Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν υπάρχει σύγκριση..εχω χρησιμοποιήσει πολλά android (5,/5,5 μεχρι και 6 ιντσες,mid range και ναυαρχίδες) και αρκετα windows.. και η ειδοποιός διαφορά είναι η εξης : ο δημιουργός του bb απάντησε στην ερώτηση ΄΄πως να βελτιστοποιήσω την επικοινωνία ΄΄ ενω όλοι οι υπόλοιποι απάντησαν στο '' πως να δημιουργήσω μια entertaiment πλατφόρμα που να εμπεριέχει και την επικοινωνία..

 

Σημειώνω ότι δεν είμαι μέτοχος της blackberry :D

 

και συγκεκριμενα για το q10

 

φορητοτητα 10/10

αυτονομία 9/10 (με βγαζει ολοι την ήμερα και στο τέλος της ημέρας με βρίσκει 15% και είναι ολοι μερα κολλημένο στο χερι μου ή στο αυτι)

Ταχύτητα απόκρισης 10/10 no lagging

Διασύνδεση /επικοινωνία 10/10

Multitasking 10/10

Archiving (βαζω νεα κριτηρια αξιολογησης :D) 10/10

Υλικά 9/10

Service 5/10 (δεν νομίζω να υπάρχει εδω αντιπροσωπεία...με διορθώνει όποιος ξέρει :( )

 

το μονο που λειπει....το επομενο blackberry :D

 

φιλε μου το εχουμε ξαναπει εδω μεσα..μπορει να ειμαστε λιγοι αλλα ειμαστε συνειδητοποιημενοι χρηστες κινητων.γιατι να αγορασω μια παιχνιδομηχανη οταν εχω εργαλειο?

προσωπικα εδω και καιρο ψαχνω να αγορασω ενα android κινητο s4 ή z3 αλλα οταν βλεπω το hub ο πειρασμος φευγει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά υπάρχει δυνατότητα προσθήκης δεύτερου λογαριασμού twitter ; βλέπω ότι δεν δίνει τη δυνατότητα αλλά ρωτάω μπας και κάτι μου έχει ξεφύγει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει σύγκριση..εχω χρησιμοποιήσει πολλά android (5,/5,5 μεχρι και 6 ιντσες,mid range και ναυαρχίδες) και αρκετα windows.. και η ειδοποιός διαφορά είναι η εξης : ο δημιουργός του bb απάντησε στην ερώτηση ΄΄πως να βελτιστοποιήσω την επικοινωνία ΄΄ ενω όλοι οι υπόλοιποι απάντησαν στο '' πως να δημιουργήσω μια entertaiment πλατφόρμα που να εμπεριέχει και την επικοινωνία..

 

Σημειώνω ότι δεν είμαι μέτοχος της blackberry :D

 

και συγκεκριμενα για το q10

 

φορητοτητα 10/10

αυτονομία 9/10 (με βγαζει ολοι την ήμερα και στο τέλος της ημέρας με βρίσκει 15% και είναι ολοι μερα κολλημένο στο χερι μου ή στο αυτι)

Ταχύτητα απόκρισης 10/10 no lagging

Διασύνδεση /επικοινωνία 10/10

Multitasking 10/10

Archiving (βαζω νεα κριτηρια αξιολογησης :D) 10/10

Υλικά 9/10

Service 5/10 (δεν νομίζω να υπάρχει εδω αντιπροσωπεία...με διορθώνει όποιος ξέρει :( )

 

το μονο που λειπει....το επομενο blackberry :D

 

+Q10. :D Συμφωνώ με όλα όσα έγραψες. Είχα κι εγώ πολύ καιρό να ενθουσιαστώ τόσο με μια συσκευή. Κατασκευή, ποιότητα σημάτων, ποιότητα κατασκευής, το BBOS10 δε σταματάει ποτέ, ενώ η μπαταρία δε θέλει να τελειώσει. Κι εγώ δεν το αφήνω απ' τα χέρια μου.

 

φιλε μου το εχουμε ξαναπει εδω μεσα..μπορει να ειμαστε λιγοι αλλα ειμαστε συνειδητοποιημενοι χρηστες κινητων.γιατι να αγορασω μια παιχνιδομηχανη οταν εχω εργαλειο?

προσωπικα εδω και καιρο ψαχνω να αγορασω ενα android κινητο s4 ή z3 αλλα οταν βλεπω το hub ο πειρασμος φευγει..

 

Hub is love, hub is life. :p

 

EDIT: Και 2 ερωτήσεις.

 

Πώς κάνουμε το "μικρό" reset; Μικρό εννοώ αυτό που, όταν το κάνουμε, δε χάνουμε δεδομένα.

 

Σας ανεβάζει θερμοκρασία το δικό σας Q10;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει δυνατότητα προσθήκης δεύτερου λογαριασμού twitter ; βλέπω ότι δεν δίνει τη δυνατότητα αλλά ρωτάω μπας και κάτι μου έχει ξεφύγει

 

Yeap, μπαίνεις στο twitter, πας στα settings, μετά στο Accounts και πατάς στο secondary account.

Pearl 8110 - Bold 9000 - Bold 9700 - Playbook - Z10 - Q10 - Passport
Link to comment
Share on other sites

 

Πώς κάνουμε το "μικρό" reset; Μικρό εννοώ αυτό που, όταν το κάνουμε, δε χάνουμε δεδομένα.;[/QUOTe]

 

Vol UP και Vol DOWN συνεχόμενα μέχρι να κάνει restart αν θυμάμαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Thanks!! :)

 

Για την ακριβεια μεχρι να σου εμφανιστει η τετραγωνισμενη ενδειξη με το λογοτυπο της bb.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Yeap, μπαίνεις στο twitter, πας στα settings, μετά στο Accounts και πατάς στο secondary account.

 

Ευχαριστώ . Αψογα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφορικά με την θερμοκρασία να αναφέρω ότι ανεβάζει . Παρόλα αυτά εγώ θα πω ευτυχώς γιατί κατάφερα να βρω ένα ψεγάδι . :D

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα.

 

Μια ερωτηση για τους γεροντες. χρησιμοποιώ navfree αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εχω μεινει ικανοποιημένος..πολλές ελλείψεις

 

Εχουμε καμια αλλη επιλογη ??free of charge ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι απλα γέροντας..Εισαι είδωλο γέροντας..:D

 

παντως εχει καλες τιμες και το sygic αν ενδιαφερεσαι αν θυμαμαι καλα βγαινει κανα 20-25ευρω για χαρτες ευρωπης.

Link to comment
Share on other sites

παντως εχει καλες τιμες και το sygic αν ενδιαφερεσαι αν θυμαμαι καλα βγαινει κανα 20-25ευρω για χαρτες ευρωπης.

 

Η αλήθεια είναι οτι σε μια γρήγορη περιήγηση παρατήρησα οτι το κοστολόγιο γενικότερα είναι λογικό (δίκαιο). Έχω βάλει κάποια στο μάτι αν και ηδη καλύπτομαι τουλάχιστον στο μεγαλύτερο βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σπαστικό είναι ότι όταν χτυπάει τηλέφωνο δεν ακούγεται από τα ακουστικά. Μόνο από το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σπαστικό είναι ότι όταν χτυπάει τηλέφωνο δεν ακούγεται από τα ακουστικά. Μόνο από το τηλέφωνο.

 

Συμφωνώ ..Αυτο όμως που συμβαίνει σε εμενα κάνοντας χρήση οχι αυθεντικών ακουστικών (δεν ξερω αν εχει σημασία) είναι οτι κάποιες στιγμές ο συνομιλητής δεν με ακουει και αρκετές φορες τερματίζεται η κλήση...weird :blink:

 

Σημείωση εχω χρησιμοποιήσει 4 διαφορετικά ακουστικά..

 

Υ.Γ Ας μας πουν οι γέροντες αν εχει πέσει στην αντίληψη τους.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει κάποιο είδος δυσλειτουργίας με τη χρήση οχι αυθεντικών ενσύρματων hands free ?

 

Έχω χρησιμοποιήσει handsfree της Nokia, ακουστικά full sized της Steelseries και κάποια φθηνά της AKG. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως κανω hard reset για επιστροφή στις εργοστασιακες ρυθμισεις;

 

 

Αλλο hard reset και άλλο επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις .

Hard reset γίνεται με πατημένα τα πλήκτρα volume up-down ταυτόχρονα μέχρι να εμφανιστει το logo της blackberry.

Mε hard reset δεν χάνεις τίποτα από την συσκευή σου .

Για επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμισεις πάρε πρώτα backup μέσω bblink , διότι θα χαθούν τα πάντα από την συσκευή

Για να κανεις επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμισεις ,Θα πας settings ,μετά security and privacy ,μετά security Wipe και εκεί θα γράψεις στο πεδίο την λέξη blackberry.

Τέλος θα πατήσεις delete data

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να προβάλει μέσω HDMI την οθόνη του Q10 σε monitor/τηλεόραση Samsung; Υπάρχει τρόπος ώστε να κάνουμε το περιεχόμενο της οθόνης (του Q10) να πιάνει όλη την έκταση της οθόνης (του monitor);

 

Σημείωση: Δε χρησιμοποιώ το αυθεντικό καλώδιο micro HDMI/HDMI.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί χρειάστηκε τελικώς να αποχωριστώ το αγαπημένο q10 και να γυρίσω σε android . Ο λόγο ειχε να κάνει με τη δυσλειτουργία που δημιουργούσε η χρήση ακουστικών. Με το που εβαζα ακουστικα ...ενας κακος χαμος...εκοβε κλήσεις άνοιγαν πράγματα και έκλειναν πράγματα...the ghost phone :D

 

Το σύντομο ταξιδι με την bb ηταν αποκαλυψη. Σιγουρα θα συναντηθώ ξανα με την συγκεκριμένη πλατφορμα η οποια μπορει να χαρακτηριστεί state of the art. Αυτη η συναντηση βεβαια θα γινει με την προϋπόθεση οτι θα υπαρχει με ξεκάθαρο τροπο εταιρεια που αναλαμβάνει επισκευή εντος εγγύησης..Γεγονος το οποιο αποτελεί το μοναδικό εμποδιο να παρω ξανα..Αν και το z30 πολυ το κανω κεφι...:D Οψόμεθα

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί χρειάστηκε τελικώς να αποχωριστώ το αγαπημένο q10 και να γυρίσω σε android . Ο λόγο ειχε να κάνει με τη δυσλειτουργία που δημιουργούσε η χρήση ακουστικών. Με το που εβαζα ακουστικα ...ενας κακος χαμος...εκοβε κλήσεις άνοιγαν πράγματα και έκλειναν πράγματα...the ghost phone :D

 

Το σύντομο ταξιδι με την bb ηταν αποκαλυψη. Σιγουρα θα συναντηθώ ξανα με την συγκεκριμένη πλατφορμα η οποια μπορει να χαρακτηριστεί state of the art. Αυτη η συναντηση βεβαια θα γινει με την προϋπόθεση οτι θα υπαρχει με ξεκάθαρο τροπο εταιρεια που αναλαμβάνει επισκευή εντος εγγύησης..Γεγονος το οποιο αποτελεί το μοναδικό εμποδιο να παρω ξανα..Αν και το z30 πολυ το κανω κεφι...:D Οψόμεθα

Την επόμενη φορά που θα αποφασίσεις αγορά BB ,σου προτείνω expansys για να εχεις το κεφαλή σου ήσυχο ....

Η εγγύηση ειναι πονεμένη ιστορία όσων αφορά BB από Ελλάδα ....

Πάρε από expansys και για 2 χρόνια θα εισαι απολυτα καλυμμένος απο την επίσημη εταιρία της blackberry

 

Υ.Γ για το πρόβλημα που είχες μ τα ακουστικά , είχες δοκιμάσει clean restore χωρίς να επαναφερεις backup ;

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη φορά που θα αποφασίσεις αγορά BB ,σου προτείνω expansys για να εχεις το κεφαλή σου ήσυχο ....

Η εγγύηση ειναι πονεμένη ιστορία όσων αφορά BB από Ελλάδα ....

Πάρε από expansys και για 2 χρόνια θα εισαι απολυτα καλυμμένος απο την επίσημη εταιρία της blackberry

 

Υ.Γ για το πρόβλημα που είχες μ τα ακουστικά , είχες δοκιμάσει clean restore χωρίς να επαναφερεις backup ;

 

Το θέμα δεν είναι μόνο αν μπορώ να κάνω χρήση εγγύησης.. Το θέμα είναι και η διαδικασία που θα πρέπει να ακολουθήσω. Κοινώς μέσω expansys πρέπει να το στείλω έξω και να περιμένω κανένα μήνα?

 

Λόγω εργασίας είναι αδύνατον να είμαι χωρίς τηλέφωνο. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω αγοράσει ποτέ κινέζικο. Έχουν εγγύηση αλλά πρέπει να το στείλεις και να περιμένεις κανένα δίμηνο.

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...