Jump to content

Samsung Young Duos (S6312)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.Βρήκα αυτό το καινούργιο dual sim και το πήρα...

 

Για το κοστος που εχει ειναι εξαιρετικοτατη επιλογή! ;)

Edited by Superuser

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγψ το εχο παρει δυο μερεσ τωρα. Πολυ καλο κινιτακι. Εχο ομοσ ενα θεμα . Ποσ μπορω να βαλω τισ εφαρμογεσ στην SD καρτα ;
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να μεταφέρεις στις εκδόσεις 4 + πάνω (4.1.2 έχει η συσκευή) τις εφαρμογές στη κάρτα sd ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για πριν. Γιατί δεν μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην κάρτα sd. Eυχάριστο και παλι.

 

Γιατι δε σε αφήνει το ιδιο το λειτουργικό. . .

Στις εκδόσεις 2.2 2.3 κλπ υπήρχε αυτη η δυνατότητα.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σε custom συσκευή οχι. ;)

Απο εκει και πέρα ομως δε γνωρίζω τι γίνεται. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αξιόλογο κινητό. Σαν δεύτερη συσκευή είναι τέλεια. Για την τιμή έχει

 

- Dual SIM

- CPU 1 GHz Cortex-A5

- 768 MB ram+

- Jelly bean

- WIFI-direct

- Stereo FM radio with RDS, FM recording - Το καινούριο S4 δεν έχει

 

Στα αρνητικά :

 

- Οθόνη ( Μικρή) - Ανάλυση

- Χαμηλή ανάλυση καμερα χωρίς flash

- Δεν έχει Hands Free στην συσκευασία

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. . . Αν ειχε στα + τα αρνητικά που πολυ σωστα ρα επισημαίνεις δε θα ειχε και 125+ ευρώ! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

.Βρήκα αυτό το καινούργιο dual sim και το πήρα...

 

Για το κοστος που εχει ειναι εξαιρετικοτατη επιλογή! ;)

 

πόσο κρατάει η μπαταρία?το πληκτρολόγιο είναι εύκολο στην χρήση του?ανακάλυψες κάτι αρνητικό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι η φυσιολογική...

 

Όσο κρατάει πχ και στο μινι2...

 

Αρνητικό; Όχι, τίποτα παραπάνω από αυτά που γράφει ο συμφορίτης! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Το πηρα και εγω σημερα το κινητο και μπορω να πω οτι ειναι φοβερο για τα λεφτα του. Ειναι τοσο καινουργιο που ουτε θηκη και screen protector δεν μπορω να βρω.
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει κανονικα 160 χαρακτηρες στα μηνυματα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει κανονικα 160 χαρακτηρες στα μηνυματα;

 

Ναι δε θα συναντήσεις πρόβλημα κανένα αρκεί να χρησιμοποιεί τη custom εφαρμογή ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν ειναι ελληνικά αυτα που πωλούνται ακόμα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Το πηρα και εγω σημερα το κινητο και μπορω να πω οτι ειναι φοβερο για τα λεφτα του. Ειναι τοσο καινουργιο που ουτε θηκη και screen protector δεν μπορω να βρω.
Screen protectors βρήκα εγώ

http://www.ebay.com/itm/6x-Schutzfolie-UltraClear-fur-Samsung-S6312-Galaxy-Young-Duos-/360603457132?pt=DE_Handy_PDA_Displayschutzfolien&hash=item53f5a4166c

 

http://www.ebay.com/itm/Savvies-Displayfolie-Schutz-Folie-fur-Samsung-S6312-Galaxy-Young-Duos-/380586741685?pt=DE_Handy_PDA_Displayschutzfolien&hash=item589cbccfb5

 

Για θήκη δεν βρήκα τίποτα !

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις του έκανα root με το Framaroot 1.4.1 αλλα χρησιμοποίησα το gandolf exploit και όχι το Aragorn exploit. Μετά το τσέκαρα με το Root Checker ( εφαρμογή του Market ) για να δω εάν ήτανε πραγματικά root και ήταν .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276&page=34

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τα specs του είναι πολύ καλά για την τιμή του! Ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά, αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι που δεν το βρίσκω στο ίντερνετ. Μπορείς να κάνεις deactivate την κάρτα SIM μέσα από το SIM Manager; Ευχαριστώ!

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Τα specs του είναι πολύ καλά για την τιμή του! Ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά, αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι που δεν το βρίσκω στο ίντερνετ. Μπορείς να κάνεις deactivate την κάρτα SIM μέσα από το SIM Manager; Ευχαριστώ!

 

Μιας και το πήρα το κινητό, ας απαντησω στον εαυτό μου :p ισως να εχει και κάποιος άλλος αυτή την απορία. Οι καρτες SIM μπορουν να απενεργοποιηθουν απο τον SIM manager :thumbup:

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το κινητό αυτό γιατί έχω ένα Sony Xperia E και μου χει βγάλει την Παναγία.

Θέλω να βάλω πάνω από 25 εφαρμογές.

Θα σέρνεται κι αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το κινητό αυτό γιατί έχω ένα Sony Xperia E και μου χει βγάλει την Παναγία.

Θέλω να βάλω πάνω από 25 εφαρμογές.

Θα σέρνεται κι αυτό;

 

Το έχω 2 ημέρες τώρα και πάει μια χαρά. Έχω βάλει facebook, twitter, instagram, foursquare, tapatalk, kik messenger, shazam,dropbox, nike+ και κάποιες άλλες μικρές (in.gr, 3g watchdog, communication stats) και δεν το βλέπω να κολλάει. Δεν σκοπεύω να βάλω whats up και viber γιατί νομίζω ότι θα αρχίσει να ρετάρει (άλλωστε τα έχω και στο άλλο κινητό). Για τα λεφτά του νομίζω πως είναι τρομερό value for money.

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ακόμα ένας καινούργιος κάτοχος του S6312. Όσον αφορά το θέμα της προστασίας οθόνης, άρχισαν να πωλούνται και σε σκρουτζομάγαζα οπότε δεν χρειάζεται να ψάχνετε στο εξωτερικό.

https://www.skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?from=catspan&keyphrase=young

Για θήκες πιστεύω είναι νωρίς ακόμα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Young Duos (S6312)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...