Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξαναπερασε με odin το filmware..πατησε #1234# κ πες μου τι σου βγαζει?

 

δεν περασα τιποτα ακομη περιμενω

India ειναι το δικο μου αν δεν κανω λαθος αλλα πιο απο τα 2 version?

 

AP: I9500XXUFNB3

CP: I9500DDUFNA4

CSC: I9500DDFNB3

Edited by Andreas69k
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν περασα τιποτα ακομη περιμενω

 

AP: I9500XXUFNB3

CP: I9500DDUFNA4

CSC: I9500DDFNB3

 

ειναι indias το κινητο σου κ το filmware...εισαι στην 4.4.απο οτι βλεπω..εκανες factory reset μετα το update..?για δοκιμασε το κ πες μ

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ειναι indias το κινητο σου κ το filmware...εισαι στην 4.4.απο οτι βλεπω..εκανες factory reset μετα το update..?για δοκιμασε το κ πες μ

 

ναι ινδιας αλλα εχει 2 version INU και INS στο sammobile..

εκανα factory τωρα,το ιδιο πραγμα ειναι δεν εχει ελληνικα

Edited by Andreas69k
Link to comment
Share on other sites

ναι ινδιας αλλα εχει 2 version INU και INS στο sammobile..

εκανα factory τωρα,το ιδιο πραγμα ειναι δεν εχει ελληνικα

 

καποια εκδοση τοτε δεν εχει τα ελληνικα..για δοκιμασε να βαλεις την αλλη εκδοση..ποια εχεις βαλει τωρα?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καποια εκδοση τοτε δεν εχει τα ελληνικα..για δοκιμασε να βαλεις την αλλη εκδοση..ποια εχεις βαλει τωρα?

 

δεν ξερω πια απο τις 2 ειναι τωρα, παντος ειναι η official αυτη που μου εβγαλε στην ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πια απο τις 2 ειναι τωρα, παντος ειναι η official αυτη που μου εβγαλε στην ενημερωση

 

συνδεσε το στο kies θα σου βγαλει 3 γραμματακια σε παρενθεση..σιγουρα αυτη η εκδοση δρν εχει τα ελληνικα..δοκιμασε να μαθεις ποια ειναι απο τις δυο κ φλαδαρε την..μν αγχωνεσσι δεν χανεις εγγυηση κ τετοια.ειναι ιδιες αυτες

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Βρήκα στο δρόμο ένα Samsung Galaxy S4. Στην αρχή η συσκευή μου φάνηκε ίδια με την δική μου( έχω την S4 GT-I9505). Καθώς το έψαχνα λοιπόν είδα πως στην ετικέτα της συσκευής γράφει Samsung GT-I9500 και πιο κάτω λέει Made in Vietnam by Samsung. Η δικιά μου συσκευή λέει Made by samsung. Η συσκευή έχει και σπασμένη την μισή οθόνη και δεν μπορώ να δω και πολλά όταν την ανοίγω. Ξέρει κανείς τι παίζει με την συγκεκριμένη συσκευή? :worry:

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Βρήκα στο δρόμο ένα Samsung Galaxy S4. Στην αρχή η συσκευή μου φάνηκε ίδια με την δική μου( έχω την S4 GT-I9505). Καθώς το έψαχνα λοιπόν είδα πως στην ετικέτα της συσκευής γράφει Samsung GT-I9500 και πιο κάτω λέει Made in Vietnam by Samsung. Η δικιά μου συσκευή λέει Made by samsung. Η συσκευή έχει και σπασμένη την μισή οθόνη και δεν μπορώ να δω και πολλά όταν την ανοίγω. Ξέρει κανείς τι παίζει με την συγκεκριμένη συσκευή? :worry:

 

βρηκες ενα i9500 octacore..καποιου θα του επεσε..

Edited by Tyxerakias
διόρθωση παράθεσης
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Βρήκα στο δρόμο ένα Samsung Galaxy S4. Στην αρχή η συσκευή μου φάνηκε ίδια με την δική μου( έχω την S4 GT-I9505). Καθώς το έψαχνα λοιπόν είδα πως στην ετικέτα της συσκευής γράφει Samsung GT-I9500 και πιο κάτω λέει Made in Vietnam by Samsung. Η δικιά μου συσκευή λέει Made by samsung. Η συσκευή έχει και σπασμένη την μισή οθόνη και δεν μπορώ να δω και πολλά όταν την ανοίγω. Ξέρει κανείς τι παίζει με την συγκεκριμένη συσκευή?

 

Είναι το S4 octa. H έκδοση αυτή δεν κυκλοφορεί στην Ευρώπη. Σε κάποια πράγματα όπως η κάμερα είναι καλυτερο απο το δικο σου.

Αν υπάρχουν τα στοιχεία του ιδιοκτήτη όπως το mail του προσπάθησε να επικοινωνήσεις και να το επιστρέψεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις αυτο? http://www.kingoapp.com/root-tutorials/how-to-root-galaxy-s4.htm ειναι οκ να το κανω?

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

ok ωραια να δουμε ποτε θα βγει τωρα σε KSA:)

 

Lazman...βγηκε για saudi aravia (KSA)να δω ποτε θα βγει για united Aravic Emirates (XSG)?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και για XSG ernesto1983.

 

ναι βγηκε..επιτελους!!! τωρα την παιρναω..θα σας πω εντυπωσεις.....

 

παρα πολυ καλη!!ποιο καλα γραφικα,η φωτογραφικη εχει εμφανιστει στο κατω μερος δεξια..πρεπει να ειναι καλυτερη απο την 4.3...για μπαταρια ακομα δεν ξερω!!!

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ρε παιδια εχω το samsung galaxy s4 GT-I9500 και μ το εφεραν απο το εξωτερικο αλλα βαζω την καρτα sim μ (απο ελληνικη εταιρια) αλλα δν την διαβαζει...Γιατι??τι πρεπει να κανω???:worry::confused:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το samsung galaxy s4 GT-I9500 και μ το εφεραν απο το εξωτερικο αλλα βαζω την καρτα sim μ (απο ελληνικη εταιρια) αλλα δν την διαβαζει...Γιατι??τι πρεπει να κανω???:worry::confused:

 

Πηγαινε σε κάποιo service samsung να στο ξεκλειδώσουν.Αν είναι από Αμερική είναι κλειδωμένο με region lock.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε κάποιo service samsung να στο ξεκλειδώσουν.Αν είναι από Αμερική είναι κλειδωμένο με region lock.

 

απο ταυλανδη ειναι....

Edited by babis10
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hellowwwwww!που πηγατε ολοι απο εδω......?ελατε να ξαναδωσουμε ζωντανια στο i9500...εχουν παει ολοι στο htc m8 :happy: :happy:

Περιμενουμε ενα mini update στο i9500 αυτο με το knox 2.0:)

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημερα παιδια.επεσε στα χερια μου ενα galaxy s4 i9500 με 4.2.2 για κορεα η κινα κατευθυνοταν.ειναι root ηδη και επειδη εχει μεσα πολλα πραγματα στα κορεατικα θελω να του περασω μια rom ευρωπαικη η εεληνικη.πιστευα πως θα ηταν πολυ ευκολα τα πραγματα αλλα διαψευστηκα.ειδα καποιους οδηγους που πανε στην 4.4.2 αλλα για να κανω οτιδηποτε πρεπει να βαλω το κινητο σε download mode.με το πατημα των 3 κουμπιων ταθτοχρονα με ωβγαζει απλα σε factory mode και τα υπολοιπα ειναι στα κορεατικα δεν καταλαβαινω τπτ.δοκιμασα μεσω adb αλλα κολλαει στο 2ο βημα.ειναι σαν να μην βλεπει καν την συσκευη.και μεσω οτα μου βγαζει οτι ειναι ενημερωμενα ολα.

καμμια ιδεα κανεις?αριθμος εκδοσης I9500XXUAMDK ROM να υποθεσω.μεσω odin που δοκιμασα παλι δεν βλεπει καν το τηλεφωνο.

ευχαριστω εκ των προτερων.

επισης το KIES δεν το βλεπει καν το κινητο.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
μάγκες θέλει ένας φίλος να του αλλάξω rom σε galaxy s4 i9500...έχει κανείς να προτείνει κάποια καλή (κατά προτίμηση lolipop, φαντάζομαι θα υπάρχει(?)) και κανέναν οδηγό? επίσης να ρωτήσω για να αλλάξεις rom πρέπει να γίνεις και root?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εδω εισαι..η καλυτερη

http://www.sammobile.com/firmwares/download/42705/I9500XXUHOA7_I9500SERHOA7_SER/

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εδω εισαι..η καλυτερη

http://www.sammobile.com/firmwares/download/42705/I9500XXUHOA7_I9500SERHOA7_SER/

 

με τον οδηγό που έχει από κάτω είμαι οκ? απλά θα αλλάξει η ρομ δεν θα γίνει root έτσι?

Link to comment
Share on other sites

οχι root..filmware θα αλλαξει μονο.ειναι πανευκολο..κανε εγγραφη στο sammobile κατεβασε την rom που σου εστειλα και περασε την με odin δες το video Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η lolilop η καινουρια..russia ,india παιρνουν πρωτα τα updates...βαλε την russia ειναι η καλυτερη απο ολες
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...