Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.. Διαβαζα οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις του s4 με διαφορετικους επεξεργαστες αν δε κανω λαθος. Το ενα απο τα 2 βγαζει καλυτερες φωτογραφιες. Βοηθηστε με διοτι ειμαι υποψηφιος αγοραστης. Επισης γιατι στη βονταφον εχει 700 ευρω κ στο Kaizer εχει 470?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας.. Διαβαζα οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις του s4 με διαφορετικους επεξεργαστες αν δε κανω λαθος. Το ενα απο τα 2 βγαζει καλυτερες φωτογραφιες. Βοηθηστε με διοτι ειμαι υποψηφιος αγοραστης. Επισης γιατι στη βονταφον εχει 700 ευρω κ στο Kaizer εχει 470?

 

Είναι το 9500 και το 9505. Το πρώτο δεν πωλείται στην Ευρώπη άρα δεν έχει εγγύηση. Βγάζει καλύτερες φωτογραφίες αλλά μια χαρά είναι και του 9505. Το kaizer πουλά κινητά ευρωπαϊκής εισαγωγής και τα πουλάει φτηνότερα γιατί και το δικό του κόστος ειναι χαμηλότερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν νέος κάτοχος κι εγώ, να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο widget που να δείχνει τη θερμοκρασία της μπαταρίας; Οχι του αισθητήρα για την εξωτερική θερμοκρασία (αυτό βρήκα μόνο)... Εχω και το notification toggles και παρόλο που εχει μια ρύθμιση για εμφάνιση θερμοκρασίας, δεν βγάζει τίποτα...
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

το elixir2 widget δοκιμασε εχει πολυ πραμα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το elixir2 widget δοκιμασε εχει πολυ πραμα

 

Αν σου πω ότι το κατέβασα στην αρχή, το έβαλα αλλά δεν κατάλαβα και πολλά στα βιαστικά που το είδα και το έβγαλα...υπόθεση ότι ήθελε και το elixir 2 και το απεγκατεστησα. Κάτι πιο απλό?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω οτι για εφαρμογές συζητάμε στο σωστο θέμα :!:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν νέος κάτοχος κι εγώ, να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο widget που να δείχνει τη θερμοκρασία της μπαταρίας; Οχι του αισθητήρα για την εξωτερική θερμοκρασία (αυτό βρήκα μόνο)... Εχω και το notification toggles και παρόλο που εχει μια ρύθμιση για εμφάνιση θερμοκρασίας, δεν βγάζει τίποτα...

 

Στον dialer *#0*#>στο menu που βγαζει επιλεγουμε sensors>στο επομενο κατω thermistor>και βλεπουμε τις θερμοκρασιες

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να είναι πολύ laggy το κινητό μου.κάνω ζουμ σε μια φωτογραφία που έβγαλα και αργεί παράλογα ειδικά άμα κάνω ζουμ ιν ουτ γρήγορα κολλάει για αρκετή ώρα,επίσης και όταν πάω να γράψω γρήγορα μήνυμα αργεί να εμφανίσει τα γράμματα.Έχω κάνει full wipe restore και πάλι τα ίδια.

 

Καμία ιδέα ?

 

Το 70% των εφαρμογών μου είναι αγορασμένες και δεν έχω κάποια "περίεργη "

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα στην παρέα. Είμαι και εγώ κάτοχος του σ4 απο χθές. Το αγόρασα απο ενα ηλεκτρονικό κατάστημα απο το skroutz και μεσα σε μια μερα...boom...σπιτι μου. Όμως οταν άνοιξα την συσκευή είδα κάτι στην οθόνη που δεν μου άρεσε καθόλου. Νόμιζα οτι ήταν καμένα pixels σήμερα βέβαια που το είδα στον ήλιο ΄τχει ένα σημαδάκι πάνω στην οθόνη ακόμα και όταν είναι κλειστό... κάτι σαν δάκρυ αλλα απο την εσωτερική μερια της οθόνης. Το κατάστημα έκλεισε σήμερα για διακοπές οποτε δεν πρόλαβα να τους ρωτήσω τι και πώς. Ξέρει κανεις τι γίνεται με την εγγυησή του s4? Καλήπτεται απο την ελληνική αντιπροσωπία; είδα στο kies οτι χώρα προέλευσης του κινητού ειναι η Γερμανία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα δικαιουσε αντικατασταση εντος 7 ημερων αλλα τωρα που εκλεισε το μαγαζι δεν ξερω τι γινεται...

Πηγαινε μια βολτα η' παρε τηλεφωνο την smartec στο Χαιδαρι και ρωτα τους.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν νέος κάτοχος κι εγώ, να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο widget που να δείχνει τη θερμοκρασία της μπαταρίας; Οχι του αισθητήρα για την εξωτερική θερμοκρασία (αυτό βρήκα μόνο)... Εχω και το notification toggles και παρόλο που εχει μια ρύθμιση για εμφάνιση θερμοκρασίας, δεν βγάζει τίποτα...

 

Το elixir2 έχει όντως τα πάντα. Για την εξωτερική θερμοκρασία ποιόν χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσες μέρες μου πετάει στα καλά καθούμενα ,είτε είμαι στην κεντρική επιφάνεια εργασίας είτε στο menu ρυθμίσεων ένα pop up παράθυρο με διαφημίσεις. Προσπαθώ να εντοπίσω από ποια εφαρμογη είναι αλλά τίποτα . ούτε στις πρόσφατες εφαρμογές μου εμφανίζει κάτι ύποπτο ούτε στις εφαρμογές που τρέχουν. Ξέρει κανείς κάποιο άλλο τρόπο να την εντοπίσω.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσες μέρες μου πετάει στα καλά καθούμενα ,είτε είμαι στην κεντρική επιφάνεια εργασίας είτε στο menu ρυθμίσεων ένα pop up παράθυρο με διαφημίσεις. Προσπαθώ να εντοπίσω από ποια εφαρμογη είναι αλλά τίποτα . ούτε στις πρόσφατες εφαρμογές μου εμφανίζει κάτι ύποπτο ούτε στις εφαρμογές που τρέχουν. Ξέρει κανείς κάποιο άλλο τρόπο να την εντοπίσω.

 

Και μένα το ίδιο φίλε. Σβήνω εφαρμογές σιγά σιγά μήπως βρώ ποια το κάνει. Τώρα έσβησα μια που βλέπεις τη θέση των καραβιων μήπως ήταν αυτή

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσες μέρες μου πετάει στα καλά καθούμενα ,είτε είμαι στην κεντρική επιφάνεια εργασίας είτε στο menu ρυθμίσεων ένα pop up παράθυρο με διαφημίσεις. Προσπαθώ να εντοπίσω από ποια εφαρμογη είναι αλλά τίποτα . ούτε στις πρόσφατες εφαρμογές μου εμφανίζει κάτι ύποπτο ούτε στις εφαρμογές που τρέχουν. Ξέρει κανείς κάποιο άλλο τρόπο να την εντοπίσω.

 

Πατώντας παρατεταμένα στο notification που εμφανίζεται θα σου δείξει ποια εφαρμογή ευθύνεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας παρατεταμένα στο notification που εμφανίζεται θα σου δείξει ποια εφαρμογή ευθύνεται .

 

Δεν είναι ειδοποίηση φίλε. Στις ειδοποιήσεις γίνεται αυτό που λες στο notification bar. Αυτές τις δείχνει στη μέση της οθόνης. Αν πατήσεις πάνω είτε στιγμιαία είτε συνεχόμενα σε βάζει στο play store για να κατεβάσεις την εφαρμογή - παιχνίδι

 

Ορίστε και σε φωτογραφία

http://db.tt/cVXJIjMN

 

Το air push detector δεν βρήκε κάτι πάντως

Edited by salmp7
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ειδοποίηση φίλε. Στις ειδοποιήσεις γίνεται αυτό που λες στο notification bar. Αυτές τις δείχνει στη μέση της οθόνης. Αν πατήσεις πάνω είτε στιγμιαία είτε συνεχόμενα σε βάζει στο play store για να κατεβάσεις την εφαρμογή - παιχνίδι

 

Ορίστε και σε φωτογραφία

http://db.tt/cVXJIjMN

Τότε ,είτε χρησημοποιεις το adfree αν εισαι root και τέλος οι διαφημίσεις ,είτε κατεβάζεις κάποιο πρόγραμμα από το play ( π.χ AirPush Detector )για να σου δείξει ποια εφαρμογή είναι υπεύθυνη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα παιδια

μια ερωτηση και απο εμενα αν και δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος ...

υπαρχει καποιος που να εχει αλαξει το data.zip kastel απο το igo για να το κανει να δουλεψει στην αναλυση του ς4?

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Το elixir2 έχει όντως τα πάντα. Για την εξωτερική θερμοκρασία ποιόν χρησιμοποιείς?

 

Το ambient temperature galaxy s4. Δείχνει πίεση, υγρασία, min και max θερμοκρασία. Απλά το widget δείχνει μόνο θερμοκρασία...

 

Δεν είναι ειδοποίηση φίλε. Στις ειδοποιήσεις γίνεται αυτό που λες στο notification bar. Αυτές τις δείχνει στη μέση της οθόνης. Αν πατήσεις πάνω είτε στιγμιαία είτε συνεχόμενα σε βάζει στο play store για να κατεβάσεις την εφαρμογή - παιχνίδι

 

Ορίστε και σε φωτογραφία

http://db.tt/cVXJIjMN

 

Το air push detector δεν βρήκε κάτι πάντως

 

Μήπως έχεις το cut the rope? δες αν το βγάλεις κι εξαφανιστεί

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos σήμερα ξαφνικά και ενώ λειτουργούσε κανονικά το τηλέφωνο! Ξαφνικά δείχνει οτι δεν έχει σήμα...(δεν δέχεται ούτε κάνει κλήσεις) Το έκλεισα και το ξανά άνοιξα και δεν διαβάζει την σιμ! ολες οι άλλες οι λειτουργίες λειτουργούν κανονικά! Το κινητό είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και φοράει την Ι9505 XXUBMGA.
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε τη μπαταρια για κανα 3λεπτο φιλε και ξαναβαλτην....μηπως πατησες τη λειτουργια πτησης??

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμάζω τώρα!! Μήπως κάηκε τίποτα σκέφτομαι από τη ζέστη... Το έχω και σε θηκη... Γιατι ενω νωρίς το απόγευμα έκανα κλήση κανονικά και μετά συνειδητοποίησα ότι είναι νεκρό!

 

Το δοκίμασα να βγάλω την μπαταρία για 10 λεπτά και τίποτα... Ούτε σε λειτουργία πτήσης μπήκε καταλάθος! Δεν μπορώ να καταλάβω... καμία άλλη ιδέα?

 

:!:Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και άλλη κάρτα , ούτε με άλλη κάρτα δουλεύει!! και η κάρτα μου δουλεύει κανονικά σε άλλη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Πας για σμαρτεκ τοτε.Μην ασχοληθείς αλλο.Σε μια ωρίτσα θα έχεις τελειώσει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...