Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει τρόπος να κάνω εγκατάσταση εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα μνήμης που έχω βάλει. Κάπου διάβασα ότι γίνεται με root και κάποιο script που κάνει αντικατάσταση της εσωτερικής κάρτας του τηλεφώνου με την εξωτερική. Έτσι όμως δεν βγαίνει άχρηστη η εσωτερική μνήμη, θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω και αυτή; Αν ξέρει κάποιος τι και αν μπορώ να κάνω κάτι θα με βοηθούσε πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα,ολα ενταξει.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και η sidebar,εμφανιστηκε επιτελους..Γεια χαρα....

 

Εαν πατήσεις παρατεταμένα το πλήκτρο αφης "πισω" δίπλα απο το home button εμφανίζεται ή απενεργοποιείται. Δεν χρειαζόταν να κάνεις επαναφορα.

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Εαν πατήσεις παρατεταμένα το πλήκτρο αφης "πισω" δίπλα απο το home button εμφανίζεται ή απενεργοποιείται. Δεν χρειαζόταν να κάνεις επαναφορα.

Καλημερα.Το ειχα δοκιμασει,δεν γινοταν.''Εφτιαξε''με την επαναφορα.Τωρα,βεβαια,γινεται,ετσι οπως λες.Γεια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως οχι αλλα γιατι να το κανεις αυτο?

ενας φιλος που το εκανε (για να βγαλει ρουτ κτλ) δεν ηξερε τι να βαλει και εβαλε γερμανιας.

στο download mode ολα οκ.

δεν ξερω αν φαινεται καπως αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδω και δυο μέρες πήρα και εγώ το note σήμερα μάλιστα έγινε και αναβάθμιση στην 4.2.2 έκδοση.

Αλλά έχω το εξής πρόβλημα.

Οταν πάω στο play δεν εχω αγγλικο πληκτρολόγιο το ίδιο γίνεται και στο s note και σε άλλα. Eνω στον crhome εχω.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως οχι αλλα γιατι να το κανεις αυτο?

ενας φιλος που το εκανε (για να βγαλει ρουτ κτλ) δεν ηξερε τι να βαλει και εβαλε γερμανιας.

στο download mode ολα οκ.

δεν ξερω αν φαινεται καπως αλλιως.

 

Σε ευχαριστω αλλα ψαχνω εαν ξερει καποιος σιγουρα, εχω μεγαλο προβλημα με την μπαταρια αδειασμα σε 1,30 ωρες και θα βγαλω το root και θελω να του περασω την ελληνικη rom απο την σκανδιναβική που ειχε σαν τελευταία προσπάθεια πριν το πάω στο service γιαυτο ρωτάω εάν φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αλλα ψαχνω εαν ξερει καποιος σιγουρα, εχω μεγαλο προβλημα με την μπαταρια αδειασμα σε 1,30 ωρες και θα βγαλω το root και θελω να του περασω την ελληνικη rom απο την σκανδιναβική που ειχε σαν τελευταία προσπάθεια πριν το πάω στο service γιαυτο ρωτάω εάν φαίνεται

 

Παιδια μπαταρια τελος ουτε ενα μηνα δεν το εχω παρει και αδειαζει σε 1,30 ωρα απο φουλ.

Ελπιζω να ειναι ενταξει με το service και να μην παρει κανα μηνα...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδω και δυο μέρες πήρα και εγώ το note σήμερα μάλιστα έγινε και αναβάθμιση στην 4.2.2 έκδοση.

Αλλά έχω το εξής πρόβλημα.

Οταν πάω στο play δεν εχω αγγλικο πληκτρολόγιο το ίδιο γίνεται και στο s note και σε άλλα. Eνω στον crhome εχω.

Καλησπερα..Αν εχω καταλαβει,τι ρωτας...:Ρυθμισεις-γλωσσα και εισαγωγη(στο μενου,Προσωπικο)-ρυθμισεις πληκτρολογιου Samsung-γλωσσες εισαγωγης,και εκει τικαρεις,οποια γλωσσα,θελεις να προσθεσεις οταν πληκτρολογεις,κατι...Αυτα.....

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα μολις βγηκε η 4.4.2 για το 5100 απο πολωνια μερια

Σπευσατε....οι ριψοκινδυνοι!!!:p

 

http://samsung-updates.com/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 4.4.2 (Πολωνική) και υπάρχουν ελάχιστες αλλαγές στο UI. :(

Δεν είδα νέες δυνατότητες ούτε διαφορά στην ταχύτητα. Οπότε μην αγχώνεστε !!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω με πλήρη γνώση των συνεπειών του νόμου ότι δεν πρόκειται να κάνω την αναβάθμιση.:D

Είναι η πρώτη φορά που θα το κάνω αυτό σε συσκευή

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω με πλήρη γνώση των συνεπειών του νόμου ότι δεν πρόκειται να κάνω την αναβάθμιση.:D

Είναι η πρώτη φορά που θα το κάνω αυτό σε συσκευή

 

Γιατι? Ξερεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? Ξερεις κατι?

 

Ξέρω ότι το ταμπλετ με βάση τις δυνατότητες του, καλύτερο δεν γίνεται

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν θα αναβαθμίσω εκτός αν ξαναεμφανιστεί πρόβλημα με την καινούρια μπαταρία.

Ο λόγος είναι κάποια θεματάκια που διαβάζω για 4.4 και sd card!!

Μπορεί όποιος χρησιμοποιήσει την 4.4.2 να αναφέρει εδώ ασυμβατότητες???

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν θα αναβαθμίσω εκτός αν ξαναεμφανιστεί πρόβλημα με την καινούρια μπαταρία.

Ο λόγος είναι κάποια θεματάκια που διαβάζω για 4.4 και sd card!!

Μπορεί όποιος χρησιμοποιήσει την 4.4.2 να αναφέρει εδώ ασυμβατότητες???

 

Την έχω ήδη στο Νοτε 3. Αν πας στο νήμα του θα δεις. Αυτό για την sd είναι σωστό. Στο Νοτε 3 την εβαλα μόνο για να διορθωθεί ένα μικρό λαγκ που είχε το Νοτε 3 στους browser. Το Νοτε 8 δεν το έχει οπότε δεν υπάρχει το κίνητρο. Επίσης στην κιτκατ χάνεται το text wrapping στους browser με την εξαίρεση του Dolphin και του Opera.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι και εγώ κάτοχος του Tablet και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω Root ώστε να απεγκαταστήσω όλα τα σκουπίδια που έχει φορτώσει η εταιρία.

Στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι χάνω την εγγύηση ακόμα και αν κάνω un-root διότι υπάρχει κάποιου είδους counter που

ελέγχει την διαδικασία.

Υπάρχει κάποια μέθοδος να ξεγελαστεί αυτός ο μηχανισμός?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι και εγώ κάτοχος του Tablet και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω Root ώστε να απεγκαταστήσω όλα τα σκουπίδια που έχει φορτώσει η εταιρία.

Στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι χάνω την εγγύηση ακόμα και αν κάνω un-root διότι υπάρχει κάποιου είδους counter που

ελέγχει την διαδικασία.

Υπάρχει κάποια μέθοδος να ξεγελαστεί αυτός ο μηχανισμός?

Ευχαριστώ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.triangleaway

Πρεπει ομως να εχεις κανει root. Eιναι πολυ ευκολο δεν θα σε προβληματισει το εκανα λιγο πριν παω το note στην αντιπροσωπεια με προβλημα στην μπαταρια και τωρα περιμενω να μου το φερουν δεν καταλαβαν τιποτα και δεν ηταν δυνατον να καταλαβουν

Aυτο το προγραμμα που σου εγραψα παραπανω μηδενιζει τον counter,για root χρησημοποιησε το CF-Auto-Root πολυ απλο,για πληροφοριες googlαρετο

Edited by ilias12377_
προσθηκη μυνηματος
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας είμαι και εγώ κάτοχος του Tablet και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω Root ώστε να απεγκαταστήσω όλα τα σκουπίδια που έχει φορτώσει η εταιρία.

Στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι χάνω την εγγύηση ακόμα και αν κάνω un-root διότι υπάρχει κάποιου είδους counter που

ελέγχει την διαδικασία.

Υπάρχει κάποια μέθοδος να ξεγελαστεί αυτός ο μηχανισμός?

Ευχαριστώ.

 

Δεν ισχύει, τουλάχιστον στην Ευρώπη ακόμα και root να το έχεις δεν χάνεις εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.triangleaway

Πρεπει ομως να εχεις κανει root. Eιναι πολυ ευκολο δεν θα σε προβληματισει το εκανα λιγο πριν παω το note στην αντιπροσωπεια με προβλημα στην μπαταρια και τωρα περιμενω να μου το φερουν δεν καταλαβαν τιποτα και δεν ηταν δυνατον να καταλαβουν

Aυτο το προγραμμα που σου εγραψα παραπανω μηδενιζει τον counter,για root χρησημοποιησε το CF-Auto-Root πολυ απλο,για πληροφοριες googlαρετο

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Μήπως ξέρεις και κανένα οδηγό με το τι εφαρμογές κρατάμε και τι πετάμε έξω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ισχύει, τουλάχιστον στην Ευρώπη ακόμα και root να το έχεις δεν χάνεις εγγύηση.

 

Εδώ όμως δεν είναι Ευρώπη......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)

Μήπως ξέρεις και κανένα οδηγό με το τι εφαρμογές κρατάμε και τι πετάμε έξω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδώ όμως δεν είναι Ευρώπη......

 

Χαχαχαχ σωστός. Έχουμε δει και ακούσει τα απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)

Μήπως ξέρεις και κανένα οδηγό με το τι εφαρμογές κρατάμε και τι πετάμε έξω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδώ όμως δεν είναι Ευρώπη......

 

Σωστός....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)

Μήπως ξέρεις και κανένα οδηγό με το τι εφαρμογές κρατάμε και τι πετάμε έξω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδώ όμως δεν είναι Ευρώπη......

 

Kαι ολες τις εφαρμογες να τις κρατησεις ειναι τοσο καλοστημενο που κανει απιστευτη διαχειριση μνημης και δεν lagαρει με τιποτα για μενα μην βγαλεις τιποτα δεν σου χρειαζεται,εαν παρολα αυτα αν θελεις ταχυτητα σκεψου nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Kαι ολες τις εφαρμογες να τις κρατησεις ειναι τοσο καλοστημενο που κανει απιστευτη διαχειριση μνημης και δεν lagαρει με τιποτα για μενα μην βγαλεις τιποτα δεν σου χρειαζεται,εαν παρολα αυτα αν θελεις ταχυτητα σκεψου nova launcher

 

Προς το παρόν δοκίμασα να απενεργοποιήσω όσες εφαρμογές δεν θέλω πχ το GMAIL το οποίο έτρεχε συνέχεια στο παρασκήνιο

και ρουφούσε την μπαταρία!

Θα δοκιμάσω και με Launcher πριν πάω σε root.

Πάντως δεν ξέρω για εσάς αλλά εκνευρίζομαι αφάνταστα να μου βάζουν εφαρμογές που δεν θέλω με το ζόρι και να μην έχω

το ''δικαίωμα'' να τις απεγκαταστήσω πχ το Trip Advisor.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...