Jump to content

Blackberry Q10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά βρήκα αυτή που έψαχνα και την παρήγγειλα από Ελλάδα...

http://e-choice.gr/aksesouar-kiniton/thikes/thikes-blackberry/Blackberry-Q10-dermatini-thiki-ACC-50704-201-mavro

Μακράν η καλύτερη θήκη για τα blackberry...

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικά βρήκα αυτή που έψαχνα και την παρήγγειλα από Ελλάδα...

http://e-choice.gr/aksesouar-kiniton/thikes/thikes-blackberry/Blackberry-Q10-dermatini-thiki-ACC-50704-201-mavro

Μακράν η καλύτερη θήκη για τα blackberry...

 

Την αντίστοιχη για Ζ10 έχω και εγώ και τη γουστάρω πολύ.

Για να πω βέβαια την αληθεια η flip case στο Q5 του αδερφού μου είναι πιο ευχρηστη όμως...

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

για μενα αυτη η θηκη ειναι τελεια για bb με πληκτρολογιο.σε οσα bb με πληκτρολογιο ειχα εχω και μια τετοια θηκη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση, έχω ένα Q10 το οποίο κάποια στιγμή έκλεισε και δεν ξανά άνοιξε, το έστειλα πίσω στο κατάστημα και αυτοί το έστειλαν στην Γερμανία στον προμηθευτή τουσ, μετά από 3 εβδομάδες με παίρνουν και μου λένε ότι το τηλέφωνο έχει βλάβη στη σιμ και ότι γιαυτό τον λόγο δεν ανοίγει. Το τηλ είναι στην εγγύηση κανονικά και μου ζητάνε λεφτά για να το διορθώσουν περίπου 180 ευρώ. Εγώ απαιτω αντικατασταση. Πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας
Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι ειδικος και με επιφυλαξη αλλα αν ειχε προβλημα στην sim (sim reader/sim tray να υποθεσω) δεν θα διαβαζε την sim και δεν θα ειχε σημα.οσο αφορα την εγγυηση εφοσον δεν προκαλεσες εσυ ζημια στο κινητο τοτε σε καλυπτει η εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι ειδικος και με επιφυλαξη αλλα αν ειχε προβλημα στην sim (sim reader/sim tray να υποθεσω) δεν θα διαβαζε την sim και δεν θα ειχε σημα.οσο αφορα την εγγυηση εφοσον δεν προκαλεσες εσυ ζημια στο κινητο τοτε σε καλυπτει η εγγυηση.

Εγώ το κινητό το λειτουργουσα μέχρι που έσβησε... Την σιμ την έβγαλα για να το στείλω.. Αν προκάλεσα ζημιά δεν μπορώ να το ξέρω.. Το θέμα είναι ότι έσβησε πριν ακόμα βγάλω την σιμ. Αυτοί μου λένε ότι αυτό προκάλεσε το πρόβλημα.... Υπάρχει περίπτωση ένα χαλασμένο σιμ τρει να προκαλέσει βλάβη στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό το λειτουργουσα μέχρι που έσβησε... Την σιμ την έβγαλα για να το στείλω.. Αν προκάλεσα ζημιά δεν μπορώ να το ξέρω.. Το θέμα είναι ότι έσβησε πριν ακόμα βγάλω την σιμ. Αυτοί μου λένε ότι αυτό προκάλεσε το πρόβλημα.... Υπάρχει περίπτωση ένα χαλασμένο σιμ τρει να προκαλέσει βλάβη στο τηλέφωνο?

 

με μια λεξη ΟΧΙ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα έλεγα μονολεκτικά "όχι" - θεωρώ ότι θα μπορούσε να συμβεί αυτό που περιγράφουν, ένα σενάριο είναι το να προξένησες κάποια ζημιά στο sim tray όταν έβαλες τη sim (από απροσεξία, ας πούμε να χαλάρωσαν κάποιες από τις κολλήσεις του tray στην πλακέτα λόγω μεγάλης δύναμης που ενδεχομένως να άσκησες), η οποία ζημιά αρχικά δεν φαινόταν, αλλά σταδιακά και με τη χρήση χειροτέρεψε, σε σημείο που κάποια στιγμή προχώρησε τόσο (ας υποθέσουμε ότι αποκολλήθηκε εντελώς κάποια από τις επαφές) που προξένησε κάποιου είδους βραχυκύκλωμα - επομένως έσβησε πριν βγάλεις τη SIM για να το στείλεις. Θα βρεις να αναφέρουν περιπτώσεις που καινούρια τηλέφωνα παθαίνουν ζημιά από την πρώτη κιόλας τοποθέτηση SIM λόγω "ευαίσθητου" tray.

 

Από την άλλη όμως, αυτό δεν είναι κάτι που συμβαίνει συχνά - αντιθέτως, σπάνια συμβαίνει. Πρέπει να είσαι πολύ άτυχος για να παρουσιαστεί ένα τέτοιο σενάριο. Κυνήγησέ το όσο μπορείς, είναι πολύ πιθανό να ψάχνουν αφορμή για να σου χρεώσουν την επισκευή.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Και τι τους λέω τώρα; αυτοί επιμένουν ότι έγινε από αυτό και μου ζητάνε 170ευρω για επισκευή διαφορετικά 50ευρω για να το γυρίσουν...
Link to comment
Share on other sites

Και τι τους λέω τώρα; αυτοί επιμένουν ότι έγινε από αυτό και μου ζητάνε 170ευρω για επισκευή διαφορετικά 50ευρω για να το γυρίσουν...

 

κοιτα δυστυχως σου εχουν βαλει το πιστόλι στον κρόταφο .....

Σου ειπαν σιγουρα οτι ξεκολησε το sim tray απο την πλακετα ?

Εαν αυτο ειναι το προβλημα , τοτε αποψη μου ρωτα και εδω ελλαδα ποσο θελουν για επισκευη , μηπως γλιτωσεις καποια χρηματα

Ειναι βεβαια και το τζαμπα 50αρικο που θα σου φανε ρε ****το .....

Ρωτα και εδω πάντως πριν αποφασισεις να το παρεις πισω :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έστειλα mail στο service και τους εξηγώ ότι το τηλέφωνο ήταν πληρώσ λειτουργικό μέχρι την ώρα που έσβησε.. Αναμένω απάντηση.. Εάν μου αρνηθούν αντικατασταση θα κινηθώ νομικά. Κρίμα πάντως για την BlackBerry την αγαπώ αλλά τελευταία δεν είναι στα καλύτερά της. Το ίδιο πρόβλημα το είχα και στο z10 και στο 9900 ξαφνικά κλείσανε και τα 2 μου αντικατεστησαν το 9900 όχι όμως και το z10 είμαι γοητευμένος από το support
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έστειλα mail στο service και τους εξηγώ ότι το τηλέφωνο ήταν πληρώσ λειτουργικό μέχρι την ώρα που έσβησε.. Αναμένω απάντηση.. Εάν μου αρνηθούν αντικατασταση θα κινηθώ νομικά. Κρίμα πάντως για την BlackBerry την αγαπώ αλλά τελευταία δεν είναι στα καλύτερά της. Το ίδιο πρόβλημα το είχα και στο z10 και στο 9900 ξαφνικά κλείσανε και τα 2 μου αντικατεστησαν το 9900 όχι όμως και το z10 είμαι γοητευμένος από το support

 

μην νομιζεις σε ολες τις εταιριες δυστυχως υπαρχουν και ατυχοι πελατες (σε ποιον θα τυχεις κ.τ.λ -πολλα παιζουν ρολο) :(

Καλη τυχη ,Μακαρι να πανε ολα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα έλεγα μονολεκτικά "όχι" - θεωρώ ότι θα μπορούσε να συμβεί αυτό που περιγράφουν, ένα σενάριο είναι το να προξένησες κάποια ζημιά στο sim tray όταν έβαλες τη sim (από απροσεξία, ας πούμε να χαλάρωσαν κάποιες από τις κολλήσεις του tray στην πλακέτα λόγω μεγάλης δύναμης που ενδεχομένως να άσκησες), η οποία ζημιά αρχικά δεν φαινόταν, αλλά σταδιακά και με τη χρήση χειροτέρεψε, σε σημείο που κάποια στιγμή προχώρησε τόσο (ας υποθέσουμε ότι αποκολλήθηκε εντελώς κάποια από τις επαφές) που προξένησε κάποιου είδους βραχυκύκλωμα - επομένως έσβησε πριν βγάλεις τη SIM για να το στείλεις. Θα βρεις να αναφέρουν περιπτώσεις που καινούρια τηλέφωνα παθαίνουν ζημιά από την πρώτη κιόλας τοποθέτηση SIM λόγω "ευαίσθητου" tray.

 

Από την άλλη όμως, αυτό δεν είναι κάτι που συμβαίνει συχνά - αντιθέτως, σπάνια συμβαίνει. Πρέπει να είσαι πολύ άτυχος για να παρουσιαστεί ένα τέτοιο σενάριο. Κυνήγησέ το όσο μπορείς, είναι πολύ πιθανό να ψάχνουν αφορμή για να σου χρεώσουν την επισκευή.

 

απλα ειναι πολυ τραβηγμενο σεναριο για αυτο ειπα οχι (φιλικα παντα)

Link to comment
Share on other sites

Το Q10 εχει Gorilla glass η κάποιου τύπου αντιχαρακτικη οθόνη?

το εχω με την θηκη της bb

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00BR1QEFG/ref=oh_details_o00_s00_i01?ie=UTF8&psc=1

 

Πρέπει να βαλω screen protector κατα την γνωμη σας?

 

ευχαριστω

Edited by dvamv
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, το κατάλαβα. Δεν τίθεται κάποιο θέμα.

 

 

με παλαιοτερα μπντελα bb ειχα κουλα προβληματα πχ σε δυο 9700 δεν λειτουργουσε το μικροφωνο.τα εδωσα στο γνωστο μαγαζακι στην γουναρη και μου ειπαν παρε καινουργιο κινητο.το εστειλα σε αλλο μαγαζι και μου ειπαν δεν εχει τιποτα γιατι το στειλατε..οτι ναναι.

μηπως ο φιλος να επαιρνε μια δευτερη γνωμη απο ελλαδα..και μηπως του βγει και πιο φτηνα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμενω την απαντηση απο γερμανια!εχω ξενερωσει παρα πολυ με το service...η απαντηση απο το μαγαζι ειναι οτι δεν εχει πλεον αντιπροσωπο η bb στην ελλαδα.και μετα περιμενει να πουλησει...κριμα!κανονικα περιμενα αλλαγη συσκευης.δεν το εχω ουτε 3 μηνες.ξενερωσα ειλικρινα με την bb.ειχα ενα 9900 που μου εσβησε και εκεινο και εγινε αντικατασταση με καινουργιο μεσα σε μια εβδομαδα.ειχα iphone το ιδιο...δεν ξερω παιδια ειμαι χρονια χρηστης bbαλλα αν ειναι να παιρνω ββ χωρις υποστηριξη και να κανω τον σταυρο μου για να μην παθει τιποτα...ευτυχως δηλαδη που εχω και ενα νεξους 5και κανω την δουλεια μου διαφορετικα θα ημουν χωρις κινητο ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια περιμενω την απαντηση απο γερμανια!εχω ξενερωσει παρα πολυ με το service...η απαντηση απο το μαγαζι ειναι οτι δεν εχει πλεον αντιπροσωπο η bb στην ελλαδα.και μετα περιμενει να πουλησει...κριμα!κανονικα περιμενα αλλαγη συσκευης.δεν το εχω ουτε 3 μηνες.ξενερωσα ειλικρινα με την bb.ειχα ενα 9900 που μου εσβησε και εκεινο και εγινε αντικατασταση με καινουργιο μεσα σε μια εβδομαδα.ειχα iphone το ιδιο...δεν ξερω παιδια ειμαι χρονια χρηστης bbαλλα αν ειναι να παιρνω ββ χωρις υποστηριξη και να κανω τον σταυρο μου για να μην παθει τιποτα...ευτυχως δηλαδη που εχω και ενα νεξους 5και κανω την δουλεια μου διαφορετικα θα ημουν χωρις κινητο ...

 

εγω λεω να κανεις κινηση προς τα κεντρικα της ΒΒ.. ενας φιλος μου που ειχε θεμα, το εστειλε Αγγλικα και ολα καλα.

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Ψαχνω μια φθηνη και καλη (να χωραει ακριβως ) να ταιριαζει ωραια , πανω στην οθονη μεμβρανη για Q10 (απο ελλαδα)

Παλιοτερα ειχα της SPG η οποια ειναι μοναδικη , αλλα την εβγαλε ο μικρος απο πανω ....

Την δεύτερη που ειχε μεσα η συσκευασια δεν την βρισκω .....

Να μην τα σκασω παλι για την ιδια ...αν υπαρχει κατι αξιολογο σε λιγοτερα χρηματα , καλοδεχουμενο ...

Η χειροτερη που εχω δοκιμασει ηταν μια της Norton ....δεν ταιριαζε με τιποτα πανω ....

Ευχαριστω :)

Υ.Γ μονο για clear ψαχνω , οχι matt κ.τ.λ

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Παρε απο Πλαισιο με 1 ευρω. Για οσες συσκευες εχω παρει απο εκει την κανουν μια χαρά τη δουλειά τους.
Link to comment
Share on other sites

Παρε απο Πλαισιο με 1 ευρω. Για οσες συσκευες εχω παρει απο εκει την κανουν μια χαρά τη δουλειά τους.

 

την εχεις δοκιμασει για το Q ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

την εχεις δοκιμασει για το Q ?

ευχαριστω

Εχω μια παρομοια φθηνη πανω, τιποτα ιδιαιτερο. Δεν εχω καποιο προβλημα. Η οθονη ειναι μικρη ουτως ή άλλως, δεν ειναι τοσο κεφαλαιωδους σημασια η ποιοτητα της μεμβράνης, γνωμη μου βεβαια.

 

εφαρμογή instagram native υπάρχει στην υπάρχουσα έκδοση?

Ειναι το igrann στο bb world.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια παρομοια φθηνη πανω, τιποτα ιδιαιτερο. Δεν εχω καποιο προβλημα. Η οθονη ειναι μικρη ουτως ή άλλως, δεν ειναι τοσο κεφαλαιωδους σημασια η ποιοτητα της μεμβράνης, γνωμη μου βεβαια.

 

 

Ειναι το igrann στο bb world.

 

καλημερα :)

γι αυτο σε ρωτησα .

Επειδη το Q10 δεν ειναι και τοσο διαδεδομενο , ειναι ψιλο θεμα τυχης να κατσει καλα η ζελατινα

Οταν λεω να κατσει καλα δεν εννοω ποιοτητα μεμβρανης , αλλα το μεγεθος να εφάπτεται σωστα

Οι περισσοτερες ειναι ελαχιστα ψιλο μεγαλυτερες , με αποτελεσμα να μην καθονται καλα .....(για τις φθηνες εννοω)

Σε ακριβες μεμβρανες απο μεγαλες εταιριες (SPG -Otterbox κ.τ.λ) εκει ειναι οκ το μεγεθος , καθεται κουφετο

Αν καποιος εχει φθηνη και να καθεται καλα απο ελλαδα ας μου στειλει please ενα link

Σε ευχαριστω πολυ :)

 

Υ.Γ την παρακατω την εχει δοκιμασει κανεις ?

http://www.mobilecenter.gr/screen-protector-clear-for-blackberry-q10.html

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ τις μεμβράνες μου τις παίρνω είτε απο πλαισιο ειτε απο το mobilecenter. Ποτε δε μου εχει τυχει να μην ταιριαζει. Δε σου επιβεβαιωνω θετικα αυτη τη φορα πολυ απλα γιατί το πηρα δευτερο χερι το q10 και ειχε ηδη μεμβρανη. Του πλαισιου δεν ειναι κατι ιδιαιτερο , αλλα ταιριαζουν , εβαλα προσφατα για το tab pro μου. Επισης το πλαισιο εχει θηκη σιλικόνης που την πηρα, ταιριαζει αψογα και με 1,90 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...