Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει καμία επιλογή για HDR στο video

Εμένα μου βγάζει μετα την αναβάθμιση της κάμερας αυτό:

http://img822.imageshack.us/img822/9349/screenshot2013060818023.png

 

Το ιδιο firmware έβγαζε και με την προηγούμενη MDM Rom.

Στην ουσία δεν κανει τπτ δλδ μουφα η αναβάθμιση της καμερας δοκιμασα και χειροκίνητα αλλα δεν κανει τπτ.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω κινητό με τη γερμανική έκδοση. Σήμερα που με ειδοποίησε για τη διαθέσιμη αναβάθμιση, φυσικά την πέρασα. Έχω όμως δυο (2) θεματάκια:

 

1) Δεν λειτουργεί το smart pause. Βλέπω δηλαδή το βιντεάκι, γυρνάω το κεφάλι αλλά δεν... Συνεχίζει και παίζει! Όλα τα Air gastures είναι ενεργοποιημένα!

 

2) Πως μπορώ να απενεργοποιησω τη δόνηση στα δυο πλήκτρα; Στο πλήκτρο Back δηλαδή και στο αριστερό πλήκτρο; Δεν θέλω να έχουν δόνηση και δεν το βρίσκω ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω κινητό με τη γερμανική έκδοση. Σήμερα που με ειδοποίησε για τη διαθέσιμη αναβάθμιση, φυσικά την πέρασα. Έχω όμως δυο (2) θεματάκια:

 

1) Δεν λειτουργεί το smart pause. Βλέπω δηλαδή το βιντεάκι, γυρνάω το κεφάλι αλλά δεν... Συνεχίζει και παίζει! Όλα τα Air gastures είναι ενεργοποιημένα!

 

2) Πως μπορώ να απενεργοποιησω τη δόνηση στα δυο πλήκτρα; Στο πλήκτρο Back δηλαδή και στο αριστερό πλήκτρο; Δεν θέλω να έχουν δόνηση και δεν το βρίσκω ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

 

Για τα smart δεν μπορω να βοηθησω :D:D

 

Για το νουμερο 2.Ξετικαρε το haptic feedback

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

 

Ευχαριστώ! Για το Smart Pause η μόνη λύση είναι η αναμονή... Μπορεί να μην παίζει αυτή η λειτουργία με τεχνικό φωτισμό δωματίου (φωτιστικό κλπ) ακόμα και αν αυτό είναι σχετικά δυνατό. Να θέλει δηλαδή φυσικό φως...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Κι σε εμενα δεν δουλευει, αλλα δεν το δοκιμασα μερα. Ενω το scrolling με το κεφαλι δουλευει το smart pause οχι. Θα τσεκαρω αυριο με φως ημερας και βλεπουμε. Αν και δεν ειναι κατι που καιγομαι ιδιαιτερα, πιστευω οτι οντως αφορα τον φωτισμο...
Link to comment
Share on other sites

Το smart pause σε μένα δουλεύει και το βράδυ με φωτισμό δωματίου
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

σήμερα λοιπόν όλα είναι οκ και με το smart pause. Όσο έψαχνα, διάβαζα στο ίντερνετ, όντως, ενδέχεται με τεχνικό φωτισμό να προκύπτουν προβλήματα στη συγκεκριμένη λειτουργία.

 

Επίσης, μετά το τέλος της αναβάθμισης που έκανα χτες, όταν μπήκα για πρώτη φορά στην κάμερα, έκανε επιπλέον αναβάθμιση. Όπως ανέφεραν οι φίλοι, δεν έχω δει κάποια διαφορά. Στο κρυφό μενού που εμφανίζεται με το *#3...# μου βγάζει μέσα σε παρένθεση το (rear). Μου φαίνεται δεν αξίζει να ασχοληθώ με την κάμερα παραπάνω. Οι φωτογραφίες και τα βίντεο που βγάζει το κινητό είναι πολύ πάνω από τα standard μου.

 

Άλλη διαφορά που μου φαίνεται αισθητή είναι η θερμοκρασία του κινητού. 3 ώρες σχεδόν, με ΣΥΝΕΧΩΣ το WiFi ανοιχτό και να κάνω ρυθμίσεις, εγκαταστάσεις των προγραμμάτων μου από την αρχή μετά το Factory Reset και δοκιμές του κάθε προγράμματος, να σας θυμίσω ότι προσπαθούσα να βρω κανένα μισάωρο με διάφορα βιντεάκια και Youtube το Smart pause και το κινητό δεν ένιωθε τίποτα! ΤΙΠΟΤΑ! Ενώ πριν ένιωθα τη θερμοκρασία στα 5-10 λεπτά χρήσης τώρα με ΠΟΛΥ εντατική χρήση είναι όλα οκ. Ελπίζω να μην το ματιάξω και αλλάξει αυτό.

 

Επίσης, πριν ο ελεύθερος χώρος πριν ήταν 9.05GB ενώ τώρα 9.22GB.

 

Κάποιος φίλος είπε για τα προγράμματα που μπαίνουν με τη γερμανική έκδοση (εφημερίδα, ταξί, ξενοδοχεία κλπ). Σε εμένα μπήκαν και πάλι (τα είχα από την αρχή). Κράτησα μόνο αυτό με τα ξενοδοχεία καθότι δουλεύει και για ελληνικά ξενοδοχεία και ήδη έχει γίνει η χρήση του. Δουλεύει πολύ καλά. Επίσης κράτησα και το TripAdvisor γιατί πολύ απλά δεν μπόρεσα να το βγάλω :(.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί όταν τρέχω το fing στο s4 δε μου λέει πώς το κινητό μου είναι Samsung όπως οι άλλες συσκευές?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πρωτον η παυση βιντεο οταν δεν κοιτας την οθονη θελει καλο φωτισμο δεν πιανει παντα και δευτερον εναν web browser ρε παιδια που να εχει μεσα flash player εκτος του Mozilla ειναι ποιο αργος και απο τον Θανατο.Ο Chrome και ο Browser της Samsung δεν υποστηριζει flash player.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Επίσης, πριν ο ελεύθερος χώρος πριν ήταν 9.05GB ενώ τώρα 9.22GB.

 

:(.

 

προφανώς αναφέρεσαι στο συνολικό χώρο γιατί από ό.τι λένε .....A software update for the Galaxy S4 rectifies this, increasing the available storage to 9.23GB.....

 

από 9.15 πήγαμε στα 9.23 και φυσικά έχουμε το move to SD.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πρωτον η παυση βιντεο οταν δεν κοιτας την οθονη θελει καλο φωτισμο δεν πιανει παντα και δευτερον εναν web browser ρε παιδια που να εχει μεσα flash player εκτος του Mozilla ειναι ποιο αργος και απο τον Θανατο.Ο Chrome και ο Browser της Samsung δεν υποστηριζει flash player.

 

Τελικα ετσι ειναι. Ειναι καθαρα θεμα φωτισμου. Σημερα, μεσα-εξω, οπου και να'μαι, δουλευει αριστα! Χθες βραδυ μεσα στο δωματιο με ενα μικρο φωτιστικο επιτραπεζιο, δεν ανταποκρινοταν. Οποτε ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία επιλογή για HDR στο video

Εμένα μου βγάζει μετα την αναβάθμιση της κάμερας αυτό:

http://img822.imageshack.us/img822/9349/screenshot2013060818023.png

 

Το ιδιο firmware έβγαζε και με την προηγούμενη MDM Rom.

Στην ουσία δεν κανει τπτ δλδ μουφα η αναβάθμιση της καμερας δοκιμασα και χειροκίνητα αλλα δεν κανει τπτ.

 

Δε νομίζω πως το S13F0SAGD10 που βλέπω εγώ και δεν έχω καμία επιπλέον διαθέσιμη αναβάθμιση (ΑΜΕ2), είναι το ίδιο με το S13F0SAGΕ03 που βλέπεις εσύ... Εγώ τώρα κατεβάζω την ΒΜΕ, αλλά με βαριά καρδιά γιατί θα πρέπει να κάνω μετά ώρα δουλειά πάλι για να freezeάρω, να διαγράψω και να απενεργοποιήσω το bloatware από τη συσκευή....

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Next browser!

Σωστος ο παιχτης ευχαριστω.Παιζουν ολα αψογα ειναι και γρηγορος αραγε κομπλε ειμαστε.;)

 

Τελικα ετσι ειναι. Ειναι καθαρα θεμα φωτισμου. Σημερα, μεσα-εξω, οπου και να'μαι, δουλευει αριστα! Χθες βραδυ μεσα στο δωματιο με ενα μικρο φωτιστικο επιτραπεζιο, δεν ανταποκρινοταν. Οποτε ολα οκ!

Ναι οντως ετσι ειναι γιατι στην αρχη φοβηθηκα μην εχει παθει κατι ο αισθητηρας.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είμαστε rooted, αν ΔΕΝ το έχετε διαβάσει, μπορείτε να το δείτε στο xda για το ποιες εφαρμογές μπορούμε να σβήσουμε και να ελαφρύνει το τηλέφωνο από άποψη μνήμης, αυτονομίας, και χώρου!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=40911004

 

ΒΑΣΙΚΟ: Σβήνουμε το PRELOADINSTALLER.apk, αλλιώς μετά από κάθε reboot θα ξαναπερνιούνται οι εφαρμογές!! Αν δε θέλουμε να τις χάσουμε εντελώς, τις περνάμε (move) στην κάρτα SD για να τις έχουμε καβάτζα αν κάτι μας λείψει, και βέβαια, αν συγχρονίσουμε τις επαφές μας με το google (όπως εγώ πχ, που τα έχω όλα στο google), ΔΕΝ σβήνουμε το GoogleContactsSycAdapter.apk, και για το ημερολόγιο δε σβήνουμε το GoogleCalendarSycAdapter.apk

 

Για όλα τα υπόλοιπα, καταλαβαίνετε από τα ονόματα τι είναι το καθένα! Καλή διασκέδαση :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πρωτον η παυση βιντεο οταν δεν κοιτας την οθονη θελει καλο φωτισμο δεν πιανει παντα και δευτερον εναν web browser ρε παιδια που να εχει μεσα flash player εκτος του Mozilla ειναι ποιο αργος και απο τον Θανατο.Ο Chrome και ο Browser της Samsung δεν υποστηριζει flash player.

 

Maxthon browser

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κανείς?

 

Μηπως φταιει η εφαρμογη;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταιει η εφαρμογη;

 

Δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή. Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει ακόμα μου πει αν του λέει το ίδιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κομπλε φαινεται σε μενα παντως...

 

Αυτα που βλεπεις ειναι:

Router (εμφανες)

To pc που εχω ανοιχτο

Ενα Voip τηλεφωνο

Αλλο voip τηλεφωνο

TV

S4

Ενισχυτης

Media player

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι απλα με το νεο firmware ειναι ενεργοποιημενη η δυνατοτητα βιντεο οταν εισαι σε hdr mode ενω πριν δεν γινοταν. Οχι οτι βγαζει και hdr video!!!
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα έχω την εντυπωση ότι τώρα έχει ένα πρόβλημα με την αυτόματη εστίαση! Αργει να εστιάσει και στην αρχη φαίνονται θολά.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα έχω την εντυπωση ότι τώρα έχει ένα πρόβλημα με την αυτόματη εστίαση! Αργει να εστιάσει και στην αρχη φαίνονται θολά.

 

Δεν ειδα κατι τετοιο...Οπως και πριν αποκρινεται

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...