Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελα να παιρνουν σειρά και τα γερμανικα σιγα σιγα :P
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γειά!

 

στο aNote HD φτιάχνω ενα νεο φακελο και το ονομαζω οπως θελω.

 

πως στο καλο θα βαλω κωδικο pass ωστε να μην ειναι προσπελασιμος και να μη βλεπει καποιος τι θα γραφω εκει μεσα?

 

πειτε μου αναλυτικα τα βηματα γιατι δε βρισκω τον τροπο!

Link to comment
Share on other sites

γειά!

 

στο aNote HD φτιάχνω ενα νεο φακελο και το ονομαζω οπως θελω.

 

πως στο καλο θα βαλω κωδικο pass ωστε να μην ειναι προσπελασιμος και να μη βλεπει καποιος τι θα γραφω εκει μεσα?

 

πειτε μου αναλυτικα τα βηματα γιατι δε βρισκω τον τροπο!

 

Μόλις ανοίξεις το awesome Note, τέρμα κάτω αριστερά θα δεις την τροχαλία των ρυθμίσεων. Το πατάς και στην 3η επιλογή κάτω απ το General θα δεις το passcode lock.. Κάνε οτι ακριβώς στις εικόνες και είσαι έτοιμος. https://www.dropbox.com/s/3k9x9hculocc73i/2014-05-30%2013.22.13.png https://www.dropbox.com/s/0uxy5ycrgqk12zj/2014-05-30%2013.23.03.png

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι:

 

θυμάμαι γιατί το είχα ξανά το tablet ότι απο κάποια εφαρμογή του s pen? έγραφα χειρόγραφα κείμενο με το πενάκι σε ειδικό χώρο κάτω και στο πάνω χώρο γραφόταν κανονικά ώστε το κείμενο να μεταφερθεί αποθηκευτεί κτλ σαν σημειωματάριο δηλαδή.

 

μπορείτε να μου θυμίσετε που το βρίσκω αυτό .που/πως τι...

 

δε μπορώ να θυμηθώ!

Edited by gathens0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το note 8'' (Ν5110) και επειδή ένας βασικός λόγος είναι το πενάκι του, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση:

 

Θέλω να το χρησιμοποιώ και να ανοίγω έτοιμα αρχεία .doc ή αρχεία .pdf ή αρχεία εικόνων (σκαναρισμένα)

τα οποία θα έχουν ερωτήσεις πολλαπλής εκλογής (a-b c -d).

Μπορώ με το πενάκι να κυκλώνω την απάντηση που επιθυμεί ο μαθητής, να το αποθηκεύω και να το κρατάει ώστε να το διορθώνω μετά όποτε θέλω ????

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς ???

Μπορεί να το κάνει από μόνο του το tablet ή χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα από το Google Play και ποιό ??????

Ευχαριστώ

 

*** Usb μπορούμε να συνδέσουμε για άμεση μεταφορά αρχείων διαφόρων τύπων (από αρχεία εγγράφων μέχρι ταινίες και μουσική)?

Edited by George1966
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το note 8'' (Ν5110) και επειδή ένας βασικός λόγος είναι το πενάκι του, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση:

 

Θέλω να το χρησιμοποιώ και να ανοίγω έτοιμα αρχεία .doc ή αρχεία .pdf ή αρχεία εικόνων (σκαναρισμένα)

τα οποία θα έχουν ερωτήσεις πολλαπλής εκλογής (a-b c -d).

Μπορώ με το πενάκι να κυκλώνω την απάντηση που επιθυμεί ο μαθητής, να το αποθηκεύω και να το κρατάει ώστε να το διορθώνω μετά όποτε θέλω ????

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς ???

Μπορεί να το κάνει από μόνο του το tablet ή χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα από το Google Play και ποιό ??????

Ευχαριστώ

 

*** Usb μπορούμε να συνδέσουμε για άμεση μεταφορά αρχείων διαφόρων τύπων (από αρχεία εγγράφων μέχρι ταινίες και μουσική)?

 

Α Ν Ε Τ Α....προχωρα αφοβα....τα εχει out of the box

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Α Ν Ε Τ Α....προχωρα αφοβα....τα εχει out of the box

 

Συγνώμη αλλά επειδή είμαι λίγο Α Σ Χ Ε Τ Ο Σ

μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος.

Τι εννοείς ..........προχωρα αφοβα....τα εχει out of the box

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά επειδή είμαι λίγο Α Σ Χ Ε Τ Ο Σ

μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος.

Τι εννοείς ..........προχωρα αφοβα....τα εχει out of the box

 

Εχει απο μόνο του το μηχανημα εφαρμογες για να κανεις αυτα που θες....υπογραμμισεις,να τα βαζεις σε κυκλους,να τα μεγαλωνεις,να τα διορθωνεις κι ενα σωρο αλλα....

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει απο μόνο του το μηχανημα εφαρμογες για να κανεις αυτα που θες....υπογραμμισεις,να τα βαζεις σε κυκλους,να τα μεγαλωνεις,να τα διορθωνεις κι ενα σωρο αλλα....

 

Απ΄ ότι κατάλαβα διαλέγεις (κυκλώνεις ή υπογραμμίζεις) με το πενάκι τις απαντήσεις που θέλεις και αποθηκεύεις το νέο αρχείο.

 

Με έσωσες - Ευχαριστώ

Ψάχνω για να το αγοράσω Α Μ Ε Σ Α μόνο και μόνο για αυτή τη συγκεκριμένη χρήση που μου είναι απολύτως απαραίτητη.

Edited by George1966
Link to comment
Share on other sites

Εχει απο μόνο του το μηχανημα εφαρμογες για να κανεις αυτα που θες....υπογραμμισεις,να τα βαζεις σε κυκλους,να τα μεγαλωνεις,να τα διορθωνεις κι ενα σωρο αλλα....

 

Μήπως μπορείς να πεις ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές? Πως μπορώ να υπογραμμίζω, να κυκλώνω κλπ ένα word κείμενο ή ένα pdf? Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις μερικά παραδείγματα? (είμαι κάτοχος).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να πεις ποιες είναι αυτές οι εφαρμογές? Πως μπορώ να υπογραμμίζω, να κυκλώνω κλπ ένα word κείμενο ή ένα pdf? Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις μερικά παραδείγματα? (είμαι κάτοχος).

 

Να σας πώ την αλήθεια και εγώ δυο μέρες τώρα ψάχνω από κατόχους του tablet να βρω τον τρόπο που γίνεται αυτό που περιέγραψε ο

"tarif16nikos" αλλά δεν μπορούν να μου δείξουν πως γίνεται

"να υπογραμμίζω, να κυκλώνω κλπ ένα word κείμενο ή ένα pdf και μετά να το αποθηκεύω ως νέο αρχείο ".

 

Όλοι λένε ότι μάλλον χρειάζεται κάποια εφαρμογή αλλά δεν ξέρουν ποιά.

Προς το παρόν η αγορά αναβάλλεται μέχρι να βρω λύση, γιατί στην ουσία αυτή είναι η βασική ιδιότητα που θέλω να έχει, για να το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις Print Screen, επεξεργάσαι την σελίδα με το πενάκι και την σώνεις ξανά.

 

Βέβαια αν είναι πολυσέλιδο το Word αρχείο είναι λίγο δύσχρηστη αυτή η μέθοδος...

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις Print Screen, επεξεργάσαι την σελίδα με το πενάκι και την σώνεις ξανά.

 

Βέβαια αν είναι πολυσέλιδο το Word αρχείο είναι λίγο δύσχρηστη αυτή η μέθοδος...

Αυτό γίνεται νομίζω πολύ καλύτερα και με υποστήριξη γραφής στο pdf με το ezpdf.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να σας πώ την αλήθεια και εγώ δυο μέρες τώρα ψάχνω από κατόχους του tablet να βρω τον τρόπο που γίνεται αυτό που περιέγραψε ο

"tarif16nikos" αλλά δεν μπορούν να μου δείξουν πως γίνεται

"να υπογραμμίζω, να κυκλώνω κλπ ένα word κείμενο ή ένα pdf και μετά να το αποθηκεύω ως νέο αρχείο ".

 

Όλοι λένε ότι μάλλον χρειάζεται κάποια εφαρμογή αλλά δεν ξέρουν ποιά.

Προς το παρόν η αγορά αναβάλλεται μέχρι να βρω λύση, γιατί στην ουσία αυτή είναι η βασική ιδιότητα που θέλω να έχει, για να το αγοράσω.

 

Επειδη ειμαι με το 10ρι galaxy τωρα και δεν θυμαμαι αν το εχει ενσωματομενο το 8αρι....polaris office...αν θες μπες youtube αν το εχει να το δεις σε δραση....το σπογευμα με περισσοτερα....στο word κανεις παπαδες

Εριξα μια ματια....πηγαινε youtube και πατα...galaxy note 8 polaris office.....πιστευω θα σε καλυψει!

..

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

...πηγαινε youtube και πατα...galaxy note 8 polaris office.....πιστευω θα σε καλυψει!

..

 

Δεν νομίζω να εννοεί κάτι τέτοιο. Στο polaris ο χειρισμός των εντολών γίνεται με το S-pen. Δεν υποστηρίζει τα features του S-pen...

Link to comment
Share on other sites

Να σας πώ την αλήθεια και εγώ δυο μέρες τώρα ψάχνω από κατόχους του tablet να βρω τον τρόπο που γίνεται αυτό που περιέγραψε ο

"tarif16nikos" αλλά δεν μπορούν να μου δείξουν πως γίνεται

"να υπογραμμίζω, να κυκλώνω κλπ ένα word κείμενο ή ένα pdf και μετά να το αποθηκεύω ως νέο αρχείο ".

 

Όλοι λένε ότι μάλλον χρειάζεται κάποια εφαρμογή αλλά δεν ξέρουν ποιά.

Προς το παρόν η αγορά αναβάλλεται μέχρι να βρω λύση, γιατί στην ουσία αυτή είναι η βασική ιδιότητα που θέλω να έχει, για να το αγοράσω.

 

Καλησπέρα φίλοι μου!! Τα παραπάνω εγώ τα κάνω με το Adobe Reader

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εχει βαλει κανενας 4.4.2 να μας πει εντυπωσεις?

 

Πρωτες εντυπωσεις απο 4.4.2 αγγλικη,πιο smooth ολα στο tablet η μπαταρια φαινεται να εχει βελτιωθει λιγο και καινουρια μπαρα multiwindow,γενικα δειχνει εως τωρα πολυ καλη αναβαθμιση ταιριαζει γαντι στο note,εχω βεβαια κανει wipe cache kai wipe data και επαναφορα εργοστσιακων ρυθμισεων :)

ΠΡΟΣΟΧΗ στην 4.4.2 δεν μπορεις να αντιγραψεις,διαγραψεις κλπ τιποτα στην εξωτερικη καρτα που αυτο σημαινει οτι το root ειναι μονοδρομος αν αναβαθμησει καποιος

Edited by ilias12377_
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις απο 4.4.2 αγγλικη,πιο smooth ολα στο tablet η μπαταρια φαινεται να εχει βελτιωθει λιγο και καινουρια μπαρα multiwindow,γενικα δειχνει εως τωρα πολυ καλη αναβαθμιση ταιριαζει γαντι στο note,εχω βεβαια κανει wipe cache kai wipe data και επαναφορα εργοστσιακων ρυθμισεων :)

ΠΡΟΣΟΧΗ στην 4.4.2 δεν μπορεις να αντιγραψεις,διαγραψεις κλπ τιποτα στην εξωτερικη καρτα που αυτο σημαινει οτι το root ειναι μονοδρομος αν αναβαθμησει καποιος

 

 

Εχει Knox? αν ναι ούτε το root αποτελεί λύση.

Μεγάλη βλακεία αυτο με τις SD cards. Μόνο για τις φωτογραφίες της κάμερας ειναι οπως το έκαναν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχει Knox? αν ναι ούτε το root αποτελεί λύση.

Μεγάλη βλακεία αυτο με τις SD cards. Μόνο για τις φωτογραφίες της κάμερας ειναι οπως το έκαναν.

 

Ναι έχει knox αν και υπάρχεικκάποιος τρόποςνα το ξξεγελάσει μέσω Mobile doing μη αναβάθμισης του bootloader αλλάδεν το θθεωρώ αξιόπιστο προτίμησα να χάσω την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχω δύο ερωτήσεις.

 

1) Υπάρχει καμιά σελίδα που μπορώ να δώσω το ταμπλετάκι (N5120).

 

2) Πως αποδεικνύουμε ότι το tablet έχει ακόμα εγγύηση χωρίς απόδειξη αγοράς;; Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος ε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εχω δύο ερωτήσεις.

 

1) Υπάρχει καμιά σελίδα που μπορώ να δώσω το ταμπλετάκι (N5120).

 

2) Πως αποδεικνύουμε ότι το tablet έχει ακόμα εγγύηση χωρίς απόδειξη αγοράς;; Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος ε;

 

Υπάρχει. Πάρε τη Samsung και δώσε το imei και εξήγησε τους ότι θέλεις να το πουλήσεις. Λογικά μπορούν να σου δώσουν μια βεβαίωση

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει knox αν και υπάρχεικκάποιος τρόποςνα το ξξεγελάσει μέσω Mobile doing μη αναβάθμισης του bootloader αλλάδεν το θθεωρώ αξιόπιστο προτίμησα να χάσω την εγγύηση

 

Δεν σκοπεύω να χάσω την εγγύηση γιατί θα το κρατήσω το ταμπλετακι.

Απλά δεν θα αναβαθμίσω.

Θα ψάξω για καμιά custom που βασίζεται στην 4.2.2

Το μόνο που μ ενδιαφέρει είναι το νέο πληκτρολογιο της 4.4 τίποτα άλλο.

Το smoothnes και η ταχύτητα μάλλον δεν διαφέρουν. Αν κάνω στην 4.2.2 ένα στήσιμο από την αρχή θα δείχνει το ίδιο smooth.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν σκοπεύω να χάσω την εγγύηση γιατί θα το κρατήσω το ταμπλετακι.

Απλά δεν θα αναβαθμίσω.

Θα ψάξω για καμιά custom που βασίζεται στην 4.2.2

 

Το μόνο που μ ενδιαφέρει είναι το νέο πληκτρολογιο της 4.4 τίποτα άλλο.

Το smoothnes και η ταχύτητα μάλλον δεν διαφέρουν. Αν κάνω στην 4.2.2 ένα στήσιμο από την αρχή θα δείχνει το ίδιο smooth.

 

Έτσι μπράβο. Όπως έχω δηλώσει εδώ και καιρό, τα ίδια και εγώ. Ίσως κάνω μάλιστα καμία επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων γιατί το έχω πάρα φορτώσει και βλέπω διαφορά στη μπαταρία τελευταία

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο. Όπως έχω δηλώσει εδώ και καιρό, τα ίδια και εγώ. Ίσως κάνω μάλιστα καμία επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων γιατί το έχω πάρα φορτώσει και βλέπω διαφορά στη μπαταρία τελευταία

 

Τι λες τωρα. Αν μου κόψει την μεταφορά και εγγραφή αρχείων στην SD card τελείωσα. H 16αρα δεν μου φτάνει για τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...