.

 

Μπορειτε να μου πειτε αν απλα το χειριζεστε χωρις να το φορτιζεστε αν ζεστενετε λιγο?

 

Αν είσαι με 3G-4G ασταθές, ναι ζεσταίνεται ελάχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος φίλος να μου προτείνει μια μπαταρία για το κινητό που την χρησιμοποιεί και ο ίδιος και έχει μείνει ικανοποιημένος ? Ευχαριστώ !!!
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα όπως όλα. Φυσιολογικό είναι.

 

@aggelosn εγώ δεν προτείνω τίποτα πέρα απ την αυθεντική μπαταρία. Ρώτα καλύτερα όμως εδω

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες βλέπω μεγάλη κατανάλωση από το Google services! Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτή την συμπεριφορά! Έκανα διαγραφή cache στο play store αλλά και restart αλλά πάλι βλέπω να τρώει το 20% στην μπαταρία!

 

Και σε μένα το ίδιο ρε φίλε. Μήπως βρήκες άκρη;; Αναγκάστηκα να το απανεργοποιήσω για να μην τρώει μπαταρία. Τι @!@$@ έχουν κάνει πάλι;;;

Link to comment
Share on other sites

Παλαιοτερα κι εγω φωναζα γι'αυτο....και αλλοι συμφορουμιτες....κρατησε κανα 4ημερο αν θυμαμαι καλα και μετα εφτιαξε..

 

 

Εdit:Μου φαινεται ειχα κανει update ΟΛΕΣ τις εφαρμογες κι εφτιαξε..

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους εξαφανίστηκε το google play services εντελώς απ την κατανάλωση της μπαταρίας. Το μόνο που έκανα ήταν να πάω μπαταρία-υπηρεσίες google play-πάτησα πάνω στο ''υπηρεσία εντοπισμού θέσης'' και ξε- τίκαρα την ''τοποθεσία και αναζήτηση'' μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα..Ξερουμε καποιο τροπο να απενεργοποιησουμε τον ηχο κλειστρου καμερας εκτος ρουτ?Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα το βαζω στο αθορυβο

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα το βαζω στο αθορυβο

 

Εγω και στο αθορυβο να βαλω το τηλεφωνο παλι ακουγεται ο ηχος οταν τραβαει την φωτο!Κατι τελευταιο,τωρα με το Knox δεν μπορουμε δηλαδη να κανουμε ρουτ πια και να περασουμε άλλη ρομ?Για διαφωτιστε με λιγο ρε παιδια γιατι εχω μπερδευτει....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις...ειναι απλα τα πραγματα..αν δεν σε νοιαζει η εγγυηση.....που και παλι παιζει κι αυτο...........εγω αποφασισα να μην ξανασχοληθω με ροοτ..με καλυπτει οπως ειναι

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Newbie question ρε παιδια τα mp3 σε τι ακριβως φακελο πρεπει να τα βαλω ωστε να τα βλεπει και σαν ringtones?

 

Τωρα τα εχω σε ενα φακελο "ringtones\mp3" και δεν τα βλεπει με το μαμα προγραμμα ενω με το es explorer τα βλεπει μια χαρα.

 

Σε ενα πολυ παλιοτερο κινητο με android 2.3.6 μια χαρα τα εβλεπε ακομα και αν ηταν μεσα στο φακελο mp3 μιλαω παντα με το μαμα προγραμμα ετσι οχι με το es explorer.

Στο s4 γιατι δεν γινετε κατι τετοιο?

 

Και σε μένα το ίδιο ρε φίλε. Μήπως βρήκες άκρη;; Αναγκάστηκα να το απανεργοποιήσω για να μην τρώει μπαταρία. Τι @!@$@ έχουν κάνει πάλι;;;

Μπορει καποιος να μου εξηγησει ποια ειναι τα google services και πως τα απενεργοποιουμε?

 

Ευχαριστω πολυ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο ρε φίλε. Μήπως βρήκες άκρη;; Αναγκάστηκα να το απανεργοποιήσω για να μην τρώει μπαταρία. Τι @!@$@ έχουν κάνει πάλι;;;

 

Προς το παρόν έχω απενεργοποιήσει το hangouts και μέχρι τώρα βλέπω ότι έχει πέσει πάλι χαμηλά, περίπου στο 2%. Θα το παρακολουθώ βέβαια και τις επόμενες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθε φορα που εγκαθισταω μια εφαρμογη μου βγαζει ενα παραθυρο που με ρωταει.

 

"Η google μπορει να ελεγχει τακτικα τις εγκατεστημενες εφαρμογες για πιθανη επιβλαβη συμπεριφορα.

 

Μαθετε περισσοτερα στην περιοχη ρυθμισεις google -> επαληθευση εφαρμογων"

 

Τι ακριβως ειναι αυτο και τι ειναι καλυτερο να το εχουμε ενεργο ή οχι?

 

Προς το παρον οποια εφαρμογη εχω εγκαταστησει επιλεγω απορριψη.

Κανω καλα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα.Μια ερωτηση:χρειαζεται να εχω αντιβαιρους στο s4 και αν ναι γιατι;

το antivirus χρειάζεται γιαυτό που λέει ότι κάνει. εγώ προσωπικά στο s4 δεν έχω βάλει ακόμα

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Εχει κατι το s4 ωστε να κανει να φαινωνται σαν 3d τα εικονιδια του?

 

Δεν εννοω καποιον 3d launcher ετσι αλλα να φαινωνται τα εικονιδια οπως στο ios7 που οταν το κινεις να φαιωνται σαν 3d.

 

Υπαρχει κατι παρομοιο στο s4?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους εξαφανίστηκε το google play services εντελώς απ την κατανάλωση της μπαταρίας. Το μόνο που έκανα ήταν να πάω μπαταρία-υπηρεσίες google play-πάτησα πάνω στο ''υπηρεσία εντοπισμού θέσης'' και ξε- τίκαρα την ''τοποθεσία και αναζήτηση'' μόνο.

 

Νομίζω οτι βρήκα και γω αυτό που έφταιγε και νομίζω οτι μιλάμε για το ίδιο πράγμα: Υπηρεσίες Εντοπισμού θέσης-> ξετικάρω τη χρήση ασύρματων δικτύων. Κάτι πρέπει να έχουν αλλάξει πάντως στις default ρυθμίσεις γιατί μόνο τώρα τελευταία εμφανίστηκε αυτό το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι βρήκα και γω αυτό που έφταιγε και νομίζω οτι μιλάμε για το ίδιο πράγμα: Υπηρεσίες Εντοπισμού θέσης-> ξετικάρω τη χρήση ασύρματων δικτύων. Κάτι πρέπει να έχουν αλλάξει πάντως στις default ρυθμίσεις γιατί μόνο τώρα τελευταία εμφανίστηκε αυτό το πρόβλημα

 

Αναγκάστηκα να το ενεργοποιήσω ξανα γιατι χρειάζομαι χάρτες και εντοπισμό και το google play είναι πάλι σήμερα στο 7%...μάλλον θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε μ αυτό εαν θέλουμε να χρησιμοποιούμε όλες τις υπηρεσίες της google.

Link to comment
Share on other sites

Αναγκάστηκα να το ενεργοποιήσω ξανα γιατι χρειάζομαι χάρτες και εντοπισμό και το google play είναι πάλι σήμερα στο 7%...μάλλον θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε μ αυτό εαν θέλουμε να χρησιμοποιούμε όλες τις υπηρεσίες της google.

 

Εγώ πάντως έχω ενεργοποιημένα όλα τις ρυθμίσεις εντοπισμού και για δεύτερη μέρα είμαι με κατανάλωση 2% στα Google services! Αυτό που έκανα είναι μέσα από το hangouts να το κάνω αποσύνδεση! Τόσες μέρες το έψαχνα να βρω τι προκαλεί την κατανάλωση αλλάζοντας ρυθμίσεις και κάνοντας εκκαθάριση δεδομένων κτλ και τελικά με το παραπάνω βρήκα την ησυχία μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω ενεργοποιημένα όλα τις ρυθμίσεις εντοπισμού και για δεύτερη μέρα είμαι με κατανάλωση 2% στα Google services! Αυτό που έκανα είναι μέσα από το hangouts να το κάνω αποσύνδεση! Τόσες μέρες το έψαχνα να βρω τι προκαλεί την κατανάλωση αλλάζοντας ρυθμίσεις και κάνοντας εκκαθάριση δεδομένων κτλ και τελικά με το παραπάνω βρήκα την ησυχία μου!

 

Μου είναι πολυ χρήσιμο το hangouts όμως και το θέλω. Τι να κάνουμε, θα περιμένουμε μήπως το φτιάξουν. Η ουσία είναι οτι παρότι υπάρχει στην μπαταρία το google play services, δε ρουφάει τη μπαταρία σα σφουγγάρι οπως παλιότερα. Πάνω κάτω στα ιδια επίπεδα είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά σε αυτό το νήμα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363546

 

Αν ανατρέξεις σε προηγούμενες σελίδες θα δεις πως η πλειοψηφία (μαζί και εγώ), έχουμε αγοράσει τις συσκευές μας από τέτοιου είδους καταστήματα. Η περίπτωση να σου τύχει προβληματικό τηλέφωνο (προβληματικό, όχι fake) είναι ίδια με των μεγάλων καταστημάτων και η αντιμετώπιση θα είναι επίσης η ίδια.

Η διαφορά?

Στον έναν θα το αγοράσεις 415+.

Στον άλλον μαζί με τη βιτρίνα και όσα ειπώθηκαν θα το αγοράσεις στα 730 (ή όσο έχει τέλος πάντων).

 

Προσωπικά πήρα από Birdphone, φίλη μου παρέλαβε χθες στη Γερμανία από kaizershop. Και τα δύο καταστήματα άψογα.

 

Από birdphone το πήρα κι εγώ. Εξυπηρέτηση απίστευτη. Νομίζεις ότι είσαι κάτοικος άλλης χώρας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει μια καρτα μνημης στο κινητο και εχω φακελους μεσα σε αυτή με αρχεια .

Από astro τα βλεπω όλα αλλα με συνδεση με το pc βλεπω ολους τους φακελους αλλα οσους εχουν αρχεια .mp3 δεν βλεπω τα αρχει αλλα μονο τους φακελους ...

Αλλους φακελους με φωτο κλπ τους βλεπω κανονικα

 

Τι μπορει να συμβαινει παιδια ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...