Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους...μια ερωτηση σε ένα θεμα που προεκυψε προσφατα...Όταν καλεις με το κντ και το βαζεις στο αυτι σου πχ ενεργοποιείται ο σενσορας και σβηνει η οθονη, όταν αντιστοιχα το απομακρύνεις από το αυτό ξανα-ενεργοποιειται...Εμενα λοιπον πλεον η οθονη σβηνει αλλα δεν επανέρχεται παρα μονο αν πατησω το κεντρικο πληκτρο...ξερεις μηπως κανεις τπτ?καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Θέλει συγκεκριμένη σειρά πατηματος των τριών κουμπιών, για να μπει σε recovery ;

 

Κρατάς πατημένα τα vol up, κεντρικό κουμπί, power ταυτόχρονα και τα αφήνεις όλα μαζί μόλις δεις τα μπλε γράμματα πάνω αριστερά :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδες..το κινητο ανεβαζει θερμοκρασια αποτομα στο τεταρτο που το χρησιμοποιω σε βαθμο που λες οτι καιει.συν οτι πεφτει η μπαταρια πολυ πολυ αποτομα!γνωριζει κανεις κατι;αυτο μου το κανει κανα 20ημερο

 

 

μόνο 2 πράγματα μου έρχονται:

 

1) να έβαλες καμιά περίεργη εφαρμογή που τρέχει φουλ στο παρασκήνιο

και

2) να έχεις ελαττωματική μπαταρία (σύνηθες στο μοντέλο μας )

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένα τα vol up, κεντρικό κουμπί, power ταυτόχρονα και τα αφήνεις όλα μαζί μόλις δεις τα μπλε γράμματα πάνω αριστερά :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

μόνο 2 πράγματα μου έρχονται:

 

1) να έβαλες καμιά περίεργη εφαρμογή που τρέχει φουλ στο παρασκήνιο

και

2) να έχεις ελαττωματική μπαταρία (σύνηθες στο μοντέλο μας )

 

κανε εργοστασιακες ρυθμησεις μπας και δεν εχει κατσει κατι καλα φιλε μου και δεν μετα

Link to comment
Share on other sites

τελευταια μου κανει κατι περιεργα..απο standby μεσα στην τσεπη,ξεκλειδωνω και βλεπω καθολου ή μια γραμμη σημα.

εαν πατησω να κανω κληση,μπρααααααφ και τιγκα στο σημα.σπανιως απο τσεπη να το ξεκλειδωσω και να εχω φουλ σημα.

επισης τρωει καποια σκαλωματα απο το πουθενα.πατας και δεν ακουει αμεσα αλλα μετα απο 4- 5 δευτερα.

ειδα την θερμοκρασια εκεινη την ωρα των σκαλωματων και ειχε 30 βαθμους.

να κανω ενα wipe reset..?

Link to comment
Share on other sites

τελευταια μου κανει κατι περιεργα..απο standby μεσα στην τσεπη,ξεκλειδωνω και βλεπω καθολου ή μια γραμμη σημα.

εαν πατησω να κανω κληση,μπρααααααφ και τιγκα στο σημα.σπανιως απο τσεπη να το ξεκλειδωσω και να εχω φουλ σημα.

επισης τρωει καποια σκαλωματα απο το πουθενα.πατας και δεν ακουει αμεσα αλλα μετα απο 4- 5 δευτερα.

ειδα την θερμοκρασια εκεινη την ωρα των σκαλωματων και ειχε 30 βαθμους.

να κανω ενα wipe reset..?

 

γεια κανε wipe reset και δες το αλλα ενταξει το σημα κανει καμια φορα τετοια κουφα

Link to comment
Share on other sites

cosmote ειμαι και ποτε δεν ειχα προβλημα.

το περιεργο ειναι,οτι απο 0 ή μια γραμμη σημα σε standby κατασταση,με το που κανω κλεισει,ανεβαινει στο φουλ ή τελος παντων ανεβαινει αρκετα.

εινα καποιο συστημα εξοικονομησης του τηλεφωνου?

κατσε να δω τωρα που εκανα wr πως θα παει.

ασε τωρα τα περναει ολα απο την αρχη και ειναι μανουρα...

Link to comment
Share on other sites

cosmote ειμαι και ποτε δεν ειχα προβλημα.

το περιεργο ειναι,οτι απο 0 ή μια γραμμη σημα σε standby κατασταση,με το που κανω κλεισει,ανεβαινει στο φουλ ή τελος παντων ανεβαινει αρκετα.

εινα καποιο συστημα εξοικονομησης του τηλεφωνου?

κατσε να δω τωρα που εκανα wr πως θα παει.

ασε τωρα τα περναει ολα απο την αρχη και ειναι μανουρα...

 

Δεν νομιζω να ειναι καποιο συστημα εξοικονομησης κατι αλλο γινεται. Ποσο καιρο το εχεις το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

3 μηνες..λες να εχω κανα θεμα?

εν`τω μεταξυ μετα το wr η φωτο αυτου που με καλει ειναι μικρη.

 

Εγω θα ελεγα να κανεις ενα factory reset εργοστασιακες ρυθμησεις μπας και στρωση φιλε μου αυτο κανε και μπορει να φτιαξει πιστευω

Link to comment
Share on other sites

κατσε να δω πως θα παει μετα το wr και εαν δεν παρει μπρος,θα κανω και μια επαναφορα.

ευχαριστω πολυ..:)

Link to comment
Share on other sites

κατσε να δω πως θα παει μετα το wr και εαν δεν παρει μπρος,θα κανω και μια επαναφορα.

ευχαριστω πολυ..:)

 

Οκ για βαλε και αλλη καρτα αλλης εταιριας να δεις ετσι απο περιεργεια βρε παιδακι μου κανε μερικα τεστ δεν χανεις τιποτα και το βλεπεις. Πιστευω θα φτιαξει εαν ειταν θα το εκανε απο την αρχη που το πηρεςς αλλα δεν ξερεις καμια φορα κιολας

Link to comment
Share on other sites

τελευταια μου κανει κατι περιεργα..απο standby μεσα στην τσεπη,ξεκλειδωνω και βλεπω καθολου ή μια γραμμη σημα.

εαν πατησω να κανω κληση,μπρααααααφ και τιγκα στο σημα.σπανιως απο τσεπη να το ξεκλειδωσω και να εχω φουλ σημα.

επισης τρωει καποια σκαλωματα απο το πουθενα.πατας και δεν ακουει αμεσα αλλα μετα απο 4- 5 δευτερα.

ειδα την θερμοκρασια εκεινη την ωρα των σκαλωματων και ειχε 30 βαθμους.

να κανω ενα wipe reset..?

 

 

 

Ετσι οπως τα λες μου δινεις την εντυπωση οτι εισαι σε 4g με αδυναμο σημα και μολις κανεις μια κληση σε γυρναει σε 3g για την κληση και σε παει και σε αλλο σταθμο πολυ κοντιτερα σε σενα που ομως δεν εχει 4g. Απολυτα φυσιολογικο μου ακουγεται.

Εχεις προφανως ενεργοποιήσει το 4g(lte);

Κανε το εξης:

Απο τις ρυθμίσεις γυρνα το να βλεπει μονο 3g/2g δίκτυα και δες αν θα στο ξανακανει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

γενικως σκαλωνε/παγωνε τελευταια το τηλεφωνο.απλα σκεφτομουν το wr γιατι μετα ηξερα τι με περιμενει για να το ξανα-στησω...:cry:

το παρακολουθω παντως και ενημερωνω-να`σαι καλα..:cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο auto το εχω.το αφηνω ως εχει και μετα δοκιμαζω να κλεισω το lte.thx..:D

 

οι φωτο οταν με καλουν γιατι μικρυναν...?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

γενικως σκαλωνε/παγωνε τελευταια το τηλεφωνο.απλα σκεφτομουν το wr γιατι μετα ηξερα τι με περιμενει για να το ξανα-στησω...:cry:

το παρακολουθω παντως και ενημερωνω-να`σαι καλα..:cool:

 

Εργοστασιακες ρυθμησεις πιστευω και θα στρωσει μονο ετσιι κατι μπορει να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Αλλο τα κολλήματα και αλλο αυτο με το σημα που λες.

Πολυ απλα μπορει να μπηκε 4g σε καποιον σταθμο σχετικα κοντα σου (εξου και το χαμηλο σημα) και επειδη το εχεις ελεύθερο σε γυρναει σ' αυτον, φευγοντας απο καποιον αλλο σταθμο, κοντινοτερο σε σενα, που δεν εχει ομως 4g.

Επειδη ομως μεσω 4g δεν κανεις κλήσεις, ειναι μονον για data, με το που κανεις κληση σε ξαναγυρναει πισω στον κοντινοτερο σε σενα σταθμο.

Γι' αυτο βλεπεις τα πανω/κατω στο σημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αλλο τα κολλήματα και αλλο αυτο με το σημα που λες.

Πολυ απλα μπορει να μπηκε 4g σε καποιον σταθμο σχετικα κοντα σου (εξου και το χαμηλο σημα) και επειδη το εχεις ελεύθερο σε γυρναει σ' αυτον, φευγοντας απο καποιον αλλο σταθμο, κοντινοτερο σε σενα, που δεν εχει ομως 4g.

Επειδη ομως μεσω 4g δεν κανεις κλήσεις, ειναι μονον για data, με το που κανεις κληση σε ξαναγυρναει πισω στον κοντινοτερο σε σενα σταθμο.

Γι' αυτο βλεπεις τα πανω/κατω στο σημα.

 

Μπορει,εχεις,δικιο,φιλε μου με αυτην την περιπτοσει

Link to comment
Share on other sites

οντως παιδια-τωρα που το λετε θυμηθηκα..

στην αρχη που το πηρα,δεν το ειχα παρατηρησει,για δεν ειχα κανει συνδεση ιντερνετ,οποτε το ειχα μονο 3G.

αργοτερα που εκανα ιντερνετ πακετο,το γυρισα μονιμα στο auto..γι`αυτο και μου φανηκε παραξενο..

αυτο με τις φωτο αυτου που με καλει μπορειτε να μου πειτε τι αλλαξε μετα το wr..?

Link to comment
Share on other sites

οντως παιδια-τωρα που το λετε θυμηθηκα..

στην αρχη που το πηρα,δεν το ειχα παρατηρησει,για δεν ειχα κανει συνδεση ιντερνετ,οποτε το ειχα μονο 3G.

αργοτερα που εκανα ιντερνετ πακετο,το γυρισα μονιμα στο auto..γι`αυτο και μου φανηκε παραξενο..

αυτο με τις φωτο αυτου που με καλει μπορειτε να μου πειτε τι αλλαξε μετα το wr..?

 

Ξαναβαλε την φωτο που ειχες παλι απο την αρχη και θα φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

σωστος..-εφτιαξε...:D

 

 

******

 

φαινεται οτι τελικα η περιεργη συμπεριφορα του σηματος ηταν λογω 4g.

τωρα το εχω στην επιλογη μονο gsm και φαινεται οτι εστρωσε.

επισης μετα το wr,σταματησε να κολλαει και παει πολυ ομαλα.

Thx παιδια..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

σωστος..-εφτιαξε...:D

 

 

******

 

φαινεται οτι τελικα η περιεργη συμπεριφορα του σηματος ηταν λογω 4g.

τωρα το εχω στην επιλογη μονο gsm και φαινεται οτι εστρωσε.

επισης μετα το wr,σταματησε να κολλαει και παει πολυ ομαλα.

Thx παιδια..

ολα καλα λοιπον οτι θες μπορουμε να βοηθουσε με καλοδουλευτωωωωωω χιχιχιχιχιχ:):)

Link to comment
Share on other sites

το παρακολουθω και οτι ειναι σας λεω..

να`σαι καλα,,:D

 

Ωραιος! :cool:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...