Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως δεν εγινα κατανοητος και φταιω εγω γι αυτο.

Ρωτησα για την ενταση του σηματος δικτυου σε σχεση με αλλα στον ιδιο χωρο την ιδια στιγμη. Οι διαφορες στις ενδειξεις των μπαρων ειναι σημαντικες (1 στο S4 - 3 στο αλλο) και ενω στην μετρηση των db η σταθμη ειναι ιδια η επικοινωνια με το S4 ειναι προβληματικη.

 

Η ερωτηση μου εχει να κανει κυριως με το αν εχετε παρατηρησει οντως χαμηλοτερη ενδειξη σταθμης σηματος.

 

Προσωπικά όχι. Σήμα καμπάνα. Αλλά καλύτερα να απαντήσει κάποιος με χαμηλό σήμα, εμένα γενικά έχει καλή κάλυψη εδώ που είμαι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ένα review της οθόνης.

 

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/15555-samsung-galaxy-s4-display-review.html

 

Καιρό είχα να διαβάσω τον Μάνο να λέει καλό λόγο για panel πάντως οπότε αυτό στα δικά μου τα μάτια και λέει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μπορει καποιος να προτεινει ενα καλο widget καιρου γιατι αυτο που εχει το τηλεφωνο αργει να ανανεωθει μερικα δευτερολεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Καμια σοβαρή ρομ έχει δοκιμάσει κανεις ??

Γιατι η ωμέγα δεν λεει και πολλά πολλα...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μπορει καποιος να προτεινει ενα καλο widget καιρου γιατι αυτο που εχει το τηλεφωνο αργει να ανανεωθει μερικα δευτερολεπτα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.levelup.beautifulwidgets&hl=el

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μπορει καποιος να προτεινει ενα καλο widget καιρου γιατι αυτο που εχει το τηλεφωνο αργει να ανανεωθει μερικα δευτερολεπτα.

 

Απο εμενα Hd widget...

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Ας μην φεύγουμε πάλι εκτός θέματος. Έχουμε πει πολλές φορές ότι για εφαρμογές υπάρχει η ενότητα Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία γιατί προσπαθώ εδώ και ώρα και δε το βρίσκω πουθενα, πώς μπορώ να προσθέσω φωτογραφίες σε ένα υπάρχων άλμπουμ που έχω φτιάξει; Ή πρέπει να φτιάξω καινούριο;
Link to comment
Share on other sites

Χανεται το δικτυο ξαφνικα ξερει κανενας το γιατι???Ευχαριστω.....

 

Έχεις βάλει καλά τη sim μέσα; (να κάνει κλικ). Αν ναι, πάρε τον πάροχό σου να σου στείλουν καινούρια SIM.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι αυτο φιλε μ γτ μ χαλασε ολη η μερα με το ανχος μηπως εχει κανενα προβλημα.....

 

Από Ο.Δ.: Θα σε παρακαλέσω να αποφεύγεις τη γραφή SMS διότι όπως και τα Greeklish απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum.

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα χτες πηρα και το δικο μου s4 και θελω να ρωτησω σχετικα με τις χρεωσεις του ιντερνετ. μεσα σε μιση ωρα μου εφαγε το υπολοιπο των 100 δωρεαν mb περιπου 20 και επιπλεον αλλα 2 εξτρα πακετα των 30mb το καθενα. συνολο 80 περιπου. ειναι δυνατον? ολα αυτα με λιγο ψαξιμο στο market και με κανενα τεταρτο περιπου παιχνιδι. με περισσοτερο σερφαρισμα με το s2 εμπαινα και δεν τελειωναν σχεδον ποτε τα mb και ειχα και υπολοιπο στο τελος του μηνα. να πω οτι εχω απενεργοποιησει τις αυτοματες ενημερωσεις και εχω απεγκαταστησει μερικα που μου φαινοταν υποπτα πχ hubs και διαφορα τετοια. ουτε στον υπολογιστη δεν κατεβαινουν ετσι τα mb. εχει τυχει και σε αλλον αυτο? ξερει κανεις τι γινεται και πως διορθωνεται?
Link to comment
Share on other sites

Χανεται το δικτυο ξαφνικα ξερει κανενας το γιατι???Ευχαριστω.....

 

Έχεις βάλει καλά τη sim μέσα; (να κάνει κλικ). Αν ναι, πάρε τον πάροχό σου να σου στείλουν καινούρια SIM.

 

Ειναι αυτο που ειπα εγω. Πολυ μικρο σημα και μερικες φορες οντως εξαφανιζεται.

Με την sim δεν παιζει γιατι και η δικη μου ειναι ολοκαινουργια.

 

Με λιγο χειροτερο σημα απο -92 dB το κινητο χανει το δικτυο......

 

Αυτο το ειδατε ?

Link to comment
Share on other sites

Kι εμενα καινουργεια ειναι και νομιζα οτι ειναι ελατωματικο φιλε μου

 

OΚ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑΑΑΑ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο το ειδατε ?

 

Mάλλον πήραν ελαττωματικές SD κάρτες... συμβαίνει συχνά, και σε όλα τα τηλέφωνα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι η κατι αλλο ?

Εγω νομιζω δυο πραγματα, ενα το οτι η 4.2.2 εχει ακομα παιδικες ασθενειες και δευτερο οτι η Samsung βιαστηκε για να κυνηγησει το ONE και τωρα ολοι εμεις κανουμε τους beta tester της.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι η κατι αλλο ?

Εγω νομιζω δυο πραγματα, ενα το οτι η 4.2.2 εχει ακομα παιδικες ασθενειες και δευτερο οτι η Samsung βιαστηκε για να κυνηγησει το ONE και τωρα ολοι εμεις κανουμε τους beta tester της.

 

Εγώ πάντως δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με την SD Card μου, δουλεύει υποδειγματικά. Και το ίδιο συμβαίνει με τους περισσότερους. Πολλές κάρτες ειδικά Sandisk βγαίνουν ελαττωματικές, και ακόμα περισσότερες μαϊμούδες. Αυτό δε σημαίνει κάτι για το τηλέφωνο....

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι η κατι αλλο ?

Εγω νομιζω δυο πραγματα, ενα το οτι η 4.2.2 εχει ακομα παιδικες ασθενειες και δευτερο οτι η Samsung βιαστηκε για να κυνηγησει το ONE και τωρα ολοι εμεις κανουμε τους beta tester της.

Και να σου βγει μια κάρτα ελλατωματικη που ειναι απλα ενα πιθανοτικο θέμα,η εταιρία στην πλειονότητα τον περιπτώσεων θα στην αντικαταστησει.Ειχα και εγω πρόβλημα με Sandisk SD card στην φωτογραφική μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

Και να σου βγει μια κάρτα ελλατωματικη που ειναι απλα ενα πιθανοτικο θέμα,η εταιρία στην πλειονότητα τον περιπτώσεων θα στην αντικαταστησει.Ειχα και εγω πρόβλημα με Sandisk SD card στην φωτογραφική μηχανή.

 

Σαφεστατα.

Ομως παιζει ρολο απο που την εχεις αγορασει και το ειδος της πιθανης ταλαιπωριας που θα υποστεις μεχρι να κανεις την δουλεια σου. Παιζουμε ομως με τις πιθανοτητες που στην πλειοψηφια τους οφειλουν να ειναι πολυ μικρες.

 

Το beta tester βεβαια, δεν το ειπα για το θεμα της SD.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πριν 2 βδομάδες η κάρτα μου άρχισε να κανει κατι τρέλα στις φωτογραφίες.πχ αργουσε,λαγκαρε,δεν άνοιγε κτλ.μετα απο μια επανεκινηση την έβλεπε κανονικα.μετα παλι κολλαγε.ωσπου προχθές δεν την αναγνώριζε καθόλου.:(έβγαλα έβαλα μια 32 samsung και ολα μια χαρα.τωρα τι πρεπει να κανω με την 64 sandisc?την είχα πάρει απο amazon πριν κανενα 6 μήνο.αν παω στο Δαμκαλιδη θα μου την περάσει στην εγγύηση ;απο οσο ξέρω αυτές εχουν εφ όρου ζωής.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτό κι εμένα μου το κάνει μόνο όταν τραβάω βίντεο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...