Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το ποιο οικονομικο σε WIFI που είναι; και σε 3g;

 

Δες στο skroutz.gr

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Aπλά λέω απο θέμα αξιοπιστίας site.....αν έχει κάποιος να μου πει

 

Μπορείς να δεις και τις αξιολογησεις αλλά εγώ προσωπικά έχω ψωνίσει από bird phone με εξαιρετική εξυπηρέτηση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετώ την παρέα από εδώ γιατί το έδωσα το 8αράκι μου πριν λίγες ημέρες.

Ο λόγος δεν είναι φυσικά ότι δεν μου έκανε, γιατί το ''μηχανάκι'' ήταν τέλειο, αλλά γιατί αγόρασα το Note III και επειδή είναι μικρή η διαφορά στις ίντσες.

Καλή συνέχεια. :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετώ την παρέα από εδώ γιατί το έδωσα το 8αράκι μου πριν λίγες ημέρες.

Ο λόγος δεν είναι φυσικά ότι δεν μου έκανε, γιατί το ''μηχανάκι'' ήταν τέλειο, αλλά γιατί αγόρασα το Note III και επειδή είναι μικρή η διαφορά στις ίντσες.

Καλή συνέχεια. :)

 

Δηλαδή εγώ που θέλω και το note iii και το 8..θα μου φανεί μικρό?

Link to comment
Share on other sites

Αποχαιρετώ την παρέα από εδώ γιατί το έδωσα το 8αράκι μου πριν λίγες ημέρες.

Ο λόγος δεν είναι φυσικά ότι δεν μου έκανε, γιατί το ''μηχανάκι'' ήταν τέλειο, αλλά γιατί αγόρασα το Note III και επειδή είναι μικρή η διαφορά στις ίντσες.

Καλή συνέχεια. :)

 

Σε συγχωρούμε τέκνον μου. Αλλά και 7αρι κινητό να είχα πάλι το 8αρι δεν το έδινα . Θεωρώ ότι η διαφορά είναι διακριτή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που θέλω και το note iii και το 8..θα μου φανεί μικρό?

Τι να σου πω, ο καθένας μας τα βλέπει διαφορετικά.

Αν δεν είχα άλλο tablet (9.7'') ίσως να το κρατούσα.

Να τα δεις μαζί και τα δυο και μετά να αποφασίσεις.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που θέλω και το note iii και το 8..θα μου φανεί μικρό?

 

Φίλε μου στο σπίτι έχω το Νοτε 2 το Nexus 7 το Νοτε 8 και ένα Sony xperia 9.7 ίντσες.

Δηλαδή έχω όλα τα μεγέθη. Σου λέω λοιπόν ότι για ταμπλέτα το 7αρι είναι μικρό και το 9.7 μεγάλο. Παρτο άφοβα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ήθελα να πάρω το 3g, νομίζω το wifi είναι best value. Mου κάνει εντύπωση πάντως που το 8 είναι πιο φτηνό από το tab 3.
Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ήθελα να πάρω το 3g, νομίζω το wifi είναι best value. Mου κάνει εντύπωση πάντως που το 8 είναι πιο φτηνό από το tab 3.

 

Όντως το Wi-Fi είναι best value αλλά το πλεονέκτημα να έχεις μαζί σου και τηλέφωνο ταυτόχρονα είναι συντριπτικό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όντως το Wi-Fi είναι best value αλλά το πλεονέκτημα να έχεις μαζί σου και τηλέφωνο ταυτόχρονα είναι συντριπτικό.

 

Εγώ θα δώσω τα +130€ της διαφοράς για 3g γιατί μου χρειάζεται όλη την μέρα η σύνδεση. Δεν γινεται να δίνω τόσες ώρες ίντερνετ από το S4 γιατί στο τέλος δεν θα έχω ούτε tablet ούτε κινητό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δώσω τα +130€ της διαφοράς για 3g γιατί μου χρειάζεται όλη την μέρα η σύνδεση. Δεν γινεται να δίνω τόσες ώρες ίντερνετ από το S4 γιατί στο τέλος δεν θα έχω ούτε tablet ούτε κινητό.

 

Το άσπρο θα αγοράσεις;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το άσπρο θα αγοράσεις;;

 

Αν δεν βρω το brown αναγκαστικά.

 

Edit

Το παράγγειλα τελικά στα 387€ λευκο.

Ελπίζω να είναι φερέγγυοι. Γράφουν παράδοση σε 7-10 μέρες. Η πληρωμή είναι με την παράδοση οπότε αν αργήσουν πέρα των 10 ημερών το ακυρώνω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Το βρίσκεις και φθηνότερο .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκεις και φθηνότερο .

 

Για 20 ευρώ είναι καλύτερα να το πάρει από το πλαίσιο που θα είναι σίγουρα ελληνικό.

Όσοι προλαβαίνουν τέτοιες προσφορές είναι τυχεροί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για 20 ευρώ είναι καλύτερα να το πάρει από το πλαίσιο που θα είναι σίγουρα ελληνικό.

Όσοι προλαβαίνουν τέτοιες προσφορές είναι τυχεροί.

 

Δεν ειναι 20, ειναι 30 ευρω Κωστα. Η διαφορετικα το 10% της αξιας. Επειδη σκεφτομαι να ξαναπαρω ενα απλο WiFi για χρηση Filofax (οπως και στην πρωτη αποπειρα μου), με δεδομενο κι οτι το awesome note πλεον συγχρονιζεται με το evernote, τι λες, ελληνικο η "κατι αλλο"?

Εσυ απο που πηρες τη 3g εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Για 20 ευρώ είναι καλύτερα να το πάρει από το πλαίσιο που θα είναι σίγουρα ελληνικό.

Όσοι προλαβαίνουν τέτοιες προσφορές είναι τυχεροί.

 

Γιατί να πάρει ελληνικό βρε Κώστα. Δεν θα παίρνει αναβαθμίσεις ποτέ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι 20, ειναι 30 ευρω Κωστα. Η διαφορετικα το 10% της αξιας. Επειδη σκεφτομαι να ξαναπαρω ενα απλο WiFi για χρηση Filofax (οπως και στην πρωτη αποπειρα μου), με δεδομενο κι οτι το awesome note πλεον συγχρονιζεται με το evernote, τι λες, ελληνικο η "κατι αλλο"?

Εσυ απο που πηρες τη 3g εκδοση?

 

Εγώ το παράγγειλα από εδώ http://coolbytes.gr/%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%BF%CE%AF-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%83/8251-samsung-galaxy-note-80-16gb-white.html

Δεν έχω ξαναψωνισει απ αυτούς και διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

Η πληρωμή θα γίνει με την παραλαβή στο κατάστημα τους εφόσον μου εγγυηθουν ότι είναι ευρωπαϊκό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράγγειλα από εδώ http://coolbytes.gr/%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%BF%CE%AF-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%83/8251-samsung-galaxy-note-80-16gb-white.html

Δεν έχω ξαναψωνισει απ αυτούς και διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

Η πληρωμή θα γίνει με την παραλαβή στο κατάστημα τους εφόσον μου εγγυηθουν ότι είναι ευρωπαϊκό.

 

Δεν ξερω το καταστημα, αλλα δεν χανεις τιποτα αφου αφενος η τιμη ειναι κορυφαια, αφετερου το βλεπεις, πληρωνεις και φευγεις.

Αν δε σου κανει και τα 414 για brown/black που εχουν αλλα καταστηματα (και τα γνωριζω προσωπικα) ειναι εξισου πολυ καλη τιμη.

Αναφορικα με την προελευση (ελληνικο η ευρωπαϊκο) θα συμφωνησω με το Νικο (nnik_1969). Δηλαδη και ακριβοτερο και με καθυστερηση στα updates. Απο την αλλη εχει ελαφρως καλυτερη μεταπωληση και το ατου του DOA (αν κατι δεν παει καλα τις πρωτες ημερες της συμβιωσης).

Οποτε ο καθενας ζυγιζει τα υπερ και τα κατα και αποφασιζει...

Link to comment
Share on other sites

Με την διαφορά θα αγοράσω την θήκη:D.

Μ ενδιαφέρει η εγγύηση γιατί θα δουλεύει πολλές ώρες την μέρα.

Θα είναι το βασικό εργαλείο για την δουλειά μου και το βράδυ για τον καναπέ.

Θα το κρατήσω 2 χρόνια. Οπότε πρέπει να είμαι εξασφαλισμενος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη λόγω ανάλυσης είναι ξεκούραστη για διάβασμα pdf;;

 

 

Σε μια σύγκριση με το νεο nexus, έχουμε μεγαλες αποκλίσεις;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει καποιος ψηφιακο δεκτη? Θελω να βλεπω τα ψηφιακα καναλια οταν περιμενω τον μικρο στα φροντιστηρια. Και ειδα στο νετ τα turbox και icube, φυσικα τα turbox εχουν γινει ποιο ακριβα απο τα επωνυμα :)
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη λόγω ανάλυσης είναι ξεκούραστη για διάβασμα pdf;;

 

 

Σε μια σύγκριση με το νεο nexus, έχουμε μεγαλες αποκλίσεις;;

Επειδη εκανα το τεστ για διαβασμα βιβλίων ειναι η καλυτερη επιλογη,το nexus ειναι πιο καλο σε φωτογραφιες οπου εκει βλεπεις την διαφορα στην αναλυση της οθονης,μου εκανε εντυπωση και η μεγαλη του ταχυτητα αποκρισης ισως καλυτερη και απο το note 8 και απο το i pad mini

 

Ακουω να λέτε οτι η τιμη 387 ευρω ειναι πολυ καλη για το λευκο 3g,αυτην την τιμη εχει το γερμανικο αμαζον σε καφε χρωμα,αν και εκει το λευκό ειναι λίγο πιο ακριβο.

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...