Jump to content

Star S7589


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπωρει καποιος να μου απαντηση αν το τηλεφωνο που αγορασα ειναι root?πως μπορω να ξερω αν ειναι rooted η οχι?και πως μπορω να το κανω rooted?τι κερδιζεις αν ειναι rooted?

μ αυτό το ρουτάρεις. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2247537

Αν δεν ξέρεις τι είναι το root, και δεν το χρειάζεσαι για καποια εφαρμογή, μην το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν ξέρεις τι είναι το root, και δεν το χρειάζεσαι για καποια εφαρμογή, μην το κάνεις

 

εννοειται οτι σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου (οπως παντα)!!!

 

 

θελω να δω τι κανει για να δω αν το χρειαζομαι.θελω να βαλω καποια εφαρμογη για να ριχνει την cpu οταν ειναι κλειστη η οθονη και γενικα τετοιες αφαρμογες.για αυτο θελω να δω πως γινεται και τι μου παρεχει

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου (οπως παντα)!!!

 

 

θελω να δω τι κανει για να δω αν το χρειαζομαι.θελω να βαλω καποια εφαρμογη για να ριχνει την cpu οταν ειναι κλειστη η οθονη και γενικα τετοιες αφαρμογες.για αυτο θελω να δω πως γινεται και τι μου παρεχει

Μη βάλεις καμιά τέτοια εφαρμογή και μην πειράξεις τη συχνότητα της cpu!!! Πέφτει αυτόματα όταν δεν χειρίζεσαι το κινητό. Δεν χρειάζεται να το πειράξεις.

Ρούταρε μ αυτό που σου λέω, και δες τo greenify που απανεργοποιείς τα autoruns εφαρμογών ,για να μην τρέχουν όσες δεν χρειάζεσαι συνέχεια, πχ κάτι παιχνίδια, που πετάνε κ διαφημίζεις

Link to comment
Share on other sites

Μη βάλεις καμιά τέτοια εφαρμογή και μην πειράξεις τη συχνότητα της cpu!!! Πέφτει αυτόματα όταν δεν χειρίζεσαι το κινητό. Δεν χρειάζεται να το πειράξεις.

Ρούταρε μ αυτό που σου λέω, και δες τo greenify που απανεργοποιείς τα autoruns εφαρμογών ,για να μην τρέχουν όσες δεν χρειάζεσαι συνέχεια, πχ κάτι παιχνίδια, που πετάνε κ διαφημίζεις

 

 

σε τι θα με βοηθησει να rootαρω το τηλεφωνο?αξιζει να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

σε τι θα με βοηθησει να rootαρω το τηλεφωνο?αξιζει να το κανω?

Μόλις ανέφερα το greenify, με το οποίο αποτρέπεις «κακές» εφαρμογές να τρέχουν μονιμα στο κινητό όταν δεν τις χρησιμοποιείς. Μπορείς να παίρνεις πλήρες backup των δεδομένων κι εφαρμογών σου με το titanium, να αλλάξεις το hosts για να μην σου εμφανιζονται διαφημίσεις. Επίσης, μπορεις ν αλλάξεις τις γραμματοσειρές πχ του κινητού :p μπορείς να κάνεις τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτοση να μου πει κανεις πως μπορω να προσθεσω widget στην αρχικη οθονη?δεν ειναι στην καρτελα widget στο μενου.πως ρε παιδια???????????/
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις nova launcher που έχει πολύ μεγαλύτερη παραμετροποίηση;

 

αυτον εχω και μαλιστα τον prime.αλλα και παλι τπτ.για πειτε τι κανουμε?δλδ το my month calendar πως να το δουλεψω?

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο πάνω σε ένα κενό σημείο στην οθόνη και επιλέγεις widgets. Αν το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει widget θα εμφανιστεί σε αυτή την λίστα και επιλέγοντας το,μπορείς να το κάνεις να φαίνεται στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο πάνω σε ένα κενό σημείο στην οθόνη και επιλέγεις widgets. Αν το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει widget θα εμφανιστεί σε αυτή την λίστα και επιλέγοντας το,μπορείς να το κάνεις να φαίνεται στην οθόνη.

 

εχω κατεβασει 2 εφαρμογες πο εχουν widget αλλα δεν τις βλεπω ρε παιδια?το my month calendar και ενα αλλο calendar αλλα τπτ ρε παιδια.υπαρχει καμια εφαρμογη που να φτιαχνει widgets?

Link to comment
Share on other sites

Tα υπόλοιπα widget τα βλέπεις κανονικά; Αν ναι,πήγαινε ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος--->στην κάρτα sd και αν η εφαρμογή που έχει το widget ειναι στην κάρτα μνήμης,πάτα μεταφορά στη μνήμη τηλεφώνου και θα εμφανιστεί το widget της
Link to comment
Share on other sites

Tα υπόλοιπα widget τα βλέπεις κανονικά; Αν ναι,πήγαινε ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος--->στην κάρτα sd και αν η εφαρμογή που έχει το widget ειναι στην κάρτα μνήμης,πάτα μεταφορά στη μνήμη τηλεφώνου και θα εμφανιστεί το widget της

 

παιχταρα μου bbbb !!!!!!!!δεν μπορουσα με τπτ να το βρω.τωρα μηπως μπορεισ να μου πεις αν θα μπορω να βρησκω widget που οι εφαρμογες θα ειναι αποθηκευμενες στην καρτα μνημησ?γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παιχταρα μου bbbb !!!!!!!!δεν μπορουσα με τπτ να το βρω.τωρα μηπως μπορεισ να μου πεις αν θα μπορω να βρησκω widget που οι εφαρμογες θα ειναι αποθηκευμενες στην καρτα μνημησ?γινεται αυτο?

γιατί να έχεις τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης; άστες όλες στην εσωτερική

Link to comment
Share on other sites

γιατί να έχεις τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης; άστες όλες στην εσωτερική

 

λες ε?ε για να το λες εσυ κατι θα ξερεις.λοιπον παω να τρην πεσω γιατι δεν την παλευω αλλο και οτι αλλο εχω απο αποριες αυριο παλι!

 

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.πραγματικα μου ελυσες τα χερια γιατι ειχα θεμα και προβλημα.πραγματικα ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινιτο μας εχει A-GPS?γιατι εωαλα το mobile maps 10 και λειτουργει ετσι οπως λειτουργουσε στα αλλα μου κινητα symbian - win mobile αλλα δεν ξερω αν συνδεεται στο ιντερνετ να τραβαει απο εκει.εγω δεν θελω μεσω ιντερνετ.για αυτο ρωταω εχι Α-GPS?

στο μενου Προσβαση τοποθεσιας εχω κλικαρει το Δορυφοροι GPS ελπιζω να μην με χρεωνει

Edited by favas21
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινιτο μας εχει A-GPS?γιατι εωαλα το mobile maps 10 και λειτουργει ετσι οπως λειτουργουσε στα αλλα μου κινητα symbian - win mobile αλλα δεν ξερω αν συνδεεται στο ιντερνετ να τραβαει απο εκει.εγω δεν θελω μεσω ιντερνετ.για αυτο ρωταω εχι Α-GPS?

στο μενου Προσβαση τοποθεσιας εχω κλικαρει το Δορυφοροι GPS ελπιζω να μην με χρεωνει

Απευθύνσου εδώ για εφαρμογες πλοηγησης και για να ξεμπερδεψεις τις εννοιες.

Η συσκευη εχει κανονικο GPS δεκτη, και υποβοηθησεις AGPS και EPO GPS που θα ενεργοποιησεις απ το μενου Προσβαση τοποθεσιας. Αν εχεις κλειστα τα δεδομενα δικτυου, δεν χρεωνεσαι. Το google maps χρησιμοποιει ιντερνετ για να δειχνει τον χαρτη. Οι κανονικες εφαρμογες πλοηγησης εχουν τον χαρτη κατεβασμενο στην καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνσου εδώ για εφαρμογες πλοηγησης και για να ξεμπερδεψεις τις εννοιες.

Η συσκευη εχει κανονικο GPS δεκτη, και υποβοηθησεις AGPS και EPO GPS που θα ενεργοποιησεις απ το μενου Προσβαση τοποθεσιας. Αν εχεις κλειστα τα δεδομενα δικτυου, δεν χρεωνεσαι. Το google maps χρησιμοποιει ιντερνετ για να δειχνει τον χαρτη. Οι κανονικες εφαρμογες πλοηγησης εχουν τον χαρτη κατεβασμενο στην καρτα μνημης.

 

για μια ακομη φορα ο ΤΙΤΑΝOΜΕΓΙΣΤΟΓΙΓANΤΙΑΙΟΣ (και λιγα λεω) gerstavros2 δινει απαντηση και λυση!ευχαριστω πολυ φιλος!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το δικο μου η ολα αργουν να κλειδωσουν δορυφορο?μπορει να κανει και 10 λεπτα.εχουμε καμια λυση?εχουμε τπτ να προτινουμε?εχω βαλει και δουλευω mobile maps 10 και sygic.πριν ανοιξω το gps ανοιγω το fix gps μηπως και γινει τπτ αλλα .........τι λετε ?τι κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/2013/07/23/how-to-fix-poor-gps-on-mediatek-phones/ δες αυτό και πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

 

Με 4.1 ήρθε το δικό σας? Αν ναί, υπάρχει τρόπος να μπουν νέες version?

 

Τέλος, με 30 ευρό διαφορά γιατί δεν συζητάμε για αυτό εδώ το Star, που έχει 2GB Ram και 32GB χώρο?

 

http://www.cellphonemic.com/2g-ram-android-phones/n9599t-2g-ram

Edited by TWINDROP2
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνωντας για κινητα, βρηκα αυτο εδω. Μοιαζει πολυ με το Star S7589 MTK6589. Γνωριζει καποιος περαιτερω πληροφοριες??????? Το έχει αγορασει καποιος????

 

http://www.oklot.com/star-...te-p-1699.html

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

ξέρει κάνεις γιατί στην 4,2,1 ρομ δεν δουλεύει το gsensor ? ενω σε άλλες πάει περίφημα ?

λυπών μετά από μέρες δουλείας εδώ είναι η stock rom 4.2.1 . του τηλ μαμά σαν καινούριου

http://blog.geekbuying.com/index.php/2013/07/06/stock-firmware-for-star-s7500-s7589/#.Ulc9clM4w1I

Edited by drakonman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...