Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αλλοι ειχαν προβλημα με αυτες τις καρτες ...δεν φταιει το s4 μην βγαζετε γρηγορα συμπερασματα.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν μου λειτουργεί η συντόμευση για screenshot? (home+power) Έχω την εργοστασιακή MDM.

 

Κρατα τα λιγο πατημενα μαζι και λειτουργει...

 

Μάλλον επειδή μιλάμε για Samsung, και όχι για iPhone!!

 

Σέρνουμε το χέρι στο κατακόρυφο από τα αριστερά προς τα δεξιά. SWIPE TO CAPTURE είναι η λειτουργία.

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή μιλάμε για Samsung, και όχι για iPhone!!

 

Σέρνουμε το χέρι στο κατακόρυφο από τα αριστερά προς τα δεξιά. SWIPE TO CAPTURE είναι η λειτουργία.

λειτουργει και με home + power button..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή μιλάμε για Samsung, και όχι για iPhone!!

 

Σέρνουμε το χέρι στο κατακόρυφο από τα αριστερά προς τα δεξιά. SWIPE TO CAPTURE είναι η λειτουργία.

Ok έγινε με Home+Power. Δεν βάζω τη λειτουργία με το χέρι για να μην τρώω πόρους.

Link to comment
Share on other sites

Ok έγινε με Home+Power. Δεν βάζω τη λειτουργία με το χέρι για να μην τρώω πόρους.

 

Συγνώμη, αλλά σε τηλέφωνο με 2 γίγα μνήμη και 1.89 επεξεργαστή, σκέφτεσαι για πόρους;

 

Προσωπικά το προτιμώ το swipe γιατί είπαμε! ΔΕΝ είναι Apple :) Μη μας κατηγορήσει μετά η αγαπητή αντίζηλος για patent infringements.. :P

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά σε τηλέφωνο με 2 γίγα μνήμη και 1.89 επεξεργαστή, σκέφτεσαι για πόρους;

 

Προσωπικά το προτιμώ το swipe γιατί είπαμε! ΔΕΝ είναι Apple :) Μη μας κατηγορήσει μετά η αγαπητή αντίζηλος για patent infringements.. :P

Εχμ για μπαταρία εννοώ. Όλο και θα τρώνε κι αυτά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως μπορώ να δω ποιά είναι η χώρα προέλευσης του κινητού;

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω τον τίτλο του θέματος, Galaxy S4 I9505.

Τα περί HTC και Sony αφαιρέθηκαν, παρακαλώ μείνετε εντός θέματος :!:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Καλησπέρα και καλορίζικο σε όσους το έχετε. Έχω ένα δίλημα. Θέλω να πάρω το S4 αλλά σκέφτομαι απο Γερμανία να φέρω το Ι9500. Εσείς τί προτείνετε; Δεν τρελένομαι τόσο για το 4G. Το έχει πάρει κάποιος το συγκεκριμένο εκτός του Ι9505 που έχουμε στην χώρα μας;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Ειμαι και εγω κατοχος του φοβερου και τρομερου κινητου S4, διακοπτοντας μια εξαετη παραδοση απο iphone.

Η αληθεια ειναι οτι με εχει αφησει αφωνο το κινητο με τις δυνατοτητες του, αλλα απο χθες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την εξυπνη παυση. Ενω στις αρχες λειτουργουσε κανονικα, απο χθες δεν λειτουργει. Εχω παει στις ρυθμισεις και ειναι ενεργοποιημενο, αλλα και παλι τιποτα.

 

 

Εχει κανεις καμια ιδεα πριν απευθυνθω στο τεχνικο τμημα της samsung;

 

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις ένα restart ?

 

Παιδιά. Καλησπέρα και καλορίζικο σε όσους το έχετε. Έχω ένα δίλημα. Θέλω να πάρω το S4 αλλά σκέφτομαι απο Γερμανία να φέρω το Ι9500. Εσείς τί προτείνετε; Δεν τρελένομαι τόσο για το 4G. Το έχει πάρει κάποιος το συγκεκριμένο εκτός του Ι9505 που έχουμε στην χώρα μας;

 

Στην Γερμανία που το βρήκες το I9500 ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω κανει δυο φορες αλλα και παλι τιποτα

 

Κανεις αλλος καμια ιδεα;

 

Μηπως το δοκιμάζεις σε video youtube?Αν ναι δεν δουλευει εκεί,μόνο στα βιντεάκια που ειναι τραβηγμένα απο την κάμερα η περασμένα στην μνημη του κινητού.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις ένα restart ?

 

 

 

Στην Γερμανία που το βρήκες το I9500 ?

 

Στο γερμανικό media markt και η ξαδέρφη μου με είπε σε ακόμη ένα μαγαζί το βρήκε στα 649 €

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Ειμαι και εγω κατοχος του φοβερου και τρομερου κινητου S4, διακοπτοντας μια εξαετη παραδοση απο iphone.

Η αληθεια ειναι οτι με εχει αφησει αφωνο το κινητο με τις δυνατοτητες του, αλλα απο χθες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την εξυπνη παυση. Ενω στις αρχες λειτουργουσε κανονικα, απο χθες δεν λειτουργει. Εχω παει στις ρυθμισεις και ειναι ενεργοποιημενο, αλλα και παλι τιποτα.

 

 

Εχει κανεις καμια ιδεα πριν απευθυνθω στο τεχνικο τμημα της samsung;

 

 

Ευχαριστω πολυ

 

καλος ηρθες φιλε στην παρεα!κατι που μπορει να φταει και δεν ξερω αν το εχεις τσεκαρει οταν δοκιμαζεις αυτο με την παυση πρεπει να εχει αρκετο φως στο δωματιο..το λεω αυτο γιατι και σε εμενα σε χαμηλο φωτισμο δεν πιανει!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το δοκιμάζεις σε video youtube?Αν ναι δεν δουλευει εκεί,μόνο στα βιντεάκια που ειναι τραβηγμένα απο την κάμερα η περασμένα στην μνημη του κινητού.:)

 

δουλευει κανονικα και στο youtube.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό media markt και η ξαδέρφη μου με είπε σε ακόμη ένα μαγαζί το βρήκε στα 649 €

 

Στο γερμανικο mediamarkt εχουν μονο το i9505 .Το Ι9500 δεν το εχω βρει πουθενα. Εκτος απο εδω

http://www.handy-deutschland.de/samsung-galaxy-s4-i9500-datenblatt.html#daten

 

Αλλα δεν ειναι σιγουρο .Αν οντως το εχεις βρει καπου πες μου ,γιατι στο Μοναχο που ειμαι εγω δεν το εχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΕ SAMSUNG s4 να γραψω μηνυμα με Τ9 με 3X4 keyboard και οταν γραφω μια λεξη πρεπει να πατήσω δυο φορεσ κενο να προχωρησω στην επομενη . . . . . . ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ τι φταίει . . ? ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, μετα απο μια σειρα iphone (3gs,4,4s,5) ηρθα κι εγω στο club της samsung.

Επι τη ευκαιρια πως κανουμε print screen στην οθονη του s4?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, μετα απο μια σειρα iphone (3gs,4,4s,5) ηρθα κι εγω στο club της samsung.

Επι τη ευκαιρια πως κανουμε print screen στην οθονη του s4?

Πατάς ταυτόχρονα Home+Power

Εναλλακτικά μέσα από το μενού, ενεργοποιείς τη λειτουργία swipe to capture

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, μετα απο μια σειρα iphone (3gs,4,4s,5) ηρθα κι εγω στο club της samsung.

Επι τη ευκαιρια πως κανουμε print screen στην οθονη του s4?

 

Καλώς ήρθες και πίστεψε με δεν θα το μετανοιώσεις .Τα κάνει όλα πολύ ποιο εύκολα χωρίς να χρειάζεσαι χίλια καλούδια να του έχεις πάνω του αφού τα έχει όλα στάνταρ.

 

Καλή συνέχεια και την καλημέρα μου σε όλους και όλες από την όμορφη Ρόδο..;-)

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και πίστεψε με δεν θα το μετανοιώσεις .Τα κάνει όλα πολύ ποιο εύκολα χωρίς να χρειάζεσαι χίλια καλούδια να του έχεις πάνω του αφού τα έχει όλα στάνταρ.

 

Καλή συνέχεια και την καλημέρα μου σε όλους και όλες από την όμορφη Ρόδο..;-)

Σ'ευχαριστω πολυ, κι εγω το ελπιζω.

Να ρωτησω και κατι ακομα, πως διαγραφουμε εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ, κι εγω το ελπιζω.

Να ρωτησω και κατι ακομα, πως διαγραφουμε εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει?

 

Αν έχεις launcher είναι ποιο εύκολο πατάς παρατεταμένα πάνω και διαλέγεις τι θες να την κάνεις την εφαρμογή αλλιώς όπως είσαι μέσα στο menu απλά κρατάς παρατεταμένα και μετά πιάνεις την εφαρμογή και τη σύρεις απλά στο (χ) .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ, κι εγω το ελπιζω.

Να ρωτησω και κατι ακομα, πως διαγραφουμε εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει?

 

Πατάς το αρίστερό πλήκτρο και πάς στις διαχείριση εφαρμογών,βρίσκεις αυτήν που θές,την ανοίγεις και σου έχει επιλογές για διαγραφή δεδομένων,εκκαθαρισή προσωρινής μνήμης,αναγκαστική διακοπή και απεγκατασταση εφαρμογής.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω μια χαζομαρα που βρηκα στον tw (μπορει να εχει αναφερθει αλλα δεν ειχα παιξει μαζι του).Οταν δημιουργεις φακελο μεσα στο application drawer,για να τον διαγραψεις το φακελο πρεπει να πατησεις menu (αριστερο κουμπι) edit διαγραφη του φακελου και μετα save.Αν το πεταξετε απευθειας στο καδο θα κανετε μια τρυπα στο νερο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...