Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας εχω διαβασει με προσοχη τα περισσοτερα σαυτο το topic....αλλα θελω την βοηθεια σας....

- Δν μπορω να αναβαθμισω το i9500 σε 4.3

- Δν ξερω ποιας χωρας ειναι.

- Δν το βλέπει το Kies

 

Γενικα το τηλ σέρνεται ...διαβαζω εδω οτι ειναι πυραυλος ...οκ....μηπως εκανα καποιο λαθος;;;πρεπει να προσέξω κάτι;;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα κ ζητω την κατανοηση σας στην αγνοια μου....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας εχω διαβασει με προσοχη τα περισσοτερα σαυτο το topic....αλλα θελω την βοηθεια σας....

- Δν μπορω να αναβαθμισω το i9500 σε 4.3

- Δν ξερω ποιας χωρας ειναι.

- Δν το βλέπει το Kies

 

Γενικα το τηλ σέρνεται ...διαβαζω εδω οτι ειναι πυραυλος ...οκ....μηπως εκανα καποιο λαθος;;;πρεπει να προσέξω κάτι;;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα κ ζητω την κατανοηση σας στην αγνοια μου....

 

Πάρε αύριο ένα τηλέφωνο στη Samsung ή μπες στο Live Chat και δώστους το ΙΜΕΙ σου να σου πουν από που είναι το κινητό. Μετά κατεβάζεις όποια ROM θέλεις γι αυτή τη χώρα και τη φλασάρεις με Odin με τις οδηγίες από το αντίστοιχο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω διαβασει με προσοχη τα περισσοτερα σαυτο το topic....αλλα θελω την βοηθεια σας....

- Δν μπορω να αναβαθμισω το i9500 σε 4.3

- Δν ξερω ποιας χωρας ειναι.

- Δν το βλέπει το Kies

 

Γενικα το τηλ σέρνεται ...διαβαζω εδω οτι ειναι πυραυλος ...οκ....μηπως εκανα καποιο λαθος;;;πρεπει να προσέξω κάτι;;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα κ ζητω την κατανοηση σας στην αγνοια μου....

 

Ίσως δεν έχει δοθεί ακόμα η 4.3 για την χώρα προέλευσης της συσκευής σου ,δοκίμασες με OTA (over the air)?

Για να σέρνεται η συσκευή σημαίνει οτι κάτι έχεις κάνει και υποθέτω ότι έχεις περάσει αρκετές(άχρηστες ) εφαρμογές .Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών (αφού έχεις πάρει ενα backup ) και βάλε με προσοχή όσες εφαρμογές χρειάζεσαι .

Για να βρεις την χώρα προέλευσης σου απάντησε το παιδί .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για να σέρνεται η συσκευή σημαίνει οτι κάτι έχεις κάνει και υποθέτω ότι έχεις περάσει αρκετές(άχρηστες ) εφαρμογές ..

 

Νταξει αυτο το ελεγχω...δν εχω κατι αχρηστο....σας ευχαριστω κ τους 2

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το samfirmware μπορούμε να βρουμε καπου αλλου official firmwares? Δυστυχως ειχαν ολα τα αρχεια στο hotfile το οποιο εκλεισε...
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το samfirmware μπορούμε να βρουμε καπου αλλου official firmwares? Δυστυχως ειχαν ολα τα αρχεια στο hotfile το οποιο εκλεισε...

 

για δοκιμασε εδω http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9500

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Θέλω τα φωτα σας. Το τηλ στο "σχετικα για το τηλεφωνο" λεει οτι ειναι το I9500. Εδω διαβάζω στα χαρακτηριστικά του οτι το 9500 δν εχει ραδιοφωνο....το δικο μου εχει....υπάρχει περίπτωση να είναι κάποιο άλλο μοντέλο;;;; ποιό όμως ;;;; πως αλλιώς μπορω να το ελέγξω;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Θέλω τα φωτα σας. Το τηλ στο "σχετικα για το τηλεφωνο" λεει οτι ειναι το I9500. Εδω διαβάζω στα χαρακτηριστικά του οτι το 9500 δν εχει ραδιοφωνο....το δικο μου εχει....υπάρχει περίπτωση να είναι κάποιο άλλο μοντέλο;;;; ποιό όμως ;;;; πως αλλιώς μπορω να το ελέγξω;;

 

Ουτε το i9505 εχει..Μονο το htc one ξερω οτι εχει..Σιγουρα εχεις samsung i9500?για δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες....

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Θέλω τα φωτα σας. Το τηλ στο "σχετικα για το τηλεφωνο" λεει οτι ειναι το I9500. Εδω διαβάζω στα χαρακτηριστικά του οτι το 9500 δν εχει ραδιοφωνο....το δικο μου εχει....υπάρχει περίπτωση να είναι κάποιο άλλο μοντέλο;;;; ποιό όμως ;;;; πως αλλιώς μπορω να το ελέγξω;;

 

Μήπως είναι κανένας κλώνος? Από που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

εισαγωμενο ειναι με firmware ινδιας. Στα χαρακτηριστικα του γραφει οτι ειναι το 9500...καποιος απτα υπολοιπα 9506;9502 εχει ραδιο;; Νταξει δν με πολυαπασχολει απλα θελω να το αναβαθμισω κ ψαχνωντας εδω ειδα οτι κανονικα δν εχει....τεσπα....
Link to comment
Share on other sites

εισαγωμενο ειναι με firmware ινδιας. Στα χαρακτηριστικα του γραφει οτι ειναι το 9500...καποιος απτα υπολοιπα 9506;9502 εχει ραδιο;; Νταξει δν με πολυαπασχολει απλα θελω να το αναβαθμισω κ ψαχνωντας εδω ειδα οτι κανονικα δν εχει....τεσπα....

 

κατεβασε το kies κ το odin.. http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/JSP.

https://www.google.gr/#q=odin+3.07+download

τρεξε το kies κανε εγκατασταση κ συνδεσε το τηλ..να δουμε τι σου βγαζει..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παρε αυριο την samsung hellas να μαθεις για το κινητο προελευση κτλ μεσω imei να σιγουρευτουμε 100% και μετα καταληγουμε καπου. Ισως να ειναι καμμια παρτιδα ποιος ξερει.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καμία έκδοση του S4 δεν έχει ραδιόφωνο πάντως. Ούτε το i9500, ούτε το i9502, ούτε το i9505, ούτε το i9506. Και για να λέει ο φίλος εισαγόμενο με firmware Ινδίας... Κλώνος μου μυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Καμία έκδοση του S4 δεν έχει ραδιόφωνο πάντως. Ούτε το i9500, ούτε το i9502, ούτε το i9505, ούτε το i9506. Και για να λέει ο φίλος εισαγόμενο με firmware Ινδίας... Κλώνος μου μυρίζει...

δν μπορω καπου να πληκτρολογησω τα στοιχεια του IMEI S/N κ να δω τι παιζει τελικα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το συνέδεσες με το KIES όπως σου είπε ο φίλος παραπάνω;

δν το βλεπει

ψαχνοντας με το ΙΜΕΙ βρηκα αυτο....http://www.imei.info/phonedatabase/11173-samsung-i9500-galaxy-s4/

 

και λεει οτι η συσκευη εχει radio...

Edited by koyk
Link to comment
Share on other sites

δν το βλεπει

ψαχνοντας με το ΙΜΕΙ βρηκα αυτο....http://www.imei.info/phonedatabase/11173-samsung-i9500-galaxy-s4/

 

και λεει οτι η συσκευη εχει radio...

 

δηλ ραδιο το βαζεις κ ακους?η εχει καποια εγκατεστημενη εφαρμογη?

πηγαινε στις ρυθμισεις,πληροφοριες συσκευης,κατασταση κ κοιτα το serial number τι γραφει...να στειλουμε με email για να μας πουν το σωστο filmware κ για ποια χωρα προοριζοταν..

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html?pid=gr_home_subbanner4_contact_us_290710

 

πατας email τους γραφεις τα στοιχεια του κινητου..θα σου απαντησουν αμεσα..μν μπλεξεις με τηλ...δν προκειται να βγαλεις ακρη με το i9500!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το cpu z και γραψε τι στοιχεια σου βγάζει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το cpu z και γραψε τι στοιχεια σου βγάζει..

 

το κατεβασα....τι σχεση εχει με το κινητο;;;πως το συνδεω με το κινητο;;; βοηθησε με

 

δηλ ραδιο το βαζεις κ ακους?η εχει καποια εγκατεστημενη εφαρμογη?

πηγαινε στις ρυθμισεις,πληροφοριες συσκευης,κατασταση κ κοιτα το serial number τι γραφει...να στειλουμε με email για να μας πουν το σωστο filmware κ για ποια χωρα προοριζοταν..

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html?pid=gr_home_subbanner4_contact_us_290710

 

πατας email τους γραφεις τα στοιχεια του κινητου..θα σου απαντησουν αμεσα..μν μπλεξεις με τηλ...δν προκειται να βγαλεις ακρη με το i9500!!!

δν ειναι εφαρμογη ...υπήρχε απτην αρχη. παταω για μαιλ κ δν κουνιεται τπτ....

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό κατέβασε την εφαρμογή και τρέξε την οχι στον υπολογιστή

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δν ειναι εφαρμογη ...υπήρχε απτην αρχη. παταω για μαιλ κ δν κουνιεται τπτ....

 

Γραψε στο google.samsung.com!θα ανοιξει μια σελιδα...πηγαινε επικοινωνια κ θα δεις που λεει email!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γραψε στο google.samsung.com!θα ανοιξει μια σελιδα...πηγαινε επικοινωνια κ θα δεις που λεει email!!!

 

δν μου ανοιγει παραθυρο αποστολης Mail θα φανει περιεργο αλλα ετσι ειναι....

δν ξερω τι φταιει

Link to comment
Share on other sites

δν μου ανοιγει παραθυρο αποστολης Mail θα φανει περιεργο αλλα ετσι ειναι....

δν ξερω τι φταιει

 

Αν ειναι δυνατον!!!μηπως φτιαχνουν την σελιδα...?ξαναδοκιμασε παλι να μπεις απο firefox,opera,chrome..να δουμε τι γινεται..μονο ετσι θα μαθουμε το σωστο filmware για το κινητο σου..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Εχω παρει ενα s4 GT-i9500 απο χερι (δυστιχως) και επειδη δν μπορω να το κανω αναβαθμιση μου μπηκαν ψιλοι σταυτια οτι ειναι μαιμουδιτσα.

1) Αλλο ΙΜΕΙ μου δινει πατωντας τον κωδικο στο τηλ και αλλο εχει πισω απτην μπαταρια

2) Δεν βρισκω να αντιστοιχουν τα πρωτα 3 γραμματα του firmware σε καμμια απτις χωρες (JDQ)

3) Δν μπαινει σε λειτουργια download πατωντας volume d- home - power

4) Δν το βλεπει το Kies

5) Εχει ραδιοφωνο ενω ξέρω οτι το 9500 δν εχει (αν και μου ειπαν απτην SAM οτι καποιες χωρες το διναν με ραδιοφωνο)

 

Με λιγα λογια επι της ουσιας μπορω να κανω αναβάθμιση σε 4.3 αν υποθέσουμε οτι ειναι ετσι όπως τα λεω παραπανω ή να το παρω αποφαση;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι γνήσιο, που όπως τα λες δεν φαίνεται να είναι, τότε δεν μπορείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...