Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα γιατί ρε παιδιά πρεπει πάντα να είμαστε με το κακία στο στόμα?? Απο σκρουτζ κανει 280ε, εαν εισαι και εκτος αθηνας μαζι με τα μεταφορικα 290ε αρα δεν συμφερει η προσφορα του κωτσόβολου στα 299ε??Με τη δωροεπιταγη παιρνεις θήκη που έτσι κι αλλιως θα πάρεις και κανα αξεσουαρ για το smartphone, ή παίρνεις ενα 2ο ταμπλετ των 100 ευρω να το κανεις δωρο στη μανα-αδερφη σου...Δεν ειμαι μετοχος του κωτσόβολου :lol: αλλα να ενημερώνουμε για οτι βγαίνει και το παίρνουμε είδηση...για το συγκεκριμένο ταμπλετ υπάρχει καλύτερη προσφορά??Αν ναι πες μας να ενημερωθούμε...

*πιο πάνω βλέπω οτι γράφεις οτι σκεφτόσουν να το αγοράσεις απ το πλαισιο στα 299ε, δηλαδη εαν το αγόραζες απ τον κωτσοβολο στην ίδια τιμή και είχες και 100ευρω δωροεπιταγη θα σε χάλαγε??

 

Δεν είχα καμμιά διάθεση να φανεί σαν κακία... Σόρυ αν ακούστηκε διαφορετικά...

Είπα, ότι αν κάποιον τον βολεύει η προσφορά, "μαγκιά του" (με το καλό να την εκμεταλευτεί).

Λυπάμαι, δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ από το eshop είχα πάρει το μαύρο. Νομίζω το έχει ακόμα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το eshop είχα πάρει το μαύρο. Νομίζω το έχει ακόμα.

 

Το έχει ακόμα αλλά 60 € ακριβότερα από τους άλλους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα καμμιά διάθεση να φανεί σαν κακία... Σόρυ αν ακούστηκε διαφορετικά...

Είπα, ότι αν κάποιον τον βολεύει η προσφορά, "μαγκιά του" (με το καλό να την εκμεταλευτεί).

Λυπάμαι, δεν ήθελα να προσβάλλω κανέναν...

 

Κοίτα ,ο γραπτός λόγος πολλές φορές παρεξηγείται..σορρυ αν σε παρεξηγησα εγω :) ...απλα το ανεφερα για καποιον που ψαχνει το αντιστοιχο 8αρι...παντως είδα οτι θα χεις απο βδομαδα το note 8, σαφως ανωτερη η επιλογή σου ,δε το συζητώ..κι εγω προς τα κει προσανατολιζομαι, το σκεφτομαι βεβαια ακομα μιας και περιμενω να δω ποσο θα τιμολογηθεί το note 10.1 2014 edition, λεγεται οτι το LG GPAD 8.3 θα εχει τιμη εκκινησης 220 ευρω...να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Παει με το note 2 ή μήπως είναι too much?

Δεν αντέχω θελω spen

 

Αυτό μόνο εσύ μπορείς να το κρίνεις.

π.χ. για εμένα ναι, είναι too much 5.7'' και 8'' δλδ. 2.3'' διαφορά.

Για τον φίλο FR33Z3R είναι ο τέλειος συνδυασμός.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα.

Και για μένα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόνο εσύ μπορείς να το κρίνεις.

π.χ. για εμένα ναι, είναι too much 5.7'' και 8'' δλδ. 2.3'' διαφορά.

Για τον φίλο FR33Z3R είναι ο τέλειος συνδυασμός.

 

Ξέρεις απλα εχω πάθει σοκ με το spen. Απο εκεί που δεν το δούλευα και πολύ πλέον κανω τα περισσότερα με αυτό.

Γιαυτό και θα ήθελα την ίδια εμπειρία και σε mini tablet.

Απο όταν βγήκε το ipad mini περίμενα να εχω τα χρήματα για αγορά αλλα μετα ήρθε το note! Πραγματικά είμαι πολυ μπερδεμένος.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις απλα εχω πάθει σοκ με το spen. Απο εκεί που δεν το δούλευα και πολύ πλέον κανω τα περισσότερα με αυτό.

Ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που αγόρασα το N8κτάρι, το S-Pen

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που αγόρασα το N8κτάρι, το S-Pen

 

Αυτή τη στιγμή είναι και σε πολύ καλή τιμή για αυτά που δίνει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Παει με το note 2 ή μήπως είναι too much?

Δεν αντέχω θελω spen

 

Εαν είσαι στο οικοσύστημα του νοτε δεν υπάρχει σήμερα πιο αλληλοσυμπληρωματικη επιλογη, για εμένα τουλάχιστον και δεν τη βρίσκω καθόλου 2 ματς. Ισα ίσα ολα χωρίς κόπο συγχρονισμενα από τη μια συσκευή στην άλλη , ανά πάσα στιγμή και οποία συσκευή και να επιλέξεις

(ας υποθέσουμε μια συνηθισμένη καθημερινή διαδρομή: σπίτι νοτε8->on the go νοτε2.-> γραφείο νοτε8->βραδινή έξοδος νοτε2 ) δουλεύεις με s pen χωρις καμιά παραχώρηση. Απλά επιλεγεις φορματ φακτορ που σε βολεύει και προχωράς στη διεκπεραίωση της όποιας εργασίας έχεις να κάνεις.

Αυτό για εμένα είναι το μεγάλο πλεονέκτημα της συμβίωσης μαζί τους.

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδια,μια ερωτηση,οταν του περναω παιχνιδια π.χ της gameloft και κανει εγκατασταση 600-700 Mb κτλπ μετα που το κανω Unistall τα αρχεια των 600-700 mb φευγουν κι αυτα αυτοματα η πρεπει χειροκινητα?Χειροκινητα που ακρβως ειναι για να τα σβησω?Εχω και file explorer και το My computer
Link to comment
Share on other sites

Εαν είσαι στο οικοσύστημα του νοτε δεν υπάρχει σήμερα πιο αλληλοσυμπληρωματικη επιλογη, για εμένα τουλάχιστον και δεν τη βρίσκω καθόλου 2 ματς. Ισα ίσα ολα χωρίς κόπο συγχρονισμενα από τη μια συσκευή στην άλλη , ανά πάσα στιγμή και οποία συσκευή και να επιλέξεις(

ας υποθέσουμε μια συνηθισμένη καθημερινή διαδρομή: σπίτι νοτε8->on the go νοτε2.-> γραφείο νοτε8->βραδινή έξοδος νοτε2 ) δουλεύεις με s pen ανά πάσα στιγμή χωρις καμιά παραχώρηση. Απλά επιλεγεις φορματ φακτορ που σε βολεύει και προχωράς στη διεκπεραίωση της οποίας εργασίας έχεις να κάνεις.

Αυτό για εμένα είναι το μεγάλο πλεονέκτημα της συμβίωσης μαζί τους.

 

Τα είπες ολα.

Δεν ξέρω αλλα πλέον δεν πάω πουθενά χωρίς το note 2. Βέβαια δεν το θέλω το 8αρι για τηλεφωκ άσχετος αν κοιτάζω προς το 3G.

Εγω σκέφτομαι να τα εχω συνέχεια μαζι μου. Αντε το tablet οχι τόσο αλλα γενικά να το χρησιμοποιώ ωστε να μην μου βγαίνουν τα μάτια συνέχεια με το 2.

Πιστεύετε προς τα Χριστούγεννα να έχει πέσει κι άλλο η τιμή του;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τα είπες ολα.

Βέβαια δεν το θέλω το 8αρι για τηλεφωκ άσχετος αν κοιτάζω προς το 3G.

 

Πιστεύετε προς τα Χριστούγεννα να έχει πέσει κι άλλο η τιμή του;

 

Ούτε και σε εμένα εχει υπάρξει η ανάγκη να χρησιμοποιηθεί ως τηλέφωνο αλλά το 3g το θεωρώ απαραίτητο μιας που σου δίνει αυτάρκεια και αυτονομία στη χρήση data χωρίς να δεσμεύεσαι απο το εκάστοτε wi-fi,εμένα μου έχει χρειαστεί αμέτρητες φορές γι'αυτό το θεωρώ την απόκτηση 3g συσκευής εκ των ων ουκ άνευ.

H τιμή πιστεύω οτι εχει σταθεροποιηθεί πλέον και αν τύχει να πέσει κι'άλλο θα είναι για μικρό ποσό που δεν ξέρω αν αξίζει να περιμένει κανείς.

 

Αυτό μόνο εσύ μπορείς να το κρίνεις.

π.χ. για εμένα ναι, είναι too much 5.7'' και 8'' δλδ. 2.3'' διαφορά.

Πολύ σωστα φίλε Jig. O καθένας μας επιλέγει σύμφωνα με τις ανάγκες του, συμφωνώ και επαυξάνω;)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να ναι βλακεια η ερωτηση αλλα...εχετε μεβρανη στην οθονη ή χρησιμοποιειται κανονικα το πενακι χωρις εγνοια?ειναι gorilla το γυαλι ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να ναι βλακεια η ερωτηση αλλα...εχετε μεβρανη στην οθονη ή χρησιμοποιειται κανονικα το πενακι χωρις εγνοια?ειναι gorilla το γυαλι ετσι?

 

Σε κανένα Νοτε ούτε και άλλο smartphone έχω βάλει μεμβράνη προστασίας. Ποτέ δεν έχω πάθει το παραμικρό. Δεν υπάρχει περίπτωση το πενάκι να σου κάνει ζημιά. Το χρησιμοποιώ από το Νοτε 1 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδια,μια ερωτηση,οταν του περναω παιχνιδια π.χ της gameloft και κανει εγκατασταση 600-700 Mb κτλπ μετα που το κανω Unistall τα αρχεια των 600-700 mb φευγουν κι αυτα αυτοματα η πρεπει χειροκινητα?Χειροκινητα που ακρβως ειναι για να τα σβησω?Εχω και file explorer και το My computer

 

Kανεις?Επισης το removable disk που δειχνει 900 Mb τι ειναι?Ειναι κενο μεσα ενω δεν του εχω βαλει καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα Νοτε ούτε και άλλο smartphone έχω βάλει μεμβράνη προστασίας. Ποτέ δεν έχω πάθει το παραμικρό. Δεν υπάρχει περίπτωση το πενάκι να σου κάνει ζημιά. Το χρησιμοποιώ από το Νοτε 1 χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ωραια να ησυχασω απλα δεν βρηκα σιγουρα αν ειναι gorilla και το χα εγνοια μιας και ειναι πρωτη συναναστροφη με νοτε.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται παιδια,μια ερωτηση,οταν του περναω παιχνιδια π.χ της gameloft και κανει εγκατασταση 600-700 Mb κτλπ μετα που το κανω Unistall τα αρχεια των 600-700 mb φευγουν κι αυτα αυτοματα η πρεπει χειροκινητα?Χειροκινητα που ακρβως ειναι για να τα σβησω?Εχω και file explorer και το My computer

τα σβήνει φίλε μην ανησυχείς

Αν θες να το ψάξεις πάντως τα data μπαίνουν στο android/obb

 

Μπορει και να ναι βλακεια η ερωτηση αλλα...εχετε μεβρανη στην οθονη ή χρησιμοποιειται κανονικα το πενακι χωρις εγνοια?ειναι gorilla το γυαλι ετσι?

Αν και δεν είμαι ακόμα κάτοχος,,, όχι η οθόνη δεν είναι gorilla....

Το πενάκι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις άφοβα (όχι σαν καλέμι :lol: ), μια που η αίσθηση της οθόνης είναι "μαλακή" και γλυστράει όμορρφά επάνω - όπως το δοκίμασα στου κολλητού μου.

Εγώ προσωπικά δεν θα βάλω screen protector...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στο note 2 δεν βαζω πλέον μεμβράνη και είναι απόλαυση. Το πενάκι δεν χαλάει την οθόνη σε καμία περίπτωση. Το εχω χρησιμοοποιησει και με πολύ δύναμη.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω πως και πως. Μου έχει λείψει το S-pen και οι ευκολίες του Note.

 

Ότι και να λέμε είναι τρομερό εργαλείο για την δουλειά μας.

Καταργεί πολλά πράγματα εκτός από στυλό και χαρτί.

Πρώτα απ όλα μπορείς να φωτογραφίσεις κάθε εισερχόμενο έγγραφο και να γράψεις σημειώσεις πάνω του σε χρόνο μηδέν.

Σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή το επιχειρήσεις μέσω sketch και evernote θα χρειαστείς πολύ χρόνο και θα ταλαιπωρηθεις. Θα το κάνεις 5-6 φορές και μετά θα βαρεθείς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω πως και πως. Μου έχει λείψει το S-pen και οι ευκολίες του Note.

 

Ότι και να λέμε είναι τρομερό εργαλείο για την δουλειά μας.

Καταργεί πολλά πράγματα εκτός από στυλό και χαρτί.

Πρώτα απ όλα μπορείς να φωτογραφίσεις κάθε εισερχόμενο έγγραφο και να γράψεις σημειώσεις πάνω του σε χρόνο μηδέν.

Σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή το επιχειρήσεις μέσω sketch και evernote θα χρειαστείς πολύ χρόνο και θα ταλαιπωρηθεις. Θα το κάνεις 5-6 φορές και μετά θα βαρεθείς.

 

Αυτό ακριβώς εννοώ... Είναι ένα super tool που σου λύνει τα χέρια.

Κατάλαβα πως ανάγκη από ταμπλέτες όπως υλοποιούνται σήμερα δεν έχω. Το nexus 7 σκουριαζε σε ένα συρτάρι(τα I pad μου μετά από λίγο καιρό χρήσης το ίδιο) Η έλλειψη Ram, η μη ύπαρξη wakom digitizer/S-pen και των περι αυτών dedicated εφαρμογών με έκαναν τελικά να τα παραμερισω και να περιμένω να πάω στα laptop μου για να κάνω την οποια δουλειά μου.

Ανάγκη από τα Νοτε όμως έχω και μάλιστα μεγάλη. Μέχρι να βγουν (και αν κάποια στιγμή τα καταφέρει ο ανταγωνισμός ) αντίστοιχες υλοποιήσεις η σειρά note σε phablet/Tablet είναι όσον αφορά τις ανάγκες μου μονόδρομος και για αυτό και τα τιμώ.

Εάν και οπότε κυκλοφορησουν στην αγορά αντίστοιχες και ακόμα καλύτερες συσκευές θα πάω σε αυτες χωρίς δεύτερη σκέψη η κάποιο fanboy-στικο ενδοιασμό.

Το δε θέμα design/ποιότητα υλικών το ξεπεράσει εδώ και καιρό και τα θεωρώ δευτερεύουσας σημασιας. Ισα - ισα που βρίσκω αφενός αποδεκτό (το design) και αφετέρου πώς έχουν εξαιρετική αντοχή στις κακουχίες και στη σκληρή μεταχείριση. Βλέπω σε τόσα threads να αναλώνονται συνφορουμιτες μας σε συζητήσεις επί συζητήσεων σχετικά και νιώθω πως έχει χαθεί η ουσία, αντί να κοιτάμε το δάσος εστιαζουμε στο δέντρο. Μόνο την ποιότητά κατασκευής από το κουτί συσκευασίας των δεν έχουν πιασει ακόμα για να κριτικάρουν. :p

Η σειρά των ΝΟΤΕ - ως συνολική εμπειρία χρήσης - για εμένα έχει βγάλει τα λεφτά της και αυτό είναι το κυρίαρχο κριτήριο με το οποίο τα επιλέγω.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοώ... Είναι ένα super tool που σου λύνει τα χέρια.

Κατάλαβα πως ανάγκη από ταμπλέτες όπως υλοποιούνται σήμερα δεν έχω. Το nexus 7 σκουριαζε σε ένα συρτάρι(τα I pad μου μετά από λίγο καιρό χρήσης το ίδιο) Η έλλειψη Ram, η μη ύπαρξη wakom digitizer/S-pen και των περι αυτών dedicated εφαρμογών με έκαναν τελικά να τα παραμερισω και να περιμένω να πάω στα laptop μου για να κάνω την οποια δουλειά μου.

Ανάγκη από τα Νοτε όμως έχω και μάλιστα μεγάλη. Μέχρι να βγουν (και αν κάποια στιγμή τα καταφέρει ο ανταγωνισμός ) αντίστοιχες υλοποιήσεις η σειρά note σε phablet/Tablet είναι όσον αφορά τις ανάγκες μου μονόδρομος και για αυτό και τα τιμώ.

Εάν και οπότε κυκλοφορησουν στην αγορά αντίστοιχες και ακόμα καλύτερες συσκευές θα πάω σε αυτες χωρίς δεύτερη σκέψη η κάποιο fanboy-στικο ενδοιασμό.

Το δε θέμα design/ποιότητα υλικών το ξεπεράσει εδώ και καιρό και τα θεωρώ δευτερεύουσας σημασιας. Ισα - ισα που βρίσκω αφενός αποδεκτό (το design) και αφετέρου πώς έχουν εξαιρετική αντοχή στις κακουχίες και στη σκληρή μεταχείριση. Βλέπω σε τόσα threads να αναλώνονται συνφορουμιτες μας σε συζητήσεις επί συζητήσεων σχετικά και νιώθω πως έχει χαθεί η ουσία, αντί να κοιτάμε το δάσος εστιαζουμε στο δέντρο. Μόνο την ποιότητά κατασκευής από το κουτί συσκευασίας των δεν έχουν πιασει ακόμα για να κριτικάρουν. :p

Η σειρά των ΝΟΤΕ - ως συνολική εμπειρία χρήσης - για εμένα έχει βγάλει τα λεφτά της και αυτό είναι το κυρίαρχο κριτήριο με το οποίο τα επιλέγω.

Ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ή τοποθέτηση!!!!!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Guys αν το χτυπήσω να το πάρω απο scroutz; θα εχω κανένα θέμα ή ισχύει οτι και στο note 2;

 

Ότι και στο Νοτε 2. Χτύπα άφοβα ;)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...