Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα Καλη Χρονια με ΥΓΕΙΑ για ολους.

Ευχαριστούμε Νικο για την Rom θα την δοκιμασω αυριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Έχω ανεβάσει στο xda την rom που έφτιαξα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2592513

Αύριο λογικά θα ανοίξω κι εδώ thread. Ελπίζω να σας αρέσει!

 

Καλή χρονιά να έχουμε!!!:)

Φίλε @nikosst φαίνεται έχεις βάλει μέσα τα πάντα όλα! Θα την δοκιμάσω κάποια στιγμή σίγουρα! Καλή χρονιά σ' όλους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στο needrom http://www.needrom.com/mobile/amoi-n828-12/. Πάντως, τα καλύτερα Ελληνικά νομίζω τα μιλάει η Rom του minideal.

 

Χρονια πολλα σε όλους!!

υπάρχει πουθενα η μαμα ROM του minideal να την κατεβασω και να την ξαναπεράσω?

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε όλους!!

υπάρχει πουθενα η μαμα ROM του minideal να την κατεβασω και να την ξαναπεράσω?

 

...δε θα στην πρότεινα, είναι αρκετά παλιά. Σου έχω ήδη προτείνει καλύτερες. Σε κάθε περίπτωση την έχω αν τη θες οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ανεβάσει στο xda την rom που έφτιαξα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2592513

Αύριο λογικά θα ανοίξω κι εδώ thread. Ελπίζω να σας αρέσει!

 

Καλή χρονιά να έχουμε!!!:)

 

Μπορεις να γραψεις πως θα την περασουμε και εδω λιγο πιο αναλυτικα γιατι δεν το εχω ξανακανει και με φαινετε βουνο

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γραψεις πως θα την περασουμε και εδω λιγο πιο αναλυτικα γιατι δεν το εχω ξανακανει και με φαινετε βουνο

 

Ο ευκολότερος τρόπος είναι να κατεβάσεις το mobileuncle tools και να κάνεις εγκατάσταση το TWRP (κατέβασε το και βάλτο χύμα στην sdcard) από εκεί.

 

Στο mobileuncle tools επιλεγεις Recovery Update και πανω-πανω λογικα θα δεις το αρχειο που κατεβασες (recovery_twrp_n828.img) το οποιο και επιλεγεις.

Μετα κανεις boot στο νεο recovery που θα πρεπει να εχει εγκατασταθει και εκει επιλεγεις install και μετα τα αρχεια της ρομ που θα πρεπει να υπαρχουν στην sdcard σου.

Κανε εγκατασταση πρωτα την rom και μετα τα apps. Χρειαζονται και τα 2.

 

Αυτα νομιζω αν εχεις περισσοτερες αποριες, εδω ειμαστε.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια.Λοιπον μολις την εβαλα Νικο είναι φανταστικη πολύ καλη.Νασαι καλα.Παντα τετοια. Να σε ρωτησω όταν το γυρναω 3G δεν δειχνει κατι διπλα στο σημα για να ξερεις ότι δουλευει 3G.
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια.Λοιπον μολις την εβαλα Νικο είναι φανταστικη πολύ καλη.Νασαι καλα.Παντα τετοια. Να σε ρωτησω όταν το γυρναω 3G δεν δειχνει κατι διπλα στο σημα για να ξερεις ότι δουλευει 3G.

 

Να σαι καλα johnkou και χαιρομαι που σου αρεσε :)

Ναι, έχω κλείσει τα συγκεκριμένα εικονίδια γιατι χαλάνε τον συνολικό χρωματισμό της status bar. Δεν μπορείς να τα χρωματίσεις απο το gravitybox (απ όσο έχω δει τουλάχιστον). Επίσης μπορείς να δεις το network mode απο τα quick settings στην status bar και τα εικονίδια για το data. Μπορείς να τα ενεργοποιήσεις πάλι πάντως από το gravitybox-> statusbar tweaks -> disable data network type indicators.

 

To gps δουλευει καλα; Το πρωτο κλειδωμα ειναι οκ;

(την πρωτη φορα δοκιμαστε με ενεργοποιημενα τα data - wifi ή 3G)

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Νικο όλα δουλευουν αψογα και το Gps και το σημα χρωματίζετε.Και παλι να σου πω πολη καλη δουλεια.

Παιδια την συνιστω να την δοκιμασετε και δεν θα χασετε.;)

Link to comment
Share on other sites

Οπου και να πατησω με βγαζει να κατεβασω το mobogenie. Και τη ρομ που παω να κατεβασω αυτο με βγαζει τη γινετε το εχω κανει εγκατασταση 15 φορες αυτο
Link to comment
Share on other sites

...δε θα στην πρότεινα, είναι αρκετά παλιά. Σου έχω ήδη προτείνει καλύτερες. Σε κάθε περίπτωση την έχω αν τη θες οπωσδήποτε.

 

την χρειαζομαι γιατι εκανα back up ολα τα user data με αυτη τη rom, πριν περασω recovery, και δεν ξερω αν στο restore θα τα αναγνωριζει αν έχω περασει αλλη ROM. αν δεν ειναι κοπος, στειλε καποιο link με καποια που δουλευει σιγουρα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

την χρειαζομαι γιατι εκανα back up ολα τα user data με αυτη τη rom, πριν περασω recovery, και δεν ξερω αν στο restore θα τα αναγνωριζει αν έχω περασει αλλη ROM. αν δεν ειναι κοπος, στειλε καποιο link με καποια που δουλευει σιγουρα. Ευχαριστω.

 

...δε βλέπω γιατί να έχεις πρόβλημα εφόσον αφορά data backup σε συνήθεις εφαρμογές. Τη rom την έχω, αλλά όχι online. Αν έχεις κάποιο χώρο όπου θες να στην "ανεβάσω" ευχαρίστως. Πάντως εγώ θα επιχειρούσα πρώτα σε κάποια από τις άλλες που σου ανέφερα τις νεότερες και πιο βελτιστοποιημένες.

Link to comment
Share on other sites

...δε βλέπω γιατί να έχεις πρόβλημα εφόσον αφορά data backup σε συνήθεις εφαρμογές. Τη rom την έχω, αλλά όχι online. Αν έχεις κάποιο χώρο όπου θες να στην "ανεβάσω" ευχαρίστως. Πάντως εγώ θα επιχειρούσα πρώτα σε κάποια από τις άλλες που σου ανέφερα τις νεότερες και πιο βελτιστοποιημένες.

 

θα περασω καποια καινουρια και αν δεν εχω προβλημα στο restore εχει καλως

εχω βρει και σε καποια ρωσσικα site το official firmware αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι 100% official η μαλλον αν ειναι αυτο που ειχα εξαρχης.

Link to comment
Share on other sites

Οπου και να πατησω με βγαζει να κατεβασω το mobogenie. Και τη ρομ που παω να κατεβασω αυτο με βγαζει τη γινετε το εχω κανει εγκατασταση 15 φορες αυτο

Αν λες για την rom του Νκου πατα το μικρο download και θα κατεβει.

Link to comment
Share on other sites

θα περασω καποια καινουρια και αν δεν εχω προβλημα στο restore εχει καλως

εχω βρει και σε καποια ρωσσικα site το official firmware αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι 100% official η μαλλον αν ειναι αυτο που ειχα εξαρχης.

 

...και εγώ αυτό προτείνω, βάλε κάποιες από τις multilanguage με ελάχιστες κινεζιές.

(Του minideal έχει όνομα: N828_V4.1多语言线刷包-3.26_minidealrom.7z και φλασάρεται μέσω Flash Tool).

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και καλη χρονια σε ολους...

 

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το AMOI ενος φιλου...Εχω φερει περιπου 12 Ν828 και κανενα δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα...Ολα ειναι απο minideal.

 

Λοιπον στο θεμα μας..

 

Του ηρθε rooted με ελληνικα και ολα κομπλε...

 

Δεν ξερω αν πειραξε αυτος κατι στην πορεια αλλα το κινητο κανει το εξης περιεργο...

 

Δουλευει για ενα διαστημα σωστα και στην πορεια πεταει ενα μνμ του τυπου ''prossec android secu'' μπλα μπλα και το κινητο αρχιζει και βαραει επανεκινησεις...

Οταν του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για ενα διαστημα ολα ειναι καλα και στη συνεχεια τα ιδια...

 

Αφου ειδα και αποειδα του αλλαξα rom εβαλα την alexneoua v1.2 και για 15-20 μερες ολα καλα...Εχθες παλι τα ιδια...

Μου το εφερε μπηκα recovery εκανα wipe data/factory reset και ολα καλα παλι αλλα για ποσο???

 

Ξερει κανεις που ακριβως γινεται η πατατα??Κανει καμια μλκια αυτος??Η το κινητο εχει θεμα???

 

Παιζει να πειραξε κατι που να εχει σχεση με το SU καποια εφαρμογη οτιδηποτε??

 

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω εχει δοκιμασει κανεις handsfree από iphone αν ταιριαζουν?

 

Ταιριάζουν μόνο που πρέπει να βρεις τρόπο να κρατήσεις το κουμπί πατημένο αλλιώς θα ακούγεται πολύ χαμηλά, δοκίμασα 2 και ήθελαν πάτημα του κουμπιού

Link to comment
Share on other sites

Ταιριάζουν μόνο που πρέπει να βρεις τρόπο να κρατήσεις το κουμπί πατημένο αλλιώς θα ακούγεται πολύ χαμηλά, δοκίμασα 2 και ήθελαν πάτημα του κουμπιού

Άρα δεν ταιριάζουν. Το iphone χρησιμοποιεί το προτυπο ctia, το amoi n828 χρησιμοποιεί το omtp

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν ταιριάζουν. Το iphone χρησιμοποιεί το προτυπο ctia, το amoi828 χρησιμοποιεί το omtp

 

Έβαλα στο ένα μία χειρουργική ταινία, κρατώντας πατημένο το κουμπί και το χρησιμοποιώ 2 μήνες τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα . Βέβαια το χρησιμοποιώ συνδεδεμένο σε bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ανεβάσει στο xda την rom που έφτιαξα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2592513

Αύριο λογικά θα ανοίξω κι εδώ thread. Ελπίζω να σας αρέσει!

 

Καλή χρονιά να έχουμε!!!:)

 

Μπραβο φιλε ωραια η rom σου ,

 

ενα θεμα που βρηκα ειναι με τον ηχο κλησης δεν καταφερα να τον αλλαξω ενω των sms αλλαζουν

Καμια λυση υπαρχει:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε ωραια η rom σου ,

 

ενα θεμα που βρηκα ειναι με τον ηχο κλησης δεν καταφερα να τον αλλαξω ενω των sms αλλαζουν

Καμια λυση υπαρχει:

 

Γενικά αλλάζουν απλά όταν κάνεις reboot μπαίνει πάλι το αρχικό. Με το Tone Picker λύνεται το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε ωραια η rom σου ,

 

ενα θεμα που βρηκα ειναι με τον ηχο κλησης δεν καταφερα να τον αλλαξω ενω των sms αλλαζουν

Καμια λυση υπαρχει:

Ή απλά μ' ένα file explorer (ES Explorer, Root Explorer) κάνεις copy τα αρχεία που θες να έχεις για ringtone στον φάκελο /system/media/audio/ringtones/ και με κάθε restart δεν χάνεις τον ήχο σου. Τουλάχιστον σε alexnoua rom δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...