Jump to content

Samsung Young Duos (S6312)


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok καταλαβα.αυτο με το gps ok δε με νοιαζει κ πολυ αλλα να θελει και 2 φορες την ημερα φορτιση ειναι καπως.το χρησιμοποιεις αρκετα??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το δουλεύω full. Πολλές εφαρμογές και συνεχής χρήση αυτών.

Καμιά φορά κάνει restart... Είχα ξεχάσει να στο γράψω.

Αλλά σε σχέση με το Sony είναι πταίσματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σχεδόν 1 χρόνο και είμαι ευχαριστημενος για τα χρήματα που έδωσα (τότε έκανε ένα κατοσταρικο). Αλλά ο κολλητό έχει το s duos 2 και δεν συγκρίνεται... Κατά τη γνώμη μου, αξίζει να δώσεις τη διαφορά. Εγώ το έχω για 2ο κινητό οπότε δεν με χαλάει και τόσο πολύ. Αλλά όταν πάω να γράψω sms σε σχέση με το note II που έχω σαν πρώτη συσκευή, αδερφέ παιδεύομαι αρκετά... Η οθόνη είναι σχετικά μικρή και θα σε δυσκολέψει, ειδικά αν είχες κινητό με μεγαλύτερη οθόνη πριν.

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

για πειτε ρε παιδια τελικα με το κινιτακι τι γινεται.διαβασα οτι ανεβαζει θερμοκρασιες υσχιει??ειμαι και ανμεσα στο samsung galaxy s duos 2 το οποιο φαινεται να ειναι βελτιωμενο σε σχεση με το προηγουμενο.το θελω για απλη δουλεια αλλα με 2 σιμ?το 6312 εχει πλεον στ 75 ευρω ενω το s duos 2 στα 120.αξιζει η διαφορα λετε??

 

 

Το young duos πηρα πριν 9 μηνες στη γυμαικα μου 105eu, δεν εβγαλε βλαβες... Καθε μερα το φορτιζει, δεν κολαει, γρηγορο δε το λες, αλλα οταν το σκαλιζω καμια φορα, βγαζω τα ματια μου στο σερφαρισμα... Το προτεινω περισσοτερο σε γυναικες... κ σε αυτους που θελουν συσκευη κατω τον 100eu. Το S Duos 2 ειναι σε αλλο επιπεδο οσο αφορα οθονη-λογω μεγεθους, αλλα κ αρκετα γρηγοροτερο απο τα young, οσο για την μπαταρια νωμιζω ειναι στα ιδια επιπεδα μεταξυ των 2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψαχνω να βρω, πως αντιγραφω τηλεφωνα απο την sim στο τηλεφωνο και αντίστροφα και δεν βρισκω ακρη.

Μπορει καποιος να με διαφωτίσει??

Ευχαριστω

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

θα το παρω αυριο στη κοπελια δωρο.πως βλεπουμε αν ειναι για ευρωπαικη ενωσης χωρα??στο σαιτ του σκρουτζομαγαζου γραφει EU αυτο δεν ειναι??υπαρχει τροπος να το επιβεβαιωσεις ομως?εχει καποιο αυτοκολλητο κατι αλλο???ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Οπως λες κι εσυ, το EU ειναι της ευρωπαϊκής ενωσης (Europe Union). Το μονο χαρακτηριστικο ειναι μια ένδειξη eu, που εχει στο κουτι.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει καποιος, μεγαλύτερη μπαταρια σε mAh, για το τηλεφωνο μας?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε και μένα η μπαταρία. Είναι ένα από τα μείον. Το φορτίζω δύο φορές τή μέρα τουλάχιστον.

Σε ότι αφορά τή μεταφορά επαφών, τις μετέφερα μέσω bluetooth από άλλη συσκευή και δεν το ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειχα βρει πριν καιρο στο γερμανικο ebay, αλλα λιγο μεγαλυτερη, 1500mah αν θυμαμαι καλα... γυρω στα 13eu :http://www.ebay.de/itm/PolarCell-Akku-Samsung-Galaxy-Young-GT-S6310N-Young-DuoS-GT-S6312-Batterie-/390616696709?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item5af291c785 Edited by Tragos13
Link to comment
Share on other sites

για 200mah δεν νομιζω να αξιζει η αλλαγη :(

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρηκα αυτη την μπαταρια

http://www.mugenpoweronline.com/zaspx/product_details.aspx?file=default&productno=1676

 

αλλα φοβαμαι μηπως σκασει και οτι κοστιζει περιπου οσο και το τηλεφωνο

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα στην ομορφη παρεα.

Πρωτο ποστ στο φορουμ σας που με κερδισε απο την αναλυση του cubot s308 που σκεφτομαι να παρω για αντικατασταση του s6312.

To s6312 το εχω ενα χρονο κοντα, το εχω κανει root μολις το πηρα, το εχω φορτωσει απιστευτα, του ειχα βαλει τις εφαρμογες στη καρτα μεσω link2sd και aparted (για partition καθως δεν εχω υπολογιστη αφου ο τελευταιος εκανε μπανιο.με γαλα κ κακαο...).

Μετα το κινητο τα εφτυσε.

Δεν ανοιγε με τιποτε, μονο οταν αφαιρουσα την sd.

τελικα το αποφασισα κ τα εσβησα ολα, τωρα ψαχνω custom kernel με υποστηριξη swap οπου ισως χρησιμοποιησω ΚΑΙ για να δοκιμασω αυτο

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2145133

 

οπου υποσηριζει τεραστια βελτιωση επιδοσεων.

προς το παρον του εχω γυρω στις 20+ εφαρμογες (link2sd, sdmaid, titanium backup, Folder mount {πολυ καλο για μεταφορα εφαρμογων στη καρτα!!} 9-10 παιχνιδια, διαφορα social media κλπ) και τα παει πολυ καλα.

βεβαια οταν ειμαι σπιτι ειναι παντρεμενο με τον φορτιστη....

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

Τελικα του περασα αυτη

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2700828

 

και ειμαι πολυ ευχαριστημενος :-D

 

Παντως το root ειναι πολυ βασικο για τις android συσκευες.

Αρχικα δεν ειχα ιδεα, ακομα ιδεα δεν εχω βεβαια για κατι παραπανω (πχ εντολες σε περιβαλλον linux) αλλα οποιος ψαχνει μαθαινει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα του περασα αυτη

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2700828

 

και ειμαι πολυ ευχαριστημενος :-D

 

Παντως το root ειναι πολυ βασικο για τις android συσκευες.

Αρχικα δεν ειχα ιδεα, ακομα ιδεα δεν εχω βεβαια για κατι παραπανω (πχ εντολες σε περιβαλλον linux) αλλα οποιος ψαχνει μαθαινει.

Φαίνεται πολύ ωραία! Thanks for sharing! Θέλω και εγώ να το πειράξω, αλλά είμαι λίγο άσχετος σε θέματα root κλπ (είχα κάνει πριν 2 χρόνια σε ένα Xperia mini pro και από τότε δεν ξανασχοληθηκα) και σκέφτομαι μην το brickαρω.

 

Οι οδηγίες φαίνονται κατανοητές βέβαια με μια πρώτη ματιά.

 

Εχεις παρατηρήσει εσύ κάτι που να σε χαλάει; περισσότερο με νοιάζει να μην επηρεάζεται το δικαρτο της υπόθεσης και να παίζει το ράδιο!

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ ωραία! Thanks for sharing! Θέλω και εγώ να το πειράξω, αλλά είμαι λίγο άσχετος σε θέματα root κλπ (είχα κάνει πριν 2 χρόνια σε ένα Xperia mini pro και από τότε δεν ξανασχοληθηκα) και σκέφτομαι μην το brickαρω.

 

Οι οδηγίες φαίνονται κατανοητές βέβαια με μια πρώτη ματιά.

 

Εχεις παρατηρήσει εσύ κάτι που να σε χαλάει; περισσότερο με νοιάζει να μην επηρεάζεται το δικαρτο της υπόθεσης και να παίζει το ράδιο!

 

ραδιο δν εχω δοκιμασει

δικαρτο τελειο, ολα πολυ καλα!

εκτος απο ενα θεμα π ειχα με το google play το οποιο λυθηκε εγκαθιστοντας το framaroot

http://forum.xda-developers.com/apps/framaroot/root-framaroot-one-click-apk-to-root-t2130276

και ενεργοποιοντας την επιλογη temp unroot στο supersu.

Κατα τα αλλα μπορω να πω πως ειναι γρηγοροτερο απο παλια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως καλου κακου κανε backup μεσω cmw.

και μετεφερε οτι δεν θελεις να χαθει (γτ σβηνονται ΟΛΑ στο κιν, η sd μενει ανεπηρεαστη) καπου αλλου.

στην απιθανη περιπτωση π γινει brick, επανελαβε τη διαδικασια ακριβως οπως τη περιγραφει..

δεν ειναι τπτ δυσκολο :-)

Καποιες αλλαγες π βγαζουν ματι :

περισσοτερες επιλογες στο slide down menu, οι σημειωσεις αντικατασταθηκαν με το google keep π το βρισκω πολυ καλο.

ο explorer με ενα πολυ καλο explorer με root access κλπ, αλλα καπως υπερβολικο για απλη χρηση.

ο broswer με τον chrome

κ διαφορα αλλα π ανακαλυπτω σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

ραδιο δν εχω δοκιμασει

δικαρτο τελειο, ολα πολυ καλα!

εκτος απο ενα θεμα π ειχα με το google play το οποιο λυθηκε εγκαθιστοντας το framaroot

http://forum.xda-developers.com/apps/framaroot/root-framaroot-one-click-apk-to-root-t2130276

και ενεργοποιοντας την επιλογη temp unroot στο supersu.

Κατα τα αλλα μπορω να πω πως ειναι γρηγοροτερο απο παλια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως καλου κακου κανε backup μεσω cmw.

και μετεφερε οτι δεν θελεις να χαθει (γτ σβηνονται ΟΛΑ στο κιν, η sd μενει ανεπηρεαστη) καπου αλλου.

στην απιθανη περιπτωση π γινει brick, επανελαβε τη διαδικασια ακριβως οπως τη περιγραφει..

δεν ειναι τπτ δυσκολο :-)

Καποιες αλλαγες π βγαζουν ματι :

περισσοτερες επιλογες στο slide down menu, οι σημειωσεις αντικατασταθηκαν με το google keep π το βρισκω πολυ καλο.

ο explorer με ενα πολυ καλο explorer με root access κλπ, αλλα καπως υπερβολικο για απλη χρηση.

ο broswer με τον chrome

κ διαφορα αλλα π ανακαλυπτω σιγα σιγα

Αν μπορείς να δεις αν λειτουργεί το ράδιο θα με βοηθουσες πολύ!

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να δεις αν λειτουργεί το ράδιο θα με βοηθουσες πολύ!

 

Λοιπον

ιδιο κ απαραλαχτο το ραδιο :-)

το μονο θεματακι ξαναλεω ηταν με το google play services που βγαζαν notifications για update αλλα λογω root δεν γινοταν.

μεσω του superSu pro (το κατεβασα αφου καταλαθος απενεργοποιησα το supersu του root, κ μετα το framaroot γτ εκανε unroot η απεγκατασταση π εκανα καταλαθος) - ξεκολλησε και ετσι σηκωνει και τις νεες εφαρμογες απο το gappsearly ;-)

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ! Μια από τις επόμενες ημέρες θα το επιχειρήσω και εγώ το root και ότι γίνει!

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

:-)

τη πρωτη φορα κ γω ειχα αγχος, εχω βαλει custom σε 4 κινητα, ολα καταληξαν καλυτερα!

3android κ ενα symbian

υγ.

Αλλο το root στη συσκευη, αλλο η custom rom.

Root στη συγκεκριμεμη γινεται με το framaroot το λινκ του οποιου ειναι λιγα ποστ πιο πανω. Απλα προσφερει εγκριση εισοδου στα αρχεια συστηματος, πολλες εφαρμογες το χρειαζονται για να προσφερουν καλυτερο ελεγχο χρηστη.

Custom rom ειναι αλλο λειτουργικο βασισμενο στο android.

Απαιτει πρωτα root καθως αλλαζουν τα παντα, γινεται πρωτα εκαθαριση ΟΛΩΝ των δεδομενων, και επειτα εγκατασταση των νεων.

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

;) thanks!

 

Επισης στη νεα ρομ εχει επιλογη αναγκαστικο κλεισιμο εφαρμογης.

το εχει στο παρατεταμενο πατημα του κουμπιου "ρυθμισεων" αριστερα απο του μενου.

καποιες φορες στα παιχνιδια το κραταω καταλαθος πατημενο κ κλεινει :-(

απλα να προσεχεις το δαχτυλο μη το ακουμπαει πανω απο 2 δευτερολεπτα συνεχομενα γτ ειναι σπαστικο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Young Duos (S6312)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...