Jump to content

Star S5 Butterfly (MIZ Z2 / UMI S1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμενοντας το Jiayu G4 βαρεθηκα,οπως ειχα βαρεθει να περιμενω και το G3 και ετσι αποφασισα μιας και το Pandawill δινει κουπονια για αγορες και κερδισα ενα 20 δολλαριων να αγορασω το πιο κατω κινητο,οταν το παραλαβω θα κανω μια παρουσιαση ανα και δεν ειμαι ειδικος σε αυτα,ολο το πακετο με μεταφορα κοστισε 213 δολαρια.

 

 

Αυτο ειναι το βιντεο του,μου αρεσει και σαν κινητο κι απο οτι δειχνει ειναι και αξιολογο.

Περιμενω την αποψη σας

 

 

Network Frequency

2G Network: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G Network: WCDMA 850/2100MHz

Released Mar. 2013

Size

Dimension: 142 x 73 x 9mm

Weight: 155g(Including battery)

Language Arabic, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Chinese, Czech, Danish, Dutch, English, French, German, Italian, Polish, Portuguese, Spanish, Thai

Display

Type: Capacitive Screen, 5-Point multi-touch

Size: 5.0 inch High-definition Screen, 1280 x 720 Pixels Resolution

Screen Color:16000K Colors

Sound

Alert Types: Vibration; Support MP3 ring tone; 64 chord ring tone, Ring tone amount depend on the storage size

Audio: Support MP3 play at background, Stereo Loud speaker

Memory

Phonebook: Can store 500 groups of phone books; Number of contacts depends on the memory size

Support MMS, Card Slot: Yes, expandable up to 16GB

Connectivity

USB, Bluetooth, WAP, GPRS, FM

Camera

Dual Cameras, front camera 5.0MP, back camera 12.0MP with flashlight and auto focus, up to 4096 x 3072 pixels resolution

Main Features

Model: Star S5 Butterfly

SIM Card: Dual Card Dual Standby(one micro-sim card)

Messaging: SMS, MMS

Service Provide: Unlocked

OS System: Android OS 4.2.1

CPU: MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz

GPU: PowerVR SGX 544

Internal: 1GB RAM + 8GB ROM

WIFI: Yes, 802.11 b/g/n

GPS: Yes, built in, support A-GPS

Support FM & Bluetooth

TV: No; JAVA: No

Dual Cameras, front camera 5.0MP, back camera 12.0MP with flashlight and auto focus, up to 4096 x 3072 pixels resolution

Multi-media Format: Voice: MP3/WAV/AMR/AAC; Video: 3GP, MPEG4, AVI, RMVB; Picture: JPEG/BMP/GIF; eBook: TXT, PDF, MS Office Word, PPT, Excel. ( Some formats may require additional apps support.)

Software: Android Market Place, Social Networking, Gaming, MS Office, Gmail, Mail exchanger, etc.

Other Features: WIFI, Bluetooth, Flash Player, FM-radio, Camera, Camcorder, E-book, Messaging, Play store, calendar, calculator, clock, weather report, etc

(Notice: The apps mentioned above may not all pre-installed. The end users need to download apps from Android Market place.)

Battery

Type: 2500mAh Rechargable polymer lithium battery

Stand-by time: Up to 2~3 days

Talk time: Up to 4 hours

Package Contents

1 x Star S5 Butterfly Phone

1 x 3.5mm Earphone

2 x 2500mAh Battery

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x User Manual

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου αρεσει και εμενα εχει και ελληνικο μενου, απλα δεν γνωριζω κατα ποσο 4.2.1 ειναι, οχι οτι με νοιαζει κουβεντα να γινεται
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει και εμενα εχει και ελληνικο μενου, απλα δεν γνωριζω κατα ποσο 4.2.1 ειναι, οχι οτι με νοιαζει κουβεντα να γινεται

 

Οσα μαγαζια το πουλανε ετσι το δινουν,με 4,2,εχουν βγει και αλλα με αυτο,απλα μ αρεσει σαν κινητο,και μ αυτα τα λεφτα ..γυρω στα 165-170 ευρω δεν παιρνεις τιποτα εδω.

Link to comment
Share on other sites

παντως αν θες ρωτα τους ποια εκδοση θα σου στειλουν γιατι νομιζω, δεν ειμαι σιγουρος, οτι δεν κυκλοφορει μονο μια. δηλαδη υπαρχει και εκδοση που εχει κανονικες σιμ και οχι μικρο+κανονικη.
Link to comment
Share on other sites

...και εγώ αναρωτιόμουν για το εν λόγω καθώς και το παρεμφερές Star X920. Δυστυχώς πέρα από κάποια βίντεο reviews που φαίνεται να επιβεβαιώνουν το αληθές περί JB4.2.1, από τα sites είναι δύσκολο να εμπιστευτείς όλα τα αναφερόμενα χαρακτηριστικά. Π.χ. για την κάμερα διαπιστώνεται από χρήστες ότι είναι 6MP πραγματικά αναλόγως τις ρυθμίσεις.

Με προβλημάτισε ωστόσο ότι φαίνεται τελείως πλαστικό το πλαίσιο και αναρωτιέμαι για την αξιοπιστία/αντοχή τους. Ελπίζω αν κάποιος το παραλάβει να μας ενημερώσει με σχετικό review.

Link to comment
Share on other sites

...και εγώ αναρωτιόμουν για το εν λόγω καθώς και το παρεμφερές Star X920. Δυστυχώς πέρα από κάποια βίντεο reviews που φαίνεται να επιβεβαιώνουν το αληθές περί JB4.2.1, από τα sites είναι δύσκολο να εμπιστευτείς όλα τα αναφερόμενα χαρακτηριστικά. Π.χ. για την κάμερα διαπιστώνεται από χρήστες ότι είναι 6MP πραγματικά αναλόγως τις ρυθμίσεις.

Με προβλημάτισε ωστόσο ότι φαίνεται τελείως πλαστικό το πλαίσιο και αναρωτιέμαι για την αξιοπιστία/αντοχή τους. Ελπίζω αν κάποιος το παραλάβει να μας ενημερώσει με σχετικό review.

 

Oταν το παραλαβω θα το κανω σιγουρα,απο οτι λεει το σαιτ η μια σιμ ειναι micro και η αλλη κανονικη.

http://t3kd.com/android/star-s5-butterfly-a-knockoff-beautiful-than-original/

 

Εδω λεει οτι ειναι πιο ομορφο απο το αυθεντικο HTC,τωρα τι λεει απο κοντα μενει να το δω.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

σε 16:9 βγαζει 6μπ σε 4:3 βγαζει 8μπ και 12μπ ψηφιακα ομως. και μαλλον θα εχει και miracast λογω android 4.2.1.
Link to comment
Share on other sites

σε 16:9 βγαζει 6μπ σε 4:3 βγαζει 8μπ και 12μπ ψηφιακα ομως. και μαλλον θα εχει και miracast λογω android 4.2.1.

 

καθαρες να ειναι κι ας ειναι και 6,να ρωτησω με την micro sim πρεπει να αλλαξω καρτα η να κοψω αυτην που εχω? to miracast τι ειναι?μιας και ειμαι τελειως ασχετος με αυτα?

 

miracast support?

does it have wireless display under display settings? miracast support.

 

 

Was this review helpful to you?

Thanks for your review. It supports wireless display.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

και τα δυο μπορεις, εγω προσωπικα την εχω αλλαξει και πηρα και εναν ανταπτορα για κανονικη σιμ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα θα το παραγγειλω και εγω για ενα φιλο θα ηθελα να ρωτησω τον φιλο

tsopanos σου εδωσαν track number απο Pandawill?

Edited by crisnak
διόρθωση ορθογραφίας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα θα το παραγγειλω και εγω για ενα φιλο θα ηθελα να ρωτησω τον φιλο

tsopanos σου εδωσαν track number απο Pandawill?

 

σημερα το παραγγειλα,λογικα ειναι κλειστα,μου εστειλαν την παραγγελια και θα μου στειλουν και τρακινγκ,εχει κουπονι στην αρχικη σελιδα,εμενα μου εδωσαν 20 δολλαρια,κατι αυγα που οταν κανεις register τα κτυπας και σου βγαζει το ποσο. Η ιδια εταιρια εχει βγαλει και το X920 κι αυτο πολυ ωραιο αλλα δεν το εχει το Pandawill.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι στη φάση της αναμονής, σε παρακαλώ ενημέρωσε μόλις έρθει για κάμερα και gps

 

Μολις το παραλαβω φυσικα,για το gps θα μου πειτε πως γιατι ειπαμε....ασχετος τελειως

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια με λιγα λογια, ποιες ειναι οι διαφορες του S5 με το Χ920?

Εγω βλεπω μονον οτι το δευτερο εχει μικροτερη μπαταρια αλλα και πολυ φωτεινη οθονη.

Εχει τιποτε αλλο?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικο σχεδιο στο πισω μερος στην περιοχη της καμερας... δεν βλεπω κατι αλλο,το s5 ειναι γυαλιστερο το αλλο ποιο ματ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε, εγω ειμαι απο τους..ταλαιπωρους που περιμενουν το G4, αλλα να δουμε, μεχρι ποτε θα ειναι τα ορια της υπομονης μου..

Μεχρι τοτε ψαχνομαι..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά.

Το MIZ Z2 [url=http://www.pandawill.com/catalog/product/view/id/51668][/url] σε τι διαφέρει από το Star S5, γιατί κάνει δώρο και μια θήκη (1 x Protective Case) στην ίδια τιμή;

http://www.pandawill.com/catalog/product/view/id/51668

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά.

Το MIZ Z2 [url=http://www.pandawill.com/catalog/product/view/id/51668][/url] σε τι διαφέρει από το Star S5, γιατί κάνει δώρο και μια θήκη (1 x Protective Case) στην ίδια τιμή;

http://www.pandawill.com/catalog/product/view/id/51668

 

το ιδιο ειναι,απο αλλη εταιρεια μαλλον,παντως το σερβις τους ειναι πολυ καλο,χθες το παραγγειλα σημερα το ταχυδρομησαν και μου εστειλαν τρακινγκ νο,αυτοι και το ipadalternative με εχουν εντυπωσιασει.

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

εδω ενα βιντεο για το τι κανει η φωτογραφικη-βιντεο... νομιζω οτι καπως ετσι θαναι σε ολα τα μτκ6589 περιπου

καπου διαβασα οτι το φλας για νυχτα δεν εχει καλη αποδοση στα μτκ 6589... δεν μενει ομως να το διαπιστωσουμε και εμεις.

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα και εγω εχθες το βραδυ και σημερα μου εστειλαν το τρακ αντε μαζι θα παραλλαβουμε tsopanos
Link to comment
Share on other sites

εδω ενα βιντεο για το τι κανει η φωτογραφικη-βιντεο... νομιζω οτι καπως ετσι θαναι σε ολα τα μτκ6589 περιπου

καπου διαβασα οτι το φλας για νυχτα δεν εχει καλη αποδοση στα μτκ 6589... δεν μενει ομως να το διαπιστωσουμε και εμεις.

Το δικο σου απο που το παρηγγειλες?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

...προσπαθώντας να μάθω περισσότερα για το κινητό αυτό διαπίστωσα ότι υπάρχουν τουλάχιστον 4 παρεμφερείς εκδόσεις του, που στην ουσία αποτελούν κλώνoι του HTC Butterfly. Το STAR S5, το Legend X920, το ΜΙΖ Ζ2 (φαίνεται να είναι το ίδιο ακριβώς με το S5) και το UMI S1. Εστιάζοντας κυρίως στα 2 πρώτα, οι κύριες διαφορές αφορούν:

 

Χαρακτηριστικά

1) Μπαταρία: 2500 mAh για S5, 2020mAh για X920

2) ROM διαθέσιμη ως μνήμη τηλεφώνου (memory size): 1,48 GB για το S5, 1,00 GB για X920 (φαίνεται ότι το Χ920 δεν έχει 8GB αλλά 4GB συνολικά ROM τελικά)

3) 3G: WCDMA 2100 MHz για το S5, WCDMA 850/2100 MHz για το X920 (ανεπιβεβαίωτο)

4) Οπίσθια κάμερα: 6MP για S5, 12,6 MP για X920

5) Μπροστινή κάμερα: 4MP για S5, 5MP για X920 (ανεπιβεβαίωτο)

6) Πυξίδα: φαίνεται ότι η S5 δεν έχει, σε αντίθεση με το X920 (ανεπιβεβαίωτο)

 

Φυσικές διαφορές

1) SIM: συνδυασμός κλασικής και 3G MicroSIM για το S5, μόνο κλασική sim για X920

2) Βάρος: πρέπει να είναι διαφορετικό επειδή το πάχος και η μπαταρία είναι διαφορετικά. Το X920 θα πρέπει να είναι λίγα γραμμάρια ελαφρύτερο.

3) Ραχιαίο κέλυφος: Γυαλιστερό για S5, Ματ για X920

4) Η μπροστινή κάμερα δεν είναι ακριβώς στο ίδιο μέρος και το φλας πίσω είναι αντίθετα

5) Το κόκκινο-"σωληνώσεις", τα κουμπιά τροφοδοσίας και ο όγκος είναι διαφορετικά. (Φαίνονται πιο ισχυρά στο X920)

6) Πάχος: 9,9 mm για το S5, 9mm για X920 (ανεπιβεβαίωτο)

 

Το Χ920 φαίνεται να είναι το ποιο κοντινό στο HTC Buttefly σαν εμφάνιση.

 

Όλα αυτά επισημαίνονται σε γαλλικό forum (http://forum.frandroid.com/topic/143422-star-star-s5-et-miz-z2-et-x920), από όπου και οι διαπιστώσεις. Για το αληθές υπάρχουν και σχετικά βίντεο (Χ920:

και S5:
). Στο δεύτερο συγκρίνονται τα δύο κινητά και μαζί.

 

Δυστυχώς, με προβλημάτισε άλλη μια φορά η ποιότητα των υλικών κρίνοντας από το πίσω κάλυμμα. Ειδικά στο πρώτο βίντεο, δείτε πόσο εύκολα σπάει (μετά το 2ο λεπτό) αν και ο Γάλλος έκανε χαζομάρα (εντάξει είναι καραγκιόζης).

 

Θα ενημερώσω εδώ αν παρέλειψα κάτι σχετικό. Αναμένουμε και τις δικές σας διαπιστώσεις όταν παραλάβετε. :D

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...προσπαθώντας να μάθω περισσότερα για το κινητό αυτό διαπίστωσα ότι υπάρχουν τουλάχιστον 4 παρεμφερείς εκδόσεις του, που στην ουσία αποτελούν κλώνoι του HTC Butterfly. Το STAR S5, το Legend X920, το ΜΙΖ Ζ2 (φαίνεται να είναι το ίδιο ακριβώς με το S5) και το UMI S1. Εστιάζοντας κυρίως στα 2 πρώτα, οι κύριες διαφορές αφορούν:

 

Χαρακτηριστικά

1) Μπαταρία: 2500 mAh για S5, 2020mAh για X920

2) ROM ελεύθερη για εφαρμογές: 1,48 GB για το S5, 1,00 GB για X920

3) 3G: WCDMA 2100 MHz για το S5, WCDMA 850/2100 MHz για το X920 (ανεπιβεβαίωτο)

4) Οπίσθια κάμερα: 6MP για S5, 12,6 MP για X920

5) Μπροστινή κάμερα: 4MP για S5, 5MP για X920 (ανεπιβεβαίωτο)

6) Πυξίδα: φαίνεται ότι η S5 δεν έχει, σε αντίθεση με το X920 (ανεπιβεβαίωτο)

 

Φυσικές διαφορές

1) SIM: συνδυασμός κλασικής και 3G MicroSIM για το S5, μόνο κλασική sim για X920

2) Βάρος: πρέπει να είναι διαφορετικό επειδή το πάχος και η μπαταρία είναι διαφορετικά. Το X920 θα πρέπει να είναι λίγα γραμμάρια ελαφρύτερο.

3) Ραχιαίο κέλυφος: Γυαλιστερό για S5, Ματ για X920

4) Η μπροστινή κάμερα δεν είναι ακριβώς στο ίδιο μέρος και το φλας πίσω είναι αντίθετα

5) Το κόκκινο-"σωληνώσεις", τα κουμπιά τροφοδοσίας και ο όγκος είναι διαφορετικά. (Φαίνονται πιο ισχυρά στο X920)

6) Πάχος: 9,9 mm για το S5, 9mm για X920 (ανεπιβεβαίωτο)

 

Το Χ920 φαίνεται να είναι το ποιο κοντινό στο HTC Buttefly σαν εμφάνιση.

 

Όλα αυτά επισημαίνονται σε γαλλικό forum (http://forum.frandroid.com/topic/143422-star-star-s5-et-miz-z2-et-x920), από όπου και οι διαπιστώσεις. Για το αληθές υπάρχουν και σχετικά βίντεο (Χ920:

και S5:
). Στο δεύτερο συγκρίνονται τα δύο κινητά και μαζί.

 

Δυστυχώς, με προβλημάτισε άλλη μια φορά η ποιότητα των υλικών κρίνοντας από το πίσω κάλυμμα. Ειδικά στο πρώτο βίντεο, δείτε πόσο εύκολα σπάει (μετά το 2ο λεπτό) αν και ο Γάλλος έκανε χαζομάρα (εντάξει είναι καραγκιόζης).

 

Θα ενημερώσω εδώ αν παρέλειψα κάτι σχετικό. Αναμένουμε και τις δικές σας διαπιστώσεις όταν παραλάβετε. :D

 

Πυξιδα εχει σιγουρα to s5 φαινεται και στο βιντεο του,κι εμενα με προβληματιζει η αντοχη του πισω καλυματος,θα προτιμουσα το ματ του x920 αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα,την καμερα θα την δουμε οταν ερθει κι εγω δεν πιστευω να ειναι 12 ,τωρα εξηγησε μου για την Rom στο s5

System

OS Android 4.2.1

CPU MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz;

GPU: PowerVR SGX 544

ROM 8GB

RAM 1GB

επειδη ειμαι ασχετος το ρωταω,εδω λεει οτι εχει 8 gb τι εχουν γινει τα υπολοιπα 7?

 

το παρηγγειλα και εγω εχθες το βραδυ και σημερα μου εστειλαν το τρακ αντε μαζι θα παραλλαβουμε tsopanos

 

Προηγουμαι παρακαλω :)) Κουπονι πηρες >?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...