Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ανοιγουμε πλεον θυριδα στο mycosmos?

Στελνουμε οπως παλια ενα open στο 5000?

Ή αλλαξε η διαδικασια?

Δε νομίζω να άλλαξε Νίκο. Με OPEN και αποστολή στο 5000. :)

 

Tα sms στο εξωτερικο χρεωνονται ή οχι αναλογα με το δυκτιο.

Αλλα χρεωνουν, αλλα οχι.

Τα εισερχόμενα SMS στο εξωτερικό ΔΕΝ χρεώνονται. Μόνο τα εξερχόμενα χρεώνονται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω να άλλαξε Νίκο. Με OPEN και αποστολή στο 5000. :)

 

 

Σιγουρα δεν αλλαξε? Γιατι στελνουν πολλοι και λεει η εντολη δεν επεξεργαστηκε.

 

Τα εισερχόμενα SMS στο εξωτερικό ΔΕΝ χρεώνονται. Μόνο τα εξερχόμενα χρεώνονται.

 

Εγω ημουν Ιταλια και καποια απο τις εταιρειες με χρεωσε και για εισερχομενο μυνημα.

Εγω δεν εστελνα απο εκει.

Συνηθως δεν χρεωνονται

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ περίπου 3 μέρες.. εκεί που είχε κολήσει στο 50001001, τώρα ξαναμετράει :(

Κ αναγκαστηκά μου έρχεται ως νούμερο, κ όχι ως αποθυκευμένη επαφή :(

Link to comment
Share on other sites

Πως ανοιγουμε πλεον θυριδα στο mycosmos?

Στελνουμε οπως παλια ενα open στο 5000?

Ή αλλαξε η διαδικασια?

 

Αυτό είναι για να γίνεις μέλος, ε; Μετά θα στείλει κωδικό στο κινητό; Χρειάζεται να στείλεις κι άλλο sms με τον κωδικό; Παλιά μπορούσες να κάνεις εγγραφή μέσα από το site...τώρα δεν το βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, παλιότερα ο κωδικός που είχες default ήταν 3333, τώρα πλεον για λόγους ασφαλείας σου έρχεται ένας τετραψήφιος κωδικός που είναι μοναδικός, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορείς να τον τροποποιήσεις, όσο αφορά την ενεργοποίηση μόνο μέσω sms..... :rolleyes:
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Αααα ρε γμτ ..... ότι και να γίνει άκρη δεν βγάζουμε ....

ο καθέ ένας το μακρύ και το κοντό του ...... απο ότι φαίνεται τα νέα μέλη του φορουμ δεν έχουν ξανα ακούσει παρόμοιες εκφράσεις .... γιατί όταν μιλάνε στην καθημερινή τους ζωή δεν χρησιμοποιούν κακές λέξεις ..... :X

το λήγω το θέμα γιατί πάει μακριά και πανω απο όλα αλλού η βαλίτσα ....

και ναι ... καλα έγραψα για κάποιους που ίσως απορούν που αναφέρω για νέα μέλη και έχω τόσα ποστ .... αλλά δεν πειράζει ... αν ρωτήσουν θα μάθουν .. πλακα έχει παντος ... :lol:

να είστε καλα παιδια ... κακία σε κανέναν δεν κρατάω ελπίζω ουτε και εσείς .... όλοι κάποια στιγμή παραφερόμαστε ... δεν είναι ανάγκη να το κάνουμε θέμα .... :cool:

 

Υ.Γ .... και ο σέρβερ δεν μαθέφτηκε απο σπόντα .... αν έπερνες τηλ στο CC της Cosmote και ρώταγες στο λεγανε απο την πρώτη στιγμή λειτουργίας της υπηρεσίας.....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν χρεώνονται τα εισερχόμενα sms που λαμβάνουμε όταν έχουμε νέο email όταν βρισκόμαστε στο εξωτερικό;

 

Δεν χρεώνεσαι κάτι επιπλέον από την Cosmote

 

Χρεώνεσαι όμως κανονικά από το ξένο δίκτυο όπως και για όλα τα μνήματα και τις κλήσεις που λαμβάνεις.

 

Έτσι στο τέλος θα πληρώσεις ότι χρέωσε στη Cosmote ο ξένος Operator

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξαναλέω. Για εισερχόμενα SMS στο εξωτερικό ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΕΩΣΗ. Δεν χρεώνονται καθόλου. Μόνο για εισερχόμενες κλήσεις και για μηνύματα που αποστέλλονται υπάρχει χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το sms send το δουλεύει κανείς? Aν έχει κάποιος το νέο scriptaki για mycosmos ας το δώσει ή ας μου το στείλει στο nikopoko@hol.gr . Το παλιο scriptaki brisketai εδω http://zekiller.skytech.org/fichiers/smssend/cosmos.sms αλλά δεν δουλεύει πια.
Link to comment
Share on other sites

Ο σύνδεσμος που έστειλες δεν δουλέυει. Αν κάποιος το ξέρει καλύτερα ας το γράωει εδώ γιατί ενδιαφέρομαι και έγω και πιθανόν και άλλοι...
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα το ειδα κι εγω οτι δεν δουλευει το link. Ισως είναι παροδικό. Εχτες δουλευε κανονικά. Δεν έχει και πολύ νόημα αφου δεν δουλευει το παλιό script.

Οριστε το παλιό :(To ανοιγετε σαν .txt για να το δουλεψετε)

cosmos.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά γειά σας,

 

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει η δυνατότητα συγχρονισμού του WebOutlook της Cosmote με το Outlook που έχω στον δικό μου υπολογιστή; Θα ήθελα να συγχρονίζω τα αρχεία μου στο ημερολόγιο και στις επαφές...

 

Αν αυτό πάλι δεν είναι δυνατό, υπάρχει η δυνατότητα να ανεβάσω όλες μου τις επαφές στο WebOutlook της Cosmote; Έχω πάνω από 150 καταχωρήσεις και είναι λίγο δύσκολο να τα κάνω ατομικά...

 

Σε διαφορετικό θέμα, αν υπάρχει καμιά άλλη λύση για να μπορούμε να διαβάζουμε το @mycosmos.gr e-mail από το Outlook του υπολογιστή μας, θα σας ήμουν υπόχρεος!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

vre paidia apo poy stelnoyme ta sms apo to site tis cosmote? de mporw na vrw kapio link!

episis apo pouy allazei to password???

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

...Καλησπέρα σας, κάτω αριστερά σου έχει την επιλογή sms, εάν όμως δεν συνδέεσαι με Internet Explorer, δηλ. συνδέεσαι με Opera ή Firefox, δεν έχει την δυνατότητα να τα δεις κάποια link, και συγκεκριμένα τις Ρυθμίσεις (όπου γίνεται η αλλαγή κωδικού), και τα sms, έχεις όμως την δυνατότητα να τροποποιήσεις τον κωδικό σου στέλνοντας sms από το κινητό σου στο 5000 με την εντολή Κ xxxx (όπου xxxx θα είναι ο νέος σου κωδικός)...εύχομαι να βοήθησα... ;)
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

vre paidia apo poy stelnoyme ta sms apo to site tis cosmote? de mporw na vrw kapio link!

episis apo pouy allazei to password???

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=950654#post950654

 

Για το password σου απάντησε ο φίλος. :)

Link to comment
Share on other sites

nai re man kane to psyxiko :p

 

Δεν το έχω ξεχάσει, απλά υπάρχει πρόβλημα με windows και ασύρματο δίκτυο που έχω. Όταν δεν βαριέμαι να βάλω linux θα το δώ...

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που ρωτάνε συνέχεια το ίδιο (και βαριούνται να διαβάσουν λίγο πίσω), ΟΧΙ, ΔΕΝ είναι δυνατό να κατεβάσουν τα mail του mycosmos στον υπολογιστή τους μέσω κάποιου pop3 προγράμματος! Μόνο μέσω cosmote gprs internet γίνεται και το κόστος είναι μεγάλο άρα δεν συμφέρει !!!

Ανά 3 σελίδες το πολύ η ίδια ερώτηση γίνεται...

Κάντε ένα κόπο να διαβάσετε λίγο πίσω ή κάντε ένα search...

Το thread καταντά χαοτικό με τόση επαναλαμβανόμενη και άχρηστη πληροφορία... Βοηθείστε να διατηρείται λειτουργικό !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...