Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο σήμερα και γω κάτοχος ενός λευκού 3G.

Μια ερώτηση και μια παρατήρηση.

γνωρίζουμε και σχετικά με αναβάθμιση σε 4.3;

ειναι στο πλάνο όπως πχ για το note 2;

 

και η παρατήρηση: μετά από λίγα λεπτά σε επαφη με το 8 το note 2

μου φαίνεται μικρό στο χέρι. .χεχε

κατι σαν galaxy s2 πχ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλοδούλευτο και απροβλημάτιστο να είναι για όλους σας , άντε με το καλό να μεγαλώνει η κοινότητα των 8ρηδων addicts aNOTEnymous:p
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

απο σήμερα και γω κάτοχος ενός λευκού 3G.

Μια ερώτηση και μια παρατήρηση.

γνωρίζουμε και σχετικά με αναβάθμιση σε 4.3;

ειναι στο πλάνο όπως πχ για το note 2;

 

και η παρατήρηση: μετά από λίγα λεπτά σε επαφη με το 8 το note 2

μου φαίνεται μικρό στο χέρι. .χεχε

κατι σαν galaxy s2 πχ

Λογικά θα υπάρξει, αυτη τη στιγμή βέβαια μοιράζεται η 4.2.2 μιας κι εχει πάει σε ελαχιστα 8αρια..απ τον καινουργιο χρόνο πιστευω θα χουμε την 4.3 και σίγουρα τις εφαρμογες του note 3

Παιδιά καλοδούλευτο και απροβλημάτιστο να είναι για όλους σας , άντε με το καλό να μεγαλώνει η κοινότητα των 8ρηδων addicts aNOTEnymous:p

Μα πως να μην μεγαλώνει οταν δεν υπάρχει ανταγωνισμος στην κατηγορία του..Το καλύτερο 8'' android tablet with S-Pen:D

Link to comment
Share on other sites

...και σίγουρα τις εφαρμογες του note 3...

 

Καλά γι'αυτό μην βάζεις και στοίχημα. Εγώ πιστεύω ότι θα τις δούμε μόνο στο Note 8 2014 Edition...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλοδούλευτο και απροβλημάτιστο να είναι για όλους σας , άντε με το καλό να μεγαλώνει η κοινότητα των 8ρηδων addicts aNOTEnymous:p

 

Όντως, γινόμαστε αρκετοί αλλά το ταμπλετ δεν έχει προβλήματα, οπότε κουβεντιαζουμε έτσι για την παρέα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλά γι'αυτό μην βάζεις και στοίχημα. Εγώ πιστεύω ότι θα τις δούμε μόνο στο Note 8 2014 Edition...

 

Εδω θα τις πάρει το note 2 που ειναι πιο παλιο και δε θα τις πάρει το τερατάκι??:worry: Το 2014 8αρι σιγουρα θα τις έχει αλλά θα παρουσιαστεί και με κάτι εξτρα θελω να πιστευω..σε 3 μήνες λογικά θα γίνει η παρουσίαση, ολο και κατι καινουριο θα βάλουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,σημερα ειδα την προσφορα του πλαισιου για το Νοτε 2 στα 349.Εχω το τερατακι το Νοτε 8 και αυτες της μερες ειμαι σε αναζητηση κινητου.Τι λετε να παρω το 2 η ειναι too much και δεν αξιζει να εχεις ακριβως ιδιο λογισκο και χαρακτηρηστικα με μονη διαφορα στης ιντσες?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,σημερα ειδα την προσφορα του πλαισιου για το Νοτε 2 στα 349.Εχω το τερατακι το Νοτε 8 και αυτες της μερες ειμαι σε αναζητηση κινητου.Τι λετε να παρω το 2 η ειναι too much και δεν αξιζει να εχεις ακριβως ιδιο λογισκο και χαρακτηρηστικα με μονη διαφορα στης ιντσες?

 

Αξίζει. Συνεργάζονται απίθανα. Και θα έχεις και ένα εξαιρετικό κινητό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μα πως να μην μεγαλώνει οταν δεν υπάρχει ανταγωνισμος στην κατηγορία του..Το καλύτερο 8'' android tablet with S-Pen:D

Mακράν του δεύτερου:p

Αξίζει. Συνεργάζονται απίθανα. Και θα έχεις και ένα εξαιρετικό κινητό.

+1

Όντως, γινόμαστε αρκετοί αλλά το ταμπλετ δεν έχει προβλήματα, οπότε κουβεντιαζουμε έτσι για την παρέα.

Ισως θα πρέπει να ανοίξουμε ενα thread τύπου "Περί ανέμων και υδάτων για κατόχους του ΝΟΤΕ 8 " όπως κάποιοι κάποτε εδω μέσα:wink:

 

Εδω θα τις πάρει το note 2 που ειναι πιο παλιο και δε θα τις πάρει το τερατάκι??:worry:

Ε ναι, αυτό τους έλειπε να μην τις δώσουν.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πραγματικα χρειαζεται ειναι μια εκδοση που να μπορεις να δημιουργείς διαφορετικους λογαριασμους χρηστων.. Απορω γιατι δεν το εχουν συμπεριλαβει ακομα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Το εργαλείο είναι ακούραστο και γρήγορο. Μόλις τελειώσω το στήσιμο θα κάνω ένα τεστ να δω σε σχέση με το S4 Octa πως τα πάει σε ταχύτητα.

Επιτέλους μπορώ να κάνω browsing χωρίς zoom και χωρίς να βγάζω τα μάτια μου.

Έβαλα Nova φυσικά για να έχω τις ευκολίες.

Μικρά εικονίδια για να μην πάει χαμένη η οθόνη, gestures κλπ.

 

Εντάξει η οθόνη στις φωτογραφίες υστερεί σε σχέση με το S4 και Note 3 αλλά δεν με πειράζει.

 

UPDATE

Εκανα μια δοκιμή - συγκριτικό μεταξύ του Note 8 και του S4 Octa.

Είναι ισοδύναμα παντού. Τα δοκίμασα στο άνοιγμα ίδιων εφαρμογών και σε browsing.

Η υψηλή ανάλυση της οθόνης του S4 αποροφά την έξτρα δύναμη του Octa.

 

Σε σχέση με το Note 2 που είχα παλιότερα, παρατηρώ μεγάλη βελτίωση στην αναγνώριση της γραφής με το s- Pen.

 

Μου αρέσει πολύ το ανοικτό χρώμα των μενού.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το εργαλείο.

 

Για όσους έχουν smartphone Samsung, η μεταφορά αρχείων κλπ από και προς το Note8 είναι παιχνιδάκι με το samsung link.

 

Για συγχρονισμό call log, sms, wifi routers κλπ το smart switch της Samsung.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, μόλις το πήρα στα χέρια μου και γω και με το που το άνοιξα μου έχει επιλογή αναβάθμισης σε 4.2.2.

 

Αν κάνω την αναβάθμιση μπορώ να το ρουτάρω μετά; Ή θα έχω θέματα;

Επίσης πως είναι η αναβάθμιση μέχρι στιγμής; Όλα λειτουργούν όπως πρέπει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, μόλις το πήρα στα χέρια μου και γω και με το που το άνοιξα μου έχει επιλογή αναβάθμισης σε 4.2.2.

 

Αν κάνω την αναβάθμιση μπορώ να το ρουτάρω μετά; Ή θα έχω θέματα;

Επίσης πως είναι η αναβάθμιση μέχρι στιγμής; Όλα λειτουργούν όπως πρέπει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα root. Δεν υπάρχει knox προς το παρών. Ψαξτο λίγο μην σε πάρω στον λαιμό μου.

 

Δεν πρόλαβα να το δουλέψω με την 4.1.2 οπότε δεν ξέρω. Για μένα πάντως είναι χρήσιμη αναβάθμιση γιατί περιέχει κάποιες από τις δυνατότητες του S 4 και για όσα γράφω παρακάτω.

 

Όσο το δουλεύω μ αρέσει περισσότερο. Δεν υπάρχει πουθενά lag.

H διαχείριση της ram είναι εξαιρετική. Βέβαια δεν υπάρχει η μεγάλη απαιτητική κάμερα των 13 mp.

Σε σχέση με το S4 έχω πολύ περισσότερη διαθέσιμη με τις ίδιες εφαρμογές.

 

Επίσης τώρα βλέπω πόσο απαιτητικές είναι οι FHD οθόνες.

Πιστεύω ότι από το S5 και μετά θα είναι έτοιμοι οι επεξεργαστές να οδηγήσουν με άνεση αυτές τις οθόνες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα εκ του Παρισίου ακόμα με την 4.1.2 ...η συσκευή ειναι υπέροχη σε ολα της. Το μόνο μου θέμα είναι οτι δεν χωράει σε κανένα απ τα φθινοπωρινά μπουφαν..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω άλλη μια ερώτηση, μου έδωσαν $25 για αγορές από το Google Play. Τι θα με συμβουλεύατε να αγοράσω για το συγκεκριμένο tablet;

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο wifi το πήρα και εγώ σήμερα. Μάλλον Ρουμάνικο γιατί ήταν η πρώτη γλώσσα μόλις το άνοιξα. Και εγώ 4.1.2 εν αναμονή update..

Ξέρει κανένας αν τα ρουμάνικα περνούν update γρήγορα η ποιο αργά και από τα ελληνικά..?

Edited by leo1817
LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Άσπρο wifi το πήρα και εγώ σήμερα. Μάλλον Ρουμάνικο γιατί ήταν η πρώτη γλώσσα μόλις το άνοιξα. Και εγώ 4.1.2 εν αναμονή update..

Ξέρει κανένας αν τα ρουμάνικα περνούν update γρήγορα η ποιο αργά και από τα ελληνικά..?

 

Λες να υπάρχει χώρα που να παίρνει πιο αργά αναβάθμιση απο ελληνικά?:worry: Νομίζω κρατάμε τα σκυπτρα ακομα στις τελευταιες αναβαθμίσεις. Αυτό που βλέπω ομως γενικότερα απ τη samsung φέτος, είναι οτι διανέμει σχετικά γρηγορα τις αναβαθμισεις σε ολες τις χώρες. Οποτε θα παρεις κι εσυ, κι εγω και τα ελληνικα συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Λες να υπάρχει χώρα που να παίρνει πιο αργά αναβάθμιση απο ελληνικά?:worry: Νομίζω κρατάμε τα σκυπτρα ακομα στις τελευταιες αναβαθμίσεις. Αυτό που βλέπω ομως γενικότερα απ τη samsung φέτος, είναι οτι διανέμει σχετικά γρηγορα τις αναβαθμισεις σε ολες τις χώρες. Οποτε θα παρεις κι εσυ, κι εγω και τα ελληνικα συντομα.

 

Το συντομα πως το εννοεις; Γιατι και εγω με ελληνικο ειμαι στην 4.1.2 ενω απο τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ εχει κυκλοφορησει για το γερμανικο η 4.2.2.

Ασε που για το S4 εβγαλε ηδη την 4.3

Αυτο το fragmentation θα τους φαει. Εκει ειναι που βγαζω το καπελο στην Apple. From day one για ολες τις συσκευες παγκοσμιο update

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Το εργαλείο είναι ακούραστο και γρήγορο. Μόλις τελειώσω το στήσιμο θα κάνω ένα τεστ να δω σε σχέση με το S4 Octa πως τα πάει σε ταχύτητα.

Επιτέλους μπορώ να κάνω browsing χωρίς zoom και χωρίς να βγάζω τα μάτια μου.

Έβαλα Nova φυσικά για να έχω τις ευκολίες.

Μικρά εικονίδια για να μην πάει χαμένη η οθόνη, gestures κλπ.

 

Εντάξει η οθόνη στις φωτογραφίες υστερεί σε σχέση με το S4 και Note 3 αλλά δεν με πειράζει.

 

UPDATE

Εκανα μια δοκιμή - συγκριτικό μεταξύ του Note 8 και του S4 Octa.

Είναι ισοδύναμα παντού. Τα δοκίμασα στο άνοιγμα ίδιων εφαρμογών και σε browsing.

Η υψηλή ανάλυση της οθόνης του S4 αποροφά την έξτρα δύναμη του Octa.

 

Σε σχέση με το Note 2 που είχα παλιότερα, παρατηρώ μεγάλη βελτίωση στην αναγνώριση της γραφής με το s- Pen.

 

Μου αρέσει πολύ το ανοικτό χρώμα των μενού.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το εργαλείο.

 

Για όσους έχουν smartphone Samsung, η μεταφορά αρχείων κλπ από και προς το Note8 είναι παιχνιδάκι με το samsung link.

 

Για συγχρονισμό call log, sms, wifi routers κλπ το smart switch της Samsung.

 

Χαίρομαι πολύ που ακούω ότι ακόμα και με το S4 ανταγωνιζεται στα ίσια.

Νομίζω επιβεβαιώνεται η άποψή μου ότι το Νοτε 8 είναι ελαφρώς καλύτερο του Νοτε 2.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν μια βδομαδα περιπου πηρα το nexus 7 2013.Ενταξει το εργαλειο πεταει και το εχω ερωτευτει.Ωστοσο ειναι αληθεια πως ,αν και δεν το περιμενα,μια ιντσα εχει διαφορα.Και γενικα 8 ιντσες ειναι το ιδανικο μεγεθος για ταμπλετακι.Ειναι κανεις απο δω που να χει και το νοτε 8 και το nexus7 fhd να μου πει τελικα ποιο ειναι καλυτερο για να διαβαζεις κειμενο?κυριως κειμενο απο sites.Σιγουρα το ν8 τα δειχνει μεγαλυτερα και βλεπεις περισσοτερο περιεχομενο στην οθονη ,αλλα και η αναλυση παιζει το ρολο της.Πηγα χτες να συγκρινω διπλα διπλα, και οσο με ψιλοκουραζαν τα γραμματακια στο νεξους,το να βλεπω τα πιξελς στο ν8 επισης δεν μου πολυαρεσε.Σιγουρα το ιδανικο θα ειναι το νοτε 8 2014 fhd που δεν ξερω και γω ποτε θα βγει.Γενικα αυτο που πιστευω ειναι πως αν παρω το ν8 και δωσω το νεξους,επειδη δεν θα εχω αμεση συγκριση αναλυσεων οθονης, μετα απο κανα 2-3 μερες δεν θα με ενοχλει η αναλυση.

Γενικα επειδη βρισκομαι σε διλημμα ,αν εχει καποιος και τα δυο ας μου δωσει καμια συμβουλη και ποιο κρατησε τελικα και ποιο εδωσε δωρο σε κανα συγγενικο προσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που ακούω ότι ακόμα και με το S4 ανταγωνιζεται στα ίσια.

Νομίζω επιβεβαιώνεται η άποψή μου ότι το Νοτε 8 είναι ελαφρώς καλύτερο του Νοτε 2.

 

Είναι καλύτερο απο το Note2 γιατί όπως είπα έχει πολύ απλή κάμερα η οποία δεν χρειάζεται να κρατα έξτρα ram

καρό γενικά δεν κουράζει την συσκευή.

 

 

 

 

 

εγω πριν μια βδομαδα περιπου πηρα το nexus 7 2013.Ενταξει το εργαλειο πεταει και το εχω ερωτευτει.Ωστοσο ειναι αληθεια πως ,αν και δεν το περιμενα,μια ιντσα εχει διαφορα.Και γενικα 8 ιντσες ειναι το ιδανικο μεγεθος για ταμπλετακι.Ειναι κανεις απο δω που να χει και το νοτε 8 και το nexus7 fhd να μου πει τελικα ποιο ειναι καλυτερο για να διαβαζεις κειμενο?κυριως κειμενο απο sites.Σιγουρα το ν8 τα δειχνει μεγαλυτερα και βλεπεις περισσοτερο περιεχομενο στην οθονη ,αλλα και η αναλυση παιζει το ρολο της.Πηγα χτες να συγκρινω διπλα διπλα, και οσο με ψιλοκουραζαν τα γραμματακια στο νεξους,το να βλεπω τα πιξελς στο ν8 επισης δεν μου πολυαρεσε.Σιγουρα το ιδανικο θα ειναι το νοτε 8 2014 fhd που δεν ξερω και γω ποτε θα βγει.Γενικα αυτο που πιστευω ειναι πως αν παρω το ν8 και δωσω το νεξους,επειδη δεν θα εχω αμεση συγκριση αναλυσεων οθονης, μετα απο κανα 2-3 μερες δεν θα με ενοχλει η αναλυση.

Γενικα επειδη βρισκομαι σε διλημμα ,αν εχει καποιος και τα δυο ας μου δωσει καμια συμβουλη και ποιο κρατησε τελικα και ποιο εδωσε δωρο σε κανα συγγενικο προσωπο.

 

Θα σ ενοχλήσει μόνο την πρώτη μέρα. Εγώ που έχω το S4 συνεχώς μπροστά μου και πάλι συνήθισα την οθόνη του note 8.

Στο διάβασμα είναι τέλειο.

Η εμπειρία χρήσης δεν έχει καμία σχέση με του nexus.

Η έλλειψη όλων των ευκολιών και των έξτρα δυνατοτήτων του note 8 είναι πολύ σημαντική για κάποιον που θέλει το κάτι παραπάνω για την δουλειά του.

Επίσης η μία ίντσα που με την μπαρσ των soft button γίνεται 1.4" κάνει το 8 πολύ πιο άνετο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι ξέρετε ότι εδώ και πολλά χρόνια προτιμώ τα προϊόντα της Apple, με μοναδική εξαίρεση τις Note συσκευές της samy και το λέω αυτό για να δώσω μεγαλύτερη έμφαση στο παρακάτω.

Θεωρώ ότι το Note 8'' είναι το καλύτερο business tablet και όχι μόνο της αγοράς, ειδικά του χρόνου που θα βγει και με οθόνη HD, ε τότε θα είναι μακράν από όλα τα άλλα.

Τα δυο πράγματα που δεν μου αρέσουν αλλά λόγω όλων των άλλων προτερημάτων σταμάτησαν να με απασχολούν είναι η μπαταρία(σε αυτό φταίει η διαχείριση των εφαρμογών του android) και ότι δεν είναι τόσο όμορφο, τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι ξέρετε ότι εδώ και πολλά χρόνια προτιμώ τα προϊόντα της Apple, με μοναδική εξαίρεση τις Note συσκευές της samy και το λέω αυτό για να δώσω μεγαλύτερη έμφαση στο παρακάτω.

Θεωρώ ότι το Note 8'' είναι το καλύτερο business tablet και όχι μόνο της αγοράς, ειδικά του χρόνου που θα βγει και με οθόνη HD, ε τότε θα είναι μακράν από όλα τα άλλα.

Τα δυο πράγματα που δεν μου αρέσουν αλλά λόγω όλων των άλλων προτερημάτων σταμάτησαν να με απασχολούν είναι η μπαταρία(σε αυτό φταίει η διαχείριση των εφαρμογών του android) και ότι δεν είναι τόσο όμορφο, τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα

 

Συμφωνώ για την εμφάνιση ,τρώγεται το black brown , διαφωνώ για τη μπαταρία η οποία δεν είναι ότι καλύτερο αλλά δεν είναι και χάλια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι ξέρετε ότι εδώ και πολλά χρόνια προτιμώ τα προϊόντα της Apple, με μοναδική εξαίρεση τις Note συσκευές της samy και το λέω αυτό για να δώσω μεγαλύτερη έμφαση στο παρακάτω.

Θεωρώ ότι το Note 8'' είναι το καλύτερο business tablet και όχι μόνο της αγοράς, ειδικά του χρόνου που θα βγει και με οθόνη HD, ε τότε θα είναι μακράν από όλα τα άλλα.

Τα δυο πράγματα που δεν μου αρέσουν αλλά λόγω όλων των άλλων προτερημάτων σταμάτησαν να με απασχολούν είναι η μπαταρία(σε αυτό φταίει η διαχείριση των εφαρμογών του android) και ότι δεν είναι τόσο όμορφο, τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα

 

από που προκυπτει η HD οθόνη στο μοντελο του 2014?

Δηλαδη αναμεσα στο νεο i pad mini με την retina και το τωρινο ποιο θα επέλεγες?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

από που προκυπτει η HD οθόνη στο μοντελο του 2014?

Δηλαδη αναμεσα στο νεο i pad mini με την retina και το τωρινο ποιο θα επέλεγες?

 

Υποθέσεις κάνουμε για το νεο note 8 οπως υποθέσεις κανεις κι εσυ για την retina του ipad mini(Συμφωνα με τις τελευταιες φημες δεν θα εχει retina).

Εχει πενάκι το ipad mini???:worry: ΟΧΙ ..Αρα τι μου συγκρίνεις??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...