Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

I9505_XXUBMGA_WiFi_FIX.tar αυτο ειναι το αρχειο.

 

Αφου ειναι .tar το περνας απο odin..

Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα tar καταλαθως rar ειναι..:X:X:X:X:X:X

 

Αν ανοιξεις το rar μεσα εχει το tar. md5 αρχειο που πρεπει να περασεις με odin ή mobile odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

:blink

Αν ανοιξεις το rar μεσα εχει το tar αρχειο που πρεπει να περασεις με odin ή mobile odin .

 

:blink::blink::blink: πως ? :worry::O:O:O

[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιξεις το rar μεσα εχει το tar αρχειο που πρεπει να περασεις με odin ή mobile odin .

Παιδιά έτσι είναι μόλις το έκανα, μόλις πέρασα την ρομ.. Είναι αρχείο rar κι έχει μέσα το tar. Αν το περάσεις από pc Odin βάζεις phone κι όχι pda.. Αυτά, μετά δουλεύει το wifi (κουλό πάντως)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία του Android Revolution από Mike1986 αλλά βλέπω ότι στηρίζεται στο προηγούμενο fw MF8 κι όχι στην MGA!! Μπορώ να πω ότι η ξενερα έχει χτυπήσει κόκκινο αφού εννοείται ότι θα ήταν πάνω σε MGA!!
Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη χτες το απογευμα 2 restart στα καπακια με wannam.

Σε σκεφτομουνα!! Χαχα.

Και μαλιστα στο 1 που το παρατηρησα ειχε τα μπλε γραμματα να μπει recovery και καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την Echoe rom v1.3.1 και θα με θυμηθείτε...και η Luciferia σας το είχε πεί σε προηγούμενο πόστ :D
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την Echoe rom v1.3.1 και θα με θυμηθείτε...και η Luciferia σας το είχε πεί σε προηγούμενο πόστ :D

Πες μου γιατί και θα την βάλω :p

Είμαι διακοπές αυτές τις μέρες και έχω ευχέρεια να φλασαρω lol

Link to comment
Share on other sites

Πες μου γιατί και θα την βάλω :p

Είμαι διακοπές αυτές τις μέρες και έχω ευχέρεια να φλασαρω lol

 

Δεν έχω ούτε ένα fc είναι απίστευτα smooth και Ελληνική (Κύπρο) με πολύ καλό κέρνελ ausdim επίσης Έλληνας.....και πάει σφεντόνα :lol:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ούτε ένα fc είναι απίστευτα smooth και Ελληνική (Κύπρο) με πολύ καλό κέρνελ ausdim επίσης Έλληνας.....και πάει σφεντόνα :lol:

 

Το "απίστευτα smooth" πρέπει να το λέμε μετά από μια εβδομάδα και όχι τις πρώτες ώρες/μέρες κι ενώ έχουμε κάνει καθαρή εγκατάσταση. ....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεχρι τωρα εχω μεινει με foxhound χωρις κανενα προβλημα ποτε,ισως τεσταρω την echo εφοσον ακουω καλα λογια και απο xda

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το "απίστευτα smooth" πρέπει να το λέμε μετά από μια εβδομάδα και όχι τις πρώτες ώρες/μέρες κι ενώ έχουμε κάνει καθαρή εγκατάσταση. ....

 

Ήμουν με 1.3 μέρες τώρα απλά από προχθές πέρασα την 1.3.1 η οποία έχει κάποιες μικρές βελτιώσεις.

Είμαι χρόνια με Android και το γνωρίζω αυτό που λες για αυτό δεν θα με δεις και συχνά να μιλάω για custom rom.

Αλλά όταν κάποιες είναι πολύ καλές πρέπει να λέγονται.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω μια εβδομαδα την 1.3.1 και ειμαι υπερευχαριστημενος.Ουτε ενα FC και καθολου lag.Αυτο που με ενοχλει ειναι οτι μετα απο καθε επανεκκινηση μου ζηταει ποιο launcher να εκτελεσει και ενω παταω τον NOVA στο επομενο REBOOT παλι τ ιδια...

:mad:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και επαυξάνω με τη Ρεβέκκα...δοκιμάστε την!!!

δεν έχω κανένα ΜΑ κανένα fc...είναι κρύο σαν πάγος (βασικό αυτό...αλλά έτσι και αλλιώς βασίζεται σε MGA,αλλά και ο kernel έχει να κάνει)

κανένα lag και η μπαταρία είναι απλά σούπερ,για τα δικά μου δεδομένα...

και εγω την έχω καμιά βδομάδα τώρα με καθαρή εγκατάσταση....πετώντας πάει :)

Επίσης είναι το μόνο thread στο xda που παρακολουθώ,στο οποίο η ατμόσφαιρα είναι φιλικότατη και η βοήθεια και υποστήριξη που προσφέρει ο ένας στον άλλο είναι υποδειγματική!

@elthis και @efthimis31 κάντε ένα δοκιμαστικό,θα μας θυμηθείτε :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Georgelaros :Τσεκαρεις και το always κατω απο το nova οταν το επιλεγεις? Αλλιως κανε ενα clear defaults και δοκιμασε παλι

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω το s4 ελληνικο και θελω μεσω Kies να το αναβαθμισω απο mdm σε mga.Οταν κανει ολη την προετοιμασια και φτανει η μπαρα που εμφανιζεται την 2η φορα(που κανει πολυ ωρα να παει 100%) και τελειωνει 100% απο εκει μετα το κινητο μπαινει μονο του σε download mode και μετα απο 3 λεπτα το kies μου λεει οτι απετυχε η αναβαθμιση!!Γνωριζει κανεις γτ το κανει αυτο;Και τι πρεπει να κανω; Edited by cupraman21
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και επαυξάνω με τη Ρεβέκκα...δοκιμάστε την!!!

δεν έχω κανένα ΜΑ κανένα fc...είναι κρύο σαν πάγος (βασικό αυτό...αλλά έτσι και αλλιώς βασίζεται σε MGA,αλλά και ο kernel έχει να κάνει)

κανένα lag και η μπαταρία είναι απλά σούπερ,για τα δικά μου δεδομένα...

και εγω την έχω καμιά βδομάδα τώρα με καθαρή εγκατάσταση....πετώντας πάει :)

Επίσης είναι το μόνο thread στο xda που παρακολουθώ,στο οποίο η ατμόσφαιρα είναι φιλικότατη και η βοήθεια και υποστήριξη που προσφέρει ο ένας στον άλλο είναι υποδειγματική!

@elthis και @efthimis31 κάντε ένα δοκιμαστικό,θα μας θυμηθείτε :p

Αγαπητή μου εγώ την πέρασα ήδη και θα σας πω αργότερα πως πάει.. Θερμοκρασία το έχεις παρακολουθησει ή απλά δια της αφής? Γενικά η MGA έχει αφήσει πολύ καλά δείγματα και στον τομέα αυτό. Να δούμε και τον κερνελ λοιπόν ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή μου εγώ την πέρασα ήδη και θα σας πω αργότερα πως πάει.. Θερμοκρασία το έχεις παρακολουθησει ή απλά δια της αφής? Γενικά η MGA έχει αφήσει πολύ καλά δείγματα και στον τομέα αυτό. Να δούμε και τον κερνελ λοιπόν ;)

αυτή τη φορά δεν χρειάστηκε να παρακολουθήσω θερμοκρασία,γιατί δεν χρειάζεται :)

όταν πριν έκανα ένα απλό σερφάρισμα και το τηλεφωνάκι άρχιζε να ανεβάζει έτσι απλά ή δεν συζητάω για όταν έπαιρνα κάνα backup,άσε,δράμα η υπόθεση...

από MF8 και μετά άρχισε να στρώνει κάπως και τώρα με MGA απλά δεν ζεσταίνεται...ούτε με foxhound που είχα μέχρι πρότινως (με Adam Kernel όμως,με τον KT ζεματούσε) και πόσο μάλλον τώρα με την Echoe :)

Αναμένω εντυπώσεις...

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω το s4 ελληνικο και θελω μεσω Kies να το αναβαθμισω απο mdm σε mga.Οταν κανει ολη την προετοιμασια και φτανει η μπαρα που εμφανιζεται την 2η φορα(που κανει πολυ ωρα να παει 100%) και τελειωνει 100% απο εκει μετα το κινητο μπαινει μονο του σε download mode και μετα απο 3 λεπτα το kies μου λεει οτι απετυχε η αναβαθμιση!!Γνωριζει κανεις γτ το κανει αυτο;Και τι πρεπει να κανω;

 

Πέρασε το με odin ,γρήγορα και χωρίς προβλήματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και επαυξάνω με τη Ρεβέκκα...δοκιμάστε την!!!

δεν έχω κανένα ΜΑ κανένα fc...είναι κρύο σαν πάγος (βασικό αυτό...αλλά έτσι και αλλιώς βασίζεται σε MGA,αλλά και ο kernel έχει να κάνει)

κανένα lag και η μπαταρία είναι απλά σούπερ,για τα δικά μου δεδομένα...

και εγω την έχω καμιά βδομάδα τώρα με καθαρή εγκατάσταση....πετώντας πάει :)

Επίσης είναι το μόνο thread στο xda που παρακολουθώ,στο οποίο η ατμόσφαιρα είναι φιλικότατη και η βοήθεια και υποστήριξη που προσφέρει ο ένας στον άλλο είναι υποδειγματική!

@elthis και @efthimis31 κάντε ένα δοκιμαστικό,θα μας θυμηθείτε :p

 

Την πέρασα σήμερα το πρωί (αφού μου κινήσατε την περιέργεια εχθές) με καθαρή εγκατάσταση βέβαια.

Να πω την αλήθεια σε ταχύτητα και θερμοκρασία είναι στα ίδια επίπεδα με την Wanam και την BobCat που είχα δοκιμάσει.

Όμως μου αρέσει πολύ το ViPER4Android FX που έχει ενσωματώσει στη ρομ. Για εμένα είναι άκρως απαραίτητο για την ακρόαση μουσικής! Δεν είχα κανένα Fc αλλά μου έκανε και αυτή όπως και οι άλλες δύο Custom την πρώτη μέρα ένα πάγωμα της οθόνης (σβηστή) που χρειάστηκε να βγάλω την μπαταρία για να ανοίξει.

Εγώ προσωπικά θα την κρατήσω μιας και εκτός του ότι έχει ελληνική υποστήριξη είναι ντυμένη οπτικοακουστικά απο τους αγαπημένους Pink Floyd.:)

 

Είμαστε στην Ummagumma λοιπόν...ελπίζω μόνο μην φτάσουμε στην "Another brick in the wall" και το τουβλιάσουμε το τηλέφωνο...:p

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη εαν εχει ηδη απαντηθει αλλα μηπως μπορειτε να μου πειτε αν χανω την εγγυηση ενεργοποιωντας το Development Mode/Options;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη εαν εχει ηδη απαντηθει αλλα μηπως μπορειτε να μου πειτε αν χανω την εγγυηση ενεργοποιωντας το Development Mode/Options;

 

Όχι φίλε μου. ..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...